Do ju lere pa gjume! Shènoni datën 27 janar, vishuni me te bardha, kjo prítet pas mesnates

Nëse keni shpresuar për një javë plòt hare dëshirat nuk do ju plòtësohen. Për ju të dashurùarit kjo periudhë here pas here do këtë turbùllira. Ndonjëherë debátet do jenë përtej të imágjínueshmes. Mùndohuni të reflektoni párá se të flisni dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Ju beqárët më mirë të mòs pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lèndohen sesa do gëzohen.

Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e párá dhe të fùndít. E mërkura dhe e enjtja do jenë dèlíkate dhe mùnd të përballeni me vèshtírësi të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni me nèrvòze si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd..

Demi Mùndohuni të bèni disa pùshime gjatë kësáj jave dhe të shkòni jashtë qytetit tuaj. Do çlòdheni, do reflektoni dhe do ju ndriçohen idetë. Nëse jeni në një lídhje mòs u bèni impùlsive dhe mùndohuni të ruani ekuilibrin. Nuk dùhèt ta teproni as me nèrvòzízmin apo ínátin. Gjithsesi java nuk do ketë pròblème të mëdhá. Ju beqárët dùhèt të qëndroni edhe këtë javë nën shoqërinë e miqve.

Edhe po të njihni persona të rinj shmánguni me lezet sepse nuk janë ata që po kèrkoni. Keni bërë shumë shpenzíme këto kohë dhe të gjítha këto do ndíkojnë në buxhètin tuaj. Tregohuni të kùjdèsshëm sepse do mbèteni duarbosh. Disa ditë mùnd të keni dhímbje koke por nuk dùhèt ta teproni me medíkamentet. Sipas Dritare.net, në pùnë dùhèt të fílloni projekte të reja dhe prítet sukses.

Binjakët Asnjë pròblèm serioz nuk do ju ndòdhë gjatë kësáj javë. Gjërat e vogla do i kaloni sa hap e mbýll sytë. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mòs e privoni veten. Do keni shumë imagjínátë. Jeta e ju beqárëve do jetë e mbùshur plòt me tákime. Mùnd të mòs ketë dashùri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme.

Me párátë dùhèt të trègòheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbèteni edhe për vete kèq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ánkth dhe do keni pròblème me qárkùllimin e gjákut. Këshillohuni me mjèkët për çdo pròblèm. Këmbèngùlja në pùne do ju bëjë te árríni ato që doni.

Gaforrja Këtë javë dùhèt të shprèheni sa më shumë. Edhe síkur nga ato që do thoni të lindin mòsmárrëveshje është shumë më mirë sesa të jeni të qetë në pamje, por të vuani përbrènda. Ju beqárët nuk dùhèt të prisni që díkush t’iu tròkasë në derë dhe t’iu thotë se do të kríjoje një lídhje me ju. Po nuk dòlët dhe po nuk pranuat ftesa për njohje të reja do mbèteni me të njëjtin status.

Për financat do jetë një javë e begatë dhe me plòt pèrmírësime. Rezístenca fizíke mùnd të ketë herë pas here disa trònditje. Tregoni më tepër kùjdès për veten. Në pùnë dùhèt të prisni pak kohë për të árrítur rezùltatet e dùhura nëse keni nisur së fùndmi një projekt të ri. Asgjë nuk mùnd të realizohèt mènjèherë.

Luani Priten goxha vèshtírësi këtë javë dhe shpesh do ndiheni si të hutuar. Nëse keni një lídhje do konflíktoheni ashpèr me atë që keni në krah dhe márrëdhënia mes jush sa do vijë e do përkèqësohèt. Ju beqárët do jeni shumë të padurùar dhe ka rrezík të hídheni në krahët e personave të papërshtatshëm.

Financat do pèrmírësohen furishëm dhe vetë do habiteni për ato që do ju ndòdhin. Gjithçka do ndrýshojë fálë një trashëgimie që do mèrrni. Shëndeti do jetë më i mire së një javë më parë. Do ndiheni më të qetë dhe nuk do keni aspak shqètësime. Në pùnë do jeni gjíthë kohës të frymëzuar dhe do ndiheni gati për të ndërmárrë sfída të reja.

Vírgjëresha Këtë javë energjía do ju rrethojë gjíthë kohës dhe do ndiheni për mrekùlli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashurùarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lídhjen që keni. Vazhdimësia e sáj do váret nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqárët do keni më shumë se kurrë dëshirë të kríjoni një lídhje të qëndrueshme dhe të fòrtë.

Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbròjtur dhe ju do keni mùndësi t’i shtoni ato. Mos bèni shumë shpenzíme. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kùjdès me ùshqímin dhe mòs hani çdo gjë që ju dèl párá. Në pùnë do bèni hapa përpárá. Do jeni shumë dinamíke dhe me besim në vetvete.

Peshorja Gjatë kësáj jave planetët do ju ndíhmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashurùarit nuk do ketë ditë pròblèmatíke. Debatet dhe mòsmárrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjètoni emocione së báshkù me partnerin. Ju beqárët do keni një tákim të veçánte të mërkurë ose të enjte.

Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e párá dhe të fùndít. E mërkura dhe e enjtja do jenë dèlíkate dhe mùnd të përballeni me shqètësime të vogla. Sipas Dritare.net, shèndèti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni më nèrvòzè si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd.

Akrepi Planetët do sjellin butësi dhe progres në jetën tuaj në çift gjatë kësáj jave. Nga ana tjetër me anë të fòrcës së dashùrisë do mùnd të rregùlloni edhe disa pròblème. Nëse jeni në një lídhje i njëjti planet do të mbròjë lídhjen tuaj. Nuk do e lini më pas dore partnerin dhe gjërat nuk do përkèqësohen. Për ju beqárët mùnd të ketë edhe dashùri me shíkim të parë, por ju dùhèt të jeni më të hapur.

Ai që do e bëjë zèmrën tuaj të rráhë fòrt mùnd të jetë dhe personi me të cilin do kaloni jetën. Mos e teproni me shpenzímet këtë javë sepse financat do jenë të dòbèta. Me shèndètin dùket se nuk do keni pròblème. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmùndje zèmre do keni pèrmírësime. Në pùnë do kèrkoni rritje rroge, por nuk do mèrrni ende një përgjígje.

Shigjetari Këtë javë dùhèt të trègòheni shumë më të kùjdèsshëm për shèndètin. Mùnd të keni pròblème nervore dhe pròblème me stòmakun. Ata që janë në një lídhje dùhèt t’i shprèhin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqárëve nuk do ju mungojnë aspak mùndësitë për të realizuar tákime te veçánta sidomòs ditën e mërkurë dhe te shtunë.

Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rèndësi páráqítjes. Financat do jenë të turbùllta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bèni për ta ndrýshuar situatën. Në rastin më të kèq kèrkoni hua nga të afërmit. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e mirë. Në pùnë trègòhuni me autoritarë atje ku ju tákon dhe zgjídhini me diplomaci të gjítha pròblèmet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Bricjapi Planetët do ju mbështesín fòrt gjatë gjíthë kësáj jave dhe do ua ndriçojnë mendimet. Nëse jeni në një lídhje kjo ka për të qenë një javë shume e bukur. Herë pas here nuk do bini dakord me partnerin, por shpèjt do reflektoni dhe do árríni të báshkëpùnoni për më të mirën e të dy palëve. Ju beqárët do tákoheni me shume persona dhe do jenë disa që do ju pëlqejnë.

Njihuni më mirë me ta párá se të mèrrni vendimet përfùndimtare në mënyrë që zèmra të mòs ju lèndohèt. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe. Merruni edhe më shumë me áktivitet fizík dhe keni për t’u ndíer për mrekùlli. Në pùnë do jeni gjíthë kohës në kèrkim të sfídave të reja dhe do keni árrítje të njëpasnjëshme. Do ndiheni të qetë dhe shpesh krènare për veten.

Ujori Ka mùndësi që të jeni më nèrvòzè gjatë kësáj jave dhe më të padurùar. Kjo do ju çojë shpesh drejt gábímeve. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèni çdo gjë për ta mbájtur sa më pranë partnerin dhe pse jo ta surprizoni herë pas here atë. Ju beqárët do jene pa fat, kështu që sado të mùndoheni ta ndrýshoni statusín nuk do mùndin dot.

Në planin financiar dùhèt të mendoni vetëm si t’i pèrmírësoni të ardhùrat. Po menduat të ndíhmoni të tjerët keni për të pasur pròblème serioze nga të cilat nuk do dilni dot. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë gjatë javës. Mùnd të ndiheni në ánkth dhe mùnd të keni edhe pròblème me zèmrën. Në pùne do jeni më të matur dhe do e programoni çdo hap qe do hídhni.

Peshqít Kjo javë do jetë përgjíthësisht e këndshme. Komuníkimi juaj me të gjíthë do jetë i shkëlqyer dhe kjo gjë do ju ndíhmojë në planin profesional dhe personal. Nëse jeni në një lídhje do preferoni që çdo moment të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Pas mesit të javës mùnd të mendoni edhe për disa pùshime në fùndjavë. Ju beqárët ka rrezík të mbèteni vetëm edhe pse do e kèrkoni në çdo moment princin tuaj të kaltër.

Marsi do ju nxitë të jeni më të logjíkshëm me shpenzímet dhe do keni një gjèndje financiare të qëndrueshme. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime vetëm ditën e parë dhe më pas do jeni më energjíkë. Në pùnë, komuníkimi, këmbèngùlja dhe vèndòsmëria do jenë çelësat për të árrítur atje ku dëshíròni.

Leave a Comment