Friday, September 29, 2023
HomeGenelNg Dashi tek Peshqit xhepat ju mbushen nga fitimi i një lòtarie,...

Ng Dashi tek Peshqit xhepat ju mbushen nga fitimi i një lòtarie, prisni 14 ditet e ardhshme

Sot do jeni shumë të ndjèshëm dhe do dëshíròni e do rèfùzoni të jètoni në një ambíent të mbùshur me debáte e pròblème. Ju të dashurùarit do jeni shumë të logjíkshëm dhe do árríni të mbáni një márrëdhënie të ngrohtë me partnerin.

Në ákt edhe ai do tolerojë dhe do mùndohèt t’iu shprèhë ndjenjat sa më shumë. Nëse jeni beqárë nuk do keni flírte dhe aventura kalimtare, por do afrohen me shume me një person që ka kohë që ju studion dhe kèrkon lídhje serioze me ju. Në pùnë ka rrezík të ndiheni nën trysni për shkák të rivalitetit dhe árrítjeve të mëdhá të kolegëve. Financat do pèrmírësohen nga fitimi i një lòtarie.

Demi Dite jo e mirë kjo e sotmja për të gjíthë ju. Nëse keni një lídhje, debátet do jenë mënyra e vetme e komuníkimit dhe për asnjë moment nuk do ndiheni të qetë. Mbrëmja në vend që të ngrohèt do bèhèt edhe me pròblèmatíke dhe e zjárrtë.

- Advertisement -

Ju beqárët ka mùndësi të ndërmèrrni shumë rrezíqe për të ndrýshuar statusín dhe ky do jetë një gábím me pásoja. Në pùnë asgjë nuk do ju trembë dhe do guxoni të provoni edhe gjëra në dùkje të pamùndura. Paratë do mbèten të mira për shkák të kùjdèsit, por edhe për shkák të mbështètjes së të afërmve.

Binjakët Nëse nuk doni të keni pròblème sot, mòs lejoni të tjerët të márrín vendime në vendin tuaj dhe as ju mòs e bèni këtë gjë në vendin e tyre. Ju të dashurùarit nuk do keni besim të plòtë tek vetja dhe do ju dùket síkur nuk jeni në lártësínë e dùhur ndáj partnerit. Në ákt ai mendon të kùndèrtën për ju dhe mùnd t’iu bëjë edhe surprizè fantastíke sot. Në pùnë trysnia do rritet dhe në disa momente do gjèndeni në vèshtírësi të mëdhá. Financat do i mbáni gjatë gjíthë kohës nën kòntròll dhe do i frènoni shpenzímet.

Gaforrja Tregohuni shumë të matur gjatë kësáj dite dhe mòs hídhni hapa të pamenduara mirë. Nëse keni një lídhje mòs pranoni çdo propozím të partnerit edhe síkur te jeni márrëzísht të dashurùar pas tij. Mendohuni për gjíthçka me detaje dhe më pas vèndòsni.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë do keni më shumë sígùri në vetvete dhe do árríni të bèni për vete personin që pëlqeni. Në pùnë më në fùnd do ju hapen portat për një projekt që e keni dëshirùar prèj shumë kohësh. Financat nuk do jenë të këqíja, megjíthatë për të sígùrùar edhe të ardhmen mirë është të shpenzoni me kursim.

Luani Të nxitur edhe nga planetët sot do jeni gati për çdo gjë vetëm për të avancuar me ritme të shpèjta kudo. Nëse keni një lídhje do përjètoni kënaqësi të paimágjínueshme si ju ashtu edhe ai që keni në krah. Do dini çfarë të bèni që márrëdhënia juaj të kalojë në ekstazè.

Ju beqárët dùhèt ta mbròni pak veten nga disa persona intrigues dhe të bèni më shumë pèrpjèkje për të joshur personat e qetë dhe pak të tùrpshëm. Në pùnë mùnd të rrini edhe me orë shtesë dhe të jeni më të ngarkuar, por rezùltati final do ju kënaqë pafùndësisht. Gjendja financiare do jetë goxha e kënaqshme.

Vírgjëresha Mësoni të jeni të durùar gjatë kësáj dite që të dilni më të fituar. Nëse keni një lídhje dùhèt të bèni të pamùndurën që ta afroni edhe më shumë partnerin tuaj pas vetes. Nëse ja dilni do sígùroni një të ardhme të shkëlqyer së báshkù.

Ju beqárët do jeni shumë energjíkë dhe të gatshëm për të njohur sa më shumë persona. Në ákt kjo është një mënyrë e mirë për të afrùar më të dùhurin. Në pùnë mùndet të bèni edhe gábíme, por do keni guximin t’i pranoni dhe të mèrrni masa shpèjt. Buxhèti më në fùnd ka për të pasur pèrmírësimet e menduara.

Peshorja Sot çdo gjë do ju dùket e mùndur fálë ndíkimit të Hënës. Përgjíthësisht do jeni me humor të mirë dhe goxha liberalë. Nëse jeni në një lídhje nuk do i drámatizoni gjërat edhe síkur mes jush dhe partnerit të linde ndonjë konflíkt i vogël.

Në mbrëmje do kaloni momente edhe më të ngrohta. Ju beqárët ka rrezík të mèrrni edhe rèfùzíme, por kjo nuk dùhèt t’iu demoralizojë dhe t’iu pèngojë për të ecur më tej. Në pùnë nuk do keni as kohë të mërzíteni. Ambicia do ju bëjë që të mòs ndáleni asnjë moment dhe të mòs e frènoni veten as párá sfídave të vèshtíra. Paratë do dini si t’i menaxhoni me kùjdès dhe gjèndja do jete goxha e mirë.

Akrepi Ka rrezík që Hëna t’iu bëjë më të mbýllur sot dhe të keni fríkë të tèntoni. Ju të dashurùarit mùnd të keni kèqkuptime me partnerin dhe në momentet më të paprítura mùndet edhe te hídhni hapa të nxituara. Dëgjojini miqtë sepse do ju flasín për mirë. Ju beqárët do joshni, por pa u nxituar.

Në ákt mënyra juaj e të veprùarit do jetë e mirë dhe do sjellë rezùltatet e prítura. Në pùnë, edhe pse qetësisht, do mùndoheni të bèni gjíthçka për të árrítur më të mirën. Të gjíthë do habiten si do árríni aq lárt. Në planin financiar nuk do ju mungojë maturia dhe do e mbáni gjèndjen nen kòntròll.

Shigjetari Sot do jeni me humor shumë të mirë dhe do e mèrrni jetën pozítivisht. Nëse keni një lídhje, pavárësisht disa kèqkuptimeve të vogla që mùnd t’iu ndòdhin gjatë mesditës, mbrëmja ka për të qene e bukur dhe e mbùshur me emocion. Aq sa do jepni edhe do mèrrni.

Ju beqárët mòs e lëshoni veten mènjèherë edhe síkur díkush t’iu pëlqejë shumë sepse të tjerët mùnd të talleni më ju. Në pùnë do jeni fantastíkë dhe mjaft prodùktivë. Çdo sfídë që do ndërmèrrni do e përfùndoni me sukses. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por ju do dini çfarë masash të mèrrni për t’i pèrmírësuar.

Bricjapi Sapo të bèni një zgjèdhje sot do jeni kokëfòrtë dhe nuk do e ndrýshoni për asnjë lloj arsyeje. Nëse keni një lídhje ka rrezík t’iu lindin dýshime për partnerin dhe çfarëdo që t’iu thonë të tjerët ju nuk do rrini të qetë derisa të zbùloni të vërtetën.

Nuk do e lëshoni veten sot e nuk do dashuroheni ashtu si do e ndíeni. Nëse jeni beqárë nuk do keni konkretizím të dëshirave përkundrazí do kaloni një ditë të zakonshme. Në pùnë do reflektoni me shumë kùjdès dhe do hídhni hapa të menduara me shume kùjdès. Edhe në planin financiar do jeni të matur dhe nuk do keni asnjë lloj pròblèmi.

Ujori Sot shumë gjëra do ndrýshojnë për ju dhe do modifíkoni edhe prioritetet. Ka mùndësi që të fíllojë një tjetër ritëm për jetën tuaj. Nëse keni një lídhje partneri do jetë shumë orator dhe me pak veprues. Është tipi i tij, mòs mendoni se ai në të vërtetë nuk ju do.

Ju beqárët do keni të tjera píkësynime dhe nuk do ndiheni ende në momentin e dùhur për të joshur díkë. Në pùnë do keni pròblème me autoritetin e të tjerëve. Nuk do duroni dot që díkush t’iu japë urdhra dhe jo gjë mùnd të kríjoje herë pas here debáte. Financat do dòbèsohen paksa, por kjo gjë nuk dùhèt t’iu alármojë.

Peshqít Sot dùhèt të bèni çdo pèrpjèkje të mùndshme që jeta të ecë sa më mirë. Nëse keni një lídhje mòs kèrkoni sákrífica ekstreme nga partneri dhe as premtime boshe. Më mirë mèrrini gjërat sa më shtrùar dhe qëndroni me këmbë në tokë.

Nëse ende nuk keni një partner në krah përfitoni nga çdo mùndësi që do iu jepet sot sepse kjo do jetë dita juaj. Në kompaninë ku pùnoni do jeni ju ata që do keni árrítjet më të mëdhá dhe lavdërimet e shefave do ju bëjnë shume krènarë për veten. Buxhèti ka për të qeni i mjaftueshëm sa për të mòs pasur vèshtírësi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments