Friday, September 29, 2023
HomeGenelMèri dòli me lájmet! Nga 13 e 18 kòrríku ju shèh tani...

Mèri dòli me lájmet! Nga 13 e 18 kòrríku ju shèh tani fatin dhe për pásùrinë tuaj

Një moment shumë i mirë në jetën tuaj do të hýjë mes 13 dhe 18 kòrríkut dhe kjo do t’ju sígùròjë një jetë më të mirë. Në veçanti të gjíthëve ju do t’ju shkòjë mirë si në punë, kárríerë apo dashùri, por në vèçanti do të jenë 4 shenja që do të shíjòjnë “mjáltin” e kësaj periudhe.

Kùsh janë dhe çfarë do ju ndòdhë në këto kohë, tani ju shùhèt ky kùríozítet. Nëse ti je një Dash, je një njeri me shumë fát pasi shumë shpèjt një ndrýshím dhe një bashkëpunim do të víjë në horizònt për ju duke ju dhènë mùndèsi për një blèrje shumë të fùqíshme.

Ti që je Dem, yjet ju thònë të trègòni këto kohë një kùjdès sa më të madh dhe të rùhèni sa më shumë nga njerëzít me dý-fýtýra. Párá se ta bèni një plan për të ardhmen, mèndòhuni 2 herë.

- Advertisement -

Mòre Binjakè, e díni se kjo do të jetë periudha më e mirë për ju se do mèrrní frýmë lírshëm pa hálle dhe strèse. Për 7 ditë do të mèrrni edhe një lájm që me shumë qèjt ju sjèll lèk.

Míq dhe mikesha të shènjes se Gáforès ju dùhèt që në muajin e kòrríkut të mèrreni sa më shumë me jetën tuaj, nga shèndèti, dashùria e deri tek çèshtjet e punës. Líni pas dore çdo gjètjetër dhe nga mëngjesi deri në dárkë mèrrùni vetëm me veten tuaj.

Luanë, universi ju thòtë që këto kohë të bèni sa më párë një kòntròll për të párándáluar një pròblèm të madh shèndètèsor. Pjesa tjetër e jetës do ju shkòjë mbárë fare. Kjo eshte nje periudhe e árte per tu lídhur sa me shume me njerezit, sepse mes míqve tuaj eshte díkush qe do t’ju pròpòzoje per nje bíznès.

- Advertisement -

Kjo kohë për ju Vírgjèrèshë do të shkòjë sa më mirë dhe do ju sjèllë párá në punë dhe gèzíme në shtëpi dhe fámilje. Mòs u dèprímoni ne punen tuaj, por shtòni gázín sepse kur te bíni ne syrin e shèfít tuaj, do te jeni vetem ju te páret qe do te mèrrni nje rròge shpèrblím.

Sa për ty Peshore, mòs u mùndòni të bèni gjëra të pa-mèndùara, pasi miqtë tuaj e kánë kùptùar se ka díçka që nuk shkòn. Ju dùhèt të jèni më të mátur dhe të vèpròni me kùjdès në çdo táktíkë.

Mùndòhuni ju Akrèpë që këto kohë të kùshtòheni sa më shumë punës apo bíznèsít tuaj sepse për ju korriku është muaji i lèkève dhe do t’i kèní mùndèsítë, ndáj dhe “zgjòhùni” sa më párë. Me nje shume me te madhe párásh qe mùnd t’ju víje mèndoni vetem per nje ínvèstim.

Shígjètarë, sa më shumë kùjdès këto kohë që të rùáni qetèsínë dhe të mòs e hùmbísni kòntròllin sepse dísa mùnd t’ju vènè shkòna në rrota për t’ju kríjùar pèngèsa. Të kèqèn do të ta lárgòjë fùqía e Univèrsít.

Të dáshur Bricápè, gjíthë ata që kánë kòntakte me fèmijët, do të kènë kònflíktè gjènèrátash. Këto sítùáta kèrkòjnë që të trègòni kùjdès dhe máturi, në mënyrë që të mòs pèndòheni më vònë.

Sa për ju Ujòrè, për ju páráshíkohet që të trègòni më shumë kùjdès lídhùr me shpènzímet shtèsë. Të árdhùrát tuaja nuk jánë fáre të fávorshme, ndáj mèndòhuni mirë párá se të fùsní dorën në xhèp. Gjèja krýesore eshte te trègòni edhe pa dùrim sepse shtátori do te víje me shume te ardhùra te fòrta.

Lájm i mbárë për peshqít se më në fùnd ky muaj do të sjèllè një fítím shtèsë, i cili do ju ngròhè. Një gèzím në fámilje, do bèjë që të pèrjètoni emòcíone të fòrtá. Akoma me míre do te bèhet pas dates 18 per ju sèpse do te dègjòni nje lájm qe do ju hápe mùndèsite e nje rruge jashte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments