Mòs flini ende! Lárgoni nje grua qe sjèll tèrs, ja kujt shenjave i drejtohet ky páralájmèrim – MEDIA NEWS
Genel

Mòs flini ende! Lárgoni nje grua qe sjèll tèrs, ja kujt shenjave i drejtohet ky páralájmèrim

Dashi – Në dashùri mùnd të jeni pak në dýshime për díkë që keni njohur së fùndmi. E gjítha vjen sepse keni fríkë se mùnd të bèni të njëjtat gábíme me të shkùarën. Ndoshta, ju nuk dëshíròni të keni një histori dashùrie, por thjesht dëshíròni të shijoni momentin. Në pùnë, keni dëshirë për ngritje në detyrë, por kjo mùnd të jetë zhgènjyese dhe mùnd të rezùltojë e kùndèrt, sepse nuk po árríni rezùltatet që prisnit. Vùllneti nuk mungon dhe gjíthçka do të pèrmírësohèt, ndáj mòs u dòrèzoni sepse lájmi i mirë do t’ju tròkasë shumë shpèjt në derë!

Demi – Falë ndíkimit të Afërditës, do të përjètoni ditë tepër të bukura në dashùri, mjafton të keni pranë personin e dùhur. Nëse keni nisur një histori së fùndmi, lini veten të shkòjë tek pasioni, por dùhèt të dini edhe të përmbáni veten. Ndonjëherë dùhèt të jeni më të qetë dhe të durueshëm, edhe në ndjenja. Në pùnë dùhèt të bèni një ndrýshim për të ardhmen. Tashmë është e mùndur të ndrýshohen role dhe ka nga ata që mùnd të fíllojnë gjíthcka nga e párá, por bèni kùjdès me investimet. Mos ndërmèrrni hapa të rrezíkshëm!

Binjakët – Mund të keni disa tákime të bukura gjatë kësáj jave, por mùnd të keni konflíkte dhe pèngesa për të kapërcyer, veçánërisht nëse keni márrëdhënie të vèshtíra. Për momentin prioritetet tuaja janë të tjera dhe nuk dëshíròni të përfshíheni në histori shumë të ndërlíkuara, ndonjëherë edhe të parèndësishme. Në pùnë nuk kanë ardhùr ende lájmet që po prisni, por deri në fùnd të vitit mùnd të mendoni për nisma të reja.

Gaforrja – Nëse ka diçka që nuk shkòn në historinë tuaj të dashùrisë, dùhèt ta sqároni njëherë e mirë. Mund të kthehèt edhe díkush nga e káluara, por dùhèt të kuptoni se çfarë kèrkon prèj teje: ndjenjat janë të mira, por dùhèt të kujtoni të shkùarën që të kuptoni se cili është qèllimi juaj për të ardhmen. Në pùnë, sugjerohèt që të mòs trègòheni agresiv.

Luani – Mërkùri është ríkthýer në anën tuaj dhe dùke nisur nga e mërkura, ata që kanë hasur diskutime në dashùri, tani do të gjèni fòrcën dhe dëshirën për t’u sqárùar. Pranoni ftesat për biseda dhe kuptoni se dùhèt të hiqni dorë nga kokëfòrtësia. Ndonjëherë ju fíksoheni në njerëz që janë të pamùndur për t’u árrítur, vetëm sepse ju pëlqen shija e sfídës. Në pùnë, keni shpenzuar shumë dhe është koha për t’u ríkuperùar. Por mòs u shqètësoni. Lajme të mira do të vijnë dhe gjíthçka do të pèrmírësohèt në sferën profesionale!

Virg.jëresha – Jeni lòdhùr dùke bërë një sy qorr e një vesh shurdh, ndáj ka ardhùr momenti që të përballeni me disa pròblème në familje. Afërdita është në anën tuaj dhe tani doni të qártësoni zemrën: përpiquni të shmángni k.onflíktet dhe të nxísni dýshime për gjëra që nuk i shërbejnë aspak lídhjes tuaj. Në pùnë dëshíròni të bèni ndrýshime, por tani nuk është koha për të ndërmárrë veprime. Yjet janë në anën tuaj, ata do t’ju ndíhmojnë, por në fùndjavë do të jeni më të hutuar se zakonisht!

Peshorja –  Këto ditë do të jeni paksa nèrvòzè pasi prèj disa kohësh keni vënë në dýshim të gjíthë jetën tuaj private: kini kùjdès sepse e hëna do të ketë shumë shqètësim. Nëse një person ju pëlqen, mùnd të mòs përgjígjet ashtu siç do të dëshírònit, ndáj kini kùjdès ku e fokusoni vëmendjen tuaj. Në pùnë ka nga ata që ndihen jashtë loje dhe kanë dëshirë të madhe për të ndrýshuar. Por tani dùhèt të kuptoni si ta realizoni këtë sepse po fíllon një periudhë shumë e mirë për ju.

Akrepi – Venusi është në anën tuaj dhe Hëna do të sjellë ndíkim pozítiv. Në dashùri, shmángni hákmárrjen, përpiquni të shkòni më tej, të hárroni dhe të lini veten për të shijuar emocione të reja. Ndërsa në pùnë, të enjten mùnd të hùmbni durimin, por nuk do të mungojë energjía pozítive në shtëpi. Ndërkohë do ia dilni që të zgjídhni disa cështje që kohët e fùndít ju kanë shqètësuar.

Shijgetari – Nëse kohët e fùndít keni nisur një histori dashùrie, këto ditë do të kuptoni se sa e rèndësishme është për ju. Nga ana tjetër, ata që janë ende beqárë dùhèt të përfitojnë nga kjo javë për ta lënë veten të kalojnë tek pasioni. Në pùnë favorizohen nisma apo ide të reja dhe një ditë pozítive do jetë e enjtja. Lajm të mirë do të mèrrni edhe nga píkëpamja ekonomíke: me pak fjalë, çfarë mùnd të kèrkoni më shumë?

Bricjapi – Venusi është në anën tuaj dhe do të jetë për shumë javë në vazhdim. Këto ditë mùnd të tákoni një person interesant, me të cilin do të mùnd të vijoni njohjet edhe në muajt e parë të vitit 2022: dùhèt të qártësoni ze.mrën dhe ta lini veten të shkòni te emocionet sepse momenti është për të përjetuar gjëra të bukura. Në pùnë situata është paksa e tènsíonuar dhe diçka nuk shkòn. Bëni kùjdès të hënën dhe të martën, mùnd të ketë shumë debáte!

Ujori – Ju nuk dëshíròni të gjèni dashùrinë e përjetshme, por dëshíròni të përjètoni ndjesi të bukura. Kini kùjdès sepse pròblèmet me të lindurit në shenjën e Gaforres mùnd ríkthehen dhe do të ishte më mirë, sidomòs ditën e enjte, të shmángni përplasjet. Në pùnë, kushdo që ka bërë ndrýshime në jetën profesionale gjatë kohëve të fùndít, tashmë është krejtësisht i/e pakënaqur. Do të ketë disa diskutime këtë javë, por asgjë për tu shqètësuar.

Peshqít – Afërdita është në anën tuaj, por ju dùhèt të jeni ende pak të kùjdèsshëm ndáj dashùrisë. Kujdes nga përjètímet dhe hárroni të káluarën: shíkoni të tashmen. Mund të keni një tákim të bukur, por mendoni me kùjdès përpárá se të mèrrni ndonjë vendim. Në pùnë dùhèt të rregùlloni disa çështje, por së shpèjti do të mèrrni një kënaqësi të madhe. Ndoshta jeni nèrvòz sepse ju premtuan disa pèrmírësime, të cilat po márrín shumë kohë për tu árrítur. Bëni kùjdès, sidomòs pasditen e së premtes dhe sígùrohuni që të ruani qetësínë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button