Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelUjori i pari, Bricjapi i fùndit! Xhèpat do t’i kene plòt nga...

Ujori i pari, Bricjapi i fùndit! Xhèpat do t’i kene plòt nga mesi i muajit, ja renditja e plote

Gjatë kësáj dite per ju DASH, do jeni më të vèndòsur dhe do keni imagjínátë të zhvilluar. Nga ana tjetër do keni edhe fat me shumicë. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një ditë të mrekùllueshme. Do e keni të lehte të flisni për çdo gjë me partnerin dhe do i sqároni edhe mòsmárrëveshjet.

Nëse jeni beqárë do keni akòma me shumë mùndësi për tákime dhe me sígùri që do e gjèni personin e përshtatshëm. Në pùnë do përkushtoheni plòtësisht vetëm për të árrítur më të mirën. Të ardhùrat do fíllojnë të pèrmírësohen dalëngádalë. Do jeni shumë më të logjíkshëm me shpenzímet.

Demi, Sot do jeni të gatshshëm të bèni edhe ndonjë çmènduri të vogël vetëm për t’u ndíer më mirë gjíthë kohës. Për ju të dashurùarit kjo e sotmja ka për të qenë një ditë fantastíke. Do i shprèhini pafùndësisht ndjenjat dhe dëshirat, ndërkohë që partneri do jetë i gatshëm t’ua plòtësojë ato.

- Advertisement -

Ju beqárët edhe pa bërë asgjë do mùnd ta gjèni princin tuaj të kaltër dhe do fílloni një lídhje të qëndrueshme. Në pùnë mòs u nxitoni për asgjë, por veproni përherë me tákt dhe kùjdès. Financat do jene goxha të mira, kështu që mùnd te përfitoni për të krýer ndonjë investim më tepër se zakonisht.

Binjakë, Gjatë ditës së sotme nuk do ndiheni asnjëherë të mërzítur. Planetët do kùjdèsen që të mòs ju lárgohèt asnjë moment buzèqeshja nga fytyra. Jeta juaj sentimentale do jetë e mbùshur me kënaqësi dhe emocione gjatë gjíthë kohës.

Do zbùloni edhe disa kárákteristíka të reja të partnerit të cilat do ju bëjnë ta dashuroni me më shume pasion atë. Ju beqárët do doni ta ndrýshoni sa më shpèjt statusín dhe do jeni më flírtues nga më parë. Për fat yjet do i keni pranë për t’iu ndíhmuar gjíthë kohës. Në planin financiar keni për të pasur fat me shumicë.

- Advertisement -

Gaforre, Hëna do ju bëjë edhe më ambicioz gjatë kësáj dite. Në pùnë keni për të realizuar projekte shumë të mira dhe do ndiheni më krènarë për veten. Nëse keni një lídhje do jetë Venusi dhe Plutoni që do ju bëjnë më sensualë e më èrotíkë.

Do dini edhe si t’i shprèhni më shumë ndjenjat. Ju beqárët do kaloni shumë kohë në ambíentin profesional dhe atje do njiheni me disa persona me të cilët do báshkëpùnoni. Yjet do ju bëjnë edhe më ambiciozè me projektet që keni nisur dhe shumë më të përqendrùar se më parë. Në planin financiar do dini si ta menaxhoni mirë situatën dhe nuk do keni pròblème.

Luan Qoftë në dashùri apo në miqësi, sot do jeni më të disponueshëm dhe më prezentë. Nëse keni një lídhje do bèni çdo gjë që të keni në dorë për ta bërë partnerin të ndihèt sa më mirë. Edhe ai do mùndohèt t’ua plòtësojë të gjítha dëshirat. Debatet thuajse do mungojnë. Ju beqárët mjaft u treguat të rezervuar sepse koha íkin. Hapeni zèmrën dhe bèni atë që do ndíeni.

Në pùnë do jeni aq të përkushtuar saqë nuk do bèni llògari sa orë dhe mùnd do harxhoni. Arritjet kanë për të qenë të jashtëzakonshme dhe do mèrrni propozíme fantastíke. Në planin financiar më në fùnd do vèndòsni rregùll.

Vírgjëresha, Venusi do ju bëjë të ndrýshoni disa mendime të prapambètura që keni pasur dhe do jeni më gati për të sqárùar disa dýshime. Për ju që keni një lídhje ka për të qenë një ditë e këndshme edhe pse emocionet nuk do jenë aq të fùqíshme sa keni dashur.

Nëse nga ana tjetër jeni beqárë do provokoheni nga disa persona dhe dùhèt të trègòheni shumë të kùjdèsshëm me përgjígjet që do jepni. Në pùnë do i keni idetë e turbùllta në disa momente, po me ndíhmën e kolegëve çdo gjë do sqárohèt. Pas drekës mùnd të hídhni hapat e dùhura. Në planin financiar përfitimet do jenë aq të mëdhá saqë mùnd të árríni të hiqni edhe disa párá mënjanë për të sígùrùar të ardhmen.

Peshore Gjatë kësáj dite do kèrkoni të bèni ndrýshime rrènjësore në jetën tuaj dhe me pak pèrpjèkje do ja dilni. Për ju që keni një lídhje çdo moment do jetë i këndshëm nëse keni pranë një person të shenjës se gaforres.

Momentet romantíke do jenë të njëpasnjëshme. Nëse jeni beqárë nuk do e ndíeni nèvojën e një personin në krah sepse miqtë dhe të afërmit do ua bëjnë çdo moment special. Në pùnë do vlerësoheni për oratorinë dhe mùnd t’iu jepet një detyrë e re shumë më e pëlqyeshme për ju. Me financat dùhèt thjesht të trègòheni më të arsyeshëm dhe nuk do keni trònditje.

Akrep, Sot do jeni shumë më të qártë në mendime dhe do gjèni fjalët e dùhura për të kèrkuar e për të fituar atë që dëshíròni. Nëse jeni në një lídhje do keni më shumë besim se kurrë tek partneri dhe márrëdhënia në çift ka për të qenë akòma më e mirë nga më parë.

Nëse jeni beqárë do favorizoheni nga Jupiteri dhe do e gjèni shpirtin tuaj binjak. Çdo gjë për ju ka për të qenë si nëpër ëndrra. Në pùnë do jeni me shumë fat dhe nga ana tjetër mjaft báshkëpùnues. Në planin financiar do ju mbështesín gjatë gjíthë kohës të afërmit dhe gjèndja ka për të mbètur goxha e qëndrueshme.

Shigjetari Për ju ka për të qenë një ditë pozítive. Do i mèrrni gjërat shumë seriozísht në çdo sektor. Nëse keni një lídhje përfitoni për të folur më hapur me partnerin dhe për te márre vendime te\ë rèndësishme. Do jeni të dyja palët në humor dhe do jepni më të mirën nga vetja. Nëse jeni beqárë do flírtoni gjatë gjíthë kohës, por për fat të kèq nuk do ja dilni dot të bèni për vete asnjë person.

Sot nuk do jetë dita juaj më me fat, megjíthatë nuk do ndíeni mërzítje. Për pùnën do jetë ditë e përkrýer. Mùnd të guxoni edhe të fílloni projektin e madh sepse tashme janë kríjuar të gjítha kushtèt. Në planin financiar mirë është të mòs rrezíkoni shumë pasi në të kùndèrt situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Bricjap, Hëna do ju bëjë shumë dýshues gjatë kësáj dite dhe nuk do ndiheni asnjë moment të qetë. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë e mbùshur me të paprítura. Mùndohuni të mòs thoni gjëra të pamenduara sepse pásojat do jenë të rènda. Nëse jeni beqárë nuk dùhèt te kríjoni iluzíone të kòta sepse personat që do tákoni sot nuk do jenë ata që keni shpresuar.

Në pùnë do ju dùket në disa momente síkur keni gjetur zgjídhje për pròblèmet dhe rrugën e dùhur nga e cila dùhèt të kaloni, por asgjë nuk do jetë aq e lehtë sa dùket. Me shpenzímet dùhèt të trègòheni te kùjdèsshëm dhe të durùar. Po gabuat keni për t’u përballur me trònditje të fòrta.

Ujori Gjatë kësáj dite do keni tendencë të análizoni çdo gjë më shumë kùjdès párá se të veproni dhe nuk do kënaqeni me gjërat sipërfaqësore. Për ju që keni një lídhje do ndòdhin gjëra vërtet të rèndësishme. Mùnd të mèrrni edhe vendime për të ardhmen e lárgët.

Nëse jeni beqárë nuk do jeni aspak në humor për te fílluar lídhje dhe nuk do preferoni të keni njohje të reja. Në pùnë do jeni shumë të organizuar dhe do dini çfarë hapash të hídhni përherë. Financat do i keni gjatë gjíthë kohës nën kòntròll dhe situata do mbètet e kënaqshme në çdo moment. Nuk do keni për çfarë te qaheni.

Peshq, Në disa momente do ndiheni të pafùqíshëm për të ecur párá dhe mùndet të dòrèzoheni. Optimizmi i mëparshëm thuajse do mungojë. Nëse jeni në një lídhje mòs u trègòni të padurùar dhe mòs kèrkoni gjëra të pamùndura nga partneri.

Po qëndruat me këmbë në tokë do kaloni një dite më të mirë. Ju beqárët do mèrrni deklárata fantastíke dhe nuk do i rezístoni dot tùndímit për të fílluar një lídhje. Në planin profesional nuk do árríni dot rezùltatet që vetë keni ëndèrrùar dhe kjo do ju shtojë pesimizmin. Në planin financiar do përballeni me goxha pròblème dhe vetëm specialistet mùnd t’iu ndíhmojnë të gjèni zgjídhje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments