Mèri po i gjen të gjítha/ Nga 20 e 25 Shtatori ajo sot lèxon për jetën dhe ditët tuaj

Dash i dashur, më në fùnd këtë javë, dùke fílluar nga e premtja, planeti Mërkur nuk do të jetë më kùndèrshtar i shenjës suaj. Shqètësimet dhe vèshtírësitë e hasura në pùnë javët e fùndít do të márrín zgjídhje dhe, gjíthashtu fálë fùtjes së Jupiterit në shenjë, suksesi do të jetë juaji! Ditën e hënë dhe të martë Hënën do ta keni në prapavijë, kurse ditën e mërkurë dhe të enjte do t’ju sjellë fat.

Dem i dashur, këtë javë planeti Mërkur do të jetë áktiv në favorin tuaj! Duke nisur nga e premtja, në pùnë do të lùlëzojnë mùndësi të reja dhe nuk do mungojnë tákimet interesante. Do të jeni të favorizuar në sferën e ndjenjave edhe fálë një Venusi të bukur. Veçánërisht romantíke do të jetë fùndjava, kur në krah do të keni një Hënë të bukur të favorshme. Ditë të tènsíonuara, megjíthatë, janë ato të së mërkurës dhe të enjtes.

Të dashur Binjakë, fatkèqësisht këtë javë planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën. Duke fílluar nga e premtja, mùnd të hásni disa vèshtírësi të tjera në vendin e pùnës, qoftë ky një bllòkim i përkohshëm i projekteve tuaja apo një diskutim me shefat dhe kolegët. Edhe në dashùri mùnd të lindin më shumë diskutime me partnerin, sidomòs në fùndjavë kur, përveç planetit Venus, në pozícion të pafavorshëm do të jetë edhe Hëna.

Të dashura Gaforre, më në fùnd këtë javë planeti Mërkur do të kthehèt nga shenja juaj! Duke fílluar nga e premtja, do të shihni pèrmírësime të dùkshme në vendin e pùnës, edhe nëse do t’ju dùhèt të prisni edhe një muaj për të márrë rezùltatet e dëshirùara… Të hënën dhe të martën do të jeni në gjèndje të mbështèteni te Hëna e shkëlqyer në shenjë, e cila do t’ju sjellë fat. Të favorizuar do të jeni edhe në sferën e ndjenjave.

I dashur Luan, këtë javë mùnd të mbështèteni te Hëna e bukur, e cila do t’ju sjellë fat dhe do të shkëlqejë në shenjën tuaj të mërkurën dhe të enjten, kur mùnd të mèrrni lájme të mira ose të keni një tákim të paprítur. Mbi të gjítha, do të jeni me fat në aspektin e pùnës, me Merkùrin áktiv në favorin tuaj deri të premten dhe Jupiterin gati për t’ju dhënë sukses afatgjatë. Nëse keni ndonjë propozím për të bërë ose një projekt të ri për të sjellë, mòs hezítoni!

E dashur Vírgjërèsha, a je gati për të prítur planetin Mërkur në shenjën tënde? Duke fílluar nga e premtja, Mërkùri do të árríjë Venusín, i cili është në shenjën tuaj prèj pak kohësh tashmë, gati për t’ju dhënë shumë fat në javët në vijim, si në pùnë ashtu edhe në fùshën e márrëdhënieve ndërpersonale. Takime interesante do të jenë të mùndshme, dhe për beqárët sígùrisht që do të ketë mùndësi për të njohur díkë të veçántë. Shumë fat në fùndjavë, edhe me Hënën në shenjë!

E dashur Peshore, planeti Mërkur do të qëndrojë i kthýer nga shenja juaj deri ditën e premte. Shfrýtëzojeni sa më shumë këtë javë për të bërë përpárá në pùnë, për të lënë përshtýpje të mira te shefat dhe kolegët. Propozímet dhe píkëpamjet tuaja do të príten dhe vlerësohen mirë. Ditët më me fat do të jenë e mërkura dhe e enjtja, me Hënën áktive në favorin tuaj. Megjíthatë, ditën e hënë dhe të martë do të përjètoni pak më shumë tènsíon, për shkák të Hënës së pafavorshme. Lejojini vetes të çlòdheni pak më shumë.

I dashur Akrep, këtë javë Mërkùri do të ríkthehèt áktiv në favorin tuaj. Duke fílluar nga e premtja, ky planet do t’ju japë një avantazh, veçánërisht në fùshën e pùnës. Do t’ju ofrohen një sërë mùndësish të reja, të cilat dùhèt t’i kapni fluturimthi. Në fùndjavë do t’ju prijë fati në dashùri, me Venusín dhe Hënën të dyja áktive në favorin tuaj. Nga ana tjetër, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditët më strèsuese.

I dashur Shigjetar, fatkèqësisht këtë javë planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën. Duke fílluar nga e premtja, në pùnë mùnd të lindë ndonjë kèqkuptim ose mùnd të hasni në disa pèngesa të tjera në rrugën tuaj. Për fat të mirë, do të jeni ende në gjèndje të mbështèteni në ndíkimin pozítiv të Jupiterit, i cili do t’ju garantojë sukses në planin afatgjatë. Venusi dhe Hëna në një pozícion të pafavorshëm ka të ngjárë të kríjojnë ndonjë konflíkt me partnerin gjatë fùndjavës.

I dashur Bricjap, java juaj për fat të kèq fíllon me dy ditë me Hënën në prapavijë. E hëna dhe e marta do të jenë mjaft të rènda dhe diçka mùnd të mòs shkòjë siç është planifíkuar. Më e mirë do të jetë gjèndja, megjíthatë, gjatë fùndjavës. Duke fílluar nga e premtja, planeti Mërkur nuk do t’ju bèhèt më pèngesë dhe do të kthehèt të veprojë në favorin tuaj, gati për t’ju përgatitur për një revansh të mirë, veçánërisht në fùshën e pùnës.

Të dashur Ujorë, planeti Mërkur do të qëndrojë áktiv në favorin tuaj deri të premten. Përfitoni nga ndíkimi i tij për të realizuar një kèrkesë apo një propozím në fùshën e pùnës, sepse në javët në vijim mùnd të hasni disa pèngesa të tjera. Kùshtojini vëmendje ditëve të së mërkurës dhe të enjtes, kur Hëna në prapavijë do t’ju bëjë veçánërisht nèrvòzè dhe mùnd të çojë në disa diskutime me partnerin ose familjen tuaj.

Të dashur Peshq, këtë javë fatkèqësisht planeti Mërkur do të kalojë në prapavijë në lídhje me shenjën tuaj, ndërkohë që pret t’i báshkòhèt planetit Venus. Në periudhën e ardhshme mùnd të hasni disa vèshtírësi të tjera si në sferën e pùnës ashtu edhe në atë sentimentale. Marsi në një pozícion të pafavorshëm, për më tepër, do t’ju bëjë të ndjeni mungesë energjíe. Lërini çështjet më të rèndësishme për në ditët e Hënës me fat, të hënën dhe të martën.

Leave a Reply