Fati i plòtë nga Sùsan Míller/ Dáshin e ngrè Lèku, Bínjakët e Lùanët marrin letra e pùnës në dímër – MEDIA NEWS
Genel

Fati i plòtë nga Sùsan Míller/ Dáshin e ngrè Lèku, Bínjakët e Lùanët marrin letra e pùnës në dímër

Ky është muaji i ndrýshimeve per ju te ardhurit te jete me shenjen e Dashít, të paprítura që as nuk jua mèrrte mendja që do të vinin! Shumë diskutime do të ketë rreth páráve. Momenti më i paprítur do të jetë ai i 4 nëntorit kur Hëna e Plòtë mùnd t’ju shkáktojë disa tèlashe që lídhen me financat. Normalisht, ky do të ishte një moment shumë i mirë për të diskutuar rreth përfitimeve që mèrrni nga kompania juaj, por dùke qenë se pozícioni i Uranit (planeti i të papríturave) s’është në anën tuaj, shtyjini márrëveshjet për një moment të dytë.

Ç’mùnd të ndòdhë? Për shembùll, ti mendon se kèrkesa juaj për rritje rroge do të pranohèt lehtësisht, por mùnd të zbùlosh që të është rèfùzuar, shtyrë, apo redùktuar paprítur. Në një muaj si ky është mirë të mòs i mèrrni gjërat të mirëqëna pasi mùnd të rezùltojnë ndrýshe nga ç’shpresoni ju. Strategjía më e mirë është të mòs supozoni për asgjë këtë nëntor.

Një shpenzím që s’e prisnit mùnd t’ju dalë paprítur, prandáj bèni kùjdès. Saturni do t’ju kèrkojë të jeni práktíkë dhe ta shihni situatën siç është në të vërtetë. Mos shpenzoni kohë dùke u ankuar për padrèjtèsitë që po ju bèhen, por gjèni një zgjídhje për gjërat. Ju dùhèt thjesht të prisni, derisa të vijë momenti kur gjërat të bèhen mirë.

Dy javë më vonë, një eklips hënor në Dem do të ndòdhë në shtëpinë tuaj të dytë, atë të ardhùrave. Mund të dëgjoni për fùndin e një burimi të ardhùrash dhe fíllimin e një tjetri. Universi nuk i toleron shumë boshllëqet dhe do të gjejë një tjetër mënyrë për t’ju sjellë párá. Pas shumë pèrpjèkjeve do të márrësh rritjen që kèrkove.

16 nëntori do të jetë një periudhë e mirë për ju, sidomòs në anën e kárrierës. Një njeri shumë i rèndësishëm ka mbètur shumë i kënaqur nga performanca jote në të shkùarën. Prandáj, prisni të mèrrni lájme të mira paprítur që lídhen me anën tuaj profesionale.

Kontrollo herë pas here llògaritë bankáre dhe kártat e kreditit, për t’u sígùrùar që nuk ka ndòdhùr asnjë ndrýshim i paautorizuar. Nevoja për të mbròjtur veten do të jetë krýefjalë gjatë nëntorit. Nëse po përjètoni një dívòrc, 19 nëntori do të jetë finalizími i procesit. Nëse díkush ju ka párá bòrxh, mùnd t’i mèrrni të gjítha rreth kësáj date, ose të páktën një pjesë të mirë. Eshtë e vërtetë që nëntori do t’ju gjejë me makinë llògaritëse párá, por s’mùnd të bèni asgjë për këtë.

Përsa i përket romancës, nuk ka shumë të reja gjatë këtij muaji. E gjíthë energjía juaj është fokusuar tek párátë dhe kárriera. Bëni durim sepse dhjetori do të jetë shumë herë më i thjeshtë dhe do t’i shijoni siç dùhèt pùshimet!

Demi një lídhje e fòrtë mùnd të bèhèt paprítur e paqëndrueshme dhe personi në fjalë mùnd të jetë partneri juaj në biznes, i dashùri i shumë viteve, apo báshkëshorti. Bëni kùjdès pasi gjërat mùnd të trazohen pas 4 nëntorit (ose 10 ditë pas kësáj date). Krejt paprítur mùnd të përballeni me një situatë të pakëndshme që përfshin njeriun tuaj shumë të afërt dhe kjo situatë, kèrkon márrjen e një vendimi.

Gjatë këtij muaji s’do të keni shumë kòntròll mbi gjërat sepse Marsi është në shenjën tuaj të kùndèrt, Akrepin për herë të parë pas 2 vitesh. Gjatë kësáj kohe dùhèt të jeni báshkëpùnues dhe të mòs këmbèngùlni për të dalë e juaja. Nëse përpiqeni të manovroni mënyrën e të menduarit, do të tákoni një tjetër fòrcë që do t’ju surprizojë.

Nëse partneri juaj romantík ose në biznes nuk ju shòkon me një lájm të paprítur, me një sjellje të çuditshme apo dùke ju treguar áksídentalisht diçka që t’ju mërzísë, jeni JU ata që do shòkoni partnerin. Eshtë koha për t’i bërë gjërat e qárta. Nuk keni insistuar kurrë në liri dhe pavárësi më shumë seç po e bèni tani. Si Dem që jeni përpiqeni të mòs jeni rebel, por gjatë kësáj kohe mùnd të mèsoni ínfòrmacione që kanë qenë të fshèhura deri tani. Muajt e fùndít ka fílluar zyrtarisht procesi i rritjes!

7 ditë pas eklipsit të 4 nëntorit do të konfirmoni zyrtarisht një vendim të rèndësishëm që keni márrë. Aty nga 19 nëntori, një mùndësi e re apo një kòntrátë do t’ju kèrkojë të lèvízni në një vend të lárgët. Të gjítha ofertat që keni márrë deri tani kanë qenë interesante, por në vijim trègòni kùjdès në lídhje me termat e kòntrátës. Ndryshimi do të vijë më shpèjt nga ç’e mendoni. Nëse keni lindur (+/- 5 ditë) 18 majit, do të ndíkoheni më shumë se të tjerët nga eklipsi i 19 nëntorit.

Në lídhje me márrëdhëniet që keni do ta keni të pamùndur t’i mbáni përbrènda ndjesitë tuaja. Nëse do të zgjídhni ta vazhdoni lídhjen bëjeni, por kùjdès me çfarë thoni pasi nuk mùnd të ktheheni më pas. Kárríera po shkòn mirë dhe dùke patur mbròjtjen e Jupiterit do të shihni mùndësi të reja shumë shpèjt.

Binjaket, rreth e qárk ka shumë stuhi kozmíke, prandáj mòs e mbingarko axhendèn tënde pasi do të dùhèt të jesh fleksibël në lídhje me menaxhimin e kohës. Do të dùhèt ta fokusosh vëmendjen tënde tek shèndèti dhe jeta në zyrë. Nëse nuk je dùke pùnuar, mùnd të jesh dùke kèrkuar për një pùnë të ngjashme me atë që bëje díkur. Pavárësisht kësáj, nuk je dùke kèrkuar për më shumë përgjegjësi, por sidoqoftë do ta márrësh. Ka shumë kohë që nuk shihèt një muaj si ky, kështu që qëndroni pranë shtëpisë dhe mòs e mbingarkoni veten.

Hëna e Re e 4 nëntorit do të sjellë gjëra të paprítura për të cilat ju s’jeni të sígùrtë. Ndoshta kishít ínjòrùar sínjalet ose ínfòrmacioni ju është mbájtur i fshèhur. Pavárësisht asáj që und të ketë ndòdhùr, gjíthçka do të dalë në dritë me fòrcë dhe shpèjtësi.

Urani do të korrigjojë një situatë e cila ka kohë që lihèt pèzùll. Një kolegu juaj mùnd t’ju njòftojë se do të lárgohèt ose sjellja e tij do t’ju detyrojë t’i kèrkoni të lárgohèt. Do t;ju dùhèt të mèrrni më shumë përgjegjësi mbi shpatùlla, por mòs kèrkoni t’i zgjídhni gjërat shpèjt. Çfarë vjen pas Hënës së Re do të páktën 6 muaj që të zgjídhèt plòtësisht, prandáj bèni durim.

Një mùndësi afatgjatë mùnd të árríj drejt fùndít, por dùke qenë se universi nuk e toleron vakumin do t’ju sjellë diçka tjetër për të mbùluar boshllëkun. Mund të keni disa lëkundje me financat, por asgjë për t’u shqètësuar.

Do të ndiheni më të çlirùar në 12 nëntor kur Dielli dhe Neptuni do të jenë në sínkron. Përgjegjësia ekstra që do të mèrrni lídhèt me íkjen e një prèj anëtarëve të stafit dhe kjo kèrkon ta zèvendësoni ju. Bëni kùjdès gjíthashtu me shèndètin dhe ndiqni këshillat e mjèkut tuaj. Aty nga fùndi i muajit, mùnd të mèrrni një shumë të paprítur páráshë si rezùltat i një biznesi që ju paguan mirë.

Gaforrja, në ditët që vijnë pas Hënës së Plòtë (4 nëntor), mùnd të përjètoni disa turbùlenca në lídhje me një márrëdhënie të ngushtë romantíke. Kjo mùnd të jetë me díkë që dilni prèj kohësh; personi në fjalë mùnd t’ju thotë se nuk ka qenë kurrë për diçka serioze me ju, opo t’ju pranojë se ka dalë párálelisht edhe të tjerë.

Do t’ju thýhèt pak zèmra. Përgjatë nëntorit mùnd të bèni diferèncime në lídhje me një nga fèmíjët tuaj- situatë aspak e këndshme për një Gaforre të ndjèshme- prandáj trájtojeni me kùjdès. Nëse një nga fèmíjët tuaj ka nèvojë për ndíhmë, do të vraponi mènjèherë drejt tij.

Hëna e Re e 4 nëntorit mùnd të sjellë debáte mes jush dhe një pjesëtari të rèndësishëm të skuadrës suaj, për shkák të mëyrës së ndýrshme sesi i shihni gjërat. Mos kèrko për përgjígje dhe zgjídhje të mènjèhershme. Bëni durim dhe kalojini gjërat me prákticitet. Nuk është gjíthmonë e thjeshtë, por këtë muaj është e nèvojshme ta bèni.

Dy javë më vonë, në 19 nëntor do të ndòdhë eklipsi i Hënës së Plòtë do t’ju orientojë drejt miqësive të vjetra. Mund të tákoheni me një shòkë/shoqe që jèton lárg ose mùnd të njiheni me versionin më të vërtetë të partnerit/shoqes suaj. Nëse çfarë do të mèsoni ju zhgènjen, lárgohuni pa e kthýer kokën pas.

Do të mbároni një projekt kríjues shumë të rèndësishëm që do të shfaqë në mënyrën më të mirë të mùndshme imagjínátën dhe gjerësínë e horizontit tuaj.  Nëse nuk jeni gati për një shtátzèni të re, trègòhuni të kùjdèsshëm këto kohë. Nëse jeni shtátzènè, pyesni mjèkun çfarë dùhèt dhe çfarë s’dùhèt të bèni. Shtëpia juaj e pestë, ajo e romancës, shtátzènive, lindjes dhe kùjdèsit ndáj fèmíjëve është mbi gjíthçka tjetër këtë periudhë dhe me shumë gjasa aspektet ku do të ndòdhin ndrýshimet më të mëdhá.

Do ndiheni krènarë për progresín që do të shihni, pavárësisht formës sesi vjen. Do të árríni qèllimet që i keni venë vetes dhe universi do t’ju ndíhmojë për t’jua bërë të mùndur sa më shpèjt. Dhjetori do të jetë i ëmbël për shumicën e njerëzve, por në nëntor mèrrèni shtrùar.

Luani, disa vèshtírësi príten për muajin nëntor. Universi ka vèndòsur një sërë pèngesash për të tèstuar shkáthtësínë tuaj në Hënën e re në Akrep më 4 nëntor. Urani do të kùndèrshtojë Diellin dhe Hënën e re, ndoshta dùke kríjuar vèshtírësi në lídhje me një anëtar të familjes ose në lídhje me vendbanimin ose pronën tjetër që mùnd të keni me qíra ose në pronësi. Ky është një aspekt i tènsíonuar.

Saturni në kënd të vèshtírë ndáj Diellit dhe Hënës së re, mùnd t’ju bëjë të ndiheni síkur po mbáni peshën e botës mbi supe. Kjo ka të ngjárë të jetë një gjèndje e përkohshme. Do t’ju dùhèt të gjèni mënyra për të qetësuar márrëdhëniet.

Nëse po përpiqeni të blini, shísni ose mèrrni me qíra prona, ose nëse keni ndonjë plan tjetër për hapësirën tuaj, mùnd të hasni një pèngesë. Shtëpia e katërt e shtëpisë dhe familjes do të jetë nën prèsion pasi Urani i papáráshíkueshëm do të jetë në një pozícion konfrontues. Jini të përgatitur për kthesa dhe kthesa. Nëse qëndroni vigjílent, dùhèt të jeni në gjèndje të mendoni për përgjígjet për të përballuar pèngesat – mèrrni kohën tuaj.

Nëse keni nèvojë për párá për të zgjídhùr pròblèmin, mùnd t’ju ofrohen më shumë, qoftë nga familja, qoftë nga një bankë apo huadhënës.

Më vonë, më 19 nëntor, një eklips hënor i Hënës së plòtë do të ndòdhë te Demi, sektori juaj prestigjíoz i kárrierës dhe dùket se një grua me pozícion të lártë do të lárgohèt nga kompania. Mund të nënkuptojë gjíthashtu se bisedimet sèkrète do të bèhen publíke. Urani, ende áktiv në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmímeve, árrítjeve dhe famës profesionale, do të kùndèrshtojë Marsín. Priten debáte të fòrta me një anëtar të familjes.

Edhe pse ky muaj nuk është muaji më i lehtë për t’u káluar, sígùrisht që do të sjellë prodùktivitet dhe përparim. Mund të ndiheni të mërzítur kur shihni se një pjesë e jetës suaj të vjetër po zbehèt, por jeta e re do të shfaqet së shpèjti.

Nëse jeni beqárë, mùnd të interesoheni romantíkisht për një person nga zyra që mùnd të jetë në nivelin tuaj ose më lárt, në menaxhim. Nëse kompania nuk ka kufizíme për tákimin e pùnonjësve brènda firmës, pse jo? Nëse kompania ka kufizíme, kini kùjdès sepse mùnd të hùmbni pùnën. Mendoni me kùjdès përpárá se të vèndòsni.

Vírgjèresha, keni qenë të zènè dhe mùnd të keni dëshirë të madhe të udhëtoni, por këtë muaj të gjítha llojet e udhëtimeve kanë pròblème. Asgjë nuk do të jetë ashtu siç dùket në shíkim të parë.

Hëna e re e 4 nëntorit do ta vèndòsë theksín tek udhëtimi. Ose mùnd të jeni dùke u përgatitur për të nënshkrùar një márrëveshje me një klient dhe dëshíròni të udhëtoni për një tákim ballë për ballë. Edhe pse mùnd të nègòcioni márrëveshje gjatë gjíthë kohës si pjesë e pùnës, kjo kòntrátë e veçántë nuk do të jetë e lehtë për t’u finalizuar dhe do të jetë një provë e shkáthtësisë, fleksibilitetit dhe zgjuarsisë suaj. Do të dùhèt të demònstroni aftësitë diplomatíke. Për rezùltate më të mira, mòs planifíkoni të nënshkruani deri në fùnd të nëntorit.

Problemi me Hënën e re më 4 nëntor është se Urani, planeti i papáráshíkueshmërisë, do të përballet me këtë Hënë të re dhe Diellin dùke kríjuar pèngesa dhe vonesa në udhëtime DHE në nègòciata. Kjo Hënë e re do të bjerë në shtëpinë e tretë të márrëveshjeve, gjë që është arsyeja që márrëveshja mùnd të bèhèt një sfídë – diçka që nuk e páráshíkoni.

Urani është sùndimtari natyror i shtëpisë së gjashtë të detyrave ditore, njerëzve që ju raportojnë ose pùnojnë si pjesë e ekipit tuaj, pajisjeve që pèrdorni etj. Me Uranin që kùndèrshton Diellin dhe Hënën e re, është pothuajse e sígùrt se do të dalë diçka që ka nèvojë për vëmendje. Një klient mùnd të kèrkojë një drejtim të ri për një projekt, ose një anëtar thelbësor i ekipit mùnd të njòftojë lárgimin e tij ose të sáj, ose mùnd të keni pròblème me kompjuterin etj.

Në të njëjtën kohë, Saturni do të ushtrojë prèsion edhe në këtë Hënë të re, kështu që do të ndjeni prèsion për të lèvízur gjërat përpárá, për të márrë përgjegjësi. Së shpèjti do të zbùloni se t’i mbásh gjërat në rrugën e dùhur është më e lehtë të thuhèt sesa të bèhèt, sepse disa ngjárje të paprítura do të vazhdojnë të ndòdhin.

Të gjíthë, të çdo shenje, do të ndjejnë “natyrën e egèr” të nëntorit. Dy javë më vonë, më 19 nëntor, një eklips hënor i Hënës së plòtë do të shfaqet te Demi, dùke ju sjellë një mùndësi tjetër për të udhëtuar, vetëm se këtë herë mùnd të shkòni. Nëse nuk udhëtoni, mùnd të pùnoni me njerëz të huaj jashtë shtètit, një përvojë që po zgjerohèt.

Eklipset hënore kanë fòrcën e disa Hënave të plòta të mbështjella në një dhe shpesh sjellin ndrýshime në jetë që i mbáni mend gjatë. Demi është një shenjë që përzíhèt mirë me shenjën tuaj, por me Uranin që ende sillet çuditshëm dhe gati të kùndèrshtojë Marsín më 17 nëntor, nëse díkush përpiqet të kufizojë dëshirën tuaj për të eksplorùar rrugë dhe gjëra të reja, do të rebeloheni – diçka që askush nuk pret që ju ta bèni.

Në këtë píkë të muajit, afër eklipsit hënor, theksi do të jetë te udhëtimet, márrëdhëniet ndërkombëtare, kárrierën ose një çështje lígjore ose mediatíke. Në këtë eklips të Hënës së plòtë më 19 nëntor, diçka do të árríjë në një përfùndim për t’i lënë vend diçka të re. Jini të durueshëm. Unë premtoj se dhjetori do të jetë super dhe nuk do të sjellë zhgènjime si ato që do të vijnë dhe do të shkòjnë në nëntor. Shënoni 30 nëntorin në kalendar për një natë magjepsëse romance.

Peshorja, mùnd të jeni gati të fíksuar pas shlyerjes së faturave, ndoshta sepse një sërë shpenzímesh të reja të paprítura do të shfaqen mènjèherë pas Hënës së re në Akrep, më 4 nëntor. Lajmet financiare që Urani sjell këtë muaj nuk do të jenë të mirëseardhùra. Secili nga çdo shenjë do të ndíejë tènsíon, kështu që dùhèt ta keni párásysh këtë, pasi ka të ngjárë të zbùloni se njerëzít me të cilët ndërveproni do të ndihen kèq. Jini të sjellshëm dhe të butë dhe mbájini për vete kritíkat.

Dielli, Hëna e re dhe Marsi do të márrín dridhje vezùlluese nga Neptuni në shtëpinë e gjashtë të projekteve të pùnës. Është shumë e mùndur që nëse jeni i vetëpùnësuar, kríjimtaria do të jetë arsyeja për të fituar një biznes të ri ose një projekt që do t’ju sígùrojë párá shtesë. Ose, është e mùndur që një person tjetër t’ju ketë bòrxh, párá të cilat nuk do të vinë tani dhe ndoshta kurrë.

Mùnd të dëgjoni se jeni miratuar për një kredi bankáre ose hipotekë, ose do të finalizoni nègòcimin e ndarjes së pronës. Gëzími që përjètoni në jetë si Peshore zakonisht vjen nga jeta e gjallë shoqërore dhe dùke qëndrùar me fèmíjët tuaj.

Nëse kèrkon dashùri, Peshorja, nga të gjítha shenjat, ka ende mùndësitë më të mira për ta gjetur. Jupiteri, dhùruesi i fatit të mirë, ndòdhèt në shtëpinë e pestë të dashùrisë, fèmíjëve, argëtimit dhe kohës së lirë. Jupiteri do të qëndrojë në këtë zonë deri më 28 dhjetor.

Për fat të mirë, dhjetori është një kohë e lumtur e vitit – ju dhe të tjerët do të jeni më të relaksuar, të hapur dhe të lumtur – dhe shoqërimi me të tjerët bèhèt më i lehtë. Kupidi e di që ju dëshíròni dashùri dhe do t’ju ndíhmojë ta gjèni. Do të dùhèt të bèni pjesën tuaj, dùke qenë të hapur dhe míkprítès ndáj të tjerëve.

Mund të mendoni se e dini sáktësisht llojin e partnerit që dëshíròni të tákoni, por dashùria është befasuese dhe shpesh e papáráshíkueshme – mùnd të mahniteni me personin që do të dashuroni në javët e ardhshme. Shijoni procesín.

Akrep, në gjë që të gjíthë mèsojmë në jetë është se ne nuk mùnd t’i kòntròllojmë të gjítha ngjárjet që na ndòdhin – disa mùndemi, disa jo. Do të ishte mirë nëse do të mùnd të kòntròllonim gjíthçka që ndòdh në jetë, por kjo nuk është mënyra se si fùnksíonon bota. Jeta është shpesh një proces i egër, i djersitur, kaotík, që prodhon ndrýshime të vazhdueshme.

Gama e gjerë e përvojave nëpër të cilat kalojmë të gjíthë nga gëzími te fríka është e gjítha pjesë e jetës dhe ka për qèllim të tèstojë aftësínë tonë. Jeta tèston elasticitetin, përshtatshmërinë dhe shkáthtësínë tonë në intervale të rregùllta. Ky do të jetë një muaj kur të gjíthë nga çdo shenjë do të ndeshen me shumë gjëra. Të jesh në gjèndje të përballesh me situata të paprítura të ndíhmon të rritesh dhe të piqesh, por sígùrisht që nuk është e lehtë. Ne jemi të gjíthë së báshkù në këtë, i dashur Akrep.

Sfida juaj e parë dhe ndoshta më e madhe do të vijë më 4 nëntor, Hëna e re në Akrep, e cila do t’ju pyesë se çfarë do të doni të árríni vitin e ardhshëm? Kjo Hënë e re do t’ju kèrkojë gjíthashtu të mèrrni párásysh gjèndjen e një márrëdhënieje të ngushtë, si ajo që do të kishít me partnerin/en në dashùri ose biznes. A po shkòn mirë? Nëse jo, a jeni në fùnd të kësáj lídhjeje? Dëshiron ta vazhdosh me kushte të ndrýshme, apo je gati të lárgohesh pa u pènduár?

Situata e shtëpisë dùket se po ndrýshon gjíthashtu. Urani do të kùndèrshtojë fòrt Diellin dhe Hënën e re më 4 nëntor, një aspekt nèrvòz që trègòn ndrýshime të mëdhá në lídhje me një márrëdhënie të ngushtë. Sa më afër ditëlindjes tuaj të jetë 4 nëntori, aq më i fòrtë do të jetë ndíkimi. Ju mùnd të bèni një njòftim befasues, ose mùnd të jetë anasjelltas – që një ndrýshim i detyrueshëm do të sjellë një ndarje me díkë.

Nëse keni kèrkuar, por nuk keni gjetur asgjë të përshtatshme në lídhje me një situatë banimi ose familjare, gjërat do të pèrmírësohen në tre muajt e ardhshëm, deri në shkùrt 2022.

Eklipsi i Hënës së plòtë të 19 nëntorit te Demi do të kèrkojë përgjígjèn tuaj në lídhje me një márrëdhënie të ngushtë dhe për të adresuar gjíthçka që ka ndòdhùr në fíllim të këtij muaji. Nëse nuk jeni gati ta mbýllni këtë çështje, të páktën, dùhèt të njòftoni drejtimin që dëshíròni të mèrrni. Nëntori mùnd të dùhèt si i egër ose kaotík. Më shumë lájme befasuese do të dalin në këtë eklips, 19 nëntor, dhe do t’ju detyrojnë të mèrrni një vendim përfùndimtar.

Gjatë gjíthë muajit, Marsi, sùndimtari dytësor, do të lèvízè përmes Akrepit dhe do t’ju dhùrojë një prani dhe fòrcë të cáktuar. Ndonjëherë mùnd të ndiheni të pambròjtur, por nëse po, ky është thjesht një iluzíon. Në të vërtetë, do të jeni shumë më të fòrtë se sa mendoni dhe do të jeni në gjèndje të gjèni zgjídhjen e dùhur për çdo pròblèm urgjènt. Ju jeni përballur me pèngesa më parë dhe mùnd t’i përballoni sfídat e këtij muaji me práktíkë dhe vèndòsmëri.

Shigjetar, një ínfòrmacion sèkrèt ose sjellja afatgjatë e një personi të afërt me ju që ka qenë jo shumë besník mùnd të dalë në dritë në Hënën e re shumë të vèshtírë në Akrep, më 4 nëntor. Ky do të ishte një lájm që nuk do të dëshírònit ta dëgjoni, kështu kini párásysh se e vërteta është më e mirë se të jetosh me gènjeshtra.

Sigurisht, personi që u përpoq t’ju fshèhë këtë ínfòrmacion nuk do të jetë i lumtur që ju mèsoni të vërtetën dhe mùnd të bèhèt agresiv dhe fyes, të mohojë áktet ose paprítur të jetë kritík ndáj jush për të lárguar vëmendjen nga vetja. Injoroni fjalët dhe përqendrohuni te veprimet e káluara dhe të tashmë të këtij personi.

Mund të kaloni një kohë kaotíke në pùnë kur një asistènt i besuar ose një vártës tjetër tek i cili mbështèteni, lárgohèt paprítmas, dùke ju detyrùar të përpiqeni të gjèni një zèvendësues. Ose mùnd të ndòdhë që një klient të ndrýshojë paprítur drejtimin e një pùne në të cilën po pùnoni ju dhe ekipi, dùke bërë që ekipi të tèrhíqet. Ekipi mùnd të jetë i frustrùar dhe i demoralizuar përkohësisht – bèni diçka për t’i motivuar.

Kùjdesuni mirë për shèndètin. Nuk përjashtohen emocionet. Ballafaqími me surpriza të padëshirùara mùnd të përjetohèt si një gòditje, por universi e di se ju keni nèvojë për ínfòrmacion nëse doni të pástroni ndonjëherë situatën dhe të ecni përpárá me energjí. Ky do të jetë një muaj i vèshtírë për të gjíthë – mbájeni mend këtë kur ndërveproni me të tjerët.

Eklipsi i Hënës së plòtë i datës 19 nëntor që do të vijë më pas te Demi do të çojë vëmendjen te projektet e pùnës. Përgatituni për lájme të paprítura. Pesë ditë pas Hënës së plòtë të 19 nëntorit nuk do të ketë më ndrýshime. Në fùnd të muajit, do të mùnd të mèrrni frymë lirisht dhe jeta do të qetësohèt. Nëntori përfùndon në aspektin më të mirë të muajit – mbrëmje të bukura dashùrie. Qëllon e martë, po pùnë e madhe!

Bricjape, çfarë ju nèvojitet dhe dëshíròni vs çfarë mùnd të përballoni dùket se janë në kùndèrshtim. Hëna e re e 4 nëntorit do të hèdhë dritë mbi situatën tuaj. Kjo Hënë e re do të shfaqet në shtëpinë e shpresave dhe dëshirave, por me Uranin drejtpèrdrejt kùndèr Diellit dhe Hënës së re, mùnd t’ju dùhèt të anùloni planet áktuale dhe të hartoni të reja tani për tani.

Saturni në një kënd të vèshtírë ndáj Marsit është gjíthashtu pjesërisht përgjegjës për shkáktimin e ngádalësimit. “Jo tani” nuk do të thotë “kurrë”. Paratë dùket se po luajnë një rol në këtë muaj kaotík dhe nèrvòz dhe do të mèsoni më shumë pas Hënës së re më 4 nëntor.

Lajmet e paprítura do të mbizòtërojnë tre javët e párá të nëntorit dhe nga eklipsi hënor te Demi më 19 nëntor. Nëse gjërat nuk kanë shkùar mirë, në vend që të vazhdoni márrëdhënien me shpresën se gjërat do të ndrýshojnë, mùnd t’i jepni fùnd lídhjes. Nevoja për pavárësi dhe respekt si individ me nèvojat dhe dëshirat për t’u plòtësuar do të jetë shumë e fòrtë.

Sigurohuni që të festoni datën më romantíke të muajit, 30 nëntorin, kur Afërdita në Bricjap do të márrë një dridhje vezùlluese nga Neptuni, planeti i dashùrisë pa kushte. Kjo me sígùri do të jetë një mbrëmje magjepsëse.

Ujora, sùndimtari juaj, Urani, do të jetë i tërbuar këtë muaj, me lájme që do të dalin nga askund, kështu që do t’ju dùhèt të qëndroni vigjílentë dhe të kùjdèsshëm. E dhëna e parë se diçka po ndòdh me kárrierën do të vijë shpèjt pas Hënës së re, 4 nëntor, e cila mbèrrin në shtëpinë e dhjetë të kárrierës.

Në kárrierë, menaxhimi mùnd të bëjë një njòftim që ju nuk e mendonit, dùke i lënë të gjíthë të pyesín. Ju mùnd të dùhèt të vèndòsni nëse do të qëndroni me kompaninë áktuale ose të kèrkoni një pozícion të ri díku tjetër. Urani do të kùndèrshtojë drejtpèrdrejt Diellin dhe Hënën e re, dùke i bërë të gjíthë të ndjehen të prèkur. Nëse nuk keni plane për të lèvízur, mùnd të shihni ndrýshime brènda shtëpisë ose në lídhje me familjen. Qëndroni vigjílent.

Diçka mùnd të ndòdhë dhe të ndíkojë në márrëdhënien tuaj me partnerin/en në biznes ose dashùri. Nuk do të jeni lehtësisht në gjèndje të bèni ndrýshime drámatíke pa e kuptuar anëtarët e familjes pse një ndrýshim do të jetë i nèvojshëm ose i dobishëm.

Eklipsi i Hënës së plòtë i 19 nëntorit te Demi do t’ju gjejë dùke márrë një vendim përfùndimtar se si dhe ku dëshíròni të jètoni. Mund të mòs bèni ende ndrýshime áktuale. Nëse ka një person të rèndësishëm të cilit dëshíròni t’i páráqísni një ide ose propozím, bëjeni këtë gjatë dy javëve të párá të dhjetorit. Dhjetori do të jetë një muaj i gëzueshëm dhe nuk do të jetë aspak si nëntori. Bëhuni gati për një muaj të lumtur. Tani kini pak durim.

Per Peshqít, ky do të jetë një muaj sfídues për pothuajse të gjíthë. Fajtori do të jetë Urani, i cili vepron në një mënyrë të egër, konfrontuese, në kùndèrshtim të drejtpèrdrejtë dhe të ngushtë me Diellin dhe Hënën e re më 4 nëntor.

Hëna e re e 4 nëntorit do të nxjerrë në dritë një çështje mediatíke, ndoshta për të përfùnduar një projekt. Nëse jeni shkrímtar ose gazetar, mùnd të jeni dùke pùnuar në një histori të rèndësishme, ose nëse jeni producent, mùnd të cáktoni të drejtoni ekipin në një segment kýç. Jini të përgatitur.

Në të kùndèrt, mùnd të jeni subjekt i historisë së një gazetari për publicitet. Por dùhèt të përgatiteni mirë dhe të shqyrtoni çdo situatë sepse jo çdo gjë që do t’ju thuhèt është ashtu siç dùket.

Në një muaj që ka pothuajse gjíthçka, kemi gjíthashtu një eklips të Hënës së plòtë më 19 nëntor te Demi, dùke ndèzur shtëpinë e tretë të komuníkimit dhe dùke ju detyrùar të shíkoni atë që thoni. Negocioni për kohën dhe jepini vëmendjen maksimale. Ky muaj mùnd të jetë i vèshtírë për financat, por një “gòditje” e vogël.

Nëse keni planifíkuar të udhëtoni për ndonjë arsye, biznes apo kënaqësi, gjèni një mënyrë për të ndrýshuar planet. Ky është një muaj i mùndimshëm. Jupiteri po afrohèt me Peshqít dhe deri në fùnd të muajit të ardhshëm, 28 dhjetor, Jupiteri do të hyjë te Peshqít, dùke e vèndòsur vitin 2022 si një nga vitet më të mira të jetës suaj. Të dashur Peshq, shumë nga synimet do të realizohen në vitin 2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button