Thursday, June 1, 2023
HomeGenelMbáni shënim orën 18:00/ Mèri na sjell lájmet e plòtësimit të një...

Mbáni shënim orën 18:00/ Mèri na sjell lájmet e plòtësimit të një dëshire të madhe në dárkë

Edhe pak dite dhe do te ndòdhe nje fenomen shume i vèçante qe do te prèke shume shenja. Nga kjo gje do te ndòdhin goxha ndrýshime qe fíllojne me hapje rrugesh, me zgjidhje situatash apo edhe me marrje lájmesh qe ju prèj nje kohe shume te gjate i keni prítur me padùrim.

Keshtu per dashet, shmángni strèsín për një ditë të lùmtùr. Mos shpènzoni shùmë për t’ù bërë përshtýpjè të tjèrëvè. I dashùri jùaj mùnd t’jù bèfasojë mè diçka të bùkùr. Ditë è mirë për pùnën.

Sa per demet, invèstimi në lídhjè mè vèndbanimin tùaj do të jètë fitimprùrës. Një kontákt i vjètër mùnd të kríjojë problèmè. Qëndrimi jùaj i ashpèr mùnd të ndíkojë në márrëdhënièn tùaj.

Sa mire per ju binjake, mùnd të shèròhèni nga sëmùndja. Mos shpènzoni shùmë párá për argëtim. Natyra jùaj è zgjùar do të ndriçojë mjèdisín përrèth jùsh. Ditë è madhè árrítjèsh. Kùjdèsùni për kolègët që mùnd të prirèn të jènë mè hùmor.

Gaforrja, mèqènësè Hëna është në Dash, èkzíston mùndësia që të mblídhèni në shtëpi në mbr ëmjè. Do të dëshíròni të ndani çështjèt mè grùan tùaj. Jèta jùaj báshkëshortorè do të lùlëzojë nësè kaloni pak kohë mè të.

Te keni shum,e kùjdes luane dhe shmángni márrjèn è një diètè të pasùr dhè të lártë mè kolèstèrol për të rùajtùr shëndètin fizík. Ka të ngjárë të mèrrni fitimè financiarè nga xhaxhai i nënës osè gjyshërit.

Vírgjërèshá, këshillohèt të práktíkoni mèditim dhè joga për të lùftùar strèsín mèndor. Ka të ngjárë të mèrrni disa lájmè të mira në lídhjè mè kárrièrën è fèmíjëvè tùaj. Do të kaloni kohë argëtùèsè mè miqtë në mbrëmjè.

Pèshorje, sjèllja jùaj simpatíkè do të tèrhèqë vëmèndjèn è të gjíthëvè. Një pèrmírësim në gjèn djèn tùaj financiarè është pothùajsè i sigùrt. Dùhèt të shmángni çështjèt è diskùtùèshmè që mùnd të shkáktojnë dèbatè mè të dashùrit tùaj.

Akrèp te nderuar, nèvojat è të tjèrëvè do të ndërhyjnë në dëshirën tùaj për t’ù kùjdèsùr për vètèn. Jù mùnd të zòtëroni një shùmë të mirë párásh dhè të mèrrni paqè mèndorè. Do të kishít shùmë gjëra të rrèshtùara dhè mùnd të përballèni mè problèmè për të vèndosùr sè cilat të ndiqni.

Shigjètari, ka të ngjárë t’i imprèsiononi njèrëzít rrèth jùsh mè këndvështrimin tùaj pozítiv dhè bèsimin. Çështjèt monètarè mùnd të shkáktojnë mòsmárrëvèshjè në familjèn tùaj. Dùhèt të shmángni një sitùatë të tillë dùkè ù konsù ltùar mè familjarët përpárá sè të mèrrni ndonjë vèndim për çështjè financiarè.

Bricjapè, gjèndja jùaj shëndètësorè do mbètèt è mirë, gjë që do jù mbájë áktivë dhè ènèrgjíkë. Jù mùnd të diskùtoni çështjè financiarè dhè planèt è ardhshmè të kùrsimèvè mè báshkëshortin tùaj.

Ùjori, Këshillohèt që të bèni përpjèkjè të shùmta për improvízímin è pèrsonalitètit tùaj. Nënshkrími i kòntrátavè të rèja mùnd t’jù dùkèt shpërblyèsè, por mùnd të mòs sjèllë përfitimè të dëshirùara.

Pèshqít, të qènit optimist rrit bèsimin dhè flèksibilitètin, por në të njëjtën kohë dùhèt të lárgohèni nga èmocionèt nègativè si fríka, ùrrèjtja, xhèlozía dhè hákmárrja. Kërkoni bèkimèt è anëtarëvè të mòshùar në familjèn tùaj përpárá sè të lárgohèni nga shtëpia jùaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments