Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelBinjaket me 2 yje, Ujori me 5 yje/ Mos flini, Meri jep...

Binjaket me 2 yje, Ujori me 5 yje/ Mos flini, Meri jep rènditjen e shenjave per 7 dite

Në páráshíkimin në “Rudina” në Tv Klan, astrologia Meri Shehu ínfòrmon se jemi në javën më të rèndësishme të vitit. Eklipsi díellor dhe Hëna e re në Dem kanë energjí të fùqíshme që do lèvízín lídhjet ármíke ndáj kjo do të ndíkojë fòrt në të gjítha shenjat. Priten ndrýshime të mëdhá, por edhe rrezíqe për secilën shenjë të zòdíakut.

Kjo është java më e rèndësishme e vitit, është një nga javët më të fùqíshme që ne do bëjmë pùnë të mëdhá, disa do zhgènjehen më shumë se asnjëherë. Kemi një eklips díellor dhe Hënën e re në Dem, që është gjë e rrallë ndáj energjítë janë të fùqíshme. Shenjat e qëndrueshme Dem, Akrep, Luan dhe Ujor të 10-ditëshít të dytë do kenë një ndrýshim të madh në jetën e tyre që do mbizòtërojë për shumë vite.

Dashi – 3 yje Shumë planetë në shenjën e Peshqve, përsëri planet e tyre nuk dalin përpárá ose të jenë të dùkshme, por në prapaskenë do bèhen shumë márrëveshje ekonomíke të fùqíshme. Nëse ka ndonjë projekt ambicioz por që edhe riskojnë, ta márrín në konsideratë por t’i mbájnë të fshèhta planet e tyre. Takimi i Mërkùrit me Neptunin e Jupiterin do sjellin márrëveshje të mëdhá.

Demi – 4 yje Do ndrýshojnë jetën për mirë dhe do fokusohen në gjëra të reja, por mùnd të kenë edhe ndonjë surprizè të paprítur. Do hyjnë në rrugë të re, fùndi i javës do jetë bòmbástík në ndrýshime. Të lindurit në 10-ditëshin e dytë do kenë edhe një zhgènjim të madh, ndáj dùhèt të përcáktojnë të drejtën nga e gabuara.

Binjakët – 2 yje Ka një prapaskenë të fùqíshme lídhùr me pùnën, janë pak të lòdhùr dhe nuk i dinë gjërat. Do çlirohen pasígùritë nga fùndi i javës dhe do fíllojnë një jetë të re. Një femër do ndíkojë nègátivisht në mbýlljen e disa projekteve të tyre. Forcat do dalin lídhùr me kárrierën pas eklipsit dhe Hënës së re.

Gaforrja – 2 yje E kanë márrë me qetësi dhe gjërat nuk kanë freskinë e dùhur. Duhèt të víhen në lèvízje sepse dùhèt të márrín një inovacion më shumë. Kontáktet, márrëveshjet e reja dhe márrëdhëniet dùhèt të jenë stabël, jo emocionale.

Luani – 3 yje Javë fantastíke në márrëveshje ekonomíke sepse të lindurit në 10-ditëshin e dytë do hyjë në një rrugë të re, do shijojnë pasione, por disa nuk do ndájnë të drejtën nga e gabuara. Ekzíston mùndësia e një gábími fátál në jetën e tyre nëse nuk janë të kùjdèsshëm.

Vírgjëresha – 4 yje Është një nga javët më èrotíke në márrëveshje, planifíkime, partneritete, qèllime të reja, surprizè të madhe. Fati vjen drejt jush dhe ju përkëdhel por dùhèt të prisni fùndin e javës sepse eklipsi díellor e Hëna e re duan kohën e tyre për t’iu dhënë fùshëpamjen dhe sígùrinë për të ecur përpárá. Është një javë që mùnd të mèrrni vendime të rèndësishme dhe të nënshkruani kòntráta të mëdhá në çfarëdo aspekti.

Peshorja – 3 yje Si shenjë kárdinale dùhèt të mèrret shumë me pùnën e projektet, do kenë intensitet pùne, nuk do kenë famën që kèrkojnë por do kenë avantazh të madh. Në ekonomi do kenë disi pasígùri e hùmbje ndáj mòs të rrezíkojnë në këto ditët e párá.

Akrepi – 4 yje Mùnd të dashurojnë, kríjojnë, bëjnë vepra të bukura, do kenë një javë shumë èrotíke. Hyjnë në kontákte të mrekùllueshme dhe mùnd të mèrrèn me shumë áktivitete. Është një javë martesash e báshkëpùnimesh të rèndësishme që ju jep mùndësínë e një fíllimi të ri.

Shigjetari – 3 yje Janë të lòdhùr e pezmatuar dhe kanë një pasígùri lídhùr me shèndètin e pùnën. Duhèt të presín fùndin e javës që të shohin më mirë perspektivën e gjërave dhe pùnëve. Marrëveshjet familjare dhe sqárimet do jenë të mira, por dùhèt t’i kenë kùjdès e përparësi.

Bricjapi – 2 yje Hëna e re ende nuk po iu jep finalizímin siç dùhèt por e rèndësishme është që do kenë një pèngesë deri në fùnd të javës. Kjo vjen nga një femër pranë familjes ose shoqërisë që i pèngon por pas fùndít të javës e tutje do márrín kënaqësi. Të kenë kùjdès shèndètin.

Ujori – 5 yje Është një çështje shumë e rèndësishme për ekonominë, familjen, ndrýshimet, zhvèndòsjet dhe surprizat. Ujorët e 10-ditëshít të dytë dùhèt të kenë kùjdès sepse mùnd të máshtrohen ose gabojnë fòrt dhe kjo mùnd të rrëzohèt si kështjellë rëre.

Peshqít – 5 yje Planetët janë thuajse të gjíthë në Peshk e lídhen bukur dhe do i shohim në intensitet pùne. Hëna e re dhe eklipsi díellor sjellin një mbýllje e një hapje. E rèndësishme është që dùhej të mbýllej porta dhe nuk dùhèt të bíen në lídhjen fátále. Janë të destinuara për të ndòdhùr dhe java do jetë kármíke për të gjíthë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments