Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelShígjetaret 5 YJE bòmbe, Ujori me Valixhe Fáti/ Ne pune do mbùloheni...

Shígjetaret 5 YJE bòmbe, Ujori me Valixhe Fáti/ Ne pune do mbùloheni nga nje vale shpèrblimesh nese jeni keto shenja

Gjatë kësáj dite do jeni me optimistë dhe më pozítivë se më parë. Çdo moment që do kaloni do jetë i mrekùllueshëm. Ju që jeni në një lídhje do përjètoni plòt çáste të lumtura dhe do mùndoheni që çdo minutë të lirë ta kaloni me atë që keni në krah.

Gjithçka do jetë me ngjyra dhe plòt shkëlqím. Ju beqárët dùhèt të keni më tepër besim tek vetja juaj nëse doni që ta joshni atë që pëlqeni. Në pùnë mèsoni të dëgjoni intuitën dhe pranojini propozímet që do ju bèhen. Jeta ka për t’iu ndrýshuar njëherë e mirë. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme prandáj shmángni çdo lloj investimi.

Demi Nën ndíkimin e Saturnit sot do i kòntròlloni më mirë emocionet dhe nèrvat. Nga ana tjetër do keni edhe më shumë besim në vetvete. Ju të dashurùarit do i kaloni një e nga një të gjítha vèshtírësitë që ju kishin dalë me partnerin dhe do jeni shumë më optimistë për të ardhmen.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk do keni asnjë lloj kompleksi dhe do joshni ashtu si do e mendoni më të arsyeshme. Çdo gjë do ju ecë edhe më mirë nga sa kishin menduar. Në pùnë do i dëgjoni më shumë këshillat që do iu japin miqtë dhe do bèni disa zgjèdhje që do ju ndíkojnë të çáni më shumë përpárá. Për buxhètin mòs u shqètësoni aspak sepse ai do jetë goxha i mirë.

Binjakët Gjatë kësáj dite do jeni të gatshëm ta jètoni jetën në maksimum. Nëse keni një lídhje do përballeni me partnerin tuaj dhe do mùndoheni që t’i zgjídhni njëherë e mirë edhe pròblèmet që keni pasur. Nuk do jetë diçka e lehtë, megjíthatë me pak durim dhe këmbèngùlje mùnd t’ia dilni.

Beqárët do keni fat me shumicë dhe do realizoni tákimin e jetës. Për ju kanë për të ndrýshuar shumë gjëra. Në pùnë yjet do favorizojnë sipërmárrjèt e reja dhe do ju bëjnë më kompetèntë se më parë. Do ju dùket çdo gjë shumë më e lehtë. Financat do i mbròni gjatë gjíthë kohës dhe në këtë sektor nuk do príten aspak turbùllira.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do imágjínoni gjëra të paqena dhe kjo mùnd ta përkèqësojë situatën. Nëse jeni në një lídhje do keni disa mòsmárrëveshje të vogla në orët e párá të mëngjesit, por pas mesditës situata do fíllojë të normalizohèt. Ju të dashurùarit do keni një tákim të jashtëzakonshëm i cili do ua ndrýshoje drejtimin dhe do ju bëjë të ndiheni shumë më mirë. Ju beqárët ende nuk do i keni mendimet e qárta dhe nuk do veproni.

Në pùnë kolegët do ju stimùlojnë gjatë gjíthë kohës, por gjërat nuk do jenë aq të lehta sa dùken. Sado që të mùndoheni nuk do i árríni dot të gjítha objektivat. Financat do dini si t’i organizoni dhe do e mbáni gjíthë kohës nën kòntròll situatën. Asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhë.

Luani Gjatë kësáj dite Hëna do bëjë që gjërat t’iu ecin më mirë sesa i mendonit. Mùnd të árríni edhe gjëra që i kishít menduar si të pamùndura. Ju të dashurùarit nuk ka rrezík të mërzíteni aspak sepse partneri do ju bëjë propozíme interesante për t’u argëtuar edhe më shumë me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqárë pa u lòdhùr shumë do mùnd të fíllojnë një lídhje shumë të bukur dhe afatgjatë.

Në pùnë mùndohuni të mòs luani shumë me zjárrín sepse do ju dalin pròblème dhe sfída më të vèshtíra. Tregohuni më të vëmendshëm. Financat herë pas here do kenë edhe ndonjë trònditje të vogël, por në tërësi gjèndja nuk do jetë shumë e kèqe.

Vírgjëresha Herë pas herë do ndiheni disi të lòdhùr sot dhe mùndet edhe të izoloheni, por nuk do mungojnë as momentet entuzíaste dhe plòt optimizèm. Nëse jeni në një lídhje do fùteni në një etapë shumë më të favorshme dhe më të begatë. Marrëdhënia me partnerin do bèhèt edhe më pasionante. Ju beqárët ka mùndësi të afroheni edhe më shumë me një person më të ri se vetja për te cilin në fíllim nuk keni pasur përshtýpje të mira. Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta, do keni durim dhe do këmbèngùlni të árríni atë që dëshíròni. Për financat do keni ide gjèniale sesi t’i pèrmírësoni. Situata ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Peshorja Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe të gatshëm të ndíhmoni këdo që do ju dalë përpárá. Për ju të dashurùarit do jetë ditë pozítive. Herë pas here do iu pùshtojë edhe pasioni i zjárrtë. Nëse jeni beqárë do keni tákimin më të veçántë të jetës tuaj.

Me personat e rinj shumë shpèjt do fíllojnë edhe lídhje serioze, romantíke dhe afatgjata. Në pùnë do keni edhe më shumë sukses nga sa keni menduar më parë. Do jeni të logjíkshëm dhe mùnd të nënshkruani edhe kòntráta afatgjata. Me shpenzímet trègòhuni sa më të matur që të mùndeni sepse vetëm kështu do shmángni pròblèmet.

Akrepi Sot strèsi do ju pùshtojë herë pas here dhe do keni dëshirë të mbýlleni díku e mòs bèni asgjë. Për sa i përket jetës në çift asgjë e rèndësishme nuk ka për të ndòdhùr. Bëni thjesht atë që do ndíeni dhe do jeni të plòtësuar.

Ju beqárët nuk do ndiheni ende të sígùrte për të hèdhùr hapa, kështu që me disa persona do pranoni thjesht të shoqërohen si shòkë. Në pùnë nuk do keni besim tek vetja, nuk do i dëgjoni këshillat dhe si përfùndim nuk keni për të árrítur asnjë gjë. Buxhèti do pèrmírësohèt mjaft fálë një trashëgimie të madhe që do mèrrni nga gjyshërit tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju të fílloni të shpenzoni pambárimisht.

Shigjetari Yjet do ju bëjnë shumë të logjíkshëm dhe lárgpamës sot. Gjithçka ka për të ecur më mirë nga sa mendonit dhe rráhjet e zèmrës do shtohen. Ju të dashurùarit do i përkushtoheni pafùnd jetës tuaj në çift dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Do bèni çdo gjë që është në të mirën e të dy palëve. Ju beqárët dùhèt të keni kurajë t’i shprèhni ato që ndíeni pasi nëse prisni gjatë ka mùndësi që personat t’iu íkin nga duart. Në pùnë asgjë nuk do jetë e lehtë, por po u dòrèzuar mènjèherë nuk keni për ta márrë më vetën për një kohë të gjatë. Në planin financiar do lùftoni fòrt që ta stabilizoni dhe ta pèrmírësoni situatën.

Bricjapi Për një jetë më të qetë dùhèt t’i hídhni hapat një e nga një. Mos dëgjoni askënd sot, por veproni sipas mendjes tuaj. Ju që jeni në një lídhje përfitoni sa më shumë nga ambíenti i qetë që ka mbizòtërùar në jetën tuaj dhe do fílloni të bèni plane afatgjata me partnerin tuaj. Ju beqárët nuk dùhèt ta mendoni lídhjen si një zínxhir në gryke që do iu pèngojë të bèni gjërat që keni dashur sepse në këtë mënyrë keni për të mbètur gjíthmonë vetëm.

Jeta profesionale do jetë më e privilegjuar nga më parë kështu që çdo gjë ka për t’iu ecur më së miri. Do i kaloni edhe pèngesat e vogla. Me financat do ju ndíhmojë gjíthë kohës Plutoni dhe nuk do keni vèshtírësi.

Ujori Sot do zgjoheni me humor të kèq dhe shumicën e kohës do jeni të mërzítur. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë shumë e ndërlíkuar Për çdo gjë do debátoni ashpèr me atë që keni në krah dhe për asnjë moment nuk do hapni rruge.

Nëse jeni ende beqárë më në fùnd do mùnd ta gjèni princin tuaj të kaltër dhe e gjíthë bota do ju ndrýshojë brènda disa sekondash. Në pùnë, ndonjëherë do ju dùket vetja síkur jeni të vetmit që pùnoni shumë dhe të tjerët përfitojnë prèj jush. Reflektoni dhe mòs lejoni t’iu bíen në qafë. Të ardhùrat nuk kanë për të qenë shumë të mira sot, megjíthatë me një menaxhim më të kùjdèsshëm mùndet edhe t’ia dilni.

Peshqít Gjatë kësáj dite do jetë e vèshtírë që díkush t’iu fshèhë diçka sepse do jeni shumë të vëmendshëm. Për ata që kanë një lídhje do jetë ditë e favorshme, hármoníke dhe e mbùshur me qëndrueshmëri. Do ndiheni mirë në çdo moment dhe nuk do keni për çfarë të qaheni.

Nëse jeni beqárë do jeni me shumë fat në dashùri dhe do mùnd të tákoni një person i cili do iu bëjë t’iu rráhë zèmra fòrt. Në pùnë do e privilegjoni dialogun dhe báshkëpùnimin. Nuk do e keni aspak pròblèm të bèheni báshkë me një koleg për të árrítur më të mirën. Për të stabilizuar financat do ju dùhèt ta pranoni ndíhmën që do iu japin të afërmit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments