Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPeshorja e para Peshqit te fùndit/ Zonja Mèri jep hòròskòpin e detajuar...

Peshorja e para Peshqit te fùndit/ Zonja Mèri jep hòròskòpin e detajuar te muajit JANAR

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuar:

12-Peshqít Për Peshqít, Afërdita do ndíkojë në kùndèrshtim, prandáj dùhèt të bëjnë tolerancë ndáj partnerëve, báshkëpùnëtorëve, në çift të japin sa më shumë dashùri dhe të mòs fùten në konflíkte ekonomíke. Është një muaj që do fùten shumë ashpèr në ko.nflíktet ekonomíke, sepse duan të çlirohen nga disa bárríera dhe pamùndësi.

11-Ujori Ujorët janë në këtë pozícion sepse kemi shumë ndíkime planetare sidomòs Marsín në kùndèrshtim me Saturnin që çdo strategjí që bëjnë Ujorët ose hartojnë ata hasín një kùndèrshtim, ose strategjía e tyre nuk ka gjetur ende një terrèn të dùhur.

- Advertisement -

Ujorën janë njerëz reformatorë, por nuk do e zbatojnë reformën e tyre ose mendimet e tyre dhe do shkòjnë drejt përballjeve më të agravuara. Në márrëdhënie me të afërtit ose në lídhje me idetë e tyre ose komuníkimi i pèrditshëm do bèhèt pak më i vrazhdë dhe psíkologjía e tyre do jetë ajo që nuk dùhèt. Kujdes me pùnën, kùjdès me shèndètin.

10-Demi Demët dùhèt të kenë kùjdès me kùndèrshtarët, prapaskenat, me çështjet lígjore që do i kenë shumë të diskutueshme gjatë muajit janar. Mërkùri i kùndèrt në Akrep sjell trònditje në márrëdhëniet apo báshkëpùnimet ekzístuese, i kthen mbrapa në shkresa, deklárata në dokumentacione edhe ndonjëherë pròblème në martesë. Megjíthatë Hëna e re në datën 16 në shenjën e Peshores është disi e mirë për të gjíthë. Ana ekonomíke fíllon të japë një lloj rezùltati më të mirë.

9-Luani Si dùket durimi i Luanëve ka árrítur aty ku nuk mbán më dhe do kthehen në ato zakone ose ato argëtime që kanë bërë díkur në të káluarën, por që nuk janë ato që i përfaqësojnë. Do kenë një hùmbje kohe sepse nuk është ajo që është e tyrja. Nuk është ajo që prèk zhvillimin.

- Advertisement -

Mùnd të ríkthehen tek njerëzít që nuk i japin atë frymëzímin e dùhur ose i ngècin në disa situata që i vonojnë. Ky kthim në disa njerëz të cáktuar, në disa udhëtime të cáktuara ose në disa pùnë që nuk i kanë dashur dhe tani i dùken më të mira se pùnët ekzístuese, do të kríjojë një lloj vonese në planet dhe projektet e tyre për të ardhmen. Nga 14 janari dùhèt të bëjnë kùjdès me márrëdhëniet familjare.

8-Akrepi Akrepët janë në një muaj shumë të fùqíshëm dhe Hëna e plòtë në Dash ka të bëjë me pùnën. Vrùlli që i jep kjo Hënë, ndoshta i nxiton më shumë se sa dùhèt dhe ata mùnd të bëjnë edhe një herë gábíme të cilat nuk dùhèt t’i bëjnë. Pra iniciativat që dùhèt të márrín në lídhje me pùnën, krýesisht në fíllim të janarit dùhèt të jenë më të vetëpërmbájtur.

Po kështu edhe iniciativat në jetën personale. Mërkùri është në shenjën e tyre, kanë komuníkim, kanë vetëbesim, por do kthehèt i kùndèrt kështu që márrëveshjet, kòntrátat, diskutimet pas datës 14, dùhèt t’i shíkojnë me kùjdès si dhe jetën e tyre personale. Me Marsín dhe Mërkùrin e kùndèrt nuk e di si do ta gjejnë rrugën dhe jo vetëm Akrepët, por të gjíthë në këtë periudhë. Por besoj me intuitë sepse Akrepët e kanë të theksuar mùnd ta gjejnë rrugën e tyre të dùhur.

7- Binjakët Është një periudhë shumë interesante për Binjakët, sepse i pëlqen kjo rrumuja, këto përballjet sepse do jenë njerëzít që do fùten ndërmjet njerëzve të fòrtë. Do jenë ata që do márrín energjí poshtë e lárt, do japin lájmet.

I pëlqen të transmetojnë lájmet dhe të bërit e intelektualit që “unë u lídhá, unë bëra hállkën lídhëse”, kjo hállkë lídhëse e Binjakëve do eci mirë edhe me Hënën e re në Peshore ata të ndihen në formë dhe do ecin mirë èrotíkisht. Nëse pùnët e të tjerëve i zgjídhin mirë, pùnët e tyre do kenë pròblème. Deri në datën 1 Dhjetor kështu do shkòjë kjo çështje për ta, që kështu këshilla është që më shumë të mèrrèn më pùnët e tyre sesa të të tjerëve.

6- Bricjapi Ka ardhùr koha që ta kushtëzojë díkush Bricjapin. Kundërshtimi do vijë nga Dashët, ata do përballen me revolucione jo vetëm në márrëdhënie pùne, por dhe në márrëdhëniet familjare. Bricjapët do detyrohen të kèrkojnë ndíhmë nga miqtë e shòkët që kanë pasur më përpárá, nga njohjet e díkurshme sepse këta të rinjtë do i dalin gjíthmonë në kùndèrshtim.

Do márrín një lájmë të mirë nga díkush që jèton jashtë ose në një báshkëpùnim me jashtë. Një reformë e mirë për ta vjen nga Afërdita, kështu që ndonjë lídhje e bukur e jetës së tyre ose një miqësi e bukur u ríkthehèt dhe i jep më shumë qetësi e besim. janari do jetë muaji i përballjeve për ta.

5-Gaforrja Gaforret janë në sùlm sidomòs për çështjet e kárrierës. Ky është muaji i fùndít i sprovave të mëdhá për Gaforret. Do kenë ndíhmesa të konsiderueshme sidomòs në datën 16 me Hënën e re në Peshore që i jep avantazh. I jep mùndësi për ndèrrim shtëpie, pùne, vendi, energjíe. Sfilitja e Gaforreve do shkòjë deri në momentin e fùndít, derisa të ringrihen sërish.

4-Dashi Kemi lùftë, përballje dhe revolucion. Si Luanët edhe Dashët janë shenjat që nuk po durojnë dot më. Kanë vuajtur një 7-vjèçár nga Urani që kishin në shenjën e tyre dhe tani thonë se çfarë po ndòdh me ne që nuk po árríjmë dot. Ka ardhùr moment që të bëjnë revolucionin e tyre.

Nëse janë femra do bèhen tipa Amazonash që do lùftojnë, nëse janë meshkùj, nuk mùnd të bèhen dot Amazona, nuk mùnd t’i ndájnë gjërat dhe i shkòjnë lùftës pak më ashpèr deri në fùnd. Egoizmi i tyre mùnd t’i bëjë që të hùmbásín rrugën e vërtetë. Në lídhje me pùnën do ketë lájme të mira, me fíllime të reja në márrëdhënie dhe báshkëpùnime. Ekonomia rregùllohèt në datë 31 janar.

3- Shigjetari Kárríerë e fùqíshme, emër, publicitet, do ngrihen deri aty ku nuk pretendonin se do ngriheshin fálë pùnës dhe metodíkës së tyre. Do márrín një kurorë bukùrie, vlerësimi, pùne, ekonomie dhe një organizím më të mirë të gjërave që as ata vetë nuk e mendonin që do ishte kështu. Kujdes në fùshën èrotíke, aq mirë sa do ecë kárriera, nuk do ecë èrotizmi. Mùnd të kemi përballje, xhelòzíra, tradhëtira, hatèrmbètje të mëdhá dhe shèrre.

2-Vírgjëresha Afërdita fùtet në shenjën e Vírgjëreshëve që do të thotë që gjíthë këto lòdhje të muajve të fùndít, gjíthë këto pasígùri, gjíthë këto strèse ekonomíke, ju mèrrni një lloj qetësie dhe sportiviteti dhe një lloj vlerësimi shumë të mirë. Është Afërdita që i ëmbëlton të gjítha márrëdhëniet. Nëse jeni femra, akòma më mirë. Vjen një periudhë më e mirë më ëmbëltuese.Të gjíthë ju mùnd të bëjnë lùftë dhe gòditen, ndërsa ju keni shánsín të rregùlloni shumë gjëra dhe kjo fálë Afërditës.

1- Peshorja Edhe Peshoret kanë qenë shumë të agravuara, të strèsuara këtë vit, tani do dalë një dritë në fùnd të tunelit dhe këtë Hënën e plòtë në Dash do e quaja një dritë në fùnd të tunelit për shumë Peshore që kanë vuajtur se do shíkojnë një mùndësi, sháns ose do hapet bllokimi.

Kanë akòma rrugë përpárá, pèrpjèkje dhe harxhime energjísh, antagonizma, njerëz të dhùnshëm që kèrkojnë të prishin rrugën, por mendoj që tashmë jemi më të qetë dhe më mirë. Kujdes me Mërkùrin në Akrep sepse do ríkthehen disa çështje të prapambètura ose që dùhèt t’i rregùllojnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments