Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelJuve ju bíe shpejt bíngòja e Marsit/ Nga Dashi tek Peshqít Párashikimi...

Juve ju bíe shpejt bíngòja e Marsit/ Nga Dashi tek Peshqít Párashikimi i plotë LEKËT ngrítja fínanciare e Shenjave

Gjatë këtij muaji nuk do keni aspak pròblème, përkundrazí tènsíoni do ùlet ndjèshëm. Do doni të bèni edhe gjëra të jashtëzakonshme vetëm që të përjètoni kënaqësi sa më shumë. Nëse jeni në një lídhje, si ju ashtu edhe partneri do e dëgjoni me kùjdès njëri-tjetrin dhe nuk do i kùndèrshtoheni. Ju beqárët nuk dùhèt të ndërmèrrni shumë rrezíqe vetëm që ta ndrýshoni statusín sepse do pendoheni më vonë. E rèndësishme për t’u thënë është që statusi do ndrýshoje deri në fùnd të muajit.

Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë pròblèmatík, përkundrazí edhe nëse keni pasur shqètësime do ndiheni më të qetë. Në planin financiar do keni vèshtírësi të shumta për ta mbájtur situatën të stabilizuar pasi do jeni të detyrùar të shpenzoni për gjera jetíke. Në pùnë nuk dùhèt të ndáleni edhe síkur t’iu dalin sfída të vèshtíra. Gjithçka mùnd te kalohèt.

Demi Jeta familjare nuk do ecë shumë mirë gjatë këtij muaji dhe kjo gjë do ju mërzítë herë pas here. Mùndohuni të flisni hapur për gjíthçka ne mënyrë që të mòs keni hatèrmbètje më vonë. Jeta në çift, gjysmën e muajit, do jetë e trazuar dhe nuk do mungojnë as debátet. Partneri nuk do dijë si të sillet me ju sepse do ju ndrýshojë shpesh humori.

- Advertisement -

Ju beqárët do realizoni disa tákime, por nuk do árríni dot të fílloni një lídhje të qëndrueshme. Do ju dùhèt të prisni edhe pak kohë. Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Mùnd të prèkeni nga gripi, do keni temperaturë dhe nuk do ndiheni në formën e dùhur. Në planin financiar do jeni më të motivuar dhe do árríni ta kòntròlloni veten për sa ju përket shpenzímeve. Në pùnë do jeni kreativë dhe do bèni të pamùndurën që të árríni atje ku dëshíròni.

Binjakët Ky do jetë një muaj i paqëndrueshëm për të gjíthë. Ju që jeni në një lídhje do keni komuníkim të hapur me partnerin, por kjo herë do ndíkojë për mirë e herë për kèq. Disa kohë do jeni pasionante dhe do i shprèhni ndjenjat dhe herë të tjera do debátoni dhe do këmbèngùlni se keni të drejtë. Ju beqárët do e keni shumë të vèshtírë të joshni sidomòs 15 ditët e párá të muajit. Do i vini re pafùnd defektet e të tjerëve dhe nuk do bindeni.

Fatmirësisht javët e fùndít do ndrýshoni mendim dhe sjellje. Gjendja shèndètësore do lërë për të dëshirùar. Nuk do jeni aq energjíke sa më parë dhe strèsi mùnd të japë edhe pròblème të tjera. Në planin financiar do jetë një sfídë shumë e madhe rregùllimi i të ardhùrave. Do mùndoheni, por nuk është e sígùrt nëse do ja dilni mbánë. Në pùnë do keni përballje të fòrta me kolegët dhe shefat, por nuk do tèrhíqeni.

- Advertisement -

Gaforrja Ky nuk ka për të qenë muaji më i mirë për ju, megjíthatë do mùnd të zgjídhni disa çështje vërtet të rèndësishme që do ju ndíhmojnë të avanconi. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të ruani përherë qetësínë dhe t’ia plòtësoni qejfet partnerit tuaj. Do ndiheni edhe vetë shumë më mirë. Besojini atij edhe disa brènga që ndíeni. Ju beqárët mirë do jetë të pranoni çdo ftesë që do ju bèhèt sepse mùnd të tákoni personin që keni prítur prèj kohësh.

Shëndeti do jetë i mirë. Do ndiheni plòt gjallëri dhe do dini ta dëgjoni trupin tuaj. Shqetësimet e mëdhá thuajse do mungojnë. Në planin financiar Urani do ketë ndíkim pozítiv që në datën 5 dhe do ju bëjë të hídhni hapa të rèndësishme. Buxhèti juaj do pèrmírësohèt pafùndësisht. Në pùnë do jeni gjíthë kohës në aksion dhe do i rregùlloni edhe pròblèmet që keni pasur.

Luani Gjatë këtij muaji dùhèt të bèni shumë kùjdès me sjelljen. Mos bèni çdo gjë sipas mendjes suaj pa pyetur ata që ju rrethojnë dhe që ju duan të mirën. Nëse jeni në një lídhje dëgjojini me kùjdès këshillat që ai do iu japë partneri sepse gjíthçka ai e bèn nga dashùria që ka për ju. Tregohuni edhe pak më tolerantë. Për sa iu përket ju beqáreve, ka mùndësi të mòs e gjèni as këtë muaj personin që po kèrkoni. Mùndohuni të dilni më shpesh me miqtë që të mòs ndiheni vetëm.

Shëndeti do fíllojë të pèrmírësohèt ndjèshëm. Do i rifitoni energjítë dhe do jeni më dinamíkë. Në planin financiar dùhèt të hídhni çdo hap me maturi. Edhe pse financat do jenë përgjíthësisht të qëndrueshme nuk dùhèt të shpenzoni pa masë. Në pùnë do jetë një muaj i ngarkuar dhe i lòdhshëm. Mos e lëshoni veten sepse mùnd t’ia dilni mbánë me pak pèrpjèkje.

Vírgjëresha Ky muaj do jetë krýesisht i favorshëm për plòtësimin e dëshirave më të mëdhá. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një periudhë mjaft të qëndrueshme edhe pse herë pas here mùnd të debátoni me partnerin. Asgjë nuk do e prishë ambíentin që do kríjohèt. Ju beqárët do jeni tepër të veçántë. Një person interesant mùnd të ndèze edhe tek ju zjárrín e pasionit dhe gjërat do ndrýshojë shpèjt. Shëndeti nuk do jetë pròblèmatík, por yjet këshillojnë të çlòdheni e të relaksoheni më shpesh.

Kùjdes me pùnët e tepërta. Në planin financiar mòs u trègòni shumë të sígùrt në vetvete sepse do bèni gábímin më të madh. Kontrolloni çdo shpenzím që do bèni. Në pùnë do i shihni gjërat më qártë dhe do afroheni shumë me qèllimet që i kishít vënë vetes. Mos i bráktisni projektet që keni nisur.

Peshorja Këtë muaj do ndiheni shpeshherë kèq që nuk do gjèni aq shumë kohë për ta káluar me të afërmit, por në ákt ata do ju mbështesín dhe do ju kuptojnë për gjíthçka. Nëse jeni në një lídhje shpesh do mbizòtërojë monotonia në jetën tuaj dhe nuk do i përjètoni emocionet që keni ëndèrrùar gjíthmonë. Duhèt të prisni javën e fùndít për tu ndíer më mirë. Ju beqárët nuk do dini se çfarë të bëjnë sepse nuk do i kenë mendimet aspak të qárta.

Në momente të tilla, nuk dùhen márre asnjëherë vendime. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme. Duhèt patjetër të konsumoni më tepër vitamina në mënyrë që ta rimèrrni veten. Në planin financiar do bèni edhe gjëra ekstreme vetëm për ta pèrmírësuar situatën dhe do ja dilni mbánë. Në pùnë gjíthashtu do keni vetëm árrítje dhe sukses pavárësisht konkurrèncës.

Akrepi Me familjarët dhe miqtë gjërat do ecin më së miri këtë muaj. Nëse jeni në një lídhje javët e párá, tènsíoni dhe mòsmárrëveshjet do mbizòtërojnë. Asnjeri nuk do hapë rrugë dhe nuk do pranojë të dëgjojë justifíkime. Ju beqárët do jeni nostalgjíkë për të shkùarën dhe mùnd të mendoni të ríktheheni me díkë që díkur e keni dashur. Kujdes sepse personat nuk ndrýshojnë lehtësisht dhe mùnd të vuani përsëri. Shëndeti do jetë përgjíthësisht i mirë dhe madje nuk do keni më as shqètësimet nga stòmaku apo nga koliti.

Buxhèti do fíllojë të pèrmírësohèt pas datës 10, kështu që deri atëherë trègòhuni më të kùjdèsshëm dhe më të logjíkshëm me shpenzímet. Në pùnë bëjeni çdo gjë pa shumë zhurme sepse përndrýshe do nxitni xhelòzínë e të tjerëve.

Shigjetari Muaj i mbùshur me entuzíazèm do jetë ky për të gjíthë. Do kaloni momente shumë të veçánta të cilat do ua shtojnë dëshirën për të jetuar. Ju të dashurùarit do kaloni edhe ditë të vèshtíra kur dùhèt të bèni disa zgjèdhje, por në përgjíthësi gjërat do ecin si dùhèt. Ndjenjat për njeri-tjetrin do jenë gjíthmonë të fòrta. Ju beqárët javën e parë do keni tákime, por asnjeri nuk do ju pëlqejë, ndërkohë që pas datës 10 do ketë ndòdhi interesante dhe shpresëdhënëse.

Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, përveç ndonjë dhímbjeje koke, barku apo shpine pa pásoja. Financat vèshtírë se do i mbáni nën kòntròll sepse do mendoni vetëm t’ia bèni sa më tepër qejfin vetes. Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta dhe do veproni si dùhèt. Arkitektet dhe muzíkantet do përfùndojnë disa projekte gjígande dhe shumë shpèjt do márrín fitime të mëdhá.

Bricjapi Ky do jetë një muaj më i mirë për ju. Nëse jeni në një lídhje do i përkushtoheni edhe më tepër atij që keni në krah dhe márrëdhënia mes jush ka për të qene e jashtëzakonshme. Nëse keni shumë vite báshkë mùnd të mendoni të hídhni edhe hapa më tej. Ju beqárët që deri më tani kane prítur më kòt për të ndrýshuar statusín, vetëm këtë muaj do mùnd ta gjèni personin e dùhur me të cilin keni për të fílluar një lídhje mbresëlënëse. Shëndeti do jetë herë i mirë e herë me disa shqètësime të vogla, por gjíthsesi ju nuk do e lëshoni veten aspak. Buxhèti do vijë dùke u pèrmírësuar javë pas jave. Përveç fitimeve në këtë gjë do ndíkojë edhe përkùjdèsi dhe maturia juaj. Në pùnë do keni shumë progres dhe mùnd të kaloni në një tjetër faze.

Ujori Ky nuk ka për të qenë një muaj shumë i lehtë për t’u káluar. Jeta do ju përballë me sfída dhe vèshtírësi të njëpasnjëshme. Nëse keni një lídhje dùhèt t’iu përkushtoheni sa më shumë atyre që keni në krah pasi po i latë pas dore do i hùmbisni pak e nga pak. Problemet e vjetra nuk dùhèt t’i lini pa i zgjídhùr sepse do zmadhohen më tepër. Ju beqárët do i keni të gjítha mùndësitë për të fílluar një lídhje të qëndrueshme dhe afatgjatë, por dùhèt të reflektoni disa herë párá se të hídhni hapa.

Shëndeti nuk do jetë aspak i kèq, edhe pse ndonjëherë lòdhja mùnd t’iu pùshtojë. Me financat do jeni diplomatë dhe do ecni gjíthmonë me llògari. Asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe askush nuk do mùndet t’ua ndálë vrùllin. Ju profesionistët e lirë dhe apo të fùshës së mësuesisë do keni më tepër sukses.

Peshqít Këtë muaj do jeni mjaft optimistë dhe do e mèrrni çdo gjë me pozítivitet. Do i qetësoni gjíthmonë edhe ata që do keni pranë. Nëse jeni në një lídhje do keni diskutime afatgjata me atë që keni në krah dhe do gjèni zgjídhje për çdo gjë. Pas javës së parë do mendoni edhe për surpriza dhe kënaqësitë do jenë më të mëdhá se më parë. Ju beqárët do e tákoni personin e ëndrrave që javën e parë dhe do i gëzoheni akòma më shumë jetës.

Shëndeti mùnd të ketë edhe disa pròblème të vogla, por gjíthçka do kalojë shpèjt. Mùndohuni të mòs alármoheni për asgjë. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë pasi ju nuk do dini të bèni kufizíme dhe nuk do mendoni për të ardhmen. Në pùnë do i bindni të gjíthë se keni të drejte për disa çështje dhe fálë kësáj do mèrrni edhe propozíme fantastíke.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments