Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMòs flíni sot pa shíkuar fatin! Ma thùaj lètrën që zgjòdhe shíh...

Mòs flíni sot pa shíkuar fatin! Ma thùaj lètrën që zgjòdhe shíh fatin për 7 ditësh

Ju me sigùri do të keni shumë ndrýshime në jetën tuaj, por në testin e sotëm do t’ju rrëfejmë se çfarë mùnd të ndrýshoni dhe çfarë prítet për ju 7 ditët e ardhshme. Është kjo një periudhë shumë e mirë, një periudhë e artë për të sjellë një gjë të re në jetën tonë.

Për të marrë një fillim të ri, për të ndrèqùr ato gábíme që kemi bërë kohë më parë dhe për të sjellë në jetë të gjitha ëndrrat që duan të kemi për të ardhmen tonë. Sot, do t’ju tregojmë 3 letra fatsjellëse dhe mesazhi që do të merrni nga ato është i qartë, Ja çfarë ju prèt dhe çfarë duhet të ndrýshoni në 7 dittë e ardhshme.

Letra Fatsjellëse numër 1 – Duhet të Rilindësh! Një kategori e madhe e miqve, por edhe mùnd të jenë të afërm, ju kanë lèndùar thellë në zèmrën tuaj me disa veprime që është e tùrpshme nga ana e tyre.

- Advertisement -

Ju jeni një person me një zèmër të artë dhe me ndjenja të pastra dhe ju do të kërkoni me shumë mùndësi që të hákmerreni, por Universi ju këshillon që të rùani qetësinë tuaj shpirtërore dhe mos merrni asnjë vendim.

Engjëjt për ju kanë thùrrùr një të ardhme të qetë dhe plot të mira, ndërsa ata që ju bëjnë kèq do të marrin një fùnd të hídhur. Mesazhi për ju: Tregoni një shpirt paqësor dhe kthejuni krahët atyre që ju lèndùan pasi kështu do të zhdùket përfundimisht mágjía e tyre e zèzë.

Universi të ka dërguar këtë mesazh dhe begatia e të ardhmes tënde do të caktohet në vártësi se sa do të jesh e aftë të tregosh dhe të vërtetosh se në të vërtetë je një person paqësor dhe jo një hákmarrës mèkátar.

- Advertisement -

Jeta do të tregojë se të gjithë ata që ju krijuan lòt do të futen në një tunel të errèt dhe e ardhmja e tyre do të jetë si një “natë e zèzë” ku dielli nuk do të lindë më kurrë. Ndáj, gëzohu jetës! Edhe pse një ditë dikush ju bëri të qájë, ju e trajtuar me dashuri, dhe dashuria shèron çdo plágë. Ju jeni një engjëll i bekuar dhe veç të mira do t’ju prèsín në jetë.

Letra Fatsjellëse numer 2 – Lider i jetës tënde! Familja jote ka më shumë nevòjë për ndihmën tënde tani më shumë se kùrrë. Përse? Sepse ju për një kohë të gjatë keni pásùr mbështetjen dhe bekimin e engjëjve dhe keni treguar një shpirt të qetë dhe një mendje të mençur.

Ju jeni si një lider i vërtetë në jetën tuaj dhe tashmë familjarët tuaj kërkojnë një ndihmë madhore për një pròblem që vetëm dituria juaj mùnd t’ua japë.

Tregoni dùrim, tregoni se ju keni një zèmër të madhe dhe keni që të gjithë bekimin e Universit për të sjellë edhe njëherë paqen tek të gjithë ata që ju rrethojnë.

Edhe nëse një ditë shokët mùnd të tregohen dínak, apo edhe nëse kolegët e punës dhe shefat mùnd t’ju trajtojnë me pa-drèjtèsi, ti mos u mèzít kurrë, mos u rrèzo kurrë, pasi në fùnd duhet vetëm të kujtosh këto fjalë”

“Universi më ka zgjedhur për të qenë një lider i jetës time dhe i të ardhmes time”. Ndáj çdo pèngèsë të jetës ti trajtoje me mençuri dhe kështu do të ecësh shumë lárg në të ardhmen tënde që është shtruar vetëm me mirësi.

Mesazhi për ju: Ju duhet të rrini sa më afër familjes tuaj dhe njerëzve që ju kanë për zèmër këtë periudhë pasi ata do të kërkojnë ndihmën e një lider dhe nëse ju do t’i ndihmoni, deri në fùnd të jetës tënde engjëjt do të të mbajnë në krahë.

Duhet të jesh i përgjegjshëm me të gjithë dhe duhet t’u tregosh emocione të fòrta dhe ndjenja të pastra. Kështu, për një kohë të gjatë ju do të gjeni lumturinë e brendshme, kënaqësinë e shpirtit tuaj.Dhe nuk do të prèkeni nga asnjë sèmùndje, nga asnjë lòdhje mèndore, as nga strèsí dhe as nga ánkthet.

Letra Fatsjellëse numer 3 – Periudha e bòllëkut! Faza e mirë e prítjève financiare. Përdorni këto shanse të mira për të investuar në projektet tuaja dhe të jeni ambiciozë në ndjèkjèn dhe jo vetëm të dëshironi.

Një nga dëshirat më të mëdha të njerzve është të ketë financa sa më të fòrta dhe një periudhë shumë e artë në këtë çështje po vjen dhe për ty. Nuk je treguar asnjëherë një shpirt që gjýkon párátë dhe gjithnjë je treguar i thjeshtë në ekzístencën tënde, por tani ka ardhur koha mos të njohësh më vùájtje financiare.

Mesazhi për ty: Engjëj dhe Universin i ke në krahë, ndáj dhe pas 7 ditësh prít vetëm të të mbushen xhepat.Po, do të jenë 7 ditët e fùndit të prítjes së madhe dhe më në fùnd do të buzëqeshni sërish.

Edhe pse je lutur në heshtje për një ditë më të mbarë, tashmë do të kesh një periudhë të gjatë plot rrezatim dhe shkèqím. Gëzoju kësaj periudhe dhe përdore vetëm për mirë, pasi për një kohë shumë të gjatë, fati i mbarë do të të príjë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments