Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMòs flíni akoma! Luani me pásurí, Demi ben námín, ja fátet e...

Mòs flíni akoma! Luani me pásurí, Demi ben námín, ja fátet e plota per secilen shenje

Fjale te mira per njerezit e Dasheve, sepse per ju java juaj fíllon me Hënën e bukur, që do të shkëlqejë në shenjën tuaj të hënën dhe do t’ju sjellë fat.

Nga ana tjetër, ditën e díel gjèndja do të jetë më e acárùar, kur mùnd të lindin tènsíone me partnerin ose në familje. Mërkùri në prapavijë vazhdon të sjellë disa pèngesa të tjera në fùshën e pùnës, por mbròjtja e Jupiterit ju garanton gjíthsesi suksesín përfùndimtar.

De.gjojeni Deme, sepse e marta, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë me shumë fat për shenjën tuaj, pasi Hënën do ta keni al.eate. M.und të mèrrni një lájm të mirë që e prisni prèj kohësh.

- Advertisement -

Do të keni fat edhe në sferën e dashùrisë. Një Venus i bukur i favorshëm mbròn çiftin tuaj, ju jep fòrcë dhe pasion. Për beqárët do të jenë të mùndshme tákime të destinuara të zgjasín: mòs lejoni asnjë rast t’ju shpètojë për shkák të dembelizmit!

Të dashur Binjakë, Venusi në një pozícion të pafavorshëm sjell tènsíone në jetën tuaj në çift. Diskutimet me partnerin nuk do të m.ungojnë. Duhèt të përpiqeni të fílloni dialogun, sidomòs ditën e premte dhe të shtunë, kur Hëna e bukur në shenjë do t’ju bëjë të ndiheni më të qetë.

Falë Mërkùrit dhe Jupiterit pozítiv do të jeni të favorizuar në vendin e pùnës. Mos kini fríkë të ecni përpárá: nuk do të mu.ngojnë mùndësitë për të árrítur qèllimet tuaja!

- Advertisement -

Të dashur Gaforre, kjo javë do të jetë pa dýshim me fat për sa i përket ndjenjave: një Venus i bukur i favorshëm do t’i japë çiftit tuaj dashùri dhe pasion. Megjíthatë, më pak fat do të keni në sferën profesionale, ku pèngesë do t’ju bèhèt transiti i pafavorshëm i Jupiterit dhe Mërkùrit.

Do të dùhèt të prisni deri në fùnd të tetorit për të márrë përgjígjet që prisni apo që t’ju njihen mèrítat. Ndërkohë ngu.shëllohuni me picën e dùhur për ju.

I dashur Luan, Mërkùri dhe Jupiteri pozítiv do t’ju bëjnë surpriza të këndshme, veçánërisht në sferën profesionale. Projektet që keni në dorë janë të destinuara për sukses!

Ku.shtojini vëmendje së martës, së mërkurës dhe së enjtes, kur Hëna në një pozícion të pafavorshëm mùnd t’ju bëjë të ndiheni pak nèrvòzè ose në humor të kèq. Situata do të ndrýshojë të premten dhe të shtunën, kur Hëna do t’ju sjellë fat.

Sa per ty Vi.rgjereshe, Planeti Ve.nus shkëlqen në shenjën tuaj së báshkù me Diellin dhe ju bèn më të parezítueshëm se kurrë! Dashuria është e favorizuar: nëse jeni beqárë mùnd të tákoni më në fùnd personin e dùhur për ju. E díela do të jetë një ditë romantíke.

Hëna e pafavorshme, nga ana tjetër, të premten dhe të shtunën, do të ndíkojë që të hasni disa pèngesa. Në pùnë mùnd të ndiheni pak më tepër të lòdhùr.

Të dashur Peshore, java juaj fíllon me një ditë disi të vèshtírë. Hëna në prapavijë do ta bëjë të hënën tuaj mjaft str.esuese. Situata do të pèrmírësohèt aty nga e marta, por ditët më me fat të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna.

Mërkùri në shenjë ju jep një avantazh në fùshën e pùnës: do të dini të trègòni sa vleni dhe të shpërbleheni për mèrítat tuaja. Marsi i favorshëm ju jep fòrcë dhe energjí.

Per shenjen Akrep, ditën e martë, të mërkurë dhe të enjte, për fat të kèq Hënën do ta keni në prapavijë. Gjatë kësáj kohe mùnd të lindin tènsíone në pùnë ose në familje.

Humori i mirë do t’ju ríkthehèt vetëm në fùndjavë, kur Venusi dhe Hëna do t’ju dhùrojnë momente romantíke të shkëlqyera, veçánërisht ditën e díel. Në pùnë për të árrítur objektivat do t’ju ​​dùhèt të prisni tetorin.

I dashur Shigjetar, këtë javë do të dùhèt të për.balleni me Venusín në pozícion të pafavorshëm, që do të sjellë më shumë tènsíon në jetën tuaj në çift.

Ku.shtojini vëmendje të veçántë ditëve të së premtes dhe të shtunës, kur Hëna në prapavijë do t’ju bëjë të ndiheni veçánërisht të shqètësuar dhe do të jetë e lehtë të debátoni me partnerin… Në pùnë do të keni fat, fálë ndíkimit pozítiv të Jupiterit dhe Mërkùrit, që sjellin mùndësi të reja.

Ju te miret e Bricjapit, tani që Venusi është ríkthýer nga shenja juaj, dashùria po lùlëzon! Do të ketë një mirëkuptim të madh mes jush dhe partnerit.

Për beqárët páráshíkohen njohje të reja, por dùhèt t’i kapni rastet fluturimthi. Megjíthatë, do të keni disa shqètësime të tjera për sa i përket pùnës. Mërkùri dhe Jupiteri në një pozícion të pafavorshëm ngádalësojnë projektet tuaja, por mòs u shqètësoni: përgjígjet që prisni do të vijnë së shpèjti!

Të dashur Ujorë, kjo që po përjètoni është një periudhë fíllimesh të reja, në të cilën Jupiteri dhe Mërkùri në pozícion të favorshëm do t’ju garantojnë të gjítha mùndësitë që mèrítoni, veçánërisht në pùnë.

Do të ketë tákime dhe përvoja emocionuese. Këtë javë mùnd të mbështèteni në Hënën e bukur dhe fatsjellëse ditën e hënë, të premte dhe të shtunë. Por ndíkimi i sáj nuk do të jetë po kaq i mirë ditën e martë dhe të enjte, dùke ju bërë të ndiheni nèrvòzè.

Të dashur Peshq, për fat të kèq, pozícionimi i Venusit në prapavijë po fíllon të ndihèt, dùke jua vèshtírësuar situatën në sferën e ndjenjave. Te.nsionet e thèlla mùnd të dalin në sipërfaqe në jetën tuaj në çift.

Marsi në një pozícion të pafavorshëm rrezíkon t’ju bëjë të ndiheni mjaft të lòdhùr dhe të stre.suar. Ditët me fat të javës do të jenë e hëna, e marta, e mërkura dhe e enjtja. Ditët t.erse, e premtja dhe e shtuna.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments