Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPrisni deri 5 SHKURT, do shtoheni me shume para! Del nga sot...

Prisni deri 5 SHKURT, do shtoheni me shume para! Del nga sot fati i plote per 4 shènja

Dashi Kureshtja do ju shtyjë të tèntoni edhe gjëra të reja gjatë kësáj dite. Nuk do keni as fríkë të tèntoni gjëra të reja në çdo fùshë. Nëse jeni në një lídhje, më në fùnd do i konkretizoni disa projekte që keni menduar për jetën tuaj në çift dhe do ndiheni më të plòtësuar. Hármonia dhe mirëqenia do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës.

Ju beqárët do njiheni me persona mjaft tèrhèqës me të cilët do ia vlejë të kríjoni një lídhje. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe do árríni sukses të madh. Mùnd të lòdheni pak, por árrítjet do ju çlòdhin mènjèherë. Në planin financiar nuk dùhèt të krýeni shpenzíme shumë të mëdhá edhe síkur të ardhùrat të jenë të mira.

Demi Dielli do ua ndriçojë mendimet gjatë kësáj dite dhe do ju nxitë t’i fíksoni edhe më mirë objektivat. Bëni një listë me gjërat më të rèndësishme që dùhèt të bèni në mënyrë që të mòs ngátërroheni. Jeta në çift do jetë përgjíthësisht e qetë dhe aspak pròblèmatíke. Edhe pse tùndími mùnd të jetë i fòrtë për një person që do tákoni rishtazí nuk do e trádhtoni atë që keni në krah.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë me shumë gjasë do gjèni personin tuaj të ëndrrave dhe do ndiheni të plòtësuar. Në pùnë do jeni mjaft të motivuar për të ecur përpárá dhe do ia dilni mbánë me sukses. Në disa momente mùndtë jeni edhe të gatshëm të bèni edhe sákrífica. Në planin financiar dùhèt ta shtrëngoni pak rripin sot që ta keni të nesërmen të sígùrùar.

Binjakët Nëse nuk trègòheni me tákt gjatë kësáj dite keni për të pasur pròblème shumë serioze. Nga ana tjetër dùhèt të mbështesni fòrt disa familjarë që kanë nèvojë për ju. Atmòsfera në jetën tuaj në çift do jete mjaft e ngrohtë dhe do keni mùndësínë të flisni më qetësisht me partnerin tuaj. Do i zgjídhni një nga një të gjítha pròblèmet që keni pasur.

Edhe për ju beqárët do jetë ditë me fat. Mùndësitë për të njohur persona të rinj do jenë të shumta. Në pùnë do iu bèhèt një propozím interesant që nuk dùhèt ta hùmbni për asnjë lloj arsyeje. Financiarisht do përballeni me momente të vèshtíra kështu që dùhèt të bèni kùjdès me shpenzímet.

- Advertisement -

Gaforrja Nëse kohët e fùndít keni qenë disi të fjetur, mòs hezítoni sot të bèni gjíthçka për t’u rizgjuar, Venusi do ju trègòjë përherë rrugën që mùnd të ndiqni. Ju të dashurùarit do lùftoni fòrt për ta lárguar rutinën dhe do ndiheni më mirë për këtë ákt. Të dy do trègòheni më të hapur dhe do provoni eksperienca të reja.

Ju beqárët edhe pse do mërzíteni mjaft për shkák të vetmisë nuk dùhèt të dòrèzoheni apo të bini në pesimizèm. Në pùnë gjërat do fíllojnë të ecin në drejtimin e dùhur. Nëse vazhdoni në këtë rruge do e árríni objektivin më shpèjt sesa e kishít menduar. Në planin financiar do krýeni transaksione me rèndësi të madhe dhe situata do jetë goxha e qëndrueshme.

Luani Saturni do ju bëjë shumë të mençur sot dhe do dini përherë si t’i rregùlloni pròblèmet që do ju dalin. Në çdo moment do jeni të vetëdijshëm për çdo hap që do hídhni. Ju të dashurùarit do ndërtoni një mur të fòrtë për të mbròjtur jetën tuaj sentimentale. Pritet që dita të jetë e mirë dhe të mòs keni asnjë kòntrádíktë me partnerin. Nëse jeni beqárë nuk dùhèt të nxitoheni për të kríjuar një lídhje.

Njihuni mirë me personat që do tákoni e më pas mendohuni çfarë hapash të hídhni. Në pùnë do fílloni një projekt të rèndësishëm, i cili nëse mbýllet me sukses do iu sjellë ndrýshime rrènjësore në jetën tuaj. Përpiquni aq sa të keni mùndësi. Në planin financiar do keni surpriza të njëpasnjëshme të cilat sígùrisht do ua ngrènë moralin.

Vírgjëresha Sot do i mèrrni gjërat me shumë qetësi. Do keni besim tek vetja dhe do mendoni se askush nuk do mùnd t’iu pèngojë. Imagjínáta do ju ndíhmojë pamasë. Pas një periudhe të vèshtírë për jetën tuaj në çift, gjatë kësáj dite do fíllojnë të dalin rrezet e párá të díellit. Do i kuptoni gábímet që keni bërë dhe do dini të kèrkoni fálje.

Nëse jeni beqárë dùhèt t’i joshin personat që do tákoni, por jo t’i kaloni limitet. Në pùnë nuk dùhèt të dëgjoni aspak të tjerët, por dùhèt të reflektoni vetë dhe të gjèni zgjídhjen e dùhur. Financat do jenë goxha të dòbèta. Shmangni sa të mùndni shpenzímet për gjëra të kòta sepse situata mùnd të vèshtírësohèt edhe më shumë.

Peshorja Nëse kèrkoni përgjígje për pyetjet që ju kanë mùnduar kaq kohë, sot yjet do ju ndíhmojnë që t’i gjèni. Pasdite do ndiheni edhe më të qetë. Venusi, perèndèsha e dashùrisë do jetë aleati më i fòrtë për ju të dashurùarit. Ky planet do ua ndriçojë mendimet dhe do e dini mirë çfarë hapash të hídhni për ta çuar më tej lídhjen.

Nëse jeni ende beqárë do párápëlqeni më shumë flírtet dhe aventurat afatshkùrtra sesa lídhjet serioze. E në ákt mùndësitë nuk do mungojnë. Ditë e qetë për planin profesional. Do keni më shume árrítje sesa mendonit dhe gëzími do ua pùshtojë shpirtin. Në planin financiar është momenti i dùhur për të investuar.

Akrepi Hëna dhe Dielli do jene kùndèrshtarë të fòrtë me njëri-tjetrin dhe do kríjojnë shumë pròblème. Ndonjëherë do gènjeni shumë dhe as vete nuk do mbáni mend cila është e vërteta. Nëse keni një lídhje do kaloni një ditë të vèshtírë. Nuk do bini dakord për shumë gjëra me partnerin dhe kjo do e acárojë atmòsferën.

Për ju beqárët do ketë surpriza të njëpasnjëshme. Përgatituni për një ditë shumë ndrýshe nga ato që keni jetuar deri më sot. Në pùnë do iu jepen përgjegjësi të reja dhe vèshtírësitë do shtohen paksa. Financat do jenë të mira, por dùhèt ende pùnë që të keni pèrmírësimet që keni dëshirùar.

Shigjetari Gjatë ditës së sotme do jeni më kreativë dhe me optimistë. Do e dini mirë si të kënaqni veten dhe ata që ju rrethojnë. Nëse keni një lídhje do e mbròni gjíthë kohës márrëdhënien tuaj dhe nuk do lejoni askënd të ndërhyjë në të.

Komuníkimi me partnerin do jetë shumë herë më i mire. Nëse jeni beqárë iu pret një dite emocionuese dhe me një tákim fantastík. Shfrytëzojeni sa të mùndni. Në pùne çdo gjë do váret nga temperamenti juaj, gjíthsesi mòs u dòrèzoni mènjèherë párá çdo pèngese që mùnd t’iu dalë. Në planin financiar dùhèt të mèrrni disa masa stríkte në mënyrë që situata të mòs bèhèt pròblèmatíke.

Bricjapi Gjatë kësáj dite Urani do ju nxitë të bèni më shumë pèrpjèkje për pa pèrmírësuar jetën. Nuk do e ndíeni më as lòdhjen sepse rezùltatet që do árríni do ju mbùshin shpirtin. Nëse márrëdhënia juaj në çift nuk ka qenë aq e mirë kohët e fùndít, dùhèt të trègòheni edhe më të kùjdèsshëm sot.

Mùndohuni të flisni hapur me partnerin tuaj dhe t’i zgjídhni me qetësi të gjítha konflíktet. Ju beqárët nuk dùhèt të bèni asnjë lloj sákrífice për të bërë për vete díkë. Lërini gjërat të rrjèdhin vetë. Në planin profesional më të privilegjuarit do jeni nëse pùnoni në zyrë. Gjithsesi në çdo fùshë që të jeni nuk dùhèt të dòrèzoheni lehtësisht. Financiarisht do jeni me fat dhe nuk do keni asnjë pròblèm.

Ujori Mos u trègòni kokëfòrtë gjatë kësáj dite dhe nëse keni bërë gábíme kèrkoni fálje. Kjo është dita më e përshtatshme për të ndrequr gjíthçka. Nëse keni një lídhje do ndiheni jashtëzakonisht mirë nëse nuk nxitoheni dhe qëndroni me këmbë në tokë. Nuk do keni pròblème serioze megjíthatë harxhoni pak kohë për të reflektuar mbi të ardhmen.

Nëse jeni beqárë do tákoni persona të rinj dhe do ndiheni më së miri pranë tyre. Në pùnë do rimèrrni në dorë disa projekte të vjetra të cilat i kishít lënë pas dore. Në planin financiar do keni fat dhe një pèrmírësim të ndjèshëm të situatës. Kujdes mòs shpenzoni shuma márramendëse.

Peshqít Pas një periudhe të zymtë Dielli do ua ngrejë jetën në tërësi dhe zèmrat në veçánti. Do refkektoni párá se të veproni dhe nuk do gaboni. Jeta juaj në çift do jetë mjaft e privilegjuar. Do báshkëpùnoni për gjíthçka me atë që keni në krah dhe nuk do keni as mòsmárrëveshjen më të vogël.

Ju beqárët nuk do e keni shumë mendjen tek kríjimi i një lídhjeje, por dùke folur me miqtë do ndrýshoni paksa mendim. Në pùnë dùhèt të bèni çmòs që t’iu njihen vlerat që keni, por nga ana tjetër dùhèt t’i pranoni edhe gábímet që keni bërë. Financat fatmirësisht nuk do kenë asnjë pròblèm. Mùnd të shpenzoni edhe pak më tepër nëse dëshíròni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments