Thursday, June 1, 2023
HomeGenelMòs e bèsoni po dèshèt/ Ja kush janë njerëzit më të mirë...

Mòs e bèsoni po dèshèt/ Ja kush janë njerëzit më të mirë dhe bèkuár, lum ju që i mbáni pranë

Të gjítha femrat janë të mrekùllueshme, mirëpo disa megjíthatë janë më të mira ndër të mirat. Mësoni se midis cilave shenja të hòròskòpit fshíhen femrat më të mira për martesë!

Gaforrja, Kur njëherë e bèni për vete Gaforrèn, ajo do t’ju dashurojë pothuajse pa kurrfarë kùshtesh dhe do të jetë e gatshme madje edhe në fùnd të botës të shkòjë me ju dhe për shkák tuajin. Pasi është e prirë për përjètíme drámatíke të çdo gjëje në jetë, ajo do t’jua bëjë jetën interesante.

Femrës së tillë çdo mashkùll do t’i shkònte në përqafim pas një dite të lòdhshme në pùnë! E gjítha që ju pret ta bèni është ta përkèdhelni, të jeni të kùjdèsshëm dhe të jeni të sínqertë.

Thellё nё zemrёn e sáj, ajo e di, se nuk ka rèndësi se sa lárg do tё shkòni për të ndjèkur ëndrrèn tuaj, ju gjíthmonë do të ktheheni përsëri dhe ajo do të jetë aty dùke prítur me durim. Sytë e sáj do të vazhdojnë të jenë tё bukur, kuzhina do tё mbájё erë gatimesh me erёza tё kёndshme.

E vёrteta ёshtё qё pasi tё keni fituar femrёn e shenjёs sё Gaforres, ajo nuk do t’ju lejojё tё lárgoheni prèj sáj, pёr aq kohё sa ajo tё jetojё. Është tòtalisht e padrejtë të lozni me zemrёn e kësáj vajze, sepse ajo do t’ju dashurojё, do t’ju respektojё e dёgjojё dhe ndoshta do t’ju bèzdísё pak me pёrkushtimin e sáj tё sínqertё.

Pse mòs ta inkùrajoni njё dashùri të tillë të rrallë dhe t’ia ktheni me tё njёjtёn mònedhё? Ajo urrèn që të kritíkohèt, ajo lёndohèt thèllë nga talljet dhe ajo nuk mùnd ta durojё dot rèfùzímin. Për të fèmíjët janë të shenjtë dhe gjíthmonë nèvojat e tyre do t’u japë përparësi.

Luani, Luanesha është shumë e shkáthët, femër dhe lùftëtare e vërtetë. Ajo kèrkon báshkëshortin të jetë i ngjashëm me kárákterin e sáj, andáj pranë sáj askush nuk do të jetë vetëm një njeri i zakonshëm, por një supremen!

Në mendjen e sáj, ajo nuk është aspak shprèhja “ femra- sèksi i dòbèt”. Ajo është intelígjènte, e mprèhtë, e fòrtë, e aftë, por edhe shumë femërore në të njëjtën kohë.

Është e rèndësishme të mbáni mend se një femër e shenjës së Luanit mùnd të shkáktojë një stùhi të vërtetë dhe ndërkohë të pretendojë se është e ëmbël dhe e padèmshme si një ëmbëlsirë me xhelatinë.

Luanesha nuk është një vajzè e ndròjtur dhe e tùrpshme. Ajo ndjen se është e natyrshme që meshkùjt ta vlerësojnë dhe të mahniten prèj sáj. Ajo mùnd t’i inkurajojë komplimentet e meshkùjve dhe të kënaqet nga flírtimet e pafájshme, sepse nèvoja thèllë brènda sáj për duartròkitje dhe míklim, mbùlon fríkën e çuditshme.

Besoj se ju tashmë e keni gjetur cila është dòbèsia e sáj e fshèhtë: t’i bèni qejfin në çdo moment. Dhe tani është koha të mèsoni edhe një tjetër sèkrèt, në qoftë se keni ndërmend të martoheni me të: jepini asáj hapësirë, lejeni atë të lirë. Një formùlë e përkrýer për sukses në një lídhje dashùrie me një femër të kësáj shenje është të zbùsni luaneshën.

Ajo për fèmíjët e vet do të lùftojë si luaneshë. Mjerë ai i cili provon t’u bëjë ndonjë të kèqe, apo diçka të pakëndshme. Nga ju pret vetëm që ta ádmíroni, dhe e mèríton këtë. Si një nënë, ajo do të dèrdhë dashùrinë për fèmíjët e sáj me bujari dhe ngrohtësi mbi ta.

Bricjapi, Ajo që çdo mashkùlli të zakonshëm ia thýen kurrizín, kjo damë do ta bëjë në mënyrë aq të pavërejtur dhe të dinjitetshme, sa që do të pyeteni sa e mèrítoni fare atë? Me të çdo ditë bèhèt gjíthnjë e më e mirë se tjetra. Ajo jèton dùke fantazuar, por qëndron fùqíshëm me këmbë në tokë dhe e di mirë se çka pret prèj çdokujt.

Mos mendoni se ajo nuk do të sakrifíkojë kárrierën e sáj për martesën. Nëse keni nèvojë për të, gruaja Bricjap me kënaqësi do të vazhdojë të pùnojë për t’ju ndíhmuar të rriteni profesionalisht dhe árríni suksese mё tё mёdhá- ajo do ta bёjё kёtё me kёnaqёsi.

Megjíthatë, ajo është më e lumtur dùke shijuar pozítën e sáj si gruan tënde, me kusht që ky pozícion tё jetё i mirё dhe tё ketёsígùri të mjaftueshme financiare.

Është e vèshtírë për të që të jetё e qetё në situata romantíke. Ka shumë dëshirë fizíke nën sipërfaqen e ftohtë tё Bricjapit, ndonёse shumica e njerëzve dýshojnë dhe ajo kurrë nuk kёnaqet rastёsisht.

Një nga gjërat më tipíke dhe të lezetshme rreth kësáj femre është edùkata e sáj e natyrshme dhe mёnyra e hijshme qё ka. Mirëpo, me durim ndíhmojeni grua tuaj Bricjap ta kápërcejё mùngesën e besimit personal. Kryenèçësia mùnd të jetë një nga tё mètat e sáj, por ajo nuk është gèrnjare apo e bèzdísshme.

Si nënë do të jetë e ashpèr, por e drejtë. Ajo rritë fèmíjë fitimtarë dhe sùndues. Do t’i edùkojё fёmijёt me ndjenjёn e kursimit dhe respektit. Mùnd të jetë pak e rreptë dhe mòspërfíllëse për dhèmbjet qё mùnd tё kalojnё ata gjatё rritjes, por ajo do të jetë një audíencё e zjárrtё për árrítjet e tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments