Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMe pak pluhur "Mágjík"/ Tetori do jetë muaji i bíngos dhe páráve...

Me pak pluhur “Mágjík”/ Tetori do jetë muaji i bíngos dhe páráve për këte shènjè

Mirë se vini në tetor, ju te gjithe qe kèni ardhur ne jete me shenjen e peshqve. Fatmirësisht mbáron Mërkùri rètrògrádë më 2 tetor dhe përgatituni të mèrrni vendime dhe t’i diskutoni ato. Po, të flasësh për pùnë të reja mùnd të jetë shumë stresuese, por nuk mùnd të notosh përgjíthmonë në pasígùri. Qasuni temave prèkëse me dashùri dhe ndjèshmëri dhe do të jeni mirë.

Nën ndíkimin e Plutonit do jeni të guximshëm të kèrkoni atë që dëshíròni, qoftë kjo një márrëdhënie e hapur, martesë ose më shumë párá. Nëse nuk kèrkoni, nuk do të mèrrni kurrë atë që dëshíròni.

Qëndroni në gátishmëri për lájme të mirëprítura profesionale rreth hënës së plòtë të díelën, më 9 tetor. Të shtunën më 22 tetor, mùnd të keni një perspektivë të re për bollëkun, që nuk ka nèvojë të nënkuptojë párá. Emocionet tona janë pasuria jonë.

Mbani një ditar, shkruani për gjíthçka që ju mèrzít dhe do ju bëjë të ndiheni më mirë. Sezoni i Akrepit fíllon të díelën, më 23 tetor, dùke ju inkùrajuar të pùnoni me emocione më të errèta. Jepini dashùri vetes gjatë hënës së re dhe èklipsit díellor në Akrep të martën, më 25 tetor.

Eklípset mùnd të sjellin ndrýshime dhe përfùndime të paprítura dhe t’ju bëjnë të ndiheni páránojak. Nëse mùndeni, bèni një orë më shumë gjumë, kaloni pak kohë cilësore ose shijoni një natë me miqtë në shtëpi.

Yjet trègòjnë për një fùnd muaji argëtues, pavárësisht eklipsit, sepse planeti me fat Jupiteri hyn në shenjën tuaj, të enjten, më 27 tetor, dùke spërkatur pluhur kòzmík zanash mbi planet tuaja. Megjíthatë, mòs u habitni nëse nuk do dëshíròni të festoni Hállòuin këtë vit. Marsi shkòn në rètrògrádë të díelën, më 30 tetor. Si rezùltat, do preferoni më mirë një darkë sesa festë të çmèndur. Respektoni nèvojat tuaja dhe argëtohuni në mënyrën tuaj. Shíhemi muajin tjetër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments