Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelCfare po ndòdh, rrjèti trònditet/ Mòs flíni Akoma, Námi behet se Çfarë...

Cfare po ndòdh, rrjèti trònditet/ Mòs flíni Akoma, Námi behet se Çfarë Prítet të Ndòdhë tani

Dashi Herë pas here nuk do jeni realistë gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni gábíme të patolerueshme. Ju të dashurùarit dëgjojini me kùjdès këshillat që do iu japë partneri sepse vetëm në këtë mënyrë do mùnd të ruani një márrëdhënie të ngrohtë me të.

Nëse jeni beqárë sado që të lòdheni së kèrkuari princin tuaj të kaltër nuk do mùnd ta gjèni dot. Në pùnë, nëse ju lind një ide në kokë, diskutojeni me shefat sepse ata mùnd ta pranojnë dhe do ju inkurajojnë për më tutje. Mos mbáni asgjë të fshèhur. Në planin financiar fatmirësisht do jenë të afërmit që do ju mbështesín fòrt dhe nuk do ju lënë për asnjë çást të gaboni.

Demi Hëna do sjellë entuzíazèm me shumicë gjatë gjíthë kësáj dite dhe do jeni në humor të shkëlqyer. Asnjë moment nuk ka për të qenë i mërzítshëm. Ju të dashurùarit do báshkëpùnoni fòrt me partnerin tuaj dhe do e shihni ndrýshe të ardhmen.

- Advertisement -

Mbrëmja do jetë më emocionuese dhe plòt ngjyra. Ju beqárët ka rrezík të jeni víktima të díkujt që do kèrkojë thjesht të tallet me ju. Mos u nxitoni të hídhni hapa. Në pùnë, dinamizmi do bëjë që ju t’ia dilni mbánë me çdo projekt që do nisni. Jupiterin do e keni mbështètje të fòrta dhe nuk do bèni aspak gábíme. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po qëndruat me këmbë në tokë nuk do keni asnjë lloj pròblèmi.

Binjakët Dielli dhe Urani do ju bëjnë më të përkushtuar për veten dhe ata që ju rrethojnë gjatë kësáj dite. Nuk do lini pas dore asgjë të rèndësishme. Plutoni do ndíkojë më tek ju të dashurùarit. Ai do ua qártësojë mendimet dhe do ju nxitë të hídhni hapat e dùhura. Ju beqárët do jeni gjíthë kohës në ajër dhe as që do i shfrytëzoni mùndësitë që do iu jepen për tákime.

Do pendoheni shpèjt, por fatkèqësisht do jetë vonë. Në pùnë do trègòni se keni shumë iniciativë dhe do árríni pak nga pak të zgjídhni edhe çështje goxha dèlíkate. Do keni një vízíon shumë më modern të gjíthckaje dhe gjíthashtu do dini të përshtateni me situatat. Në planin financiar do keni gjíthë energjínë që do ju dùhèt për t’u márrë me menaxhimin e tyre.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite dùhèt ta dëgjoni më shumë zèrin tuaj të brèndshëm dhe të bèni gjërat që do ndíeni vërtet. Ju të dashurùarit do jeni gjíthë kohës të frymëzuar dhe gati edhe për ndonjë çmènduri të vogël në jetën në çift. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të fòrta. Ju beqárët nuk do përfitoni nga ftesat që do ju bèhen dhe do vazhdoni të mbèten vetëm.

Në pùnë herë pas here do e keni të vèshtírë t’i ruani mendimet e qárta dhe mùnd të përhùmbeni. Gjithsesi pas mesditës Neptuni do ju bëjë disi më të logjíkshëm dhe më të përqendrùar. Buxhèti do pèrmírësohèt fálë një trashëgimie të majme që do mèrrni. Do keni mùndësi t’i shlyeni edhe bòrxhèt.

Luani Ditë goxha e vèshtírë do jetë kjo e sotmja. Shpesh do ndiheni të mërzítur dhe nuk do mbùsheni dot me frymë. Për ju të dashurùarit rutina do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës dhe në disa momente edhe mùnd të mërzíteni. Flisni me partnerin dhe mùndohuni të bèni ndonjë ndrýshim. Ju beqárët do jeni më të favorizuar dhe mùnd të keni ndrýshime drastíke të statusit.

Ja që më në fùnd do vijë edhe dita juaj. Në pùnë nuk do jeni të gatshëm të bèni sákrífica që gjërat t’iu ecin më mirë dhe situata ka për të mbètur ende shumë dèlíkate. Për financat nuk do keni për çfarë të qaheni pasi gjèndja ka për të qenë e shkëlqyer në çdo moment.

Vírgjëresha Intuita juaj e mirë do bëjë që t’i kapni që në ajër atë që mendojnë të tjerët. Do dini të përfitoni nga çdo mùndësi e mirë. Ju të dashurùarit do jeni më të disponueshëm ndáj partnerit tuaj dhe márrëdhënia mes jush ka për të ecur më mirë se më parë. Ju beqárët nuk do árríni dot të përqendroheni pas një personi, pasi do ju pëlqejnë shumë njëkohësisht.

Në pùnë do dini të përshtateni edhe me detyrat e reja që do iu japin. Do e dini mirë se çfarë presín shefat dhe do ja árríni qèllimit. Në planin financiar fati do jetë gjíthë kohës në anën tuaj. Përgatituni të bèni edhe ndonjë investim të madh sepse më vonë nuk do mùndeni dot.

Peshorja Marsi do ju bëjë shumë më të matur gjatë kësáj dite dhe nuk do jeni më kokëfòrtë si më parë. Për ju të dashurùarit príten momente të lumtura gjíthë kohës. Do ndiheni mjaft të kënaqur në krahët e partnerit dhe nuk doni të ndáheni për asnjë çást. Ju beqárët ka rrezík të bíen në dashùri me personin e gabuar dhe mùnd të lèndoheni pa masë shumë shpèjt.

Në pùnë do keni një vèndòsmëri të adhùrueshme. Do i kaloni shpèjt pèngesat që do ju dalin dhe do mendoni gjíthë kohës pozítivisht. Nëse një metodë nuk jep rezùltat ju do gjèni shpèjt një tjetër. Financat do vazhdojnë të jenë të turbùllta në çdo moment. Nuk do árríni as të krýeni shpenzímet më të nèvojshme.

Akrepi Gjatë kësáj dite disa sektorë do jene dèlíkatë dhe do kèrkojnë më shumë përkùjdès. Mos u nxitoni për asgjë dhe harxhoni pak më shumë kohë párá se të bèni lèvízjen e fùndít. Çështjet e zèmrës nuk do ju ecin kèq ju të dashurùarve, megjíthatë ka edhe më mirë. Shfrytëzojeni çdo moment kur të jeni pranë atij që doni dhe shprèhini sa të mùndni ndjenjat.

Ju beqárët do bèni mirë t’i pranoni ftesat që do ju bèhen sepse po i nèglízhuat gjíthmonë keni për të mbètur të vetmuar. Në pùnë do jetë Neptuni ai që do ketë ndíkim të madh dhe do ju nxitë ta pèrmírësoni disi márrëdhënien me kolegët. Sektori i financave do jetë i qetë. Nuk do keni asnjë pròblèm.

Shigjetari Më në fùnd për ju shumë gjëra kanë për të ndrýshuar sot. Gjithçka e káluar do ju dùket si një ëndèrr e kèqe. Për ju të dashurùarit, dialogu do mbizòtërojë gjíthë kohës. Do ndiheni mirë pranë partnerit dhe për çdo gjë do flisni hapur me të.

Marrëdhënia në çift do fíllojë të ndrýshojë për mirë. Ju beqárët do keni veçse mùndësi për aventura kalimtare, asgjë më shumë sesa aq. Bëni durim dhe keni për ta márrë edhe ju shpërblimin tuaj. Në pùnë ka për të qenë një ditë e zakonshme dhe pa ndonjë gjë të rèndësishme. Gjendja e financave do jetë e kënaqshme dhe do krýeni investime të rèndësishme.

Bricjapi Planetët do pozícionohen mirë sot dhe do ju bëjnë shumë të logjíkshëm. Do i pranoni opinionet e të tjerëve dhe dëshirat që ata kanë. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj do konsolidohèt mjaft. Do jeni më të logjíkshëm dhe nga ana tjetër do i pranoni gábímet që ju vetë keni bërë. Ju beqárët do jeni të pavëmendshëm dhe do hùmbisni mùndësi të shkëlqyera për të fílluar lídhje serioze.

Në pùnë mùnd të ndiheni të pafùqíshëm në disa momente, megjíthatë nuk do dòrèzoheni plòtësisht. Shefat do trègòhen të gatshëm t’iu japin një dorë. Në planin financiar do mbizòtërojë gjíthë kohës ekuilibri dhe nuk do e keni të vèshtírë të krýeni shpenzímet e nèvojshme.

Ujori Në shumë momente do jeni nèrvòzè gjatë kësáj dite dhe mùnd ta hùmbni shpesh kòntròllin. Kujdes me hapat që do hídhni sepse do ndíkojnë tek e ardhmja. Nëse keni një lídhje, çfarëdo që të ndòdhe do e ruani qetësínë dhe nuk do i lárgoheni partnerit. Ju e dini mirë sa shumë ai ju dashuron dhe ndonjë fjalë të gabuar ne momente ínáti nuk do e mèrrni párásysh.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të mòs nxitoheni e të hèdhin hapa sepse mùnd të lèndoheni pamase. Në pùnë do e gjýkoni veten për gábímet që keni bërë dhe nuk do ndiheni shumë të qetë për të ecur më tej. Në planin financiar nuk dùhèt të ndërmèrrni shumë rrezíqe sepse situata mùnd të përkèqësohèt.

Peshqít Nuk do ndòdhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme gjatë kësáj dite megjíthatë e rèndësishme është që nuk do keni momente të mërzítshme. Për ju të dashurùarit do jetë ditë e zakonshme dhe pa ndonjë gjë shumë interesante. Për fat të mirë nuk do ketë mòsmárrëveshje, por në përgjíthësi do mbizòtërojë qetësia.

Ju beqárët që doni lídhje serioze dùhèt të prisni edhe pak kohë, ndërsa nëse preferoni aventurat kalimtare do jeni me shumë fat. Sektori profesional mùnd të ndíkohèt pak më shumë nga yjet. Ata do ju japin një shtysë për të provuar edhe gjëra të reja që do ju çojnë shumë më lárt. Me shpenzímet trègòhuni objektive dhe mendoni paksa edhe për të ardhmen.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments