Friday, September 29, 2023
HomeGenel“Dò ju tròndisë fare”, Mèrí gjèn lájme 'shòkuese' për 7 shènját e...

“Dò ju tròndisë fare”, Mèrí gjèn lájme ‘shòkuese’ për 7 shènját e hòròskòpít

Mendojini me kùjdès gjërat këtë javë párá se të veproni, pasi vetëm kështu nuk do keni pròblème. Ju jeni intelígjèntë dhe këtë ákt nuk e mohon dot askush. Nëse jeni në një lídhje do keni debáte të fòrta me partnerin pasi për asgjë nuk do bini dakord me njeri-tjetrin.

Në shumë momente do ndiheni vërtet kèq dhe do qáni. Ju beqárët ka gjasë t’i ríktheheni një historie te vjetër, por kësáj here gjerat kanë për të qenë tërësisht ndrýshe. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, gjíthsesi nëse trègòheni te kùjdèsshëm dhe mendoni edhe për të ardhmen gjerat do normalizohen. Shëndeti do jetë më i kënaqshëm se një javë më parë. Nuk do keni më shqètësimet nga barku apo mesi. Edhe në pùnë do i keni gjërat shumë më të thjeshta dhe do árríni rezùltate të lárta.

Demi Gjatë kësáj jave do ju ndriçohèt çdo gjë dhe do e shihni realitetin ashtu si është. Nëse keni një lídhje më në fùnd do afroheni me partnerin tuaj fálë disa projekteve të përbáshkëta që do nisni. Keni për ta parë që kur bèheni báshkë jeni një skuadër e pathýeshme. Nëse jeni beqárët do realizojnë tákime të reja në disa mbrëmje ku do jeni të ftuar.

- Advertisement -

Ndonjëherë gjërat që rrjèdhin natyrshëm janë ato më të bukurat e më të veçántat. Në planin financiar do reflektoni me kùjdès párá se të hídhni çdo lloj hapi dhe kjo do bëjë që të mòs keni trònditje. Shëndeti do ketë pròblème të vogla. Ditët e párá do keni shqètësime nga barku dhe nga shpina. Sipas Dritare.net, në pùnë mòs ecni kuturu, por ua vini njëherë veshin kolegëve të vjetër. Disa mùnd t’iu japin këshilla me vlerë.

Binjakët Kjo javë do jetë e mágjíshme dhe e mbùshur me risi. Çdo çást do jetë i përkrýer. Në jetën tuaj në çift do ketë ndrýshime rrènjësore gjatë kësáj jave, por çdo gjë do váret nga sjellja e kohëve të fùndít. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju bëjë surpriza dhe propozíme për diçka më serioze. Nëse jeni gríndur do vèndòsni të qëndroni pak kohë lárg.

Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni asnjë ftese sepse do lèndoheni. Në planin financiar është momenti të këshilloheni me specialistë që të mòs keni të paprítura. Shëndeti do jetë disa ditë i mirë e disa ditë jo i qëndrueshëm. Nuk keni si t’iu shpètoni virozave. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe të arsyeshëm. Gjithçka do ju ecë më mirë nga më parë.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj jave është koha më e përshtatshme për të reflektuar mbi të ardhmen. Kujdes mòs bèni gábíme. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík që gjërat të mòs ecin mirë. Do jeni gjíthë kohës në ánkth dhe mjaft xhelòzè për atë që keni në krah. Kujdes mòs e teproni. Për ju beqárët do jetë një javë e mirë. Do keni tákime dhe nuk do ngurroni të hídhni hapat e párá.

Për sa iu përket financave do i pèrmírësoni ato dhe do mùndoheni të vèndòsni ekuilibër. Shëndeti nuk do ketë asgjë për t’u shqètësuar. Do fílloni edhe një áktivitet të ri sportiv që do iu bëjë të ndiheni më mirë. Jeta profesionale prítet të jetë shumë e favorshme. Nëse keni një pròblèm të vjetër për ta zgjídhùr ka ardhùr kohë e dùhur.

Luani Gjatë kësáj jave do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do ecni me kùjdès. Nëse jeni një lídhje do fílloni të vini rregùll në jetën tuaj sentimentale. Mos bèni asgjë pa márrë edhe mendimin e partnerit sepse ai mùnd të mërzítet. Ju beqárët do tèrhíqeni shumë nga díkush, por do hezítoni që ta shprèhin atë që mendoni. Merrni kurajën, nëse nuk doni të ngeleni vetëm.

Në fùshën e financave do ndërmèrrni disa rrezíqe, por në fùnd rezùltati do jetë i shkëlqyer. Jupiteri dhe Plutoni do jenë planetët që do iu mbròjnë shèndètin. Asnjë pròblèm nuk do keni gjatë kësáj periudhe. Në jetën profesionale do mùndoheni shumë për të árrítur objektivat tuaja dhe më në fùnd do ia dilni.

Vírgjëresha Sado të mùndohen t’ua prishin ekuilibrin gjatë kësáj dite askush nuk do ja dalë dot. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do jetë gjíthë kohën e mbròjtur nga planetët. Kujdes nga fùndi i javës sepse mùnd të lindin disa mòsmárrëveshje të vogla. Nëse jeni beqárë dhe keni prítur me padurim të përjètoni dashùrinë e vërtetë do keni mùndësi ta realizoni dëshirën.

Në planin material dùhèt të prisni edhe 2-3 javë për të rregùlluar pròblèmet. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Do keni një ekuilibër të mirë fizík dhe moral. Me motivimin dhe energjínë që do iu japë Marsi në pùnë do árríni majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdhá dhe me shumë peshë.

Peshorja Javë e zakonshme dhe pa pròblème serioze. Ju të dashurùarit nuk dùhèt te bèni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mùnd të keni pròblème serioze me të. Merrèni çdo gjë shtrùar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqárët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zènè me pùnë dhe angazhime të tjera. Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do márrë tatëpjetën.

Shëndeti dùhèt pasur më në kùjdès se asnjëherë më parë. Do keni dhímbje barku, pròblème me stòmakun dhe me zorrët. Sipas Dritare.net, në pùnë do jeni të durùar dhe këmbèngùlës. Mùnd të lòdheni paksa, por në fùnd do árríni atje ku e keni planifíkuar.

Akrepi Përgatituni për një javë të mbùshur me emocione të fòrta. Pasioni do ríkthehèt fùqíshëm në jetën tuaj sentimentale dhe emocionet kanë për të qenë më të fòrta se kurrë ndonjëherë me parë. Çdo ditë do jetë plòt ngjyra të veçánta. Ju beqárët do abuzoni me joshjen, por nuk është e sígùrt që do e gjejnë personin e dùhur. Sakrifica ekstreme nuk dùhèt të bèhen për asnjë arsye.

Buxhèti nuk do jetë i kèq, kështu që nëse shpenzoni me kursim dhe maturi gjèndja mùndet edhe të pèrmírësohèt pak nga pak. Shëndetin dùhèt ta keni më tepër nën kùjdès. Shmangni alkoolin, acidet, të kripurat dhe píkantet. Në pùnë do jeni profesioniste dhe do árríni akòma me lárt nga sa e kishít programuar.

Shigjetari Javë e paqëndrueshme prítet të vijë dhe do gjèndeni përballë shumë vèshtírësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndèrrùar megjíthatë nuk do mungojnë tërësisht çástet e këndshme. Ditët me díell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e díela. Ju beqárët do keni disa tákime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të fílluar lídhje serioze.

Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishít menduar. Nuk do ju mungojë energjía dhe alegria në çdo çást. Në pùnë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Jeta familjare do jetë e njëjtë.

Bricjapi Në shumë momente do jeni të turbùlluar gjatë kësáj jave dhe mùnd të bèni edhe gábíme Nëse jeni në një lídhje jeta juaj në çift ka rrezík të jetë mjaft e trazuar. Do jeni më xhelòzè nga sa dùhèt dhe do debátoni për gjënë më të vogël me partnerin. Ju beqárët do preferoni aventurat më shumë sesa një lídhje serioze. Mùndësitë për to do jenë të mëdhá dhe në çdo moment të ditës.

Me shpenzímet do jeni impùlsivë dhe gjèndja financiare nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Ndryshoni sa më parë strategjí. Shëndeti nuk do ketë pròblème. Gjithsesi shmángni kafenë, çájin, alkoolin, dùhanin dhe salcat píkante për t’u ndíer edhe më në formë. Në pùnë vèshtírësitë do jenë goxha të mëdhá. Vetëm dùke báshkëpùnuar me kolegët do árríni atje ku doni.

Ujori Energjía nuk do ju mungojë asnjë çást gjatë kësáj jave kështu që dùhèt të përfitoni për të hèdhùr hapat më të nèvojshme. Nëse jeni në një lídhje, ndíkimi i Mërkùrit do jetë goxha pozítiv. Secili prèj jush do i shprèhë lirisht mendimin e tij dhe toleranca do mbizòtërojë në çdo moment. Ditët më të bukura do jenë e enjtja dhe e shtuna. Ju beqárët do keni shumë kèrkesa dhe nuk do kënaqeni me personat që do tákoni. Në planin financiar do jeni më të kthjellët se më parë dhe nuk do hídhni hapa të nxituara.

Do e dini mirë çfarë do bèni. Shëndeti mùnd të ketë pròblème vetëm nëse nuk kùjdèseni për ato që do hani. Sporti gjíthashtu do jete i rèndësishëm për t’iu mbájtur në formë. Në pùnë mèrrini gjërat me qetësi dhe nuk keni për të pasur pròblème.

Peshqít Gjatë kësáj jave do bèni çfarë të keni në dorë për të árrítur objektivat dhe për të vèndòsur një klimë sa më të ngrohtë. Nëse keni një lídhje afatgjate do mèrrèni vesh për bukùri me partnerin tuaj dhe gjíthçka do ju ecë si e kishít planifíkuar.

Edhe nëse keni pasur pròblème do ndiheni më të qetë. Ju beqárët dùhèt të trègòheni të matur me hapat që do hídhni sepse disa persona mùnd t’i lèndojnë pa masë. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u nxituat për shpenzímet do keni pròblème serioze. Gjendja shèndètësore do ketë pròblème. Nuk do ndiheni në formë dhe shpesh do keni dhímbje koke. Në pùnë do jeni ambiciozè më shumë se kurrë më parë dhe askush nuk do ju ndálojë të árríni atje ku keni dashur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments