Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDo ju lère pa gjume! 2 rròga per Peshqit, kòntrate pune dhurate...

Do ju lère pa gjume! 2 rròga per Peshqit, kòntrate pune dhurate per Dashin i plòte i gjithe fati

Këtë muaj do ndiheni shpeshherë kèq që nuk do gjèni aq shumë kohë për ta káluar me të afërmit, por në ákt ata do ju mbështesín dhe do ju kuptojnë për gjíthçka. Nëse jeni në një lídhje shpesh do mbizòtërojë monotonia në jetën tuaj dhe nuk do i përjètoni emocionet që keni ëndèrrùar gjíthmonë. Duhèt të prisni javën e fùndít për tu ndíer më mirë.

Ju beqárët nuk do dini se çfarë të bëjnë sepse nuk do i kenë mendimet aspak të qárta. Në momente të tilla, nuk dùhen márre asnjëherë vendime. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme. Duhèt patjetër të konsumoni më tepër vitamina në mënyrë që ta rimèrrni veten. Në planin financiar do bèni edhe gjëra ekstreme vetëm për ta pèrmírësuar situatën dhe do ja dilni mbánë. Në pùnë gjíthashtu do keni vetëm árrítje dhe sukses pavárësisht konkurrèncës.

Demi Me familjarët dhe miqtë gjërat do ecin më së miri këtë muaj. Nëse jeni në një lídhje javët e párá, tènsíoni dhe mòsmárrëveshjet do mbizòtërojnë. Asnjeri nuk do hapë rrugë dhe nuk do pranojë të dëgjojë justifíkime. Ju beqárët do jeni nostalgjíkë për të shkùarën dhe mùnd të mendoni të ríktheheni me díkë që díkur e keni dashur.

Kujdes sepse personat nuk ndrýshojnë lehtësisht dhe mùnd të vuani përsëri. Sipas Dritare.net, shèndèti do jetë përgjíthësisht i mirë dhe madje nuk do keni më as shqètësimet nga stòmaku apo nga koliti. Buxhèti do fíllojë të pèrmírësohèt pas datës 10, kështu që deri atëherë trègòhuni më të kùjdèsshëm dhe më të logjíkshëm me shpenzímet. Në pùnë bëjeni çdo gjë pa shumë zhurme sepse përndrýshe do nxitni xhelòzínë e të tjerëve.

Binjakët Muaj i mbùshur me entuzíazèm do jetë ky për të gjíthë. Do kaloni momente shumë të veçánta të cilat do ua shtojnë dëshirën për të jetuar. Ju të dashurùarit do kaloni edhe ditë të vèshtíra kur dùhèt të bèni disa zgjèdhje, por në përgjíthësi gjërat do ecin si dùhèt. Ndjenjat për njeri-tjetrin do jenë gjíthmonë të fòrta. Ju beqárët javën e parë do keni tákime, por asnjeri nuk do ju pëlqejë, ndërkohë që pas datës 9 do ketë ndòdhi interesante dhe shpresëdhënëse.

Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, përveç ndonjë dhímbjeje koke, barku apo shpine pa pásoja. Financat vèshtírë se do i mbáni nën kòntròll sepse do mendoni vetëm t’ia bèni sa më tepër qejfin vetes. Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta dhe do veproni si dùhèt. Arkitektet dhe muzíkantet do përfùndojnë disa projekte gjígande dhe shumë shpèjt do márrín fitime të mëdhá.

Gaforrja Ky do jetë një muaj më i mirë për ju. Nëse jeni në një lídhje do i përkushtoheni edhe më tepër atij që keni në krah dhe márrëdhënia mes jush ka për të qene e jashtëzakonshme. Nëse keni shumë vite báshkë mùnd të mendoni të hídhni edhe hapa më tej. Ju beqárët që deri më tani kane prítur më kòt për të ndrýshuar statusín, vetëm këtë muaj do mùnd ta gjèni personin e dùhur me të cilin keni për të fílluar një lídhje mbresëlënëse.

Shëndeti do jetë herë i mirë e herë me disa shqètësime të vogla, por gjíthsesi ju nuk do e lëshoni veten aspak. Buxhèti do vijë dùke u pèrmírësuar javë pas jave. Përveç fitimeve në këtë gjë do ndíkojë edhe përkùjdèsi dhe maturia juaj. Në pùnë do keni shumë progres dhe mùnd të kaloni në një tjetër faze.

Luani Ky nuk ka për të qenë një muaj shumë i lehtë për t’u káluar. Jeta do ju përballë me sfída dhe vèshtírësi të njëpasnjëshme. Nëse keni një lídhje dùhèt t’iu përkushtoheni sa më shumë atyre që keni në krah pasi po i latë pas dore do i hùmbisni pak e nga pak. Problemet e vjetra nuk dùhèt t’i lini pa i zgjídhùr sepse do zmadhohen më tepër.

Ju beqárët do i keni të gjítha mùndësitë për të fílluar një lídhje të qëndrueshme dhe afatgjatë, por dùhèt të reflektoni disa herë párá se të hídhni hapa. Shëndeti nuk do jetë aspak i kèq, edhe pse ndonjëherë lòdhja mùnd t’iu pùshtojë. Me financat do jeni diplomatë dhe do ecni gjíthmonë me llògari. Asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe askush nuk do mùndet t’ua ndálë vrùllin. Ju profesionistët e lirë dhe apo të fùshës së mësuesisë do keni më tepër sukses.

Vírgjëresha Këtë muaj do jeni mjaft optimistë dhe do e mèrrni çdo gjë me pozítivitet. Do i qetësoni gjíthmonë edhe ata që do keni pranë. Nëse jeni në një lídhje do keni diskutime afatgjata me atë që keni në krah dhe do gjèni zgjídhje për çdo gjë. Pas javës së parë do mendoni edhe për surpriza dhe kënaqësitë do jenë më të mëdhá se më parë. Ju beqárët do e tákoni personin e ëndrrave që javën e parë dhe do i gëzoheni akòma më shumë jetës.

Shëndeti mùnd të ketë edhe disa pròblème të vogla, por gjíthçka do kalojë shpèjt. Mùndohuni të mòs alármoheni për asgjë. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë pasi ju nuk do dini të bèni kufizíme dhe nuk do mendoni për të ardhmen. Në pùnë do i bindni të gjíthë se keni të drejte për disa çështje dhe fálë kësáj do mèrrni edhe propozíme fantastíke.

Peshorja Ky muaj do jetë përgjíthësisht me díell për ju dhe gjërat nuk do ju ecin kèq. Nëse keni një lídhje do bèni ndrýshime rrènjësore që në fíllim të muajit dhe do ju dùket síkur do rilindni. Rutina kishte kohë që po ju zínte frymën. Partneri në ákt do jetë ai që do hapë më shumë rrugë dhe do mendojë edhe për surprizat më të veçánta. Ju beqárët do jeni goxha të rezervuar, por në ákt mùndësitë që do iu jepen për tákime do jenë aq të mira saqë nuk do mùndni dot t’i nèglízhoni.

Shëndeti ka për të qenë i shkëlqyer. Do jeni dinamíkë dhe nuk do keni asnjë shqètësim. Financat do i keni gjíthë kohës nën kòntròll, prandáj nuk do ju dalë asnjë e paprítur e pakëndshme. Sipas dritare.net, në pùnë do vlerësoheni për ambicien dhe korrektësínë, por do jeni paksa të tùrpshëm për të kèrkuar të drejtat që ju tákojnë. Java e dytë dhe e tretë ka për të qenë e mbùshur me árrítje.

Akrepi Nëse trègòheni të logjíkshëm, të durùar dhe të matur, çdo gjë do ju ecë mirë këtë muaj. Nëse jeni në një lídhje do mùndoheni të flisni hapur për çdo gjë, kështu që mes jush dhe partnerit nuk do ketë pròblème. Edhe nëse keni pasur zènka do ndiheni më të qetë. E rèndësishme është t’i bèni gjíthmonë gjërat báshkërisht dhe të shihni të dy palët në të njëjtin drejtim.

Ju beqárët nuk dùhèt të prisni që díkush t’iu tròkasë në derë dhe t’iu lutet, por dùhèt ta kèrkoni kudo princin tuaj të kaltër. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme. Stresi dhe lòdhja do kríjojnë herë pas here pròblème dhe nuk do ndiheni të qetë. Këshillohuni me mjèkët pa u ndërlíkuar situata. Në planin financiar nuk do árríni dot të ruani kòntròllin. Në pùnë do jeni më të arsyeshëm dhe me pak kùjdès mùnd të árríni ku doni.

Shigjetari Nëse nuk mendoni vetëm për veten tuaj gjatë këtij muaji, gjërat kanë për të ecur më së miri. Ju të dashurùarit do qëndroni disi lárg atij që doni në javët e párá pasi do keni disa mòsmárrëveshje dèlíkate. Pas datës 13, koha do hapet dhe díelli do e ngrohë atmòsferën. Mùndohuni që të kèrkoni fálje për gábímet e bëra. Ju beqárët dùhèt t’i bèni sytë katër nga mesi i muajit pasi disa persona me vlera do jenë rrethe e rrotùll. Mos e lini këtë mùndësi t’iu íkë nga duart.

Gjendja shèndètësore do kèrkojë më tepër kùjdès. Nëse keni pasur pròblème disa kohë më parë do jetë mirë të bèni kòntròlle dhe análiza për të parë situatën në është pèrmírësuar sa dùhèt. Financat nuk do jenë të këqíja, kështu që mùnd të përfitoni për të bërë ndonjë investim më shumë. Në pùnë, me rregùll, përgjegjshmëri dhe vèndòsmëri do árríni majat.

Bricjapi Gjate këtij muaji, komuníkimi dhe báshkëpùnimi do jenë píkat tuaja më të fòrta, por ama nuk do pranoni çdo gjë mènjèherë sápo t’iu propozohèt nga díkush. Për ju çiftet, qíelli i dashùrisë do jetë plòt ngjyra sidomòs pas datës 14. Hármonia do mbizòtërojë dhe do ndiheni për mrekùlli. Do mèrrni pjesë edhe në disa áktivitete të jashtme së báshkù me partnerin çka do e ndrýshojë rutinën e zakonshme. Ju beqárët do flírtoni dhe do joshni gjatë gjíthë kohës, por do preferoni të mòs hídhni hapa.

Shëndeti nuk do jetë i kèq, megjíthatë pak kùjdès me ùshqímin dhe pak me tepër áktivitet fizík nuk do ju bëjë kèq. Në planin financiar mòs i tejkaloni kufijtë e shpenzímeve nëse nuk doni të keni pròblème të vazhdueshme. Në pùnë do keni energjínë dhe vèndòsmërinë e dùhur për të árrítur majat. Mbrojini me çdo kusht idetë tuaja dhe keni për të pasur përfitime.

Ujori Këtë muaj do përkùjdèseni tej mase për njerëzít e dashur dhe mùnd të lini pas dore edhe disa çështje personale. Nëse jeni në një lídhje do ju dùhèt patjetër të mèrrni disa vendime të rèndësishme sepse po i shtytë gjërat për më vonë situata mùndet edhe të ndërlíkohèt. Do kaloni periudhá të këndshme, por edhe ditë gri e të mbùshura me debáte.

Mùndohuni të jeni sa më shumë tolerantë. Ju beqárët dùhèt t’i pranoni ftesat apo propozímet që do ju bèhen sepse përveçse do jenë interesante, kanë për t’ua bërë jetën edhe më të bukur. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Në pjesën më të madhe të kohës do jeni energjíke, por nga mesi i muajit mùnd të kaloni disa ditë dèlíkate. Mos u alármoni, por thjesht mèrrni masat e dùhura. Financat do pèrmírësohen jashtëzakonisht, ndërsa në pùnë do víheni përpárá zgjèdhjeve të vèshtíra.

Peshqít Këtë muaj do jeni më të afrùar, më të dashur dhe më tolerante me të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje, besimi që keni ndáj partnerit do rritet edhe më tepër dhe dialogu do fòrcohèt. Marrëdhënia ka për të qenë e shkëlqyer pasi nuk do mungojnë as çástet e veçánta romantíke. Ju beqárët do keni plòt mùndësi për tákime, por dùhèt të trègòhen të matur në çdo moment në mënyrë që të bèni zgjèdhjen më të mirë.

Për shèndèt më të qëndrueshëm dùhèt të vazhdoni të trègòheni sa të mùndeni të kùjdèsshëm me ùshqímin dhe nuk dùhèt të ndërprisni për asnjë çást áktivitetin fizík. Financat vèshtírë se mùnd t’i menaxhoni si dùhèt, por disa të afërm ose miq do ju ndíhmojnë tej mase. Në pùnë dùhèt të jeni më të durùar që të árríni atë që doni. Besim të plòtë tek koleget nuk dùhèt të keni absolutisht.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments