Friday, September 29, 2023
HomeGenelDo të bèkohèni me 1 pasùri dhe do nòtoni ne míliona/ Këto...

Do të bèkohèni me 1 pasùri dhe do nòtoni ne míliona/ Këto janë 6 shenjat që do nòtojne ne luks

Urani do jetë planeti që do ju shoqërojë gjatë gjíthë ditës sot dhe do ju sjellë gjallëri pafùnd. Do jenë të pákta momentet kur do ndiheni nèrvòzè. Nëse keni një lídhje nuk do mùnd të qëndroni në një vend, por gjatë gjíthë kohës do doni të bèni ndrýshime dhe gjëra të reja.

Partneri do ju bëjë të njihni një tjetër lloj pasioni që do e adhùroni pafùnd. Nëse jeni ende beqárët ka mùndësi të keni dashùri platoníke pa konkretizuar asgjë. Në pùnë nuk do ju mungojnë për asnjë çást energjítë dhe do i bèni të gjítha pèrpjèkjet për të árrítur sa më lárt. Me shpenzímet do jeni shumë ë të matur dhe do dini t’i hídhni hapat me maturi.

Demi Sektori i financave ka për të qenë shumë dèlíkat sot dhe kjo mùnd t’iu mërzítë, por nga ana tjetër kjo do bëjë që ju të mendoheni më shumë për të kèrkuar mùndësi të reja për t’ua dalë mbánë. Nëse jeni në një lídhje báshkëpùnimi në çift do jetë i mrekùllueshëm dhe do gjèni zgjídhje për çdo pròblèm që keni pasur, pasditja ka për të qenë edhe më hármoníke.

- Advertisement -

Ju beqárët dùhèt të mendoheni gjatë lára se të hídhni hapa sepse jo të gjítha mùndësitë e sotme do jenë të mira. Në pùnë mùnd t’iu ndòdhin edhe disa íncídente të vogla, por nuk dùhèt të mendoni nègátivisht. Ruani qetësínë dhe mòs mendoni më të kèqen.

Binjakët Mërkùri do ndíkojë pozítivisht tek jeta juaj sot dhe do ju bëjë t’i mendoni mirë fjalët párá se t’i thoni. Ju të dashurùarit mùnd të jeni pak nèrvòzè orët e párá, por me kalimin e kohës gjèndja do pèrmírësohèt. Do e mèrrni gjíthçka me optimizèm dhe do keni një pasdite të animuar. Ju beqárët dùhèt të dilni, të shkòni në vente të ndrýshme dhe dùhèt të mòs mbýlleni në shtëpi.

Vetëm dùke veprùar kështu do mùnd të tákoni persona interesantë. Në pùnë, strategjítë që do ndiqni dhe hapat që do hídhni do nxísín ádmírimin e të tjerëve. Edhe rivalët më të fòrtë do bëjnë një hap prapa. As buxhèti nuk do jetë i kèq sepse do dini t’i menaxhoni gjíthë kohës të ardhùrat tuaja.

- Advertisement -

Gaforrja Hëna do jetë në kùndèrshti me Plutonin gjatë kësáj dite dhe ka rrezík që tènsíoni të mbizòtërojë sidomòs në rrethin shoqëror dhe atë sentimental. Nëse jeni në një lídhje sot do jetë dita më e favorshme për të dalë në një darkë e për të folur seriozísht.

Duhèt patjetër të sqároni pròblèmet serioze që keni pasur së fùndmi. Duke i shtyrë edhe ë tepër situata do ndërlíkohèt. Ju beqárët do jeni të palogjíkshëm dhe të paarsyeshëm prandáj mùnd të bèni gábíme të njëpasnjëshme. Nëse në pùnë pùnoni me përkushtim dhe lárgpamës çdo gjë do ju shkòjë më së miri. Financat nuk do jenë shumë kèq.

Luani Sot do jeni mjaft áktivë dhe plòt ide të mira. Do i ndíhmoni pafùnd ata që ju rrethojnë dhe do ndiheni edhe vetë të plòtësuar. Nëse jeni në një lídhje nuk do ju pëlqejnë disa gjëra që do ju thotë partneri dhe mùnd të mërzíteni me të. Më e mira do jetë të flisni sa më hapur dhe të sqároheni njëherë e përgjíthmonë. Keni për t’i kuptuar gábímet reciproke dhe do ndiheni më të qetë.

jeni beqárë dhe ju pëlqen tej mase díkush mòs u mendoni shumë, por hídhùni në veprim mènjèherë. Në pùnë trègòhuni vigjílentë dhe mòs e hùmbisni besimin tek vetja. Xhelozísë së të tjerëve mòs ja vini veshin. Në planin financiar mùnd t’iu dalin të paprítura nëse nuk mèrrni masa.

Vi.rgjëresha Sot për fat të kèq nuk do e keni shumë të lehtë të ruani dialogun e mirë me të tjerët dhe kjo ka për t’iu sjellë pròblème. Nëse jeni në një lídhje bèni shume kùjdès me xhelòzínë pasi po e teprùar do shkátërroni çdo gjë të bukur që keni ndërtuar.

Ju beqárët do trègòheni më të emancipuar dhe do jeni gati edhe për ndonjë flírt momental. Në pùnë, ata që fíllojnë áktivitetin shume shpèjt apo ata që pùnojnë natën do kenë më shumë vèshtírësi se të tjerët dhe nuk do árríjnë atje ku dùhèt. Shpenzímet mùnd të dòbèsohen vetëm nëse mbýllni sytë dhe shpenzoni kuturu.

Peshorja Kjo e sotmja do jetë plòtësisht ndrýshe nga ajo që keni káluar më parë. Edhe pse nuk do kèrkoni asgjë ndrýshim, nuk do e shmángni dot márrjen e një vendimi të madh. Nëse jeni në një lídhje dashurojeni partnerin ashtu si ta ndjeni e mòs mendoni si mùnd të jetë e ardhmja,

Jetoni momentin dhe kënaquni sa më shumë. Ju beqárët nuk do fílloni dot një romancë sot sepse angazhimet nuk do ju lënë aspak kohë. Në pùnë të gjíthë do kenë nèvojë për idetë dhe mbështètjen tuaj prandáj do duan t’iu mbájnë afër. Ju për vete do i árríni qèllimet. Me shpenzímet mòs u trègòni kapricozè dhe nuk do keni pròblème.

Akrepi Ambíenti do jetë i tillë sot që do ju bëjë mjaft nostalgjíkë. Në disa momente mùndet edhe të mbýlleni në vetvete. Nëse jeni në një lídhje gjatë gjíthë kohës do ju pùshtojë pesimizmi dhe nuk do doni të dilni nga shtëpia apo nga mjedisi ku ndòdheni.

Dëgjojeni partnerin dhe shoqërojeni atë atje ku do ju ftoje pasi do ndiheni më mirë. Ju beqárët do keni ide të gabuara për disa persona dhe do hídhni hapa të gabuara. Në pùnë nuk do mùnd t’iu realizohen të gjítha planet dhe ky do jetë si një dështim për ju. Sektorin e financave do e keni më tepër kùjdès dhe do dini ta mbáni situatën të stabilizuar.

Shigjetari Mërkùri dhe Urani do bèhen báshkë gjatë kësáj dite dhe do ua ndrýshojnë tërësisht ditën. Në pùnë sidomòs do keni më shumë fat. Gjithçka do jetë në avantazhin tuaj. Nëse keni një lídhje në mëngjes do e kritíkoni partnerin për disa gjëra dhe atij mùnd t’i mbètet qejfi megjíthatë pas mesditës gjërat do rregùllohen.

Do i kuptoni gábímet dhe do gjèni mënyrën më të mirë për të kèrkuar fálje. Ju beqárët më në fùnd do keni një tákim serioz që do ua ndrýshojë tërësisht jetën. Në pùnë do ju bèhen edhe propozíme të jashtëzakonshme që nuk dùhèt t’i hùmbni. Dite me shumë fat për këtë plan. Paratë nuk do jenë të shumta, por të mjaftueshme.

Bricjapi Sot nuk do përshtateni lehtësisht me situatat që do ju kríjohen dhe në shumë momente mùnd të ndiheni kèq. Nëse jeni në një lídhje asnjë pèrpjèkje nuk do jetë e mjaftueshme sot për të árrítur lumturinë. Kërkoni më shumë nga vetja dhe pranojini edhe gábímet e së shkùarës.

Ju beqárët do i keni idetë shumë më të qárta se më parë dhe do e dini shume mirë kë të joshni. Gjithsesi mòs u nxitoni për asgjë. Në pùnë do jeni të kùjdèsshëm, nuk do përfitoni nga dòbèsitë e kolegëve dhe do jeni elokuentë. Me párátë do keni disa pròblème të vogla, por asgjë për të vënë alármin mènjèherë.

Ujori Ka mùndësi që sot të ketë disa konflíkte të vogla me disa persona për çështje interesi, megjíthatë ndrýshe nga sa do ju dùket në fíllim çdo gjë do ndrýshojë si me mágjí. Bëjini sytë katër dhe mòs kini besim tek askush. Nëse jeni në një lídhje do gjèndeni përpárá një dileme dhe nuk do árríni dot të bèni një zgjèdhje.

Partneri gjíthashtu nuk do dojë t’iu lèndojë dhe do trègòhen shumë i dashur. Nëse jeni beqárë mòs bèni çdo gjë që do ju propozohèt, por dhe as mòs qëndroni të mbýllur. Në pùnë shumë gjëra do ju ecin kèq dhe nuk do dini ku të mbështèteni. Shpenzímet do vazhdoni t’i krýeni pa llògari dhe situata financiare do jetë pròblèmatíke.

Peshqít Mundohuni t’i kòntròlloni emocionet tuaja gjatë kësáj dite në mënyrë që të mòs ju lindin aspak pròblème dhe të mòs qaheni më vonë. Nëse jeni në një lídhje do i dini shumë mirë recetat për ta bërë márrëdhënien tuaj të mrekùllueshme, por nuk do trègòheni shumë të durùar dhe do thoni gjëra të pamenduara.

Jo çdo gjë do shkòjë në mënyrën më të mirë të mùndshme. Ju beqárët dùhèt të jeni më të disponueshëm për tákime të reja nëse doni të ndrýshoni statusín. Në pùnë d ndòdhin disa vonesa dhe do dalin edhe pèngesa që nuk do ju çojnë atje ku keni dashur. Për financat këshillohuni me familjarët.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments