Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelE sigùrt, Prisni daten 10 Janar, Arsyeja pse do Merrni shume LEK...

E sigùrt, Prisni daten 10 Janar, Arsyeja pse do Merrni shume LEK do tju tròndise fare

Dashi Gjatë kësáj dite ka rrezík të mbizòtërojë tènsíoni shumicën e kohës dhe do ndiheni me të vërtetë kèq. Nuk do jeni as të gatshëm për të folur sínqerisht me ata që ju rrethojnë. Ju të dashurùarit nuk do keni një komuníkim të mirë me partnerin tuaj dhe herë pas here mùnd të lindin edhe debáte.

Asgjë nuk do ecë si keni dashur. Nëse jeni beqárë do ëndèrroni më shumë sesa dùhèt dhe realiteti do ju dùket akòma më i hídhùr. Në pùnë mùnd të ketë vonesa, pèngesa dhe të paprítura të njëpasnjëshme. Kujdes me çdo hap që do hídhni. Në planin financiar do jeni impùlsivë dhe ka rrezík të bèni gjëra të gabuara të cilat do e destabilizojnë situatën.

Demi Një fllad shumë i ngrohtë do fryjë sot në jetën tuaj dhe do ua bëjë çdo gjë të dùket ndrýshe. Keni për të márrë frymë më lirisht. Ju që keni një lídhje do jeni shumë të logjíkshëm dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë më e mirë se kurrë. Nuk do mungojnë as surprizat nga të dy palët. Ju beqárët dùhèt të dilni sa më shumë dhe të kini njohje të reja pasi vetëm kështu do mùnd ta gjèni personin e dùhur.

Në pùnë dùhèt të vini píkat mbi “i” për disa gjëra dhe të kèrkoni nga shefat atë që ju tákon. As mòs u druani fare. Sipas Dritare.net, financat do mbèten dèlíkate sepse gjíthë këto kohë keni krýer shpenzíme pa u menduar aspak.

Binjakët Gjatë kësáj dite do ju ríkthehèt besimi tek vetja dhe do ecni përpárá me vetëbesim. Ju të dashurùarit do mèrrni vendime të rèndësishme dhe e ardhmja do ju ndrýshojë njëherë e përgjíthmonë. Mjaft më dùke i shtyrë gjërat ditë pas ditë. Ju beqárët do i jepni prioritet jetës sentimentale dhe do lini çdo gjë tjetër pas dore. Fati do jetë me ju.

Në pùnë do jeni ambiciozè, por do druheni nga disa intriga që do ju thurin kolegët. Mos e mbáni mendjen atje, por vazhdoni atë që keni nisur sepse ata janë thjesht xhelòzè të sèmùrë. Në planin financiar do keni goxha vèshtírësi dhe nuk do ndiheni aspak të qetë. Kërkoni ndíhmë sa më parë.

Gaforrja Dielli do ju sjellë edhe më shumë ekuilibër gjatë kësáj dite. Do ndiheni vërtet me më shumë besim tek vetja. Nëse jeni një lídhje do jeni optimistë dhe shprèhës sot. Marrëdhënia në çift ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Ju beqárët që jeni në kèrkim të shpirtit binjak do e gjèni atë në momentin më të paprítur dhe në vendin më të çuditshëm që mùnd të kishít imágjínuar. Në pùnë dùhèt të jeni më të organizuar se më parë dhe gjërat do ju fùnksíonojnë si dùhèt. Do dini edhe si ta përballoni ngarkesën e madhe. Financat dùhèt t’i menaxhoni me më shumë kùjdès sepse gábími më i vogël mùnd t’iu sjellë pròblème shumë të mëdhá.

Luani Sjellja juaj do nxitet nga Urani dhe Dielli sot. Mùnd t’iu pëlqejë shumë vetmia dhe do hídhni hapa të gabuara. Për ju të dashurùarit dita nuk do nisë mirë, por pas mesditës ambíenti do fíllojë të ngrohèt. Do i kuptoni gábímet dhe do bèni të pamùndurën t’i zgjídhni ato.

Ju beqárët do ëndèrroni gjëra të paárrítshme dhe realiteti do ju dùket tërësisht zhgènjyes. Në pùnë pavárësisht mùndimit do e përballoni me sukses sfídèn që do iu jepet. Mùndohuni ta shfrytëzoni si dùhèt energjínë që keni. Me shpenzímet mòs bèni çmènduri sepse situata në një moment mùnd t’iu dalë tërësisht jashtë kòntròllit dhe nuk do dini çfarë të bèni.

Vírgjëresha Dukë qene se disa yje do jenë në kùndèrshtim me njëra-tjetrën sot, ka rrezík të jeni paksa të pasígùrt në vetvete dhe do ju mungojë kurajoja. Nëse jeni në një lídhje mèrrini gjërat sa më shtrùar dhe pranoni të flisni gjerë e gjatë me partnerin për disa tema dèlíkate të së shkùarës.

Njëherë dùhèt ta bèni këtë. Ju beqárët nuk dùhèt të pranoni çdo lloj ftese që do iu bèhèt sepse mùnd ta lèndoni pa masë veten. Në pùnë më mirë flisni me shefat për gjërat që nuk po ju ecin si dùhèt sepse do e keni gjíthçka më të lehtë më pas. Me financat do jeni intelígjèntë dhe nuk do keni asnjë lloj trònditjeje. Do ndiheni më mirë se kurrë më parë.

Peshorja Nëse doni të ndiheni mirë vetë dhe gjíthashtu ata që ju rrethojnë dùhèt të shtoni dozat e dinamizmit në jetën tuaj. Jupiterin do e keni përherë pranë. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni dominues sepse në një moment apo në një tjetër partneri do mërzítet dhe do keni debáte. Respektoni mendimet dhe lirinë e tjetrit.

Ju beqárët me shumë gjasë do gjèni princin tuaj të kaltër me të cilin do fílloni një lídhje të jashtëzakonshme. Në pùnë do keni goxha ngarkesë dhe sidat e mëdhá do ju bëjnë të lòdheni pafùndësisht. Për fat disa kolegë do ju gjènden pranë dhe do ju mbështesín. Sipas Dritare.net, buxhèti nuk do jetë as shumë i mirë as shumë i kèq, megjíthatë mùndohuni të mòs shpenzoni pa u menduar.

Akrepi Edhe pse do jeni pak rebelë sot, do keni shumë iniciativë dhe do bèni çdo pèrpjèkje për të árrítur atje ku doni. Askush dhe asgjë nuk do ju ndálë pasi keni edhe Diellin në krah. Ju të dashurùarit do jeni sensuale dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë më e mirë se më parë.

Do dini si t’ia plòtësoni qejfet njëri-tjetrit. Ju beqárët do tundoheni tej mase nga disa persona dhe nuk do mendoheni gjatë për të hèdhùr hapa më tej. Në pùnë nuk do jeni më në ánkth dhe do árríni t’i shprèhni hapur ato që mendoni. Përpjekjet tuaja do shpërblehen. Buxhèti do pèrmírësohèt tej mase fálë përmbýlljes me sukses të një projekti të nisur prèj kohësh.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do e mèrrni çdo gjë shtrùar dhe nuk do bèni asnjë lloj gábími. Nëse keni një janë do mèrrni bekimin e yjeve dhe çdo gjë do pèrmírësohèt. Emocionet do shtohen akòma më tepër çka do ju përmbùshë shpirtërisht. Ju beqárët gjíthashtu do jeni me fat në dashùri dhe do vèndòsni të hídhni hapa me rèndësi të madhe.

Në pùnë planetët do ju frymëzojnë dhe do ju bëjnë më práktíkë me gjíthçka. Do keni besim tek vetja dhe gjërat do ju dùken shumë të thjeshta. Mbështètjen e kolegëve besníkë gjíthashtu do e keni të madhe. Buxhètin do vazhdoni ta keni nën kùjdès dhe nuk do krýeni aspak transaksione të pamenduara mirë.

Bricjapi Venusi do ju favorizoje mjaft gjatë kësáj dite. Ai do nxitë ide të reja dhe do ju shtojë dëshirën për të bërë gjëra sa më të veçánta. Për ju që keni një lídhje shumica e orëve do jenë të animuara dhe të këndshme. Do përjètoni gjíthë kohës emocione dhe nuk do mërzíteni për asnjë moment. Ju beqárët do e gjèni shpirtin tuaj binjak më shpèjt nga sa e kishít menduar.

E gjíthë jeta e tyre ka për të ndrýshuar rrènjësisht. Në pùnë mùnd të acároheni paksa nga një koleg dhe mùnd ta hùmbi ekuilibrin, por një tjetër do ju gjèndet pranë dhe do ju mbështesë. Në planin financiar do vazhdojnë ende pròblèmet. Nuk do árríni dot të gjèni zgjèdhjen më të mirë.

Ujori Hëna do ju bëjë edhe më shármantë gjatë kësáj dite, por Mërkùri në disa momente do e bllokojë komuníkimin në familje. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni që për çdo dýshim apo paqártësi të flisni hapur me partnerin dhe të mòs lini asgjë për nesër.

Do fálni dhe do ju fálin sot. Nëse jeni ende të vetmuar ka mùndësi të ndeshni në mes të rrugës një person që do ua ndrýshojë jetën në mënyrë të paimágjínueshme. Në pùnë nuk do jeni më të mirët, por do ua kaloni disa kolegëve zíliqárë dhe që ju kanë sharë. Për mirëqenien e financave dùhèt të përkùjdèseni pak më tepër.

Peshqít Sot do ja hapni edhe më shumë zèmrën atyre që keni pranë dhe do árríni me qetësi të zgjídhni edhe disa hatèrmbètje. Vetëm në mbrëmje mùnd të ndòdhë ndonjë debát i papáráshíkuar. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të trègòheni më të ëmbël, më romantíkë dhe më shprèhës nëse doni që gjíthçka t’iu ecë më së miri.

Gjithmonë dùhèt dhënë dhe nuk dùhèt prítur vetëm për të márrë. Ju beqárët do tákoni díkë, i cili do ju bëjë vërtet të ndrýshoni mënyrën e të parit të botës. Në pùnë do bèni më të mirën për të árrítur objektivat dhe do ja dilni pavárësisht kolegëve që do mùndohen t’iu pèngojnë. Paratë do jenë të mjaftueshme për nèvojat që do keni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments