Friday, September 29, 2023
HomeGenelMe thùaj muajin e lindjes, tju them te ardhmen, rruget dhe çfarë...

Me thùaj muajin e lindjes, tju them te ardhmen, rruget dhe çfarë të ndòdh në jetë

Nuk ka rèndèsi nëse ju kèni ardhur në jetë në dimër apo në verë, ajo që vlèn më shumë është se pas líndjes tuaj, muaji i líndjes merr një fát dhe bèkím. Ata që kánë ardhur në jetë në muajt e verës janë pak më të ngròhtë, të dashùr dhe shumë të qeshur, por kjo vlèn edhe për muajt e tjerë.

Ajo që ka më shumë vlèrá në këtë artikull do të jetë fákti se ju dùhet të zbùloni se me mùndèsi të madhe çfarë të mírásh i ka cáktùar Universi, muajit kur ju èrdhèt në jetë. Për ju është shumë e lèhtë për ta mèsùar sepse mjáftòn që të lèxòni pak më poshtë për muajin tuaj dhe do të gjèni të gjítha të mirat apo të kèqíjat dhe kèshíllat e të ardhmes tuaj.

PËR MUAJIN JANAR. Ka lájme që do t’ju gèzòjnë sepse një njeri i líndur në muajin e párë të vitit është cáktuar me mísíoni e udhèhèqèsit. Kështu ju do të kèni gjíthnjë një drejtim të sáktë në jetën tuaj. Do t’ju ècè vetëm mirë dhe zèro pèngèsa.

- Advertisement -

PËR MUAJIN SHKURT. Edhe pse është një muaj i shkùrtër, ju do të mèrrni më të mirën e tij dhe për këtë vít jo vetëm që gjèni dashùrinë, por edhe mùnd të pásùròheni. Nëse në shkurt ke trègùar mirësjèllje dhe bèsim, për 3 vitet që do të víjnë do të jesh në kráhët e engjëjve për të mòs të ndòdhùr asgjë e kèqè.

PËR MUAJIN MARS. Është muaji që i “háp” dyert pránverës dhe nís një mot të ngròhtë dhe ju përvèç se ju është dhënë bèkími i dashùrisë, ju është cáktùar një shèndèt i fòrtè. Nuk dùhèt të kèni fríkë në asnjë mòment asnjë sèmùndje dhe ajo që ju gèzòn është se trùpi juaj nuk do të shèndòshet kùrrë.

PËR MUAJIN PRILL. Muaji kur shumica e luleve ngrèjnë kokën për të çèlur dhe kështu do të çèlin edhe për ju shumë mùndèsi dhe në këtë vit 2022 më së shumti ju líndín rrítje ekònòmike. Dùhèt vetëm që të mòs bèni kùrrë kèq dhe të doni si të madh ashtu edhe të vògël dhe do të jèni përhèrë i prèfèrùari i Universít.

- Advertisement -

PËR MUAJIN MAJ. Kush nuk do të dèshírònte që të ndòdhèj në maj të botës? Të gjíthë do ta dònin por këtë fát e kánë vetëm të líndùrit në muajin Maj që gjíthnjë gjátë jetës së tyre do të jènë një háp párá në kráhásim me të tjerët. Këtë vit fámílja, të afërmit dhe fèmíjët tuaj do të márrín një lajm të madh nga jáshtë në këtë muaj maj dhe shumë shpèjt mùnd t’ju líndè avènturë e re.

PËR MUAJIN QERSHOR. Bèkími më i madh i atyre që kanë ardhùr në jetë në Qershor është se ky vit i sjèll një punë të re ose një rrògë që do t’u jápë lùksín që të shpènzòjnë pa u trèmbùr asnjèhèrë.

PËR MUAJIN KORRIK. Muaji që nís pushimet dhe për ju këtë vit dhe për 3 vitet që víjnë do t’ju víjë shumë páqèn në shpirt dhe të míra në çdo sekondë të jetës. Përse? Sepse ju jèni aq i dashur sa mèrítoni gjíthnjë më shumë.

PËR MUAJIN GUSHT. Universi në këtë 2022 ka vèndòsur që në këtë muaj Gusht të këtij viti të çlíròjë nga shumë hálle dhe pròblème të líndùrit e këtij muaji. Síllùni mirë dhe rríni lárg tèlásheve se për ju jèta do të víjë si një fushë e shtrùár me trëndafíla.

PËR MUAJIN SHTATOR. Shumë njerëz të lígj do të lárgòhen dhe ajo që është më e bùkùr është se të gjítha mágjítë e tyre apo syri i tyre i kèq do të mbètèt në hárrèsë. Bèkími më i madh për ju është se do t’ju shkòjë jeta “vaj”.

PËR MUAJIN TETOR. Nëse kèni líndùr në këtë muaj, ju me sígùri kèni shumë ëndrra dhe dèshíra dhe lájmi juaj më i madh është se shumica e tyre do t’ju plòtèsòhen në tetor. Mbáhuni fòrt sepse do të jètë aq mirë për ju sa edhe mùnd ta gjèni veten të pásùr.

PËR MUAJIN NENTOR. Fínáncat dhe pjesa e shèndètit do të jènë pikat tuaja më të fòrta për këtë vít por ajo që do t’ju mrèkùllojë është se për ju do të rrítet shumë ndjenja e dashùrisë dhe këtë vit kèni një mártèsë në “hòrízònt”.

PËR MUAJIN DHJETOR. Jeni të líndùr në një muaj fèstiv ndáj dhe për ju do të víjë një mbárèsi e vèçantë në të gjítha fùshat e jetës. Do ta shíjòni jetën në máksímum dhe nuk do të njíhní asnjë vùájtje, por mòs hárròni të ndíhmòni edhe ata që ju dùan shumë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments