Saturday, June 3, 2023
HomeGenelDo ju Tròndisë një Ngritje Rroge, Prisni ne 10 Shkurt/ Kjo femer...

Do ju Tròndisë një Ngritje Rroge, Prisni ne 10 Shkurt/ Kjo femer do ju hèqe mágjíte

Sinqeriteti juaj nuk do iu pëlqejë të gjíthëve sot. Mùndohuni të jeni më të kùjdèsshëm sepse disa mùnd t’iu bëjnë kèq pa e kuptuar. Merkùri, planeti që udhëhèq shpirtin, do iu bëjë më idealistë se kurrë ju të dashurùarve. Do jepni shumë nga vetja dhe do jeni të gatshëm të bèni çdo sákríficë vetëm që t’i trègòni partnerit sa shumë e dashuroni. Ju beqárët do keni një tákim mjaft interesant.

Do jeni sensuale dhe të ngrohtë. Në pùnë ka mùndësi të mèrrni një propozím për një post që e keni ëndèrrùar gjíthmonë. As mòs e vrisni mendjen për xhelòzínë e kolegëve, por shihni të mirën tuaj. Financat mùnd t’i rregùlloni vetëm në një mënyrë, të ndáloni se ëndèrrùari dhe të mòs shpenzoni pa u menduar.

Demi Bashkëpùnimi i Venusit dhe Saturnit do jetë goxha i mirë për ju. Ata do iu nxitin të mendoni edhe përtej hundës tuaj dhe nuk do ju lënë të nxitoheni. Nëse jeni në një lídhje márrëdhënia me partnerin do ju shkòjë ashtu si dùhèt. Do jeni me humor të mirë dhe mùnd të argëtoheni pak më tepër. Ju beqárët do ndíkoheni nègátivisht nga Neptuni.

Mùndohuni të qëndroni me këmbë në tokë nëse nuk doni të lèndoheni më pas. Në pùnë do jeni profesionistë dhe do i dëgjoni me kùjdès ato që do iu thonë shefat. Në planin financiar ende nuk do jetë një kohë e mirë dhe me díell. Duhèt ta menaxhoni më mirë atë buxhèt që keni dhe të mòs nxitoheni me shpenzímet.

Binjakët Sot do ecni me prioritete dhe nuk do bèni gjëra që nuk i keni dëshirë. Juve që jeni në një lídhje yjet do ua mbùshin ditën me dashùri. Ata do bëjnë që partneri të sillet më mirë dhe t’iu bëjë edhe ndonjë surprizè të këndshme. Përgatituni për momente të lumtura.

Ju beqáret nuk do keni tákime të rèndësishme, por gjíthsesi do kaloni një ditë të bukur. Në pùnë do ju dùhèt vetëm pak më shumë përqendrim që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Do ju provoni të gjíthëve se jeni vërtet të zòtët për të bërë çdo gjë që synoni. Në sektorin financiar do keni pak fat, megjíthatë mùndohuni të mòs rrezíkoni shumë dhe të trègòheni më të matur me shpenzímet.

Gaforrja Sado të bèni pèrpjèkje për të pasur një jetë sa më të mirë sot, sërish do ju dùket síkur nuk do ja dilni. Mos u dòrèzoni sepse rezùltatet do dùken më vonë. Duket se edhe influenca nègátive e Saturnit nuk do e prishë dot jetën tuaj dashurore.

Nga ana tjetër, Jupiteri, planeti më i mirë i gjíthë sistemit díellor, do iu mbròjë gjatë gjíthë kohës. Nëse jeni vetëm, një tákim që në orët e párá të ditës do iu shtojë dëshirën për të fílluar një aventurë. Në pùnë do jeni pasivë dhe do mèrrni disa kritíka nga shefat. Ata do kenë të drejtë kështu që më mirë pranoni gábímet dhe mùndohuni të ndrýshoni. Financat do të pèrmírësohen dalëngádalë. Plutoni do iu bëjë edhe më të kùjdèsshëm.

Luani Nuk do jeni më të shpërqendrùar si më parë sot dhe performancat në çdo sektor do jenë më të mira. Saturni do iu sígùrojë stabilitet në jetën tuaj në çift dhe márrëdhënia juaj do jetë me sensuale. Kujdes, për të káluar një ditë plòtësisht të kënaqshme, shmángni pretekstet për të shpenzuar disa ore me miqtë. Ju beqárët do ndòdheni párá një zgjèdhjeje dèlíkate.

Tregohuni shumë të kùjdèsshëm me çdo vendim që do mèrrni. Në pùnë mùnd t’iu prishèt faqja ku pùnoni ose një pjesë e planit të bërë çka do ju alármojë pak. Mos u mèrakosni sepse kolegët do ju ndíhmojnë që çdo gjë të stabilizohèt. Dëshira juaj e madhe për të shpenzuar do iu sjellë goxha pròblème me financat.

Vírgjëresha Urani do e ndrýshojë tërësisht mënyrën sesi ju do e shihni jetën. Mos keni dýshime që do përjètoni emocione shumë të fòrta. Jeta në çift do afrohèt shumë me perfeksionin. Do të ndani çdo kënaqësi me partnerin dhe do kaloni shumë kohë së báshkù.

Nëse jeni beqárë, zèmra do iu përjetojë shumë emocione. Çdo gjë do të ndrýshojë dhe do keni një tákim me díke shármant. Në pùnë fati do jetë gjíthë kohës me ju. Keni për ta pasur gjíthçka më të lehtë se më parë dhe do mbùsheni lirisht me frymë. Në planin financiar ka ardhùr koha të bèni më shumë ekonomi në mënyrë që të mòs keni pròblème. Kjo nuk do te thotë të mòs blini gjërat e nèvojshme.

Peshorja Sot do keni vùllnet të hekurt dhe do mùndoheni t’i bèni gjërat të fùnksíonojnë sa më mirë. Dielli do iu japë përherë mbështètje. Nëse keni një lídhje nuk dùhèt t’i kèrkoni partnerit shumë sepse ai nuk do mùnd t’ua plòtësojë dot. Me shumë gjasë dëshirat tuaja nuk mùnd të realizohen. Ju beqárët, fálë ndíhmës së Venusit do keni një jetë sentimentale të këndshme.

Mùnd të realizoni edhe ndonjë tákim të rèndësishëm. Në pùnë nuk do mendoni aspak për pagën, por do i bèni gjërat si dùhèt sepse e adhùroni profesionin që keni. Për árrítjet do mèrrni edhe vlerësime. Do iu ndíhmojë të pèrmírësoni të ardhùrat. Tregohuni edhe më të matur me shpenzímet.

Akrepi Gjatë kësáj dite dùhèt të bèni edhe më shumë pèrpjèkje për të ruajtur një klimë sa më të ngrohtë. Nëse keni një lídhje jeta juaj do të mbròhèt nga planetët. Ata do iu ndíhmojnë të keni më shumë besim dhe respekt për njëri- tjetrin. Ju beqárët do mèrrni një vendim shumë të rèndësishëm në planin sentimental, çka mùnd të shkáktojë edhe pròblème në familje.

Në pùnë herë pas here ambíenti do ju dùket lòdhës dhe do keni fríkë mòs ju mbèten gjërat në mes. Nëse jeni dùke kèrkuar një pùnë të re, nuk do keni shumë fat. Financat do jenë të stabilizuara. Dielli do iu ndíhmojë në këtë fùshë. Të gjítha párátë që keni harxhuar kohët e fùndít do të “ríkthehen”.

Shigjetari Hëna do ju bëjë super të ndjèshëm gjatë kësáj dite. Të mèrakosur për të bërë çdo gjë sa më mirë ju do jepni opinionet tuaja edhe për tema të rèndësishme. Nëse jeni në një lídhje do keni një márrëdhënie shumë të ngrohtë me partnerin.

Do i dëgjoni me kùjdès këshillat dhe do ia plòtësoni qejfin njëri-tjetrit. Nëse jeni beqárë dùhèt të përfitoni nga ambíenti i ngrohtë për të shprèhur pëlqímet dhe ndjenjat sepse dita do jete e privilegjuar për ngjárje të rèndësishme. Në pùnë mùnd të keni edhe ndonjë vèshtírësi, por në tërësi gjërat do ecin si i kishít menduar. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj pròblèmi.

Bricjapi Ka mùndësi që gjërat t’iu ndërlíkohen paksa gjatë kësáj dite. Nëse keni për të márrë vendime apo për të bërë zgjèdhje, prisni momentin e dùhur dhe kèrkoni mendimin e díkujt që i besoni. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të silleni me maturi dhe të mòs jeni shumë kèrkues ndáj partnerit.

Flisni për çdo gjë që iu shqètëson në mënyrë që të zgjídhni çdo gjë sa me parë. Ju beqárët dùhèt të pranoni ftesat që do iu bèhen. Pritet edhe një tákim i veçántë. Në pùnë, një organizím jo i mirë mùnd t’iu çojë në rrugë të gabuar. Me párátë nuk do keni shumë fat. Vërini pak fre dëshirës së madhe për të shpenzuar dhe mùnd ta kaloni ditën pa pròblème serioze.

Ujori Tregohuni më të logjíkshëm dhe më të matur gjatë kësáj dite sepse përndrýshe do keni pròblème serioze. Mùnd të ndrýshoni edhe mënyrën e të sjellit. Marsi do iu shtyjë ju të dashurùarve t’i bèni skena xhelòzíe partnerit. Meqenëse e dini që një sjellje e tillë mùnd ta dòbèsoje lídhjen tuaj, mùndohuni ta dominoni atë ndjenje.

Ju beqárët, fále mbështètjes së Neptunit do keni zhvillime të reja në jetën sentimentale. Gjithçka do shkòjë si në një roman dashùrie. Puna nuk do ecë ashtu si keni menduar dhe kjo më tepër si pásojë e mòs përqendrimit. Kërkoni mbështètje pa u druajtur. Financat tuaja do vijnë dùke u pakësuar pasi do bèni shumë shpenzíme Kujdes!

Peshqít Saturni do ju bëjë më të matur dhe më të përqendrùar tek objektivat krýesore. Çdo gjë do árríni ta menaxhoni si dùhèt. Nëse keni një lídhje mòs ëndèrroni gjëra të pamùndura edhe pse në përgjíthësi do jetë një ditë e mirë dhe pa pròblème. Për ju beqárët do jetë ditë me shumë fat. Venusi do iu bëjë të tákoni një person të mrekùllueshëm me të cilin mùnd të kríjoni edhe një lídhje të fòrtë.

Në pùnë, me pak më shumë vèndòsmëri, fòrcë dhe dinamizèm mùnd të kaloni edhe sfídat më të vèshtírua që do iu dalin párá. Nëse iu bèhèt një propozím i ri mendojeni njëherë párá se të rèfùzoni. Për sa iu përket financave dùhèt të themi se situata do jetë e favorshme dhe do mùnd të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments