E FUNDIT/ I Lodhur nga Big Brotheri, JUL DEDA SHÓKON…te lárgohet nga shtepia

Duket se Erjola, Jùli dhe Roza janë aq të ngopur me sjelljet e Eglës,sa po mendojnë për mënyra si ta nxjerrin atë nga shtëpia sa më shpèjt.

Erjola trègòi se ka kuptuar që nëse Liami vazhdon debátet me áktorèn, kjo e fùndít do të bjerë “pre” e provokimeve dhe nuk do të qëndrojë më shumë se 2 ditë brènda shtëpisë

“Me Liamin jo se nuk ia dèl dot, është e vërtetë” – u shprèh Erjola e bindur.

Roza tha se do ta shtyjë ajo Liamin që të mèrret me Eglën vetëm që ajo të dalë nga shtëpia, megjíthëse Jùli u shprèh se nuk dùhèt ta shtyjnë pasi ai nëse mèrret me áktorèn do e bëjë për veten e tij sepse është në “kokë më kokë” në nominim me Lidi Delinë.

“Ti nëse do ta shtysh thuaja kur të jesh dùke pirë kafe”, e këshilloi Erjola-Rozèn.

Pjesë nga biseda:

Jùli: Me çfarë kuptoj unë nga kjo histori, dýshoj se nëse këta do të vazhdojnë me këtë formë, Egla 2 ditë i shtýn më këtu

Roza: Nuk i shtýn dy ditë këtu?!

Erjola: Me Liamin jo se nuk ia dèl dot, është e vërtetë

Jùli: Vazhdon me manjak nëse ky i vihèt pas. Dhe dua të shíkoj nèrvat e Eglës, se ajo ka rënë një herë “pre” e këtyre provokimeve

Roza: Do e shtyj unë Liamin pra

Jùli: Nëse nuk ka ndrýshuar Egla dy ditë nuk i shtýn më këtu

Roza: Do e shtyj unë Liamin pra vetëm që të na hiqet qafe ajo grua

Erjola: Atë po mendoja edhe unë, por mòs të mendojmë me zè të lártë se dùket síkur po bëjmë komplòt

Jùli: Jo jo edhe unë s’jam për ta shty, por nëse e bèn ai e bèn për veten e vet sepse është në nominim

Erjola: Ti nëse do ta shtysh thuaja kur të jesh dùke pirë kafe

Roza: Nuk e kisha dëgjuar që ai ka thënë unë katër ditë do mèrrem me të

Erjola: Po, tha Romeo…

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...