E FÚNDIT/ Ríkthehet në “Big Brother”/ Drini Zeqo e konfirmon “PO”…

Drini Zeqo ishte banori i parë që hapi dyert e “Big Brother VIP 3” dhe për arsye familjare, po i pari që la shtëpinë.

I pyetur këtë të díel në “Big Brother Fan Club”, nëse e mendon mùndësínë e ríkthimit në “reality show”, gazetari u përgjígj: “Nuk i dihèt asnjëherë”.

“Nuk i dihèt asnjëherë. Unë them vetëm se nuk i dihèt jetës dhe Vëllai i Madh ka forma të mistershme si i lèvíz duart. Në një javë kanë ndòdhùr kaq shumë gjëra s anuk është çudi që në 3 muaj apo më shumë të ndòdhin çudira të tjera”.

Në spektáklin e mbrëmjes së káluar, Drini trègòi se arsyeja e lënies së garës ishte motra e tij, personi për të cilin tha se e donte më shumë në jetë. Moderatori tha se motra e tij vuan nga një pròblèm i shèndètit mendor dhe kishte pasur nèvojë për të.

“Në ákt gara për mua fílloi qëkur regjístrova klipin e parë prezantues. Kur njeriu nis një sfídë të re, gjíthmonë ne njerëzít e televízíonit, mendojmë për çfarë po e bëjmë këtë sfídë. Mendova që Big Brother ka një shtrirje të jashtëzakonshme, do të njohin njerëzít në një formë tjetër dhe për aq sa të ecësh të kesh dhe një kauz. Díkush ka famën, díkush páránë, díkush ka fèmíjën, në rastin tim kauza ishte motra. Kam shumë vite që jetoj në një familje, me motrën, është dashùria më e madhe në jetë. Dashuria nuk është as koha ndonjëherë, ne dashurojmë me gjíthë qenien tonë dùke qen pranë fizíkisht. Mendova dùke qenë pranë sáj, sa mora vesh që kishte një shqètësim të shtuar, vèndòsa ta ndërpres mènjèherë garën. Ajo vuan nga një pròblèm i shèndètit mendor. Unë dua të them vetëm një gjë, më shumë se vet ata që janë të prèkur nga shèndèti mendoj, kjo kauz është për ata që qëndrojnë pranë njerëzve me pròblème të shèndètit mendor. Nënës sime i është dashur të kùjdèset dyfish për të. Na ndrýshon aftësia për të bërë díkë të lumtur”, tha gazetari i përlòtur.

Leave a Reply