Monday, October 2, 2023
HomeGenelÇ'po ndòdh kështu!? Paráshíkimi i të Enjtës nga Çako, do të Vijë...

Ç’po ndòdh kështu!? Paráshíkimi i të Enjtës nga Çako, do të Vijë Fùrtunë e madh tek Këta Njerëz

Merrini gjërat ju DASH, si t’iu vijnë gjatë kësáj dite dhe shfrytëzojeni çdo moment pasi nuk prítet të ndòdhë asgjë e kèqe. Për ju të dashurùarit do mbizòtërojë ekuilibri, qetësia dhe mirëqenia gjíthë kohës. Do ndiheni aq mirë saqë hera herës do ju dùket síkur jeni mbi re. Ju beqárët do dashuroheni kokë e këmbë me një person që do ua prezantojnë miqtë.

Sido që të jetë mèrrini gjërat shtrùar. Në pùnë do jeni shumë të frymëzuar sidomòs nëse keni një pùnë që e ushtroni edhe nga shtëpia. Do ju lindin ide brilante që do ju sjellin shpèjt edhe përfitime. Gjendja e financave do konsolidohèt. Do fílloni edhe disa projekte të rèndësishme dhe do ndiheni mjaft të qetë.

Demi Gjatë ditës së sotme do jeni më dinamíkë, më të vèndòsur, por paksa impùlsivë. Këtë gjë dùhèt ta menaxhoni paksa më mirë që të mòs ju lindin pr obleme. Ju të dashurùarit do jeni bujarë me partnerin tuaj dhe do e lini më të lirë atë. Kujdes sepse ai mùnd të përfitojë nga kjo dhe t’iu hipe në qafë.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt të thurni ëndrra të parealizueshme sepse do e këndoni veten më tepër nga sa mùnd ta keni imágjínuar. Në pùnë Mërkùri do nxitë shkëmbimet intelektuale dhe báshkëpùnimet. Do ecni me ritme të shpèjta dhe do keni imagjínátë më të zhvilluar. Sipas hòròskòpit, në planin financiar do fryjë një stuhi e madhe për shkák të gábímeve që keni bërë kohët e fùndít.

Binjakët Do jeni të pavetëdijshëm për hapat që do hídhni gjatë kësáj dite dhe do gaboni gjíthë kohës. Ngjarjet do ua turbùllojnë tej mase mendimet. Ju të dashurùarit do zbùloni disa anë të kárákterit të partnerit të cilat nuk do ju pëlqejnë aspak. Për çdo paqártësi apo mèrak dùhèt të flisni hapur me të dhe jo të bèni thashètheme me miqtë.

Ju beqárët nuk do mùnd ta gjèni as sot princin tuaj të kaltër, kështu që do mbèteni me të njëjtin status. Në pùnë do bèni mirë të mòs nxitoheni dhe të kòntròlloni çdo gjë párá se t’ia dòrèzoni detyrat shefave. Në këtë mënyrë do kapni edhe ndonjë gábím të vogël. Financat ka rre zík të dòbèsohen për shkák të pamaturisë që po trègòni prèj disa ditësh.

- Advertisement -

Gaforrja Më në fùnd fálë mbështètjes së madhe të Jupiterit dhe Neptunit jeta juaj do fíllojë të ndrýshojë dhe buzèqeshja do ju ríkthehèt. Ju të dashurùarit, pas një periudhe goxha dèlíkate, do ndiheni disi më të qete. Do i kuptoni gábímet që keni bërë dhe do mùndoheni t;i ndreqni me çdo lloj mënyre.

Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni realistë sepse po ëndèrruat shumë mùnd të përballeni me zhgènjime. Në pùnë do keni mbështètje nga të gjíthë dhe çdo plan të bërë do e realizoni me më shumë lehtësi. Po vazhduat gjatë kështu do jeni të pakonkurrueshëm. Financat do kèrkojnë vëmendje dhe durim që të mbèten në gjèndjen e dùhur.

Luani Gjatë kësáj dite keni për të márrë lájme shumë të bukura dhe do ndiheni vërtet síkur jeni nëpër ëndrra. Nëse jeni në një lídhje do árríni ta pèrmírësoni jetën tuaj dhe do ndiheni të qetë pranë partnerit. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizòtërojë gjíthë kohës.

Ju beqárët do bini në dashùri me një të afërm te miqve dhe do keni disa ndrýshime në jetën tuaj. Ndihmesa e miqve do jetë padiskutim e rèndësishme. Në pùnë do jeni shumë më të organizuar dhe do mèrrni kohë párá se të hídhni hapat përfùndimtare. Gjithçka për ju ka për të qenë e jashtëzakonshme. Me financat dùhèt të trègòheni sa më të kursyer në mënyrë që të mòs ju lindin aspak pr obleme.

Vírgjëresha Falë Uranit që do e keni gjíthë kohës në krah sot nuk do ju mungojë as energjía dhe as entuzíazmi. Ka mùndësi që të gjítha dëshirat t’iu realizohen një e nga një. Ju të dashurùarit shfrytëzojeni sa të mùndni ditën e sotme sepse jo gjíthmonë do ju shfaqen mùndësi të tilla. Partneri do ju mbájë në pëllëmbë të dorës.

Ju beqárët do përjètoni kënaqësi pafùnd fálë disa personave që i keni njohur rishtazí. Në pùnë Urani dhe Dielli do ju shtojnë idetë dhe do árríni të gjèni zgjídhje edhe për çështjet më dèlíkate që díkur iu janë dùkur të paárrítshme. Në planin financiar dùhèt të ndërmèrrni iniciativa për ta ndrýshuar sa më parë gjèndjen sepse në të kùndèrt do keni pro bleme serioze.

Peshorja Nëse doni që çdo gjë t’iu ecë sa më mirë gjatë kësáj dite mùndohuni të jeni të matur në çdo moment dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni asnjë pro blem sado të vogël. Do ja plòtësoni gjíthë kohës nèvojat njëri-tjetrit dhe do ndiheni të qetë për këtë gjë. Ju beqárët nuk dùhèt të dilni mènjèherë në përfùndime,

pa i njohur mirë disa persona. Mos bèni gábíme për të cilat të pendoheni shpèjt. Në pùnë ka mùndësi të jeni të padurùar dhe të ecni pa i márrë párásysh pásojat. Kujdes sepse do vijë dita që do pendoheni tej mase. Sipas hòròskòpit, me financat nuk dùhèt kurrsesi të luani. Ruajeni gjèndjen të páktën në gjèndjen që është.

Akrepi Edhe pse në sida momente do ndiheni paksa konfuzè gjatë kësáj dite sërish do árríni të reflektoni dhe të mèrrni vendimet më të mira. Për ju të dashurùarit do jetë një ditë shumë e veçántë. E gjíthë jeta do jetë ndrýshe dhe kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme. Nëse jeni beqáre do ndíhmoheni nga disa miq dhe do tákoni princin tuaj të kaltër.

Në pùnë mùndet edhe të gaboni, por kjo nuk është aspak arsye për ta lëshuar veten. Nga gábímet mèson dhe e pèrmírëson veten. Buxhèti do ketë trònditje të njëpasnjëshme dhe në disa momente nuk do dini nga t’ia mbáni. Familjarët gjíthsesi nuk do ju lënë në baltë sido që t’i keni pùnët me ta.

Shigjetari Në përgjíthësi dita e sotme do jetë e suksesshme sidomòs në sektorin profesional. Marsi do iu japë fòrcë dhe do ua konkretizojë ëndrrat. Ju të dashurùarit do jeni në humor shumë të mirë dhe márrëdhënia me partnerin do fíllojë të pèrmírësohèt ndjèshëm. Do i kuptoni gábímet e bëra dhe nuk do keni aspak tùrp të kèrkoni fálje.

Ju beqárët do jeni të qártë dhe realistë prandáj nuk do nxitoheni për asgjë. Për pùnën ka për të qenë një ditë e shkëlqyer. Do keni ide të jashtëzakonshme dhe do dini si t’i bèni gjërat sipas radhës. Në planin financiar gjèndja do jetë goxha e mirë dhe do mùnd të hiqni edhe disa párá për të ardhmen.

Bricjapi Do jeni në humor të mirë dhe plòt dëshirë për të jetuar gjatë kësáj dite. Gjithçka ka për t’iu ecur ashtu si ju keni dashur. Ju të dashurùarit do jeni mjaft pasionantë dhe emocionet kanë për të qenë të njëpasnjëshme. Pro blemet e së shkùarës do i lini pas krahëve.

Nëse jeni beqárë do ëndèrroni më tepër nga sa dùhèt dhe realiteti do ju dùket më i tríshte nga sa do e kishít menduar. Në pùnë planetët do bëjnë që të përshtateni me të gjítha situatat që do ju vijnë dhe rezùltatet që do keni do bëjnë shumë xhelòzè rreth jush. Marrëdhënien me páránë nuk do e keni të mire. Gjendja ka rr ezík të ketë trònditje të mëdhá.

Ujori Dielli do jetë pozícionuar më së miri në qíellin tuaj gjatë kësáj dite kështu që keni për të káluar një ditë të shkëlqyer. Për ju të dashurùarit d jetë dite e favorshme kjo e sotmja. Do jeni të qártë në mendime dhe do e dini mirë çfarë hapash të hídhni. Edhe ju beqárët do jeni me më shumë fat se kurrë dhe do e gjèni princin tuaj të kaltër.

Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të mëdhá. Komuníkimi do privilegjohèt në pùnë kështu që do e keni gjíthçka shumë më të lehtë. Për shumë çështje do jeni në të njëjtën linjë me kolegët dhe shefat tuaj. Gjendja e financave do jetë e mirë deri në mesdite, por për shkák të disa shpenzímeve të pamenduara situata mùnd të ketë lëkundje.

Peshqít Sido që t’iu vijnë gjërat gjatë kësáj dite ju sërish nuk do e hùmbni energjínë dhe gjallërinë. Pengesat do mùndoheni t’i kaloni pa u nxituar shumë. Ju të dashurùarit do jeni shumë të ngarkuar me pùnë dhe keni për ta lënë pas dore partnerin tuaj. Do bèni mirë të flisni me të dhe t’ia sqároni gjíthçka párá se të keni pro bleme.

Ju beqárët do keni vetëm disa tákime normale dhe do mbèteni sërish vetëm. Në pùnë do jeni profesionistë dhe do i krýeni me sáktësi të gjítha detyrat që do iu japin shefat. Në asnjë moment nuk do ankòheni për vèshtírësitë që do iu dalin. Në planin financiar gjíthçka do ndrýshojë për mirë fálë mbështètjes së madhe që do iu japin disa familjarë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments