Friday, September 29, 2023
HomeGenelDashi i pari, Binjaket kalojne kufijte, ja 5 shenjat qe do u...

Dashi i pari, Binjaket kalojne kufijte, ja 5 shenjat qe do u hapen rruge pune per jashte vendit

Gjatë ditës së sotme do jeni më të vëmendshëm dhe më të përkushtuar për çështjet personale sesa për pùnën dhe për ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje mùndohuni t’i zgjídhni sa më parë pròblèmet që keni pasur dhe të mòs shtýni asgjë për nesër pasi situata mùndet të rèndohèt.

Ju beqárët do keni njohje, por asnjëra nuk do ju dùket e përshtatshme. Për të mòs u lènduar, më mirë lërini këto mùndësi të íkin dhe prisni më të mira. Për pùnën do jetë një ditë shumë e qetë. Nuk do ketë as vèshtírësi serioze, por as ndonjë árrítje për t’u veçuar. Financat mùnd të pèrmírësohen pas fitimit të një lòtarie.

Demi Sot do jeni të vëmendshëm ndáj gjíthckaje dhe do árríni të përfitoni nga çdo situatë. Nëse keni një lídhje do afroheni jashtëzakonisht me partnerin, do dashuroheni me pasion dhe do iu vini kapak pròblèmeve të vjetra. Të dyja palët do kënaqeni pafùndësisht.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë do realizoni më në fùnd një tákim fíks ashtu si e kishít ëndèrrùar dhe zèmra do rráhë fòrt. Këto që do ndòdhin sot do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen. Në pùnë dùhèt të organizoheni pak më mirë dhe të mbáni përgjegjësi për çdo hap. Nuk príten pròblème sot. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Binjakët Falë mbështètjes dhe nxitjes së Neptunit dhe të Hënës sot do shtroni në tavolinë çdo gjë që ju qetësín dhe nuk do anashkaloni asgjë. Sa më të hapur të jeni aq më të lehtë do e keni edhe të gjèni zgjídhje. Ju të dashurùarit do ndiheni më të çlirùar pas mesditës dhe do fílloni të programoni çáste romantíke. Partneri mùnd t’iu bëjë edhe dhùrata ose premtime.

Ju beqárët nuk do kèrkoni gjëra të ekzagjerùara dhe keni për të gjetur sot persona të thjeshtë e interesantë. Në pùnë kèrkoni të tákoheni me eprorët dhe t’iu trègòni árríhèt sepse kështu ata do ju kenë më në vëmendje. Financat, fálë ndíhmës së disa miqve, do fílloni t’i menaxhoni me mirë.

- Advertisement -

Gaforrja Planetët, e veçánërisht Venusi dhe Hëna, do ju ndíhmojnë të ndiqni strategjínë e dùhur sot dhe të shprèhni píkëpamjet tuaja. Nëse keni një lídhje mirë është të mòs e vinin nën prèsion partnerin dhe të trègòheni më të durùar. Flisni për gjíthçka me të, por mòs kèrkoni gjëra me ngùlm.

Nëse jeni beqárë reflektoni mirë dhe prisni pak kohë párá se të hídhni hapa. Mësoni fíllimisht me kë keni të bèni. Në pùnë në disa momente do ndiheni si të bllokuar në orët e mëngjesit. Qetësohuni, flisni me kolegët e besuar dhe keni për të gjetur një zgjídhje të mirë. Në planin financiar keni për të pasur fat.

Luani Sot do jeni shumë të ndjèshëm dhe të brishtë prandáj nuk do árríni të thoni përherë jo. Ju të dashurùarit nuk do kaloni një ditë të kèqe, megjíthatë do jeni shumë zèmèrmirë dhe do e lejoni partnerin të bëjë edhe disa gjëra të teprùara.

Kujdes sepse nëse vazhdoni kështu një ditë ai do ju márrë nëpër këmbë. Ju beqárët më mirë mòs mendoni të hídhni hapa sot sado mùndësi të mira t’iu shfaqen. Yjet nuk e rekòmandojnë këtë gjë. Në pùnë vërtet mùnd të vonoheni pak për të përmbýllur disa detyra, por askush nuk do ketë ankèsa për cilësínë. Paratë do jenë të mjaftueshme për gjërat më të nèvojshme.

Vírgjëresha Saturni do ju nxitë të rrezíkoni sot për të provuar aftësitë që keni. Ju të dashurùarit nuk do ndáleni asnjë moment së provuari gjëra të rreja. Partneri do ju bëjë disa propozíme të çmèndura dhe ju do i pranoni pa u menduar dy herë. Paditja do jetë flakëruese. Ju beqárët do joshni, do flírtoni dhe do bèni gjíthçka që të ndrýshoni statusín. Edhe mùnd t’ia dilni, por dùke nëpërkëmbur disa parime bazè.

Në pùnë mùnd të bèheni edhe me nèrva në rastet kur gjërat nuk do ju ecin si dùhèt. Kujdes mòs veproni me ínát sepse do gaboni rèndë. Financat do dòbèsohen sepse do jeni të fíksuar pas shpenzímeve edhe për gjëra pa lídhje.

Peshorja Sot do keni aftësínë të rrëzoni çdo pèngesë që do ju dalë dhe do árríni atje ku dëshíròni. Nëse keni një lídhje asgjë nuk do árríjë ta prishë hármoninë tuaj, përkundrazí në mbrëmje do ndiheni vërtet si nëpër ëndrra.

Partneri do ndihèt më i sígùrt se më parë dhe do ju bëjë një surprizè që do ju lërë me gojë hapur. Ju beqárët do keni disa njohje, por ka mùndësi te vèndòsni të prisni edhe pak kohë për të fílluar një histori. Në pùnë do keni disa tákime me shefat dhe do mèrrni vesh disa të reja interesante. Paratë nuk do jenë ende të shumta, por pèrmírësimi sápo ka fílluar.

Akrepi Sot do jeni në humor shumë të mirë, do mùndoheni t’i bèni më të lehta situatat e ndërlíkuara dhe do i mbáni pranë ata që doni me të vërtetë. Nëse keni një lídhje nuk do ju shkòjë aspak nëpër mend trádhtia dhe as nuk do tundoheni nga disa persona. Për ju është themelore fòrcimi i márrëdhënies dhe zgjídhje e pròblèmeve të vogla.

Nëse jeni ende beqárë më mirë shmángni kríjimin e lídhjes sepse personat që do njihni sot mùnd t’iu lèndojnë. Në pùnë askush nuk do ua ndálë vrùllin për të ecur përpárá. Sot mùnd të mèrrni edhe disa vendime. Në planin financiar mòs prisni t’iu bíen párá nga qíelli, por menaxhoni si dùhèt ato që keni.

Shigjetari Sot do jeni shumë optimistë dhe do mendoni përherë se çdo pròblèm e ka një zgjídhje. Nëse keni një lídhje, në orët e párá të mëngjesit mùnd të jeni paksa konfuzè, por dùke folur me partnerin, dùke shprèhur mendimet, ndjenjat dhe brèngat do árríni të gjèni një zgjídhje. Ju beqárët do mèrrni disa shkëndija se edhe ai që pëlqeni ka fílluar të ndíejë për ju dhe kjo do ju gëzojë pamasë.

Në pùnë do keni disa divergjènca mendimesh me kolegët, por deri në fùnd të ditës do árríni ta përfùndoni edhe vetë atë që keni nisur. Sido që të jetë mirë është të mòs mani mëri. Me shpenzímet do e lëshoni dorën pak më shumë sesa dùhèt.

Bricjapi Të ndíkuar nga Hëna, ju do e keni të vèshtírë të veçoni të mirën nga e kèqja. Nëse keni një lídhje do jeni shumë xhelòzè për partnerin dhe kjo do ju pèngojë të dashuroheni lirshëm me të. Përherë do keni hijen e dýshimit. Ju beqárët do keni një tákim gjatë ditës, por e mira është të mòs hídhni hapa.

Personi që do ju afrohèt nuk do jetë shumë i sínqertë. Në pùnë nuk do keni performanca shumë të mira dhe gábímet do jenë të njëpasnjëshme. As me shpenzímet nuk do bèni kùjdès dhe situata do ju përkèqësohèt jashtëzakonisht.

Ujori Sot do tundoheni nga eksperiencat e reja, por mirë është që t’i vini vetes disa kufij në mënyrë që të mòs bèni gábíme. Nëse keni një lídhje gjërat do ju ecin mirë. Partneri juaj do e adhùrojë optimizmin që keni dhe do ju dashurojë pa kushte.

Çastet e lumtura do mbizòtërojnë gjíthë kohës. Ju beqárët do jeni të gatshëm për të fílluar romanca pa u menduar gjatë nëse ato do zgjasín apo jo. Në pùnë do jeni të motivuar, energjíkë dhe të pandálshëm. Askush nuk do ua kalojë dhe do i árríni të gjítha synimet që keni pasur. Gjendja financiare nuk do jete e kèqe, por as e shkëlqyer.

Peshqít Dielli dhe Mërkùri do bèhen báshkë sot dhe do ju vënë përpárá zgjèdhjeve. Nëse keni një lídhje dashùrie dhe kohët e fùndít gjërat nuk ju kanë ecur si dùhèt, më mirë jepini fùnd gjíthckaje sesa të vuani të dyja palët. Nëse gjërat deri më sot ju kanë ecur mirë mùnd të mendoni t’i çoni edhe më tej. Ju beqárët do ndíhmoheni nga Marsi dhe do árríni t’ia shprèhni ndjenjat díkujt.

Për një përgjígje dùhèt të prisni pak ditë. Në pùnë do bèni pèrpjèkje të konsiderueshme dhe nuk do mposhtèni as përpárá sfídave të vèshtíra. Për ju sado të ndërlíkuara të jenë gjërat, asgjë nuk është e pamùndur. Problemet financiare do fílloni t’i rregùlloni pak nga pak.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments