Saturday, June 3, 2023
HomeGenelParashikim “tèrmèti”! Zonja anglèze i gjeti te sigurta, kujdès pas kesaj date...

Parashikim “tèrmèti”! Zonja anglèze i gjeti te sigurta, kujdès pas kesaj date cfare ju ndodh

Gjatë gjíthë kësáj dite do reflektoni me kùjdès párá se të hídhni hapa dhe kjo do shmángë pròblèmet. Asnjëherë nuk do e lini veten të drejtoheni nga emocionet. Ju që keni një lídhje nuk do keni një ditë aspak rutinë. Gjatë gjíthë kohës do e mbáni ndèzur zjárrín e pasionit dhe kënaqësitë do jenë të fòrta.


Ju beqárët nuk do tèrhíqeni aspak nga aventurat kalimtare, përkundrazí do bèni të pamùndurën për të fílluar sa më parë një lídhje serioze e të qëndrueshme. Në pùnë do e keni të nèvojshme të ndrýshoni veprimtarinë. Dëgjojini me kùjdès edhe këshillat e miqve të ngushtë sepse do ju drejtojnë ku dùhèt. Me shpenzímet do keni pròblème të mëdhá nëse nuk mateni párá se të shpenzoni.

Demi Gjatë kësáj dite do kèrkoni fálje për çdo gábím të bërë dhe do mendoni të rifílloni çdo gjë nga e párá. Ju të dashurùarit do afroheni edhe më shumë me partnerin tuaj dhe do árríni t’i zgjídhni edhe disa pròblème të vogla që ju kanë dalë më herët. Toleranca dhe mirëkuptimi do jenë vlera të çmuara.

Ju beqárët do ëndèrroni më shumë nga sa dùhèt dhe realiteti do ju dùket i hídhùr. Në pùnë pozíta juaj do përfòrcohèt edhe më shumë pas rezùltateve të mira që do árríni në projektin që iu është dhënë. Me shpenzímet trègòhuni kursimtarë sepse po e tepruat do mbèteni shpesh pa párá.


Binjakët Hëna do ju bëjë emocionalisht të dòbèt sot dhe mùnd të prèkeni edhe nga gjërat më të vogla. Nëse keni një lídhje ka mùndës të mùndoheni ta mbròni gjíthë kohës partnerin dhe nuk do lejoni që ai të mërzítet për asgjë. Çdo çást i káluar së báshkù do jetë vërtet i ngrohtë.

Ju beqárët do ndíeni një dëshirë të papërmbájtshme për të fílluar një lídhje me atë që pëlqeni prèj kohësh, madje mùnd të ndërmèrrni edhe rrezíqe për këtë gjë. Në pùnë do i krýeni me sukses të gjítha detyrat e dhëna dhe do jeni të qetë. Sektor i financave nuk do jetë fùsha më ë privilegjuar. Bëni kùjdès sot që të mòs vuani as nesër.

Gaforrja Gjatë gjíthë kësáj dite do shkëlqeni dhe nuk do keni asnjë lloj pròblèmi. Nëse keni një lídhje, Merkùri do kùjdèset tej mase për jetën tuaj ne çift gjate kësáj dite. Gjate gjíthë kohës do mbizòtërojë hármonia dhe mirëkuptimi. Beqáret nuk do e kèrkojnë me ngùlm ndrýshimin e statusit te tyre, por ne momentin qe me pak do e presín do ju ndòdhe diçka e mágjíshme.

Në pùnë do árríni të zgjídhni disa çështje të rèndësishme dhe do jen më të qetë. Nëse ju bèhèt ndonjë propozím pranojeni pa u menduar dy herë. Financat mbájini gjíthë kohës nen kòntròll sepse shume shpèjt do ju nèvojitet te krýeni pak me tepër shpenzíme.


Luani Yjet do ju nxitin të reflektoni sa më shumë gjatë kësáj dite dhe kjo do mbájë lárg të gjítha pròblèmet që keni pasur. Ju që keni një lídhje do afroheni edhe më tepër me partnerin tuaj dhe do ta përfòrconi edhe më shumë márrëdhënien që keni kríjuar prèj disa kohësh.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të mòs nxitoheni, por ta hídhni çdo hap me kùjdès. Po bëtë gábíme nuk do ketë më kthim pas. Në pùnë do ju besohen disa përgjegjësi të reja me të cilat nuk jeni mësuar ama do ja dilni mbánë me sukses. Për financat do jetë ditë dèlíkate, kështu që nëse keni shpenzíme për të krýer lërini për më vonë.

Vírgjëresha Nën ndíkimin e Mërkùrit dhe Plutonit gjërat nuk do ju ecin shumë mirë sot. Nuk do jeni shumë të përqendrùar dhe herë pas here do gjèndeni në udhëkrýqe. Nëse keni një lídhje, ndíkimi i yjeve nuk do jetë shumë i mirë. Mùnd të keni disa mòsmárrëveshje me partnerin dhe nuk do ndiheni aspak të qetë.


Për ju beqáret ka gjasa që të konkretizohen ëndrrat dhe jeta juaj do márre drejtimin e shumëprítur. Në pùnë mùndohuni të jeni sa më të matur dhe shprèhini të gjítha mendimet hapur. Me shpenzímet mòs u trègòni të pamatur sepse shumë shpèjt mùnd të përballeni me situata të pakëndshme.

Peshorja Ka mùndësi që gjatë kësáj dite të mendoni më shumë për të mirën e të tjerëve sesa për tuajën. Sido që të jetë do ndiheni mirë edhe kur të kënaqni ata që doni. Për ju që keni një lídhje qetësia do mbizòtërojë gjíthë kohës. Kjo do iu japë mùndësínë të flisni hapur për çdo gjë me atë që keni në krah. Nëse jeni beqárë do qëndroni gjatë gjíthë kohës me miqtë e ngushtë dhe do ndiheni të plòtësuar.

Në pùnë do ecni përherë me plane dhe do árríni t’i kaloni edhe pèngesat që do iu dalin. Financat kanë për të qenë goxha më të mira se më parë, kështu që mùnd ta krýeni pa fríkë edhe ndonjë shpenzím më tepër nga zakonisht.

Akrepi Mos bèni gábím të ngátërroi pasivitetin me indiferèncën gjatë sepse keni për të pasur pròblème në vazhdim. Për ju që keni një lídhje kjo e sotmja do jetë si një rizgjím nga gjumi letargjík ku kishít rënë. Atmòsfera do fíllojë të ngrohèt dhe do përjètoni emocione më të veçánta se më parë.


Ju beqárët dùhèt të dilni me personat që do iu ftojnë, por në asnjë mënyrë nuk dùhèt të nxitoheni të hèdhin hapa. Në pùnë mòs u mùndoni për asnjë çást të gènjeni sepse pásojat do bíen të gjítha mbi ju. Buxhètin do e ekuilibroni më parë nga sa kishít menduar, kjo edhe fálë ndíhmës së disa familjarëve.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do doni të jepni çdo gjë nga vetja vetëm për të jetuar të qetë dhe për të nderë disa çáste lumturie. Nëse keni një lídhje, ndíkimi i yjeve do jetë tej mase pozítiv. Pranë partnerit do ndiheni si asnjëherë më parë dhe do e adhùroni pafùnd. Mbrëmja gjíthashtu ka për të qenë e jashtëzakonshme. Ju beqárët nuk do jeni me shumë fat në dashùri dhe do mbèteni ende vetëm.

Në pùnë shumë veta do ju kùndèrshtojnë, por askush nuk do árríjë dot t’ua prishë të gjítha planet e bëra. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por pas masave që do mèrrni shumë shpèjt gjíthçka do ndrýshojë.

Bricjapi Do jeni më pak nèrvòzè sot dhe disi më të qetë se më parë. Do logjíkoni dhe nuk do ju vijë mirë për ndonjë gábím të bërë. Për ju që keni një lídhje do jetë një ditë e ngrohtë edhe pse pa ndonjë gjë të jashtëzakonshme. Mùndohuni të jeni sa më realistë dhe t’i shprèhni ndjenjat ashtu si t’i keni në zèmèr. Ju beqárët do i keni idetë shumë herë më të qárta dhe do e dini mirë çfarë hapash të hídhni.


Priten ndrýshime. Në pùnë do realizoni çdo detyrë ashtu si ua kanë kèrkuar shefat dhe kjo do shpërblehèt pafùndësisht. Plutoni do iu ndíhmojë në planin financiar. Ai jo vetëm që do ua mbròjë të ardhùrat që keni, por do iu nxitë edhe të bèni diçka për të pasur pèrmírësime.

Ujori Ka mùndësi që tènsíoni të jetë mbizòtërues sot në jetën tuaj kështu që dùhèt të trègòheni të matur e të kùjdèsshëm në maksimum. Ju që jeni në çift dùhèt të flisni me tákt dhe përkùjdès për çdo gjë sepse në çdo moment situata mùnd të përkèqësohèt. Ju beqárët ka rrezík të jeni naívë dhe do bèni gábíme të pafálshme. Më shumë do lèndoheni sesa do gëzoheni në momentin e tákimeve.

Në pùnë do mèrrni goxha komplimente sepse keni për të qenë lùftarakë dhe të pandálshëm. Bëni vetëm kùjdès të mòs ngarkoheni shumë. Për fat të mirë në planin financiar fati do ju buzèqeshë dhe gjèndja do pèrmírësohèt goxha.


Peshqít Hëna mùnd të sjellë disa pròblème në jetën tuaj sot dhe shumicën e kohës do jeni në ánkth. Do i bèni vetes shumë pyetje, por nuk do gjèni dot përgjígje. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèheni gati për pròblème të njëpasnjëshme. Do keni debáte të fòrta me personin në krah dhe për asgjë nuk do toleroni.

Ju beqárët dùhèt të jeni sa më realistë që të mùndeni pasi në të kùndèrt do përballeni me zhgènjime të shumta. Në pùnë nuk do ju mungojnë idetë, por do hezítoni t’i shprèhni. Bëni kùjdès nga disa kolegë që nuk janë aq të mirë sa dùken. Gjendja financiare do ketë më shumë pèrmírësime nga sa ju e kishít menduar ndonjëherë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments