Saturday, June 3, 2023
HomeGenelDashi me 1 yll, Dèmí me 3 yje/ Prísni 15 Shkurtin shenjave...

Dashi me 1 yll, Dèmí me 3 yje/ Prísni 15 Shkurtin shenjave që bíngòja do u vijë tek dera do u mbùshi xhepat

Falë Mërkùrit sot nuk do keni fríkë të shprèheni dhe të thoni mendimin tuaj pa detyrùar askënd t’iu besojë. Ju që jeni në një lídhje do keni ndrýshime rrènjësore. Do jeni me të hapur e më tolerante me partnerin dhe do jeni gati të bèni çdo gjë që márrëdhënia mes jush të mbètet e qëndrueshme.

Në mbrëmje do ketë edhe surpriza. Ju beqárët do realizoni tákime pafùnd, por pa asnjë të ardhme. Në pùnë do keni ide të shkëlqyera dhe shefat do pranojnë që ju t’i vini në veprim. Besimi i tyre për ju do jetë akòma më i madh. Në planin financiar do krýeni shpenzíme të pamenduara të cilat do e turbùllojnë situatën.

Demi Besojini intuitës gjatë kësáj dite dhe do bèni zgjèdhjet e dùhura. Sot mùnd të bèni edhe disa zgjèdhje. Ju që keni një lídhje do jeni mjaft sensualë dhe do e surprizoni në çdo moment personin që keni në krah. Do ndiheni vërtet mjaft mirë.

Ju beqárët do realizoni tákime interesante, por do keni fríkë të hídhni hapa më tej. Po prítèt gjatë keni për t’u pènduár. Në pùnë, nëse jeni në grup do e keni çdo gjë më të vèshtírë. Një nga kolegët do mùndohèt të márrë mèrítat tuaja prandáj trègòhuni vigjílentë. Në planin financiar do kaloni goxha vèshtírësi dhe vetëm me ndíhmën e familjareve nuk do mbèteni pa párá.

Binjakët Disa pròblème te vogla do ua prishin humorin gjatë kësáj dite dhe mùnd të ndiheni kèq në disa momente. Nëse keni një lídhje mùnd t’iu lindin debáte të fòrta me partnerin. Mùndohuni të jeni pak më tolerantë dhe të dëgjoni atë që tjetri ka për t’iu thënë.

Diplomacia nuk është asnjëherë e gabuar. Nëse jeni beqárë mòs prisni ndonjë ndrýshim të mènjèhershëm pasi sot nuk është dita e dùhur. Në pùnë, të gjítha pèrpjèkjet që keni bërë së fùndmi do shpërblehen. Kjo gjë do ju qetësojë pasi çdo gjë ja ka vlejtur. Gjendja financiare do jetë më e privilegjuar nga dje, por kjo nuk do të thotë që ju të shpenzoni pambárim.

Gaforrja Do jeni shumë seriozè sot dhe do i mbáni lárg emocionet. Nëse keni një lídhje, ndrýshe nga disa kohë më parë do i shihni gjërat me një sy tjetër. Do jeni më tolerantë dhe më të kuptueshëm. Nëse jeni beqárë do ndiheni mirë edhe me statusín që keni prandáj nuk do e kèrkoni me ngùlm ndrýshimin e tij.

Në pùnë do jetë një ditë goxha e ngarkuar. Shtojeni pak ritmin e pùnës, por sígùrisht pa lënë asgjë pas dore. Ndihmën e të afërmve ose kolegëve pranojeni sepse do e keni të nèvojshme. Gjendja e financave do lërë për të dëshirùar. Mùndohuni t’i menaxhoni me kùjdès ato párá që do ju mbèten sepse në të kùndèrt do keni pròblème.

Luani Plutoni do ju nxitë të kèrkoni më shumë liri e pavárësi gjatë kësáj dite. Në ákt do gjèni mënyrën e dùhur për ta bërë këtë gjë dhe gjíthçka do realizohèt. Ju që keni një lídhje do mèrrèni vesh më së miri me atë që keni në krah dhe do i kuptoni gábímet që keni bërë. Gjithçka ka për të ndrýshuar.

Ju beqárët dùhèt ta lini veten të lirë dhe t’i mèrrni gjërat sa më shtrùar. Në këtë mënyrë do e gjèni personin më të përshtatshëm. Në pùnë do jeni shumë më të vëmendshëm nga më parë dhe do mèrrni përsipër edhe detyra të vèshtíra. Në asnjë moment nuk do dekurajoheni. Me financat nuk do i keni pùnët mirë. Do krýeni shpenzíme të tejskajshme dhe gjèndja do përkèqësohèt.

Vírgjëresha Sot do keni nèvojë të qëndroni vetëm, të mendoheni për ato që keni káluar e për të ardhmen. Ju që keni një lídhje do ndiheni kèq. Partneri nuk do ju kushtojë vëmendjen që ju keni prítur gjíthë këto kohë. Ju beqárët do jeni me shumë fat dhe do realizoni tákime fantastíke të cilat do iu çojnë drejt lídhjeve serioze.

Në pùnë, temperamenti prèj lideri, do bëjë që të mòs e ùlni hundèn në asnjë moment. Edhe pse nuk do keni shumë fòrcë do bèni të pamùndurën për të mòs u dòrèzuar. Në planin financiar dùhèt të bèni të pamùndurën qe t’i mbáni të ardhùrat sa më të mira. Do lòdheni pak, por do ja dilni mbánë.

Peshorja Gjate kësáj dite do bèni shumë pyetje për të mësuar disa të vërteta. Jo çdo gjë do jetë e thjeshtë për t’u árrítur, por të páktën do mùndoheni. Për ju që jeni në një lídhje adrènalina do shtohèt dhe kënaqësitë do jenë më të mëdhá se kurrë më parë.

Shfrytëzojeni çdo sekondë síkur të ishte e fùndít. Ju beqárët do përzgjídhni gjatë gjíthë kohës dhe do hùmbisni disa mùndësi të shkëlqyera. Në pùnë do jetë një ditë shumë e ngarkuar dhe e tènsíonuar. Mùnd të keni divergjènca me disa kolegë zíliqárë. Në planin financiar do jeni gjíthë kohës me fat dhe gjèndja do mbètet e mirë pavárësisht se do krýeni edhe shpenzíme.

Akrepi Sot do jeni shumë të logjíkshëm dhe lárgpamës. Do i peshoni mirë gjërat, do shihni të mirat e të këqíjat e secilës e më pas do veproni. Për ju që keni një lídhje nuk do ndòdhë asgjë e kèqe. Merrini gjërat si t’iu vijnë dhe shprèhini pa fùnd ndjenjat.

Nëse jeni beqárë do mendoni për një dashùri të hùmbur dhe as që do e keni mendjen për të parë díkë tjetër. Duhèt të ndrýshoni në ákt sepse po vazhduat kështu do vuani më shumë. Në pùnë ambíenti do jetë më i qetë dhe do i árríni më shpèjt qèllimet që i kishít vene vetes. Buxhèti do jetë gjíthë kohës i qëndrueshëm. Do i shlyeni edhe disa bòrxhe.

Shigjetari Urani do ju bëjë shumë të padurùar dhe nèrvòzè sot. Do irritoheni edhe me gjërat më të vogla. Ju që keni një lídhje nuk do jeni në humor shumë të mirë dhe márrëdhënia me partnerin do fíllojë të përkèqësohèt ndjèshëm. As që do i kuptoni gábímet e bëra dhe nuk do pranoni të kèrkoni fálje.

Ju beqárët do jeni të qártë dhe realistë prandáj nuk do nxitoheni për asgjë. Në pùnë, detyrat që do iu jepen do kèrkojnë me patjetër báshkëpùnim me kolegët e tjerë. Merrni kohën e dùhur për të bërë çdo gjë edhe pse mùnd te keni ndonjë vonesë. Në planin financiar gjèndja do jetë goxha e mirë dhe do mùnd të hiqni edhe disa párá për të ardhmen.

Bricjapi Sot nuk do ndiheni shumë të sígùrt për ato që doni të bèni dhe në disa momente do stepeni. Për të dashurùarit dita nuk do jetë shumë e mirë. Do konflíktoheni edhe për gjërat më të vogla me partnerin. Nëse jeni beqárë do bèni mirë të mòs i shmángin të gjíthë personat që do iu joshin, por fíllimisht njihuni me ta.

Në pùnë do keni ide të shkëlqyera, por do keni fríkë t’i vini në zbatim. E mira është të veproni sa më parë sepse edhe po gabuat do mèsoni shumë gjëra. Me financat nuk do i keni pùnët mirë. Do krýeni shpenzíme të jashtëzakonshme dhe pròblèmet do jenë serioze.

Ujori Hëna dhe Marsi do ju bëjë që t’iu ndrýshojë shpesh humori gjatë kësáj dite dhe ndonjëherë mùnd të bèheni shumë nevríkë. Ju që jeni ne një lídhje më mirë të mòs ndërmèrrni rrezíqe të teprùara sepse partneri nuk do jetë në humor dhe mùnd të keni pròblème të njëpasnjëshme.

Ju beqárët nuk do jeni me fat në dashùri dhe do vazhdoni të mbèteni me të njëjtin status si më parë. Në pùnë do kèrkoni përherë ndíhmë sepse vetë do jeni të bindur se nuk ja dilni dot. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe gjèndja do mbètet e qëndrueshme. Vështirësi nuk do ketë aspak.

Peshqít Natyra juaj e çiltër do bëjë që t’i kaloni shpèjt edhe pròblèmet që mùnd t’iu dalin gjatë rrugës. Hënën dhe Marsín do e keni përherë mbështètje. Në jetën tuaj në çift hármonia do mbizòtërojë në çdo moment dhe emocionet do jenë të paimágjínueshme.

Çdo çást do jetë më i veçántë se tjetri. Ju beqárët do mèrrni bekimin e yjeve dhe do realizoni tákimin më të bukur të jetës tuaj. Gjithçka ka për të ndrýshuar shpèjt. Në pùnë do jeni më të rezervuar dhe me të përgjegjshëm për çdo gjë prandáj do ja dilni mbánë për gjíthçka. Në planin financiar do dini mirë si t’i bèni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments