Do te mèrrni nje propozím per 1 vend pùne me shume lèke, A e ke ti kete shenje

Dashi: Është një periudhë e ngádaltë por e rèndësishme ríkuperimi për ju. Të lindurit në dhjetëditëshin e tretë të shenjës do të pèsojnë zhgènjime në sektorin sentimental, pasi sjellja e partnerit do t’ju lèndojë. Shmangini veprimet impùlsive, sepse mùnd të pendoheni më vonë. Deri në fùnd të nentorit mùnd t’i zgjídhni pròblèmet tuaja. Tani ka ardhùr momenti që të kèrkoni zgjèdhje të reja. Dashi do të mbájë vendin e 11-të.

Demi: Kjo do të jetë një javë e mbárë për të lindurit e kësáj shenje. Nga píkëpamja emocionale dhe sentimentale gjërat do t’ju shkòjnë shumë mirë. Marsi dhe Jupiteri në prapavijë ju nxísín që të zgjídhni disa çështje práktíke. Kushdo që është beqár dùhèt të fíllojë të shíkojë përreth. Në aspektin financiar situata do të jetë gjíthashtu pozítive. Të ardhùrat do t’ju shtohen, por shmángini shpenzímet për gjërat e panèvojshme. Demi do të jetë në vend të dytë.

Binjakët: Nga e premtja mùnd të jeni dùke lùftuar me një shqètësim fizík, që do të árríni ta kapërceni shkëlqyeshëm. Parashíkimi për shenjën tuaj është pozítiv në përgjíthësi, edhe pse yjet ju këshillojnë që ta shtrini këmbèn sa keni jorganin. Faturat që keni për të paguar mùnd t’ju kenë kríjuar njëfarë síkleti. Që nga dita e enjte, Venusi do të jetë shumë áktiv në shenjën tuaj. Hera herës do të shfaqeni të pavèndòsur, por do të keni aftësínë për t’i gjýkuar gjërat drejt. Binjakët do të jenë në vend të 7-të.

Gaforrja: Nuk prítet që kjo të jetë një javë e mbárë. Hera herës do të keni përshtýpjen se do të bini nga shiu në breshër. Planetët nuk janë rreshtuar në pozícion të favorshëm për shenjën e ujit. Mërkùri do të vazhdojë të jetë në prapavijë. Për t’u qetësuar do të bènit mirë të meditoni ose t’i kushtoni më shumë rèndësi pasioneve tuaja. Kjo do t’ju qetësonte dhe do t’ju shpërqendronte nga pròblèmet. Gaforrja do të rènditet në vend të 12-të.

Luani: Do të dini të trègòheni lárgpamës. Kalimi i dyfishtë i Marsit dhe Merkùrit në orbitën e Bricjapit mùnd të jetë jashtëzakonisht i favorshëm për të lindurit në shenjën e Luanit këtë javë dimri. Ata do të dinë të trègòhen të matur dhe ta shtrijnë këmbèn aq sa kanë jorganin. Sektori i privilegjuar do të jetë ai i pùnës, ku gjatë tri ditëve të fùndít do të jetë shumë më e lehtë të hiqni dorë nga diçka tani për të përfituar më shumë në të ardhmen. Këtë javë ju tákon vendi i tretë.

Vírgjëresha: Do të hapen përpárá jush rrugë të reja. Ditën e mërkurë, të enjte dhe të díelën do të ketë ndrýshime për të lindurit në shenjën e Vírgjëreshës, sidomòs në aspektin sentimental. Ata që janë të përfshirë në márrëdhënie toksíke dùhèt të gjejnë guximin që t’i japin fùnd, në mënyrë që të kenë mùndësi të gjejnë një person më të përshtatshëm. Vírgjëresha do të jetë në vendin e pestë.

Peshorja: Çiftet që kanë pasur kríza ose debáte të shumta, tani do të dùhèt të përpiqen të ríkuperojnë márrëdhënien e tyre, sepse kjo fazè është me të vërtetë vendimtare. Fundi i nentorit do të mùnd të japë atë që fíllimi i muajit nuk solli. Në përgjíthësi është një qíell vërtet pozítiv për emocionet dhe márrëdhëniet romantíke. Mos i nënvlerësoni situatat që mùnd t’ju japin avantazhe. Nga kjo e díel nis një fazè ríkuperimi psíkofizík. Peshorja mbán vendin e tetë.

Akrepi: Po përjètoni një gjèndje tènsíoni si në dashùri ashtu edhe në márrëdhëniet ndërpersonale, por jeni më të vetëdijshëm për atë që dëshíròni. Me kalimin e kohës do të ndiheni më të qetë. Ata që kanë mùndësínë për të lèvízur ose për të ndrýshuar ambíent, dùhèt ta bëjnë. Tani e tutje do t’ju dùhèt të mèrrni vendime bazuar në atë që është më e mira për ju dhe jo për të tjerët. Akrepi do të jetë në vendin e gjashtë.

Shigjetari: Ndiheni të lòdhùr në këtë periudhë dhe prandáj dùhèt t’i mèrrni gjërat me qetësi.  Tani është thelbësore për ju që të ríkuperoni fòrcat. Në aspektin sòcíal dhe sentimental situata páráqítet pozítive. Nëse më parë keni qenë të zhýtur në botën tuaj dhe nuk donit të hapeshít me të tjerët, tani dëshira për të ndërveprùar po ju ríkthehèt. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më të mbára të javës. Këtë javë do të jeni në vendin e 10-të.

Bricjapi: Të kesh një qíell pozítiv nuk mjafton për të márrë atë që dëshiron. Ata që u dogjën në të káluarën tani do të dùhèt të jenë pak më vigjílentë për të análizuar plòtësisht situatat rreth tyre. Në një periudhë të favorshme si kjo, mùndësitë nuk do t’ju mungojnë. Do të váret nga ju që të gjèni atë që bèn për ju. Ky është një vit i mbárë për çiftet që kèrkojnë stabilitet ose duan një fèmíjë. Bricjapit i tákon vendi i parë.

Ujori: Hòròskòpi ju buzèqesh, sepse Dielli është në shenjën tuaj. Edhe ata që mùnd të kenë thënë disa herë “jo” tani mùnd të ndrýshojnë mendje. Është një qíell pozítiv për ata që duan të fíllojnë një projekt pùne. Nëse jeni dùke bërë shumë gjëra njëherazí, do t’ju kèrkohèt të bèni një zgjèdhje. Urani së shpèjti do të fíllojë një tranzít në shenjën tuaj dhe kjo mùnd t’ju bëjë disi të ndjèshëm. Ata që kanë një márrëdhënie të ndërlíkuar mùnd të vèndòsín ta ndërpresín atë dhe të shíkojnë përreth. Ujori do të jetë në vend të katërt.

Peshqít: Në këtë fazè kemi shumë planetë të favorshëm, por ata që mbýllen në shtëpi ose janë shumë dýshues mùnd të mòs e ndíejnë ndíkimin e tyre. Ju keni 5 planetë në favor të shenjës suaj, me Neptunin që mùnd t’ju ndíhmojë të përmbùshni një ëndèrr. Nëse keni ide të realizueshme, në këtë periudhë do t’ju dùhèt të përvishni mëngët dhe të fílloni pùnën. Do të keni edhe më shumë shárm, kjo do të ndíhmojë edhe beqárët që kèrkojnë një shpirt binjak. Peshqít do të mbájnë vendin e nëntë.

Leave a Comment