Saturday, June 3, 2023
HomeGenelMos e besoni po deshet! Luizi deklaron mbýlljen e BBV dhe nxjerr...

Mos e besoni po deshet! Luizi deklaron mbýlljen e BBV dhe nxjerr emrin e fituesit

Luiz Ejlli është bërë shënjestra krýesor e Qetsor Ferunajt që nga dita e parë që ka hyrë në shtëpinë e Big Brother VIP Albania.

Ish-fituesi i Big Brother Albania është zòtuar të thýer rekord dùke e fituar edicionin e dytë të BBVA, por edhe atë të tretin.

Këto komente i ka bërë gjatë një debáti me Luizín, i cili i ka thënë ta provojë edhe njëherë te edicioni i ardhshëm.

“Ti provo edhe një herë te treshi se në kohë je”, i ka thënë këngëtari, derisa Qetsori ia ka kthýer se do të provojë shumë gjëra, ndërsa Ejlli i ka urùar sukses. Luizi madje i ka thene qe eshte me mire qe ky edicion i BBV te mbyllet pasi fituesi tashme eshte i sigurt.

“Unë do të thýej rekordin e Big Brotherave, do të fitoj dýshin, do të fitoj treshin…”, ka theksuar Qetsori.SHIH VIDEON

“Do e shohësh ti si do të fitosh sa të dalësh në nominim me mua edhe me një tjetër edhe fíllon i bart valixhèt”, i është kùndèrpërgjígjur Luizí.

Ndoshta as vetë Luiz Ejlli, nuk do ta kishte imágjínuar suksesín e tij në “Big Brother Vip”. Këngëtari u ríkthýe në vëmendje të publíkut, pas shumë vitesh distancim. Kárríera e tij, ishte shkëputur nga muzíka, dùke u fokusuar tek diplomacia, ku për vite mbájti postin e rèndësishëm në Francë. Artisti shkòdran u bë pjesë e formatit për t’u fùtur edhe njëherë në një treg, që bèhèt dita ditës më i vèshtírë për të qëndrùar në të.

Dhe në ákt, ajo që ende Luizí nuk di është suksesi që ka korrur si banor i kësáj loje, dùke qenë edhe një nga pretendentët për ta fituar. Që është më i pëlqyeri e dèshmojnë edhe shifrat márramendësi që ka árrítur në rrjète sòcíale, vetëm në “TíkTok” emri i tij ka shkrùar në 1.3 miliardë shíkime.

Ndërkohë, Luizí numëron gjíthashtu mbi 576 mijë ndjèkës në “Instagram”, llògari e cila u hap pas hyrjes së tij në BBVA. Por, këtë sukses të tij këngëtari nuk e imágjínonte dot deri dje, pasi herë pas here ka thënë që shpreson të páktën të ketë fituar disa ndjèkës deri më tani.

Edhe së fùndmi teksa fliste me banorët, Ejlli u shprèh se ndonëse një dron i erdhi ku thuhej që ka árrítur një miliard klíkime ai nuk kishte árrítur ta besonte këtë. Madje, Luizí tha se shpreson që në “Instagram” të ketë árrítur 10 mijë ndjèkës deri të tani.

“Para një muaji erdhi një dron dhe shkruante ‘Luani një miliard klíkime’, ne menduam se po talleshin, por paska qenë e vërtetë, unë nuk kam pasur ‘Instagram’ kur kam hyrë brènda i kam thënë një shoqes më ka thënë se kur të hysh do ta hap, ishálla i kam kapur 10 mijë, boll kam, sepse jam nga zero”, ka thënë Luizí.

Ndërkohë edhe kënga që ai i dedíkoi Kiarës për Shën Valentin, ka árrítur në 7.9 milionë klíkime në “You Tube”, dùke u ngjítur në majat e klasifíkimeve të këngëve shqíptare, që kanë klíkime reale.

Shpeshherë në shtëpinë e “Big Brother”, kanë mbèrritur dronë, që kanë tèntuar t’i japin ínfòrmacion Luizít për çfarë po ndòdhë jashtë me imazhin e tij. Edhe ato pak dronë që ka lexuar, Luizí nuk i ka besuar. Por, ajo që nuk di Luizí, është ákti se ndonëse ende në lojë, ai është bërë i pasur.

Kompani të mëdhá janë ofrùar për ta pasur imazh të tijin, kurdo që ai të lërë lojën. Bëhèt me dije se një kompani kosováre është në bisedime me miqtë dhe të afërmit e tij për ta pasur imazh të prodùkteve të sáj.

Kontrata e majme do t’i ndrýshonte jetën këngëtarit, që si edhe vetë e ka deklárùar që nga dita që u fùt në lojë, është i papùnë. Ndërkohë, një tjetër biznes për Luizín është edhe “Instagram”-i.

Edhe pse ende është pjesë e lojës, bizneset kanë nisur báshkëpùnimet me faqen e tij të “Instagram”-it, ku një postim árrín deri në 3 mijë eùro. Të shumta janë bizneset “në radhë” për t’u publíkuar në faqen e tij.

Gjithashtu, bizneset kanë nisur báshkëpùnimet edhe me Luizín brènda shtëpisë. Përditë e më shumë, këngëtarin po e shohim me veshje apo me aksesorë luksozè. Të gjítha këto janë dhùrata nga bizneset, që ndonëse është e ndáluar t’ia përmendin emrin, nuk kanë ngurrùar t’i çojnë veshje të kushtueshme brènda shtëpisë.

Dhurata e fùndít e mbèrritur ishte një várëse floriri, që është kríjuar posaçërisht për të. Aq të zjárrtë janë fansat e Luizít, sa kanë festuar edhe ditëlindjen e nënës së tij, e cila ndòdhèt në SHBA. Banorët brènda shtëpisë së “Big Brother VIP” kanë urùar këngëtarin për ditëlindjen e nënës së tij.

“Urime ditëlindjen”, dëgjohen të thonë ata ndërsa Luizí i përgjígjet “Veç të jenë mirë”. Por, padýshim nuk mungon as urimi i fansave për nënën e këngëtarit në këtë ditë.

Një páráshutë është ngritur ku në të valvitet një pankártë me shkrímin: “Gëzuar ditëlindjen nana e Luizít. Je mbretëresha jonë!”.

Kjo video është shpërndarë edhe në profilin zyrtar të Luiz Ejllit. Veç bizneseve, që po kèrkojnë këngëtarin për kòntráta të majme, edhe fansat dùket se janë apasionuar kaq shumë pas këtij personazhi, sa kanë bërë ármiq edhe banorët e tjerë, me të cilët Luizí nuk ka pasur një márrëdhënie të mirë brènda shtëpisë.

Tea Trifoni, e cila ka qenë pjesë e “Big Borther VIP” ka bërë një dekláratë të fòrtë, dùke thënë se një fans i Luizít, ka tèntuar ta përplasë me makinë. Ish-banorja trègòi se ka qenë me motrën e sáj në makinë, kur një person, që sipas sáj ka qenë fans i Luizít është pèrpjèkur që të bëjë kárambol.

“Pak ditë më parë, një nga fansat e Luizít u mùndua të më përplaste me makinë. ‘Big Borther’ vazhdon edhe jashtë. Unë isha në makinë pasagjere, motra e vogël në timon, ndërsa díkush po mùndohej të në përplaste dhe të bènim kárambol”, rrëfeu Tea teksa ishte e ftuar në “S’e luan topi”.

E pyetur si e ka kuptuar që ishte fans i Luizít, Tea u përgjígj: “Po na hídhte ujë, po thërriste, po bèrtiste. Kështu që kush tjetër?!”. Ajo foli edhe për pëlqímin që ka ndáj Luizít: “Unë kam folur gjatë për këtë aq sa árríti në një píkë që thashë ‘ok’ s’po e mohoj, le të mendojnë ca të duan njerëzít, po keni të drejtë ashtu është situata. Është kríjuar perceptimi që unë kam pasur pëlqím për Luizín”.

Ndërkohë, vetëm ditët e fùndít, edhe Zhaklina u shprèh se ishte kèrcènuar nga fansat. Megjíthatë, opinionistja e formatit zgjodhi mòs të përmend se fansat e kujt ishin ata që e kishin përndjèkur e kèrcènuar.

Ndonëse jam íkonë e gruas së lirë thotë gazetarja, lùftoj çdo ditë për lirinë time. Gazetarja trègòn se si e përndjèkin, i ndálojnë makinën apo edhe i dèmtojmë mjetin shpeshherë.

“Ndonëse jam íkonë e gruas së lirë, lùftoj çdo ditë për lirinë time. Komentet janë të vazhdueshme dhe të pèrditshme. Forcën e gjej te vetja ime dhe te gratë e tjera që më thonë ùlërit për ne. Unë márr shumë kèrcènime në ditë. Ka dhe ndálesa në rrugë, përndjèkje me makinë, dèmtimi i makinës.

Më ndálojnë gjatë gjíthë kohës. Dua të nis një kùndèr reagim në mënyrë që institucionet të ndërhyjnë, të kríjohèt kárta e njeriut, në mënyrë që të gjíthë ne të mòs dhùnohemi për shkák të mendimeve tona. Kë të padis më parë? Unë kam 100 mesazhe kèrcènuese në ditë. I bíe të rri te zyra e Policisë. Padis vetëm mesazhèt që më kèrcènojnë me telefon, ose kur e shíkoj që nuk e zgjídh dot, ose kur prèket familja ime”, tha Lekatari.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments