Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMèri jep lájmin e madh! Kësáj shènje do i shkòjë çdo gjë...

Mèri jep lájmin e madh! Kësáj shènje do i shkòjë çdo gjë vaj 3 ditët e párá te Tetorit

Zonja me e dashur e shqiptareve ishte e ftuar këtë të hënë në emisionin “Rudina”, për të bërë si çdo javë nd.arjen e yjeve për çdo shenjë. Sipas Merit kjo javë do jetë shumë interesante. Gjithë lídhjet ndërplanetare ndòdhin këto dy tre ditët e párá. Do kemi një përqafim planetesh në Vir.gjereshë. Ky përqafim do ndíkojë te Vir.gjëresha, Peshqít, Binjakët dhe Shigjetarët. Duhèt të shíkojmë mirë çështjet ekonomíke dhe personale. Kjo javë do jetë intensive, fùndi i javës do jetë më e mirë për Binjakët dhe 1 Tetori do fílloj shumë fùqíshëm.

Dashi– 1 yll, megjíthëse është hëna e re në Peshore është në kùndèrshtim me Dashin, por kjo nuk do të thotë që çdo gjë do kùndèrshtohèt. Çdo gjë mùnd të shkòjë drejt báshkëpùnimit, por dùke ditur që dashët janë eg.oistë dhe eg.ocentrík dùhèt ta hapin dorën për një báshkëpùnim të këndshëm. Kujdes me pùnën dhe një prapaskenë aty.

Demi– 2 yje, sepse do kenë pròblèm me jetën er.otíke, në planet dhe projektet e tyre nesër do jetë një ditë shumë e rèndësishme për ta për atë përqafimin që thashë unë. Díkush nga e káluara do vijë ti përqafojë, por ka një prapaskenë një as nën mëngë që nuk është shumë i mirë. Por një pùnë e re i pret gjíthsesi.

- Advertisement -

Binjakët– 5 yje, sepse në fùnd të javës nga data 27-28 Marsi në Binjak bèn një lídhje të bukur me Saturnin në ujor dhe binjakët do e shfr.ytëzojnë për të rehabilituar planet dhe projektet e tyre lígjore, studimet dhe një projekt shumë ambicioz.

Gaforrja– 3 yje, janë një nga shenjat kárdinale që do mèrrèn shumë me shtëpinë me pasuritë e patundshme, ndrýshime shtëpie rregùllime debáte, hapje e mbýllje shumë lèvízje aty, gjíthë ky lëmsh lèvízjesh mùnd të hùmbásín energjí.

Luani– 4 yje, janë shumë mirë në të gjítha aspektet, por është një çështje ekonomíke që shkòn e vjen e nesër i mbèrthen. Nesër o zgjídhèt ajo, ose siç ka thënë Napoloni ajo që nuk zgjídhèt prítet.

- Advertisement -

Vir.gjëresha– 3 yje, megjíthëse nesër kanë përqafimin e madh, por do kenë një debát ekonomík me këtë hënën e re në Peshore dhe ky debát ekonomík do dùket në fùnd të javës, píkërisht me atë kùndèrshtimin Diell në Peshore.

Peshorja– 5 yje, Afërdita fùtet në Peshore në fùnd të javës kështu që dashùria dhe shumë gjëra të bukura do ndòdhin në jetën tonë, sepse peshorja ka të bëjë me stilin me shármin me edùkatën, me diplomacinë, kështu që dip.lomacia do fílloj të mbizòtëroj, por sot kemi hënë e re. Në dashùri kanë një trádhti, por nuk do jetë diçka e kèqe, sepse tashmë do e kenë káluar.

Akrepi– 3 yje, Mërkùri i kùndèrt tákohèt me Afërditën në Vir.gjëreshë, një plan projekt i káluar kthehèt në çështjet sòcíale, miqësitë, ose qèllimet e tyre, por të shíkojmë ky përqafim sa i ngrohtë do jetë edhe për akrepët.

Shigjetari – 4 yje, hëna e re në peshore është shumë e mirë për shigjetarët. Do kenë një lájm të ri në lídhje me pùnën dhe kárrierën, i cili mùnd ti kushtëzojë, díku mùnd të ndërprítet një pùnë po díku mùnd të rregùllohèt shumë fùqíshëm.

Bricjapi – 2 yje, sepse Bricjapi dùhèt të fitojë. Hëna e re i jep një fùqízím, por dùhèt të kenë kùjdès nga njohjet e reja nga ndrýshimet e pùnëve në këtë kohë sepse Mërkùri është i kùndèrt.

Ujori– 5 yje, Peshorja na jep më shumë optimizèm. Ujori lídhèt bukur me peshorèn. Hëna e re sot në peshore trègòn projekte të reja, udhëtime, dashùri të reja. Afërdita në Peshore në fùnd të javës do i japi shumë avantazhe ujorëve

Peshqít– 1 yll, hëna e re është në një pozícion jo të mirë për peshqít, në shtëpinë e 8 të tyre, ka të bëjë me çështje ekonomíke. Do ketë një ngátërresë të madhe.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments