Monday, October 2, 2023
HomeGenelKush ‘rrèmben’ sot finalen e madhe? Luizí dhe Dea Mishel në garë...

Kush ‘rrèmben’ sot finalen e madhe? Luizí dhe Dea Mishel në garë me njëri-tjetrit

Finalisti i parë i Big Brother VIP 2, do të shpallet sonte në spektáklin që do të mbájë mbèrthýer shqíptarët párá ekranit.

Në dhomën e rrëfimit secili banor zgjodhi mbrëmjen e së martës dy emrat që ata dëshírònin për t’i parë finalistë.

Banorët me më shumë vota kanë qenë Dea dhe Luizí, të cilët do të përballen me njëri-tjetrin në një televotim që u hap gjatë mbrëmjes së martës, ku do të jetë publíku ai që do të zgjèdh me anë të votave finalistin e parë.

- Advertisement -

Finalisti i parë shpallet sot, i cili do të garojë më pas për çmímin e madh pas më shumë se katër muajsh brènda shtëpisë më të famshme në Shqípëri.

Mbrëmjen e djeshme Vëllai i Madh u dhá një sfídë mjaft të bukur banorëve. Secili prèj tyre do të zgjídhte diçka që ta píkturonin në fytyrë.

- Advertisement -

Efi Dhèdhes dhe Dea Mishel, të cilat kanë talent në këtë fùshë, dùhej që të píkturonin personazhèt apo gjërat që banorët kishin zgjèdhùr.

Jo vetëm kaq, pasi banori që fiton do të ketë një avantazh në lojë së báshkù me personin që i realizoi vízatimin.

Luiz Ejlli zgjodhi mènjèherë Dea Mishel për t’i bërë vízatimin, dùke qenë se i ka realizuar edhe dy herë të tjera një gjë të tillë. Teksa këngëtari shprèhu mendimet e tij se çfarë të bènte, Dea i tha që pse nuk zgjèdh një luan.

Ai ra mènjèherë dakord dhe e pyeti atë nëse e realizonte dot. Dea tha po dhe u vèndòs që t’i bènte luanin në fytyrë.

Teksa Dea kishte shkùar për të pùshùarr pasi u realizoi edhe disa banorëve të tjerë vízatimet, Luizí kur shkòi për t’i ndèrrùar bateritë e míkrofonit e zgjoi atë.

“Çohu Dea se u vonuam. Nuk je çuar, me b*thë përpjetë nuk je e çuar. Hajde”, i thotë Luizí, pasi ka për t’i bërë vízatimin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments