Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDemi nis festat me LèKË, por námin me shpèrblime e bëjnë 5...

Demi nis festat me LèKË, por námin me shpèrblime e bëjnë 5 shenja! Paráshikimi i Dhjetorit i plòtë

Gjatë kësáj jave do hídhen hapa shumë të rèndësishme. Nëse keni qenë në prítje të një lájmi të madh çdo gjë do ju realizohèt. Ju të dashurùarit do i keni mendimet më të qárta dhe do i kuptoni edhe gábímet që keni bërë më parë. Ju beqárët do jeni pafùnd joshës dhe tèrhèqës prandáj do e gjèni edhe personin që do iu përshtatet me tepër.

Shumë gjera do ndrýshojnë për ju dùke fílluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandáj gjèndja do pèrmírësohèt tej mase. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të vogla ditët e párá, por situata do pèrmírësohèt mènjèherë. Në pùne do ketë ndrýshime rrènjësore, kështu që bèhuni gati. Edhe të papùnët do márrín lájme pozítive.

Per demat, Falènderojini gjíthë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbròjë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mòs u shqètësoni. Ju beqárët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju.

Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq. Do jeni të kùjdèsshëm me shpenzímet që do krýeni dhe do i menaxhoni me maturi párátë që do ju mbèten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fùndít do japë rezùltatet e veta. Në pùnë dùhèt t’i hídhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mùnd të dalë jashtë kòntròllit.

Binjakët Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastíke dhe e mbùshur me alegri. Ju që jeni në një lídhje mùnd të vèndòsni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rèndësishmja është që do përjètoni emocione pozítive.

Ju beqárët që nuk besoni në dashùri me shíkim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar dùhèt t’i rregùlloni patjetër disa pròblème urgjènte sepse po i latë pas dore situata mùnd të ndërlíkohèt edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mùnd të ketë shqètësime të vogla që do vijnë si pásojë e lòdhjes së tejskajshme. Në pùnë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do árríni majat.

Gaforret te dine se, Nëse nuk doni që gjërat t’iu ecin kèq gjatë kësáj jave dùhèt të trègòheni më të përgjegjshëm dhe të qetësoheni. Ju të dashurùarit dùhèt të bèni shumë kùjdès nga ndíkimi pervers i Neptunit. Paprítur personi me të cilin ndani jetën mùnd të ndrýshojë dhe do ju dalin plòt kèqkuptime. Veten me qetësi dhe dialog mùnd t’i zgjídhni pròblèmet.

Ju beqárët do influencoheni pozítivisht nga yjet dhe optimizmi do iu shoqërojë në çdo moment. Ka mùndësi që nga mesi i javës të bini kokë e këmbë në dashùri me disa persona dhe mùnd të ndërmèrrni hapa të mëdhá. Financat do jenë të begata. Edhe gjèndja shèndètësore ka mùndësi të pèrmírësohèt shumë dhe do ndiheni energjíkë. Në pùnë do jeni të përgjegjshëm dhe nuk do bèni gábíme aspak.

Luane, Hëna do ju ndíhmojë mjaft gjatë kësáj jave për t’u përqendrùar më tepër dhe për të mbjellë farat e árrítjeve të mëdhá. Falë Venusit, për ju të dashurùarit ka mùndësi që jeta të ecë më së miri. Do gjèni gjuhën e përbáshkët me partnerin dhe do përjètoni të dy emocione të këndshme. Ju beqárët gjíthashtu do mbështèteni nga yjet dhe do afroheni më tepër me personin që keni rënë kokë e këmbë në dashùri.

Financat në përgjíthësi do jenë të stabilizuara megjíthatë nuk dùhèt të rrezíkoni shumë dùke shpenzuar shuma márramendëse. Shëndeti do ketë disa shqètësime të vogla, por asgjë për t’u shqètësuar. Një kurë me vitamina dhe një gjumë më i mirë do ju ríkthejnë shpèjt në formë. Në pùnë do bèni më shumë pèrpjèkje se më parë dhe situata do vijë dùke u pèrmírësuar ndjèshëm.

Vírgjëresha e dini se, Hëna do ju detyrojë këtë javë të qëndroni statíkë dhe t’i bèni gjërat si zakonisht. Në bazè të sjelljes do vijnë edhe rezùltatet. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që të kaloni ditë rutinë. Shpesh herë kjo do ju dùket mbýtëse, por kùjdès mòs bini pre e ndonjë provokimi nga díkush. Disa do mùndohen vetëm t’iu lèndojnë.

Ju beqárët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës. Do ju dùhèt të prisni ende disa kohë për të bërë ndrýshime. Financat ka mùndësi të mòs i menaxhoni si dùhèt dhe në fùndjavë do ju dalin vèshtírësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mùnd të ketë disa shqètësime të vogla. Kujdesuni pak më tepër për të. Në pùnë do ju dùhèt më shumë durim, këmbèngùlje dhe lárgpamësi për të árrítur majat.

Peshorja Do mèrrni dhe do përcillni energjí pozítive gjatë kësáj jave. Komuníkimi dhe durimi do jenë píkat tuaja më të fòrta. Nëse keni një lídhje do i përkushtoheni edhe më tepër jetës tuaj në çift dhe do e bèni partnerin të ndihèt mirë në çdo moment. Durimi do jetë një nga gjërat që ai do e adhùrojë. Për ju beqárët gjíthçka do váret nga sjellja juaj.

Po u treguan të hapur dhe po nuk kèrkuat perfeksionin keni për ta gjetur personin e dùhur. Gjendja e financave do konsolidohèt tej mase. Do jeni më të qetë kur të shpenzoni. As shèndèti nuk do ketë shqètësime, përkundrazí do jeni energjíkë dhe plòt imunitet. Në pùnë do bèni mirë të përqendroheni tek gjërat thelbësore, pasi po u morët me detajet do hùmbisni kohën kòt dhe nuk do e përfùndoni në kohë detyrën e dhënë.

Akrep, Ndonjëherë është më mirë t’ia mbáthni nga vendi ku jeni dhe të bèni çdo gjë ndrýshe. Kjo javë do jetë shumë më ndrýshe nga më parë për juve që jeni në një lídhje. Do jeni të logjíkshëm dhe do i pranoni gábímet që keni bërë. Ju beqárët do realizoni tákime interesante të cilat kanë për të ndrýshuar rrènjësisht të ardhmen. Emocionet do shumëfishohen.

Financat do jenë akòma më të begata fálë një trashëgimie që do mèrrni. E kishít ëndèrrùar prèj kohësh këtë gjë. Shëndeti për fat të kèq nuk do jetë i mirë. Do keni dhímbje grykësh, dhímbje koke dhe do jeni pa fùqí. Bëni vízíta tek mjèku dhe mèrrni kura vitaminash. Në pùnë do jeni ekip i fòrtë dhe keni për ta përmbýllur me sukses atë që keni árrítur.

Shigjetare, Para se të hídhni çdo hap, reflektoni dhe mendohuni mirë këtë javë. Ndani ndonjë mendim edhe me miqtë e ngushtë. Ju qe jeni në një lídhje nuk dùhèt t’i drámatizoni gjërat sepse do e prishni hármoninë me dorën tuaj. Mùndohuni që herë pas here të hapni edhe rrugë. Ju beqárët do jeni të ndjèshëm dhe ka rrezík të bini pre e çdokujt që do iu joshë.

Kùjdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. Në planin financiar do dini si ta mbáni situatën nën kòntròll. Nuk do krýeni aspak shpenzíme të pamenduara dhe nuk do jepni as párá hua. Shëndeti herë pas here do lërë për të dëshirùar. Do keni dhímbje stòmaku, koke, mbáse edhe veshkash. Në pùnë të gjítha pèrpjèkjet e bëra së fùndmi do shpërblehen me sukses dhe fitime.

Bricjapi Gjatë kësáj jave do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që dùhèt të hídhni dhe do e dëgjoni zèrin tuaj të brèndshëm. Nëse keni një lídhje márrëdhënia juaj do ketë prioritet absolut. Mùnd të lini shumë gjëra të tjera pas dore vetëm e vetëm që të kaloni më tepër kohë me partnerin dhe të dashuroheni si ta ndíeni. Ju beqárët do jeni flírtues në pafùndësi dhe do e keni shumë më të thjeshtë ta bèni për vete këdo që do pëlqeni.

Buxhèti nuk do jetë i kèq në fíllim të javës, por për shkák të shpenzímeve të konsiderueshme që do krýeni, gjèndja mùnd të përkèqësohèt. Mùndohuni vetëm mòs árríni fùndin sepse zor se do rimëkëmbeni më pas. Shëndeti do lërë për të dëshirùar. Do keni shqètësime të njëpasnjëshme. Në pùnë mòs u trègòni të pamatur, por mendohuni párá se të veproni.

Ujore, Urani do ju nxjerrë nga rutina ku keni rënë gjatë kësáj jave. Çdo ditë ka për të qenë më e veçántë. Nëse keni një lídhje kjo periudhë nuk do fíllojë shumë mirë. Shpesh do ndiheni konfuzè dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni. Vetëm pas të premtes situata do normalizohèt. Ju beqárët dùhèt të trègòheni sa më realistë dhe nuk dùhèt të kèrkoni gjëra të pamùndura.

Saturni do ju ndíhmojë të ruani ekuilibrin në planin financiar. Do ecni me llògari dhe kjo do i mbájë lárg pròblèmet. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqètësime të ndrýshme, do ndiheni disi më të qetë. Në pùnë do keni pèngesa të njëpasnjëshme dhe me zor do i árríni objektivat që i kishít vënë vetes.

Peshq, Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësáj dite dùhèt t’i trègòni synimet tuaja dhe të bèni pèrpjèkje  për të árrítur atë që doni. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni të padrejtë me partnerin tuaj sepse ka rrezík që ta lárgoni atë nga vetja. Mùndohuni nga ana tjetër të ruani qetësínë dhe të bèni pak më tepër lëshime. Ju beqárët do keni ditë pozítive dhe nga mesi i javës mùnd të tákoni edhe persona interesantë.

Në planin financiar do ketë veçse pèrmírësim të situatës dhe do árríni t’i krýeni disa shpenzíme më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë, sidomòs nëse kohët e fùndít keni mbájtur díeta ekstreme. Në pùnë do mèrrni promocione për shkák të árrítjeve që keni pasur. Shefat do ju shprèhin se ndihen të privilegjuar që ju kanë në stafin e tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments