Mbáni shèním datèn 12 Gusht/ Astròlògía jèp hòròskòpín e gjíthè muajit – MediaNews
Genel

Mbáni shèním datèn 12 Gusht/ Astròlògía jèp hòròskòpín e gjíthè muajit

Çfarë ju vjèn në mèndje kur mèndòni për Gushtin? A mèndòni se në këtë muaj do të kèni shumë dashùri, lùmtùri dhe gèzím në jetën tuaj? A do të mrèkùlloheni për muajt e veresdhe a do t’i jèpni fùnd bèqárísë këtë vit?

Muaji gusht ka një mágjí të vetën, veçanërisht pasi fíllon me Diellin në një Ujòr të çùdítshëm dhe ávángárdë dhe përfùndòn me Pèshqít shpírtèror dhe kríjùes. Ujòri jo vetëm në këtë muaj por edhe gjatë gjíthë vitit është shènja e ínòvacíonit dhe rèvòlùciònit dhe gjëra të bùkùra do të víjnë në jetën e këtyre njerëzve.

Në 17 gusht, Saturni, planeti i kármès dhe kùfízímeve, do të shèshòjë Uránin, plánètin e rèbèlimít dhe ndrýshímit, i cili do të sjèllë prèsíon të madh në disa shenja të Zòdíákùt.

Mùnd ta káloni muajin duke u bërë plòtësisht të vetëdijshëm për të gjitha pèngèsat në jetën tuaj të cilat me hyrjen e muajit Shtator do të fíllojnë të lárgòhen nga jeta juaj.

A jeni gáti të pránoni këtë mírësi dhe këtë ndrýshím shumë pozítív që do të hýjë në jetë? Sígùrisht, Mèrkùri do të jetë rètrògrád deri në 20 Gusht. A jeni gati për të bèrë miq të rinj? Dhe a jeni gáti të shíjoni këtë periudhë të mirë që do t’ju fávòrizòjë tek lèkèt?

Sído që të jetë, mòs u shqètèsòni, pasi ky muaj do t’ju udhèzojë drejt dritës së bèkùar. Më 26 te gushtit, Jùpíteri, pláneti i zgjèrímit dhe rrítjès, do të fòrmòjë një trínë me Nýjen Vèríore të Fatit, duke ju nxítùr të pèrqáfòni jetën që ka qenë gjíthmonë e dèstínuar për ju.

Në listë të párët janë Bínjákët dhe ju do të përjètòni një rrítje emòciònuèse. Ju do të shtýheni drejt mírèsisë gjatë gjíthë këtij muaji. Tani është një kohë e shkèlqýeshme për të mèndùar se kush dèshíron të jesh; mèndòni për gjíthçka që dëshironi të arríni.

Në të vërtetë, tani èshtë koha e përkrýer për të njohur më mirë dèshirat tuaja dhe për të mánifèstuar jetën që keni dáshùr gjíthmònë. Do të dùhet shumë punë, sígùrisht, por ju jèni gáti të bèni gjíthçka që dùhet për të bèrë ëndrrat tuaja të vërteta.

Për ju të Pèshòres do të kètë shumë ròmáncë rreth jush. Dhe gushti mùnd të bèjë shumë gjëra për ju, por më e rèndèsishmja është se këtë muaj juve ju rrítet rròga dhe mirèqènia. Ka shùmë energjí kríjuese, artistike dhe plot ngjýra që ju mbájnè këtë muaj dhe do t’ju lèjojë të shíhni bùkùrinë në gjíthçka, të përqáfòni romancën.

Nëse jèni në një lídhje, ky do të jetë muaji kur do të ríndízni flákèn në márrëdhènien tuaj. Nëse jèni bèqár, mùnd të kèni një dèshírë të fòrtë për për një person që ju rrí afër.

Sa për ju të Ujòrít, do të përqèndròheni te vetja dhe te bèsími juaj. Mùnd të jetë sèzòni i Ujòrit, por një gjë të díni se deri në fùnd të këtij vitit fati nuk do t’ju bráktísë në asnjë moment.

Ju keni hýrë në një periudhë ku e ardhmja juaj do merr vetëm pozítívítet. Ju nuk do të hásni më në asnjë pèngèsë dhe askush nuk do të márrè gùxímin që t’ju bëjë kèq. Këtë muaj do të rríteni si në fínánca ashtu edhe në fùshën e dashùrisë ku do të përjetoni një romancë të pá-pròvuar më párë.

Në në fùnd të bèkùarit e Pèshqve dhe ju do të lárgòheni nga e káluara dhe do shíkoni me sy të mirë drejt së ardhmes. Gjýsma e párë e muajit i kùshtòhet shèrímít të plágève të së shkùarës.

Mùnd të pèrjetòni disa kujtime të vjètra në këtë muaj, por mos u jèpni rèndèsi pasi shumë mùndèsi të mira ju víjnë për 7 ditë dhe ju thjèsht dùhet t’i kápni ato. Gusht edhe pse një muaj me pak ditë do të trègojë se prosperiteti juaj do të rrítet deri në pikën ku ju e keni dèshírùar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button