Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMë thuaj çfarë shènje ke, të të them një lájm "bòmbè" që...

Më thuaj çfarë shènje ke, të të them një lájm “bòmbè” që të vjèn nga jashtè

Për të zbùlùar se çfarë na fshèhín njerëzit pèrrèth nesh, Hòròskòpi dhe Yjet trègojnë se cilat janë sèkrètet në dollapin e secilës prej shènjave të zòdiákùt!

Secili prèj nesh ka shùmë sèkrète dhe të fshèhta ndáj dhe Meri ka vèndosur që sipas shenjës tuaj të hòròskòpit t’ju trègojë të vërtetën se çfarë fshíhet pas shenjës tuaj, ndáj dhe trègòni vëmendje më pòshtë dhe mèsòni gjithçka.

DASHI, Në të vèrtètë, nuk keni shùmè sèkrète për të fshèhur, vèproni gjithmonë me spòntánitet të madh dhe nuk keni fríkë apo tùrp të pranoni disa mèkáte të vogla.

Një gjë që ju nuk e pránòni me lehtësi të mádhe është pásíoni juaj për lòjèrat e fatit. Rrèzíku ju tèrhèq si një mágnet. Ju jeni në gjèndje t’i káloni mbrëmjet, duke lùájtur pòkèr me miqtë ose duke lùajtùr rùlètë në ndonjë kázíno.

DEMI, Megjithëse ju keni rèpùtacíonin e përkátësísë në shenjën më bèsníke të Zòdiákut, edhe ju keni sèkrètet tuaja në dollap dhe shpèsh janë trádhtítë që nuk keni qenë në gjèndje t’u rèzístòni.

Është e vèshtírë për ju që të mbáni márrèdhënie jáshtëmártesore për një kohë të gjatë dhe nuk prèfèroni të pránoni dòbèsitë tuaja trupore.

Nga ana tjetër, ju kùrrë nuk líní që t’u mùngòjë asgjë partnerëve tuaj dhe nuk jèni të shqètèsuar nga fájèsía. Fríka e zbùlimít, megjithatë, mùnd të jetë një burim ánkthí i madh.

BINJAKËT, Duke fòlur për sèkrètet në dollap me ju është një kènáqësi e madhe sepse keni kaq shùmè që shpèsh hárròni se ata janë atje, të gátshèm për t’iu fùtur në tèláshe në çdo kohë.

Ndër të gjitha këto sèkrète, një nga më të njòhùrit e eksponentëve të shenjës suaj është me sígùri të gènjèsh në lídhje me moshën tuaj të vèrtètë. Ju e keni zákon të híqní disa vjet dhe shpèsh edhe ju bíndní veten, duke hárrùar të zbùloni moshën tuaj të vërtetë për partnerët tuaj edhe pas viteve dhe viteve që i njíhní.

GAFORRJA, Ju jeni mjáft páránòjak dhe shùmè shpèsh ju mùndoni veten me mèndimín se të dashurit tuaj mùnd të fshèhin diçka të rèndèsishme nga ju. Po síkùr të ishin të tjerët të zbùlònin sèkretèt e tua të fshèhùra?

Ndër më të zákònshmet, sígùrisht që do të vázhdòni të dègjoni ish-ët tuaj. Është më e fòrtë se ju dhe keni aftèsínë e jáshtëzákònshme që të mos ia zbùloni askùjt, as mikut tuaj më të mirë. Dhe nèse partnerët tuaj jua kthèjnë me të njëjtën mònèdhë? Si do të rèágònit?

LUANI, ju gjithmonë kèni pèlqýer të trègoni pásùrinë tuaj dhe asètet tuaja. Gjithmonë víshni rroba pròjèktuesi, këpucë të shtrènjtá, stòli të çmùara dhe aksesorë të çmùar dhe të modës më të fùndit. I bèni të gjitha këto vètëm për t’u vènë re!

Askush nuk do të gùxònte kùrrë të mèndònte se sèkrèti juaj në dollap është vetëm ai i bòrxhève. Për të pásùr një mënyrë jetese të rèhatshmè dhe lùksòze, në fakt shpèsh vráponi pas krèdive të vògla.

VIRG.JËRESHA, Pas një páráqítjeje të pa-mètë, gjithashtu fshíhni diçka dhe e bèni me më shùmè dínákëri se shenjat e tjera. Pak do të jenë në gjèndje të mèndòjnë se ju kèni zákon të mblèdhjes së objekteve (mádje edhe íntíme) që i pèrkísnin ish-it tuaj.

Jeni shpèsh njerëz shùmë të çùditshëm, por prèfèroni të mos e thòni hapur atë për shkák të fríkès se do të gjýkòheni në mënyrë nègátive nga ata që ju njòhin. Kjo pjesë e personalitetit tuaj shpèsh ju bèn të keni átráksiòne të fòrta ndaj njerëzve èkstrávágantë.

PESHORJA, Ju kèni një dashuri të brèndshme për èstètikën dhe vazhdimisht kèrkòni bukurinë dhe hármòninë e formave kudo. Të pránòsh që të pèrdòrësh disa rihápje të vogla èstètike ose kírùrgjí plástike do t’ju strèsònte shùmè në veten tuaj.

Kështu që prèfèroni ta híqní atë ose të prètèndoni se është gjithnjë puna e “nënës natyrë”. Mos hárròni, megjithatë, se të páktën me mjèkèt tuaj, ju dùhet të jeni i sínqèrtë dhe të mos fshíhni detaje të rèndèsishme në lídhje me trùpin tuaj të dáshur.

AKREPI:, Askùsh nuk do të jetë në gjèndje të zbùlojë sèkrètet tuaja në dollap: ju jeni të sígùrt dhe krènarë për këtë aftësi të madhe. Ju pèlqèn të vèpròni në fshèhtèsi dhe jeni të tèrhèqur për gjithçka që është e ndálùar.

Ju kùrrè nuk do të pránoni të mblídhní foto dhe filma të partnerëve tuaj, vèçanèrisht nëse nuk keni qènë i aùtòrízuar ta bëni këtë. Kompjuterët dhe telefonat cèlùlarë janë plòt me dòsje të kòdùara, në të cilat mùnd të gjèni gjithçka, nëse fjálèkálimèt nuk ishin të pamùndùra për të zbùlùar.

SHIGJETARI,  Gjýkími i njerëzve për ju është shùmè i rèndèsishëm dhe ju jeni mèsuar të jèpni një imazh të kulturuar, të mènçùr dhe të dítur për veten. Të gènjèsh për rrugën tuaj të stùdímit ose shkollimin tuaj është një sèkrèt që shpèsh fshíhet në dollapin tuaj.

Ju jeni absòlùtisht të bíndùr se mùnd të jetë e dòbíshme për t’u pránuar në një shoqëri të klásit të lartë, siç është ajo që zákònisht ndíqní. Për fat të kèq, megjithatë, nuk jeni shùmè të mirë në thènien e gènjèshtráve dhe shpèsh zhvátni veten me duart tuaja.

BRICJAPI, Nuk e kùptoni pse keni bèsímin e çùdítshëm se duke trèguar ndjènjat dhe emocionet tuaja është një shenjë e dòbèsísë. Ky është sèkrèti juaj në dollap.

Hýrja në zèmèr u jèpet vetëm disa njerëzve të zgjedhur, të cilët ju jeni me fat të që i kèni në jetën tuaj. Nuk ka asgjë të kèqe që të trègoni dòbèsítë tuaja dhe kjo do t’ju lèjònte që të kèni një jetë më pèrmbùshèse dhe të lùmtur sèntímèntále sesa ajo që ju pèrkèt.

UJORI, Çfarë mùnd të fshíhet ngas persona si ju? Ju shpèsh mbùrrèni për të mos gènjýer kùrrè, por veçantia juaj është që të hèqèsh shùmè gjëra të vògla (dhe jo vetëm) që ndíkòjnë në jetën tùaj personale.

Dhe kështu, kur bèni njohje të reja, mùnd të hárròni të thòni se jeni i martuar ose kèni fèmíjë që prèsín për ju në shtëpi. Për ju është jetësore të jèpni idenë e të qènit njerëz të lírë, të cilët nuk dùhet t’i jápin llògári kujtdo prej asáj që bèjnë ata.

PESHQIT, Pas një fýtyre engjëllore dhe náíve si suajës, fshíhet diçka shùmè e ndrýshme nga páraqítja juaj dhe ju shpèsh keni kënaqësi tránsfòrmímin e realitetit me imagjinatën tuaj dhe gènjèshtrát tuaja të vogla.

Megjithatë, sèkrèti juaj i vërtetë në dollap është várèsia nga pírjá e dùhánit, álkòòli ose sùbstánca të tjera (jo dòmòsdòshmèrisht ílègále ose shùmè të dèmshmè për shèndètin tuaj, si kafe). Nuk ju pèlqèn të pránoni dòbèsitë tuaja dhe mèndoni se të tjerët mùnd ta bèjnë këtë pa i dítùr ato!

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments