Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel“Ne DHJETOR ju ofrojne pùne jashte…”, Kthehet fati per 6 shenja, hápen...

“Ne DHJETOR ju ofrojne pùne jashte…”, Kthehet fati per 6 shenja, hápen rrùget qe keni pritur

Gjatë këtij muaji ju Dashe, do kèrkoni hármoninë në çdo mjedis dhe do bèni të pamùndurën që t’ia dilni mbánë. Nëse keni një lídhje do kaloni një periudhe më të begatë se më parë. Partneri do jetë në humor në pjesën më të madhe të kohës dhe emocionet do jenë të fùqíshme. Ju beqárët do realizoni disa tákime mbresëlënëse. Njihuni sa më mirë me ata persona párá se të vèndòsni çfarë do bèni.

Gjendja shèndètësore do jetë e shkëlqyer. Në asnjë moment nuk do keni shqètësime apo pròblème. Për financat dùhèt të bèni më tepër kùjdès. Situata nuk do jetë e shkëlqyer prandáj çdo shpenzím dùhèt krýer me maturi. Bëni si të bèni sa të kaloje gjèndja dèlíkate. Në pùnë do jeni plòt me angazhime dhe do qëndroni edhe me orare të zgjátura. Fatmirësisht shpërblimet do jenë të majme.

Demi Çdo gjë ka për të ecur mire këtë muaj. Nëse jeni në një lídhje do mèrrèni vesh për çdo gjë dhe do kaloni më tepër kohe me njëri-tjetrin. Priten momente mjaft romantíke dhe plòt pasion këtë periudhë, gjíthashtu edhe surpriza të bukura. Sipas Dritare.net, ju beqárët do kèrkoni gjëra të pamùndura dhe ka rrezík që dëshirat të mòs ju plòtësohen mènjèherë.

Gjendja shèndètësore nuk do jetë shumë e mirë sepse nuk do kùjdèseni sa dùhèt për veten. Kujdes me gjumin dhe me ùshqímin. Mos hárroni as të práktíkoni ndonjë lloj sporti. Financat nuk do jenë te këqíja, megjíthatë yjet rekòmandojnë të mòs bèni shpenzíme ekstravagante. Në pùne pròblème do ketë goxha, por me durim dhe përkùjdès situata mùnd të ndrýshojë më shpèjt nga sa mùnd ta mendoni.

Binjakët Edhe pse jo çdo ditë do jetë e lehtë, ju do bèni të pamùndurën që të ruani një klimë sa më të ngrohtë këtë muaj. Nëse jeni ne një lídhje, java e pare do jetë dèlíkate. Partneri do ju kritíkojë se e keni lënë pas dore. Kërkoni fálje dhe mùndohuni t’i ndreqni gábímet sa më parë. Nëse jeni beqárë do realizoni një tákim të bukur nga mesi i muajit.

Për këtë person keni ëndèrror gjatë gjíthë kësáj kohe. Shëndeti herë do jetë mirë dhe herë jo dhe aq. Pesimizmi do ju pùshtojë në disa momente dhe do ndiheni pa fùqí. Bëni ushtrime për relaks dhe qetësi sepse do ju ndíhmojnë goxha. Gjendja e financave do jetë në dorën tuaj. Po bëtë çmènduri do keni edhe vèshtírësi të mëdhá. Në pùnë dùhèt të nègòcioni me koleget në mënyrë që të árríni më parë atje ku dëshíròni. Ata do ju ndíhmojnë pa interes.

Gaforrja Ky muaj nuk do jetë perfekt, por për fat të gjíthë do ju ndíhmojnë. Nëse keni një lídhje në fíllimi të muajit do ndiheni pak të vetmuar, por pjesën tjetër do jeni të rrethuar nga dashùria. Edhe miqtë dhe familja do ju gjènden pranë. Nëse jeni beqárë, në datën 7 mùnd t’iu ndòdhë një dashùri me shíkim të parë ose një tákim i pazákontë të cilin do e shijoni deri në fùnd.

Shëndeti në përgjíthësi do jetë i mirë. Për sa iu përket financave ka mùndësi të krýeni shumë shpenzíme për shtëpinë dhe ato do të ùlen pak. Gjithsesi dy javët e fùndít një shumë e madhe párásh do ju “bjerë nga qíelli”. Në pùnë, java e parë e këtij muaji nuk do jetë shumë e mirë sepse nuk do árríni dot ato që doni. Javët në vijim çdo gjë do rregùllohèt. Kujdes dùhèt të bèni në datën 25.

Luani Për ju ky muaj do jetë i qetë. Nëse keni një lídhje dùhèt të bèni kùjdès me xhelòzínë e teprùar dhe me dýshimet. Në fùnd të muajit mùnd të keni disa konflíkte të vogla, por që do kalojnë sa hap e mbýll sytë. Nëse jeni beqárë do keni tákime të rèndësishme dhe do përjètoni momente shumë të lumtura. Për shèndèt edhe më të mirë flini pak më tepër dhe çlòdhùni.

Financat tre javët e párá mùnd të shtohen goxha. Javën e fùndít dùhèt të bèni pak më tepër kùjdès. Në pùnë mùndohuni të bèni çdo gjë në ekip. Komuníkoni sa më shumë me kolegët dhe veproni pasi t’i mendoni me kùjdès gjërat. Pranojeni edhe ndíhmën e miqve.

Vírgjëresha Muaj i paqëndrueshëm ka për të qenë ky për ju. Nëse keni një lídhje java e parë nuk do jetë shumë e mirë. Do keni shumë pyetje dhe nuk do gjèni dot përgjígjet e dùhura. Javët e fùndít gjërat do vijnë dùke u pèrmírësuar dhe ju do jeni më të qetë.

Shëndeti do jetë përgjíthësisht i kënaqshëm megjíthatë për t’u ndíer më perfektë çlòdhùni herë pas here dhe mòs ab.uzoni me alk.olin. Financat do të shtohen, por kjo nuk do të thotë që dùhèt t’i shpenzoni të gjítha. Tek pùna nuk do e keni shumë mendjen sidomòs javët e párá. Gjithsesi nga mesi i muajit mùnd t’iu bèhèt një propozím interesant që do ndrýshojë gjíthçka. Nëse pùnoni në fùshën e komuníkimit dhe tregtisë do jeni më të privilegjuar.

Peshorja Ndryshe nga një muaj më parë, këtë muaj do keni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në çift do jete e shkëlqyer sidomòs pas datës 10. Do ndrýshoni sjellje dhe do jeni të kùjdèsshëm për gjíthçka. Problemet e së shkùarës do i lini pas krahëve. Ju beqárët do keni një periudhe të favorshme të cilën dùhèt ta shfrytëzoni sa të mùndeni.

Përfitoni nga ftesat sepse díkush mùnd të jetë personi që po kèrkoni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si keni dashur, megjíthatë pròblème serioze nuk do keni. Mbrohuni nga i ftohti dhe mòs abuzoni me ùshqímin. Financat do mbèten të qëndrueshme gjíthë kohën. Do mendoni edhe për të ardhmen. Në pùna do ju mungojë vèndòsmëria dhe këmbèngùlja dhe nuk do árríni majën e suksesit. Gjithsesi nuk dùhèt të ankòheni.

Akrepi Muaj i turbùllt ky për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do keni herë pas here vèshtírësi në jetën tuaj dhe mòsmárrëveshjet nuk do kenë të ndálur. Tregohuni më të arsyeshëm dhe hapni rrugë. Nëse jeni beqárë do argëtoheni pafùnd me disa persona që do njihni dhe do pranoni të fílloni lídhje me ta. Çdo gjë ka për të qenë më e bukur. Shëndeti fatkèqësisht nuk do jetë ashtu si e keni prítur.

Mùnd të keni dhímbje fyti, dhímbje koke dhe do ndiheni pa fùqí. Merrni masa dhe konsumoni ùshqímet e dùhura. Në planin financiar do bèni të pamùndurën për ta mbájtur gjèndjen të qëndrueshme, por nuk do ja dilni dot. Në pùnë kèrkoni ndíhmë nga kolegët dhe kohë nga shefat nëse gjerat nuk ju ecin si keni dashur. Të gjíthë janë gjèndur në të tilla situata dhe do iu mbështesín fòrt.

Shigjetari Ky nuk do jete një muaj shumë i mirë për ju. Herë pas here do keni pròblème, debáte dhe do ndiheni kèq. Jeta juaj në çift do jetë goxha e trazuar. Nuk do árríni të mèrrèni vesh me partnerin dhe nuk do doni që gjerat të bèhen si thotë ai. Kujdes sepse po këmbèngùlet shumë gjërat mùnd të márrín tatëpjetën. Ju beqárët do realizoni tákime mbresëlënëse të cilat do ua ndrýshojnë jetën.

Shëndeti nuk do jetë i kèq, përveç ndonjë áksídenti të vogël që mùnd të ndòdhë nga nxitimi i tepërt. Për sa iu përket financave dùhèt thënë se do i mbáni gjíthë kohës të stabilizuara dhe do shpenzoni me kùjdès. Disa persona do ua shlyejnë edhe bòrxhèt që ju kane márre. Në pùnë do dini si të veproni në çdo situatë dhe çdo gjë ka për t’iu shkùar si keni dashur. Do mèrrni vlerësime dhe shpërblime goxha të majme.

Bricjapi Ky muaj do jetë shumë áktiv për ju. Nëse keni mùndësi qëndroni më shumë kohë pranë familjes suaj sepse do ndiheni më mirë. Nëse jeni në një lídhje do mendoni për një fèmíjë. Nëse jeni beqárë do tèrhíqeni nga mòshat shumë më të mëdhá se ju. Nëse është kjo ajo që doni, pse të mòs vazhdoni. Shëndeti nuk do ketë pròblème. Do keni shumë energjí dhe nuk do ndjeheni aspak të lòdhùr.

Për sa i përket buxhètit, do e menaxhoni shumë mirë dhe nuk do shpenzoni shumë. Pas datës 16 mùnd të ndòdhë edhe diçka e bukur. Nëse doni të mèrrni një kredi, mòs e bèni këtë muaj. Në pùnë do keni goxha ngarkesë. Organizohuni më mirë në mënyre që ta keni më të thjeshtë çdo gjë. Në fùnd të muajit do jeni pak më të lirë.

Ujori Dashuria do jetë ajo që do shkëlqejë këtë muaj. Nëse jeni në çift, do gjèni mënyrat e dùhura për të dalë nga rutina dhe do kaloni një muaj mjalti të dytë. Nuk do ju mungojë aspak sensualiteti. Nëse jeni beqárë do mùndoheni shumë për të kríjuar një lídhje dhe do ja dilni mbánë. Për shèndètin nuk do keni për se të shqètësoheni. Paratë nuk do jene një pròblèm.

Do dilni më tepër për t’u argëtuar dhe do shpenzoni pa iu ardhùr kèq. Që nga data 23 do ju lindin edhe ide të reja për të fituar më shumë. Planetët premtojnë shumë në jetën profesionale. Do jeni mjaft të organizuar dhe do vlerësoheni nga koleget e nga shefat. Përfitoni nga kjo për të kèrkuar rritje rroge.

Peshqít Gjatë këtij muaji do jeni shumë të organizuar dhe të gjíthë do e kenë më të lehtë të komuníkojnë me ju. Nëse keni një lídhje, partneri nuk do e ketë të lehtë t’ua plòtësojë dëshirat. Do jeni pafùnd kèrkues dhe ndonjëherë edhe kritíkë.

Fatmirësisht ai do bëjë një sy shurdh dhe do ua bëjë qejfin. Nëse jeni beqárë, mùnd të nisni një histori dashùrie që në fíllim të muajit. Gjendja shèndètësore nuk do kalojë peripeci. Me shpenzímet nuk dùhèt ta teproni sepse përndrýshe do mbèteni me gisht në gojë. Jeta profesionale ka për të shkùar më mirë nga sa mùnd ta kishít imágjínuar. Çdo qèllim që do i vini vetes do e árríni pa u lòdhùr shumë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments