Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelPeshorja me pùnen te re, Akrepi i pari ne dashùri/ Prisni 3...

Peshorja me pùnen te re, Akrepi i pari ne dashùri/ Prisni 3 dite nese je kjo shenje

Të trègòhesh shpírtmirë dhe të bèsh sa më shumë të mira në jetë, thònë që mùnd të fítosh Párájsèn.

Ja pse ata që trègòhèn të gùxímshëm dhe të dùrùar, márrin në shumicën e kohës nga një shpèrblím shumë të madh nga Unívèrsi.

Kjo jávë që èrdhí sòlli dhe hënën e madhe dhe të plòtë e cíla ndrýshòi shumë gjèra për më mirë, ndáj dhe mòs të hábíteni aspák që një shumë e madhe lèkèsh këto kohë t’ju víjë në duar.

Edhe pse deri më sot secíli prèj jush mùnd të kètë pátùr ùlje dhe ngrítje në fátin persònal, tashmë ju dùhèt të kíní ide të qárta se ç’ju prèt në këtë mòmènt të jetës.

Hëna e madhe për dáshèt kríjòn një fòrcè dhe fùqí shumë të madhe në rèálizímin e òbjèktivave të jetës së tyre. Dùrími është çelësi që të çòn drèjt lùmtùrisë.

Do të víjë një periudhë për ju dèmá që lèkù do t’ju sfròhèt shumë, por, trègòhu i kùjdèsshèm pasi íntùita nuk po të gènjèn edhe kësáj here.

Do ju shkòjë mbárë dhe të tjerèt nuk ju sjèllín tèrs.

Yjet ju thònë binjakë të ndrýshòjnë sa më parë stílin e jetës dhe atë pùnë që táshmë po u kríjòn një strès që po u dèmtòn shumë në shèndèt.

Më e mira është të prísní òfèrtën e 25 dhjetorit.

Më e mira e të mirave për ju që kèni líndùr gafore është të pránòni se yjet po ju sjèllin dhùrátën më të madhe që do të jètë ndrýshími i vèndit ku jètòni.

Valíxhèt t’i mbáni gáti se një avèntùrë jashtë ju prèt.

Një person që ke afèr dhe që ka shènjën e Dèmít do ju ndíhmòjë ju luanëve që të plòtèsòni tahsmë mángèsítë e jetës.

Në dátën 23 bèni një kòntròll shèndèti për të evítùár sùrprízat e pa-kèndshmè.

Yjet vírgjèresha do ju jápín shumë zgjídhjè në mënyrë që çfarëdò gjèje që të bèni, ju bèhèt mirë dhe mbárè.

Fríká juaj do të mbèsè pás dhe do t’i pránòni me shumë kènáqësi rrùgët e reja që do ju shfáqèn pa rrèzíqe.

Bezdía më e madhe që kíshít në pùnë do lárgòhèt dhe ju peshore do të shpèrblèheni me “rrípín” e fítímtarit, dùke dálë nga ajo sítùátë me kokën lárt.

Do fítòni më shumë energjí për të shtùar më shumë párátë tuaja.

Akrèp, të jèsh i sígùrt për rrùgën që po mèrr sepse edhe pák ditë dhe një sùrprízè e madhe do të tròkásë në derën tënde.

Ditën më me fát do ta kèni të hënën që vjèn dhe atë dítë shíjòje në maksimum.

Strátègjía që ju shígjetarë kèni pèrdòrur deri më sot do ju jápë një sígùri shumë të madhe në fùshën fínáncíare.

Tashmë gjèni sa më shumë kohë të mèrrèni si me fámiljen dhe shèndètin tuaj.

Në imágjínatën tuaj brícjapë do të víjnë shumë ide të rèja, po mirë do ishte që nga fíllími i tetorit që do të kèni edhe shumë fát, të fíllòni të ínvèstòni në një bíznès.

Do përfùndòni me një ngrítje të madhe párá Vitit të ri.

Me dùrímin tuaj dhe mèsímet që kèni márrë në jetë, ujorë, ju do të përjètoni pas 10 ditësh, një ndrýshím në kárríerë dhe kjo ju fùt në një rrùgë që tashmë ju do të kèni mùndèsínë ta jètòni jetën me lùks.

Peshq, ndòshta e ke plánífíkùar këto kohë në dètajet më të vògla por shpèrqèndrímet janë të mëdhá në këto kohë dhe ka shùmë mùndèsi që të pèrbállèsh me vèndíme që nuk ke dáshùr t’i díni më párá.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments