Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDuhèt te prisni deri te premten/ Kjo eshte shenja e hòròskòpit qe...

Duhèt te prisni deri te premten/ Kjo eshte shenja e hòròskòpit qe do te márr nje lájm te madh

Dashi: Merrni kohën tuaj I dashur Dash me partnerin tuaj gjërat nuk shkòjnë në mënyrën më të mirë dhe rrezíku për shenjën tuaj është se ju vazhdoni të veproni instinkitivisht. Në vend të kësáj këtë javë mùndoheni të mèrrni kohën që ju nèvojitet për të reflektuar në márrëdhënien tuaj dùke shmángur lùftimet sidomòs të premten dhe të shtunën, kur një Hënë e pafavorshme mùnd t’ju shtojë nèrvòzízmin. Ndërsa dita e díel do të jetë më e qetë.

Demi: Yjet janë me ju I dashur Dem java juaj fíllon me dy ditë nèrvòze, të hënën dhe të martën, kur Hëna do të jetë në kùndèrshtim me shenjën tuaj: mòs u shqètësoni dùke fílluar nga e mërkura gjíthçka do të jetë më mirë. Yjet janë të gjíthë në favorin tuaj dhe ju ndíhmojnë të fòrconi márrëdhënien tuaj si çift, si dhe të mèrrni mùndësi të mirë dhe njohje në aspektin profesional. Ditët më me fat: e premte dhe e shtunë.

Binjakët: Mërkùri nuk është i favorshëm I dashur Binjak planeti Mërkur është në një pozítë jo të favorshme dhe ju sjell disa pèngesa në rrugën tuaj, veçánërisht në kontekstin e pùnës: të mërkurën dhe të enjten në veçánti mùnd të lindin disa diskutime dhe konflíkte. Marsi i favorshëm për shenjën tuaj ju jep zhgènjim që e pohoni dhe vetë. Fundjava është diçka krejt ndrýshe, një Hënë e bukur do të ndriçojë ditën e díel dhe e gjítha ka të bëjë me romancën.

Gaforrja: Sa emocione E dashur Gaforre këtë gusht plòt emocione përfùndon me një javë nën kùjdèsín e Venusit: planeti dashùrisë është gati ti bëjë mbrëmjet tuaja të verës shumë të nxèhta. Jini të kùjdèsshëm kur sqároni dëshirat tuaja: të premten dhe të shtunën Hëna në kùndèrshtim mùnd t’ju bëjë të sillni në mendje kujtime jo të këndeshme. Mùndësitë e mira për tákim dhe shkëmbim vazhdojnë edhe në vendin e pùnës, fálë favorit të planetit Mërkur.

Luani: Ríkthehèt qetësia I dashur Luan muaji gusht ka árrítur t’ju kthej disi qetësínë, pas muajve të trazuar. Kjo javë premton të jetë po aq paqësore: nuk do t’ju mungojë dashamirësia dhe vëmëndja e njerëzve përreth jush dhe do të jeni në gjèndje të ríkuperoni energjí. E mërkura dhe e entja në veçánti do të jenë dy ditë të bekuara me fat. Megjíthatë dùhèt të keni vëmëndje të díelën e cila rrezíkon të jeni pak nèrvòz.

Vírgjëresha: Javë e shkëlqyer E dashur Vírgjërreshë mujai gusht mbýllet shumë mirë për shenjën tuaj, me një lídhje të shkëlqyeshme të Mërkùrit e gatshme për t’ju dhënë një diçka shtesë projekteve tuaja të cilat do të márrín një nxitje të mirë. Ndërsa në fùshën profesionale mùnd të vijnë disa lájme të mira ose shpërblime. Dashuria gjíthashtu do të shpërblehèt këtë javë me planetin Venus gati për ta bërë jetën në çift më të báshkùar si ansjëherë më parë.

Peshorja: Hëna do të kùjdèset për ju E dashur Peshore, gushti nuk ka qënë një muaj shumë e mirë për ju. Marsi në opozítë nuk ndíhmon në ríkuperimin e energjísë, ndërsa Venusi në një pozítë jo të favorshme thekson tènsíonet dhe divergjèncat në jetën tuaj si çift. Të gjítha mbýllen të mërkurën të enjten dhe të díelën kur një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj, por dùhèt të shmángni argumentat në ditët kur jeni nèrvòz, të premten dhe të shtunën.

Akrepi: Takime të reja I dashur Akrep java juaj nuk mùnd të fíllojë më mirë se kaq. Të hënën dhe të martën do të keni një Hënë të shkëlqyer në lídhje me shenjën tuaj, e gatshme për t’ju sjellë fat dhe një nxitje shtesë. Venusi i favorshëm gjíthashtu fálë Mërkùrit u jep beqárëve mùndësi të ndrýshme për tu tákuar- mòs u mbýllni në shtëpi për vraponi që ti kapni. Sidomòs e premtja dhe e shtuna do të jenë veçánërisht interesante.

Shigjetari: Diskutime në pùnë I dashur Shigjetar këtë javë mùnd të mbështèteni në një Hënë të bukur dhe me fat që do të shkëlqejë në shenjën tuaj të mërkurën dhe të entjen. Përfitoni nga kjo energjí pozítive për të zgjídhùr disa çështje me partnerin tuaj ose për të sqárùar ndjenjat tuaja. Në pùnë është i mùndur një diskutim tjetër: Mërkùri në një pozítë jo të favorshme nuk lehtëson komuníkimin në zyrë….për të páráqítur një projekt të ri, prisni më mirë.

Bricjapi: Hëna në lídhje I dashur Bricjap muaji gusht për fat të kèq përfùndon me Venusín në kùndèrshtim: gjíthashtu këtë javë do të ketë diskutime me partnerin. Shfrytëzoni të premten dhe të shtunën me një Hënë të shkëlqyer në lídhje, për të kèrkuar një dialog me të. Pavárësisht strèsi i përgjíthshëm një lájm i mirë do t’ju vij në fùshën profesionale.

Ujori: Humori pak i kèq I dashur Ujor java juaj fíllon me dy ditë paksa nèrvòze: të hënë dhe të martën mùnd të jeni në humor jo të mirë por dùke fílluar nga e mërkura situata do të përmisoheet. Një Hënë e bukur dhe me fat është e gatshme të shkëlqejë për ju të mërkurën dhe të enjten veçánërëshít të díelën. Fundjava premton të jetë romantíke, madje dhe për ata që janë akòma beqárë.

Peshqít: Rroftë Venera Të dashur Peshq muaji gusht mbýllet për shenjën tuaj me një Venus të shkëlqyeshëm të gatshëm për tju dhënë shumë fat sa i përket ndjenjave. Fatkèqësisht jo aq shumë sa në nivelin profesional: kùndèrshtimi i Mërkùrit ju mbýll dyert por e bèn këtë vetëm për të hapur të reja në të ardhmen. Fundjava do të jetë me shumë fat për ju ndërsa ato me më pak fat e mërkura dhe e entja

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments