Friday, September 29, 2023
HomeGenelMòs flíni ende! 'Akrèpín e prèsín mílioná, Bínjakët prèkèn...' Fáti juaj i...

Mòs flíni ende! ‘Akrèpín e prèsín mílioná, Bínjakët prèkèn…’ Fáti juaj i plòtë

Sezoni i veres èshtë në rrùgën e duhur dhe mendohet se do të sjèll lumturi, dashuri dhe shùmë surpriza të tjera për të gjithë ju që mèzí po prísni të mësoni se si do t’ju gjèjne keto pushime.

Disa shenja nuk do të kenë aspák pròbleme, mádje disa të tjera do të márrin aq shumë lajme pozitive në dashuri dhe prosperitet sa do ndíhen mjáft të bèkùar. Shikoni se si do të shkojë vera për ju dhe si ju gjèn e ardhmja jua.

Vera për Dáshin, Bëhu gati, dash. Duket síkùr një pjesë e romancës po vjèn drèjt teje kësaj kohe. Ju po shkòni drejt pushimeve dùke u ndjèrë të sígùrt dhe me energji, gjë që tèrhèq njerëzit tek ju nga çdo aspèkt i jetës suaj.

- Advertisement -

Hápni sytë në pushimet e këtij viti, pási duket se díkùsh i veçantë po háp rrugën në jetën tuaj. Jo vètëm që do të víjë romanca tek ju, por jíni të gatshëm t’i thòni PO gjíthçkáje që ju dèl përpárá, edhe nëse ju lárgòn nga zona e rèhátisë.

Vera për Dèmín, Bèni kùjdes këtë sezon festash, Dem, pasi do të gjèndèni në situata emòcíonálisht të pa-kèndshmè. Edhe nèse jeni të rrèthuar nga fámílja dhe miqtë, do ta gjèni veten pak, por vetëm pak të mèrzítur dhe me hùmor të jo të mírë.

Kjo mùnd të jètë për shkák të faktit se ju nùk po i kùshtoni vëmendje asaj që po ndòdh rreth jush. Horizonte të reja po ju paráqíten, por ju do të jèni shùmë i zènè duke èndèrrùar gjèra që nuk bèhen kùrrë realitet, ndáj duket të zbrèsèsh me këmbë në tokë.

- Advertisement -

Vera për Bínjákët, Pushimet mùnd të jenë një kohë që njerëzit të tákòhen dhe të zgjidhin pròblemèt, dhe kjo është ajo për të cilën ju dùhet të pèrgátiteni, binjakë.

Më në fùnd do të jeni në gjèndje të zgjidhni shumë pròblème në të cilat ju po shqètèsòjeni shumë dhe do të jeni në gjèndje të ecni përpárá me sukses. Fatkèqësísht për ta arrítur këtë, do t’ju dùhet të pèrbálleni me disa pèrbállje të vèshtíra.

Vera për Gáfòrren, Zakònisht do të ishit në qendër të vèmèndjes gjatë pushimeve, por këtë vit do të dèshíroni të jeni pak më të izòlùar. Ne ju rekòmándòjmë që të káloni sa më shumë kohë me të dáshùrit tuaj, sepse nùk keni aq shùmë kohë për të qènë me ta.

Ju mùnd të jèni shumë punëtor, por këtë rrádhë është koha që të dhùrosh më shumë dashuri dhe të mèndòsh vetëm për çastet e ëmbla të jetës. Thënë kjo, dùket sikùr diçka e madhe do të ndòdhë për ju sa i pèrket kárríerës suaj, kështu që mbáni një sy mùndèsive që mùnd të shfáqèn në jetën tuaj.

Vera për Lùanin, Ju pëlqen të bísèdoni, luan, por sigùròhuni që të jeni pak më pak cíník këtë fùnd muaji për gjithçka që ju rrèthòn. Lajme te mira për ju! Një ngrítje e madhe e págáve të fùnd muajit po ju vjèn në punë.

Sezoni i festave po pèrgátitet të jetë i pahárrùeshëm për ju dhe do të mèrrni dashuri nga njerëzit pèrrèth jush, diçka që normalisht ju lárgòn dhe ju bën të pa-kèndshèm. Pránoni këtë dashuri për atë që është dhe mos u pèrpíqni të híqni dashurinë nga zèmra juaj.

Vera për për Vírgjèreshën, Sezoni veror ju pèqen shumë dhe kjo është një gjë e mírë, sepse ky sezon festash do të jètë për ju. Në çdo moment të jetës tuaj në këtë fùnd muaji do të marrësh vetëm lajme të mira dhe pozitive dhe shtëpia dhe fámílja juaj do të ketë gjithnjë fatin në kráh deri në natën e ndèrrímit të viteve.

Vera për për Pèshòren, Më vjen mira ta them, Peshore, por këtë fùnd muaji do t’ju plòtësohen shumë dëshira të mëdha. Dhe ajo është është me e bukur është se shùmica e këtyre dëshirave do t’ju víjnë në momentet e fùndit si një surprizë gjigante.

Ju do të dùhet të jeni të dùrùeshëm dhe tòleránt, edhe kur njerëzit fillojnë të ju gòdasín ose t’ju thonë se çfarë të bèni. Ju dùhet të qèndroni të qetë në këto pùshíme në mënyrë që asgjë të mos tènsíonòhet shumë.

Vera për për Akrèpin, Do ta kèni të vèshtírë në këto festa. Asgjë sèriòze nuk do të ndòdhë, mos u shqètèsoni, por do të pèrqèndròheni në të gjitha gjërat më të vogla dhe më të zákònshme.

Gjithsesi ju nuk dùhet të strèsoheni për asgjë gjatë kësaj periudhe pási Universi do t’i zgjídhë të gjitha dhe ju do të shíjoni festa të pa-hárrùeshme dhe pa hálle. Mùndòhuni të relaksoheni sa më shùmë dhe të shíjoni pushimet tuaja. Gjërat nuk jánë aq të kèqíja sa mèndoni.

Vera për për Shígjetarín, Nuk ka një sezon pushimesh “pèrfèkte”, por do ta pèrjètoni në mënyrën më të mirë këtë fùnd muaji. Do të jeni të lùmtur për të gjithë periùdhèn, sepse gjithçka do të shkòjë sáktësísht siç keni plánifíkuar. Do të ketë ahèngjè çdo fùndjavë dhe secila do të jetë e mrèkùllùeshme dhe argètùese.

Vera për për Brícjápin, Ju do të dùhet të jeni pak flèksíbël, Bricjap, nëse dòni që këto pushime të shkòjnë nòrmálisht.Ju do të plánifíkoni sa më shùmë që të jetë e mùndur, por fatkèqësísht ato plane nuk do të shkòjnë saktësisht ashtu si dèshíroni. Megjithatë nuk ka nèvòjë për páník, sepse gjithsesi gjèrat do të fùnksíonòjnë.

Vera për për Ujòrin, Ujori, bèhùni gati. Nga të gjitha shènjat e zòdíakut, ju do të kèni kohën më të mirë të jetes tuaj. Ju do të mèrrni dhuratat që dèshiròni, jeta juaj e dashurisë do të shkèlqèjë, gjèndja juaj financiare do të pèrmírësòhet dhe kárríera juaj do të pèrpárojë seriozisht.

Vera për për Pèshqít, Ky sezon veror do të jetë i mrèkùllueshëm për ju dhe deri në datën 28 qershor do të mèrrni vetëm lajme të mbára. Do t’ju duket sikùr po kaloni kohën më të mirë të jetës tuaj. E ardhmja do t’ju gjèjë shèndoshë e mirë dhe i gjithë ky shèndet i mbárë do t’ju ndjèkë në të gjitha ditët e vitit 2022.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments