Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelAnglezja "tròndit"/ Prísni 10 Janarin Bèhuni të Gjithë në Shtëpi Námi pas...

Anglezja “tròndit”/ Prísni 10 Janarin Bèhuni të Gjithë në Shtëpi Námi pas Kësaj ore

Dashi Dielli do favorizojë reflektimin dhe maturinë gjatë kësáj dite. Do rifitoni edhe besimin në vetvete. .Për ju të dashurùarit kjo e sotmja do jetë pozítive. Nuk do konflíktoheni më për asgjë me atë që keni në krah, përkundrazí do mùndoheni si ta bèni sa më të bukur çdo moment. Ju beqárët nuk dùhèt t’iu besoni të gjíthë personave që do iu joshin sepse disa nuk janë aspak të vërtetë.

Në planin profesional do bèni më të mirën për të árrítur atë që dëshíròni. Vërtet do bèni shumë kolegë xhelòze dhe do keni konkurrèntë të fòrtë, por do ja dilni me sukses. Reflektim dhe durimi do jenë píkat tuaja të fòrta. Financat do jenë tej mase të stabilizuara. Shfrytëzoni rastin për të shlyer disa bòrxhe të vjetra.

Demi Dita e sotme nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe gjíthë kohës do ju mungojë besimi tek vetja. Për ju të dashurùarit mëngjesi do fíllojë me vrùll e me debáte të zjárrta. Të dy palët do jeni kokëfòrtë dhe për asgjë në botë nuk do hapni rrugë. Dùhèt t’iu besoni pak më shumë miqve që do iu prezantojnë me disa persona sepse ata ju duan vetëm të mirën.

Në pùnë do jetë Jupiteri që do ju mbështesë fòrt dhe do ju ndriçojë mendimet. Ka mùndësi që ju të árríni edhe më lárt nga sa e kishít menduar. Mùnd t’iu bèhèt edhe një propozím intrigues që nuk dùhèt hùmbur. Në planin financiar, po u treguat vigjílentë dhe po përfituat nga mbështètja e yjeve gjèndja do ju pèrmírësohèt tej mase.

Binjakët Në vend që të nxitoheni dhe të thoni gjëra pa lídhje më mirë análizojini me kùjdès gjërat dhe më pas veproni. Jeta juaj në çift do jetë e qëndrueshme. Edhe pse nuk do ketë shumë pasion báshkëpùnimi dhe mirëkuptimi do mbizòtërojë gjatë gjíthë ditës. Për ju beqárët do jetë një ditë edhe më e favorshme. Falë mbështètjes së Jupiterit ju do árríni të bèni për vete atë që iu pëlqen.

Në pùnë do ecni me ritme më të shpèjta dhe nuk do ju trembin as kritíkat që do ju bèhen. Çdo hap do e hídhni me maturi dhe do jeni gati të báshkëpùnoni me këdo për më të mirën e mùndshme. Tregohuni sa më të matur me shpenzímet dhe mòs mèrrni as hua sepse do keni shumë pròblème më vonë.

Gaforrja Më në fùnd sot do dilni nga anonimati dhe do bèheni më të njohur. Jeta juaj do márrë më shumë shkëlqím. Nëse keni një lídhje, të gjítha dýshimet apo pèngjet që keni për jetën sentimentale dùhèt t’ia thoni atij që keni në krah.

Vetëm në këtë mënyrë do ndiheni më të qetë. Ka mùndësi që fálë kësáj sjelljeje të afroheni edhe më tepër me partnerin. Ju beqárët që keni ëndèrrùar prèj kohësh dashùrinë e madhe dùhèt të përgatiteni sepse po afron momenti. Në pùnë do përshtateni shumë mirë me kolegët që do ju kèrkohèt të báshkëpùnoni dhe gjíthçka do rrjèdhë natyrshëm. Edhe pse do jetë ditë me fat për financat nuk dùhèt të hídheni me sy mbýllur në detin e shpenzímeve.

Luani Sot príten të mèrrèn vendime shumë të rèndësishme. Reflektoni me shumë kùjdès sepse këto vendime do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Nëse keni një lídhje mùndohuni të jeni sa më të hapur dhe báshkëpùnues me partnerin.

Po të shtoni edhe më tepër dozat e humorit çdo gjë ka për të ecur edhe më mirë. Ju beqárët nuk do i dëgjoni këshillat e miqve dhe mùnd të bèni gábíme të pafálshme. Në pùnë, Jupteri do ju bëjë më ambiciozè, megjíthatë për të ndërmárrë hapa gjígande më mirë të prisni edhe pak kohë. Propozímet që do ju bèhen dùhèt t’i mendoni me kùjdès. Gjendja e financave ka për të qenë goxha e mirë.

Vírgjëresha Jo çdo gjë do shkòjë ashtu si ju e kishít menduar gjatë kësáj dite. Në ákt po ta mendosh mirë perfeksioni nuk mùnd të ekzístojë në këtë botë. Ju që keni një lídhje do kaloni një dite të mbùshur me emocione të fòrta, por ato do jenë si pozítive ashtu edhe nègátive.

Ju beqárët do jene specialistë të joshjes dhe flírtimit kështu që do bèni për vete persona të shumtë. Për ju do fíllojë një tjetër jetë. Në pùnë do ndiheni shpesh të bllokuar dhe pavárësisht se do doni të hídhni hapa párá nuk do mùndeni dot. Për financat këshillohuni sa më parë me specialistët sepse vete nuk do mùnd ta mbáni dot situatën nën kòntròll.

Peshorja Hëna do ju bëjë shumë më të vèndòsur sot. Do jeni edhe më të motivuar dhe nuk do ndáleni përpárá sfídave që do ju dalin. Ju që jeni në një lídhje do i shtoni dozat e fantazísë dhe do jeni të gatshëm të bèni çdo gjë që ambíenti të jetë përherë i ngrohtë. Idetë origjínale dhe ngrohtësia që do ofroni do e bindin edhe më shumë partnerin se ka bërë mirë që ju ka zgjèdhùr.

Beqárët dùhèt t’i mèrrni gjërat me shumë qetësi, por nga ana tjetër nuk dùhèt të keni fríkë të hídhni hapa. Në pùnë do ndiheni shpesh si të bllokuar, por nuk do dòrèzoheni. Mesazhèt që do iu japin kolegët dùhèt t’i dëgjoni me kùjdès. Shpenzímet krýejini të mirëmenduara që të mòs keni pròblème më pas.

Akrepi Ka mùndësi që gjatë kësáj dite të fílloni të bèni shumë gjëra njëherësh, por pa përfùnduar si dùhèt asnjërën. Nëse jeni në një lídhje kjo e sotmja nuk ka për të qenë një ditë shumë e qetë. Herë pas here situata mùnd të dalë edhe jashtë kòntròllit dhe vèshtírë se do gjèni qetësi. Ju beqárët do jenë tej mase joshës dhe do árríni ta bèni për vete cilindo që do pëlqejnë.

Punën askush nuk do ua shajë sepse dini gjíthmonë si të veproni për të bërë më të mirën. Gjithsesi mùndohuni të jeni realistë dhe mòs ju besoni shumë premtimeve të disa kolegëve. Në planin financiar keni për të qenë me fat dhe kjo do ju ndíhmojë ta kaloni situatën e vèshtírë në të cilën kishít rënë.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe do doni ta kòntròlloni veten në çdo moment. Për ju që keni një lídhje dita do jetë mjaft e favorshme për të rregùlluar njëherë e mirë pròblèmet që keni pasur në çift. Për shumë gjera do reflektoni me më shumë kùjdès dhe do kuptoni gábímet e mëdhá.

Ju beqáret do jeni pafùnd impùlsive dhe ka rrezík që pjesa më e madhe të gabojë në zgjèdhjen e partnerit. Në pùnë nuk do keni aspak dëshirë të mèrrèni me projektet që keni nisur dhe do dëshíròni të pushoni shpesh. Kritíkat mùnd t’iu bëjnë edhe pak agresivë. Buxhèti do dòbèsohèt goxha për shkák të shpenzímeve të pamenduara që do krýeni.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do keni nèvojë jetíke të rigjèni vetveten. Reflektoni me kùjdès, qëndroni në qetësi dhe do e gjèni paqen. Nëse jeni në një lídhje nuk do i keni gjerat shumë të lehta dhe herë pas here mùnd të mërzíteni. Në ákt partneri nuk do jetë në humor dhe mùndet t’iu thotë gjëra të gabuara. Mùndohuni të mòs ja vini veshin sepse nuk do dijë çfarë do thotë.

Ju beqáret do i jepni më shumë rèndësi shoqërisë dhe do dilni shumë sot. Kjo do jetë një mùndësi e mirë për të realizuar edhe njohje. Në pùnë do bèni të pamùndurën për ta konsoliduar situatën dhe do ja dilni mbánë me sukses. Për financat dùhèt të këshilloheni me specialistë të fùshës sepse ata do ju ndíhmojnë vërtet.

Ujori Hëna do ketë ndíkim shumë të madh sot në jetën tuaj dhe do sjellë vetëm çáste të bukura. Për ju që jeni në një lídhje do jetë një ditë e hareshme. Mes jush dhe partnerit çdo gjë do ecë sipas páráshíkimeve. Më në fùnd do bindeni plòtësisht se ai është i dùhuri.

Ju beqárët do keni disa njohje të reja, por vetëm me persona të shenjës së binjakëve mùnd të mendoni të hídhni hapa. Marsi do jetë planeti më i begatë për sektorin profesional. Do ju pëlqejë shumë hyrja në kontákt me persona të shumëllojshëm. Në planin financiar nuk páráshíkohen aspak pròblème sepse çdo hap që do e hídhni do e bèni me lárgpamësi.

Peshqít Pak nga pak strèsi do lárgohèt sot dhe gjërat do fíllojnë të normalizohèt. Marsi dhe Hëna do jene mbështètje e fòrtë. Për ju që keni një lídhje, të gjítha pròblèmet dhe vèshtírësitë që keni pasur do márrín fùnd. Pranë partnerit do ndiheni shumë më mire nga me parë dhe do i hídhni të sígùrta hapat drejt së ardhmes.

Do jeni gati edhe për aventura kalimtare mjafton që të mòs mbèteni më të vetmuar si më parë. Në pùnë do ndiheni shpesh në udhëkrýq sepse ka ardhùr koha të mèrrni vendime të mëdhá. Sido që të vijnë gjërat nuk dùhèt të nxitoheni. Në planin financiar do jeni të nxituar dhe ka gjasa të bèni disa gábíme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments