Saturday, September 30, 2023
HomeGenelMbání te shènùar diten e 18 korríkùt, rrítjè ne bíznès dhe ngrítjè...

Mbání te shènùar diten e 18 korríkùt, rrítjè ne bíznès dhe ngrítjè te madhe ne pùne

Thùhet se një nga shenjat më të fávòrizuara nga Universi është Dèmi, por në shumë ráste fáti i bùzèqèsh shumë edhe Gáfòrreve dhe kështu çdo shènje me rrádhë. Kjo dùkuri trègòn qártë se sa më shumë të sílleni mirë në jetën tuaj dhe të trègòni dashuri dhe shumë bèsím, aq më shumë do të jèni të dùart e mbròjtjes së engjëjve.

Dhe në këtë mënýrë, ku èngjëjt i kèni pránë jush në çdo sekondë të jetës tuaj, atëhèrë ju do të ndíeni aròmën e një fati plòt me mírësi. Pra, nuk ka rèndèsi se në çfarë periudhe të vitit apo të muajit ne jètòjmë, fati në çdo kohë mùnd të jetë afër nèsh në shumë mënyra të ndrýshmè.

Ja pse në ditèn e sòtme në këtë páráshíkim do t’ju trègòjmë se disa shenja jo vetëm që márrin një notë më shumë në mbròjtjèn nga një fát i mirë, por márrín edhe nga një kèshíllë të vlèfshme se çfarë dùhet të ndjèkín në jetën e tyre.

- Advertisement -

Në krýe të lístës është një shenjë që së fùndmi po trègòn një shpírt lùftárak, një bèsím dhe një dùrím prej líderi dhe jo më kòt Lùanët do të pèsòjnë një kthèsë në jetën e tyre.

Në 18 korrik do të dègjòjnë lajmin e një shpèrblími, por në të njëjtën kohë me fínáncat dùhet të trègòni kùjdes deri më 28 korrik. Pjesa tjetër e jetës do të jètë një sùrprízë në çdo sekondë të jetës tuaj.

Sa për Dèmát nuk është aspák çùdi që 21 korriku t’i gjèjë më të lumtur sepse që nga dreka do të bálláfáqohen me një shtím në èkònomi dhe kjo do t’i lèhtèsojë sepse deri në 23 do láni dhe bòrxhe dhe krèdí.

- Advertisement -

Trègòhuni pak më shumë të vèmèndshëm në punë sepse kòlegët mèndojnë se jeni kthýer në mendjemádh, ndáj dhe dùke nísur nga nèsër bèjíni një veprim të mirë.

Në jetën e atyre që janë líndur nën shenjën e ùjòrit do të ketë një ndrýshím në status dhe kjo do të thòtë se më në fùnd do të bíní në “rrjètèn” e një mártèse. Kjo do t’ju lùmtùròjë dhe shpèjt do t’ju bèkòjë me një bèbè.

E vetmja gjë është të kèni pák kùjdes nga një femër bíònde e cila ka 10 ditë që ju qèndròn pránë, por nuk páráshíkohen të mira prej saj, ndáj nëse dálloni një person të tillë, të páktën deri më 25 korrik mòs ia víni vèshín.

Kur thèmi Gáfòrre, gjíthnjë kemi ndër mend një shenjë që kërkon një orë e më párë që të çlírohen nga pjesa “tèrs” e jetës. Për këtë arsye, e vetmja mírësi që mùnd të víjë në 19 korrik dhe deri në fùnd të muajit për këtë shenjë do të jetë një mbròjtjè hýjnòre.

Këto kohë për ju që kèní fèmíjë, qèndròjini sa më pránë dhe kùjdèsuni për shëndetin e tyre sepse në njëfárë mènýre mùnd t’i prèkë i ftòhti ndáj dhe mbájini sa më shumë në ambíente të ngròhta.

E gjèn emrin në listën e fatlùmëve edhe Bínjakët sepse deri më sot kanë trègùar seríozítet dhe sínqerítet dhe tashmë dùhet që të márrím vlèrèsimin e tyre. Për ta 22 korriku është dita që do t’u shtòjë lùmtùrinë sepse nga jashtë vendit mùnd të márrín një lajm që e prèsín prej 1 viti.

Por edhe kjo shènjë pas 2 muajsh mùnd të nísë një udhëtim apo një jetë të re jashtë këtyre kùfíjve dhe kjo do të jetë avèntura më e madhe e tyre për këtë 2022. Do ju ècë mirë!

Edhe në fùnd është një dýshe si Dáshèt dhe peshòret të cilët janë të fávòrizùar si një dyshe sepse këto kohë mùnd të ngríhen fínáncíarisht, por që t’i bèjnë realitet projektet e tyre dùhet të pùnojnè bashkë.

Për të èvítuar kònflíktet apo mos-márrveshjet që mùnd t’ju líndín gjatë punës, ju dùhet që plánet t’i kríjòni pas 25 korriku dhe deri në fùnd të muajit për një fat të sígùrt, mbáni në xhèpín tuaj një fatsjèllës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments