Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMòs hárròni! Më 3 Gusht ndízní 2 qírí dhe vishuni, ja pèrse...

Mòs hárròni! Më 3 Gusht ndízní 2 qírí dhe vishuni, ja pèrse dùhet bèrë pátjetèr

Shèn Cípríano dhe Shèn Kòrnèlio e kanë bèkuar Gushtin ndaj dhe ju njerëz duhet të trègòheni shumë të vëmendshëm duke bërë nesër të gjitha këshillat që do ju japim. Të gjithë ástròlogèt mbështeten tek ai sepse ai hapi rrugën për ne.

Dashi, Ju jeni zj.arri, prandaj q.iriu i kuq nuk duhet të m.ungojë. Më 3 gusht, gjeni një rrobë që ju kujton diçka ne.gative, gr.iseni dhe hid.heni. Shkruani në një letër ngjarjen negative qe ju ka ndodhur deri me sot. Nd.izni një zj.arr dhe dig.jni letrën. Porsi letra bëhet hi, edhe pro.blemi juaj zhd.uket.

Bëni banjë me lule të kuqe, parfum, gjethe jobo, bajame dhe ujë. Për fat, mbani me vete një diamant ose kuartz të bardhë. Vishuni me të kuqe dhe të arta. Deklaroni që ndrýshimet e 2022-s do të jenë pozitive dhe se ju pret një e ardhme e paqtë, plot dashuri dhe begati.

- Advertisement -

Demi, Ngjyra juaj me fat është e gjelbërta, prandaj ju duhet një q.iri i gjelbërt. Ju jeni një shenjë toke. Më 3 gusht duhet të mbillni një lule shpatore ose një bimë tjetër që ju pëlqen.

Vendosni pesë monedha në vazo ose në dhe, nën rrënjët e bimës. Teksa bëni këtë ritual, vizualizoni gjithë gjërat që doni të nisni dhe të realizoni me sukses gjatë 2022-s. Vishuni në të gjelbra dhe të arta për mb.arësi. Bëni një banjë me borzilok, parfum, mjaltë dhe kanellë.

Binjakët, Binjakët duhet të ndezin një q.iri të verdhë neser. Binjakët janë shenjë ajri dhe prandaj duhet të nd.ezin temjan për të pastruar ambientin nga energjitë neg.ative dhe për të theksuar harmoninë dhe paqen në shtëpi.

- Advertisement -

Gjithashtu duhet të pastroni shtëpinë dhe zyrën dhe të vendosni akull në qoshe që energjitë neg.ative të ngr.ijnë kur të vijnë drejt jush. Mbani një figurë kristali çift: për shembull një nuse dhe një dhëndër, këpucë të reja, butona, vathë. Vishuni në të gjelbër dhe të artë. Bëni një banjë me majdanoz, mjaltë, kanellë, karafil të th.arë, parfum dhe ujë.

Gaforrja, Më 3 gusht, nd.izni një q.iri të bardhë, një ngjyrë që ju përfaqëson si fëmijë i hënës. Dekorojeni shtëpinë me zambakë, gardenia ose trëndafila të bardhë.

Lutuni me rruzore ose recitoni mantran tuaj të preferuar teksa imagjinoni veten dhe familjen të lumtur. Kujtoni edhe ata që nuk jetojnë më. Mëngjesin e 3 gushtit, ecni rreth e rrotull shtëpisë me një gotë a filxhan me ujë në dorë që të mblidhni energjitë neg.ative.

Vishuni në të argjendta me aksesorë të artë. Perlat nuk mund të mu.ngojnë në veshjen tuaj. Bëni një banjë me lule të bardha, qumësht, myshk, parfum dhe ujë.

Luani, Luani është shumë tradicional. Do t’ju nevojitet shumë energji dhe kurajo për ta nisur me pozitivitet. Ngjyra juaj me fat është portokallia.

Qiriu dhe veshja juaj neser duhet të jetë portokalli ose e verdhë si dielli. Pastroni ambientin dhe h.iqni qafe çdo send të th.yer, të pav.yer apo që s’ju duhet më. Është e nevojshme të elem.inoni energjitë e ndenjura dhe të bëni vend për gjërat e reja që ju pr.esin.

Shkruani në një copë letër gjithë gjërat që doni të bëni në 2022-n dhe lexojeni çdo ditë. Nëse jeni beqarë ose keni prob.leme me partnerin, blini një q.iri në formë ze.mrë dhe ndi.zeni para mesnate. Bëni një banjë me 12 gjethe dafine, gjethe të pemës së portokallit, mente, parfum, mjaltë, kanellë dhe ujë.

Virg.jëresha, Çdo gjë që bëni me besim dhe zell këtë vit, do të manifestohet nesern. Duhet të ri-programoni veten dhe të shpreheni më pozitivisht. Përpiquni të mos krit.ikoni ose gjy.koni.

Për begati dhe mbarësi, merrni tre fije gruri dhe vendosini në shtëpi ose zyrë. Mbajini aty. Fë.rkoni një vezë në trup, ose një frut dhe më pas hid.heni larg shtëpisë.

Deklaroni që veza a fruti ka thit.hur gjithë energjitë neg.ative brenda jush. Lutuni ose recitoni një mantra për të ngritur humorin. Bëni një banjë me shtatë pika nga parfumi juaj i preferuar ose një vaj esencial, mjaltë, kanellë dhe ujë.

Peshorja, Ju përfaqësoni dashurinë dhe bukurinë, drejtësinë dhe balancën në botë. Teksa ecni nëpër shtëpi, bje.rini zilkave, bekoni çdo dhomë dhe shkë.mbejeni energjinë neg.ative me atë pozitive.

Ngjyra juaj me fat është roza, që mund ta kombinoni me të argjendtë apo të artë ditën e 3 gushtit. Sa më e fortë roza, aq më mirë. Dekoroni shtëpinë me lule natyrale.

Nd.izni një temjan trëndafili ose një aromë çfarëdo. Bëni një banjë me petale trëndafili, gjethe fieri, parfum, mjaltë, kanellë dhe ujë. Shkoni në kishë ose në një vend të she.njtë për ju dhe premtoni që mendimet neg.ative do t’i zëv.endësoni me mendime pozitive. Mbani në trup një kuartz rozë për fat në dashuri.

Akrepi, 3 gushti është një ditë e veçantë për ju pasi jeni shtr.igani i vogël i zodiakut. Më kete date do të mb.yllni një cikël, kapituj të jetës suaj do t’i lini pas.

Nd.izni një q.iri të kuq dhe një të bardhë. Bëni një listë me gjithë gjërat që doni të bëni përgjatë 2022-s dhe futeni në një zarf. Zarfin hapeni vitin tjetër.

Në shtëpi, vendosni një gotë me ujë dhe kamfor në secilën dhomë. Rrethojeni veten ose dekoroni shtëpinë me sa më shumë lule si zambakë apo lule të tjera me aromë në nder të engjëjve që ju ru.ajnë. Bëni një banjë me verë të kuqe, lule të kuqe, sheqer kafë, mjaltë, kanellë dhe ujë. Vendosni një kryq ose një simbol mbr.ojtës në derë.

Shigjetari, Nèsèr nd.izni qirinj blu kudo në shtëpi. Spërkasni ujë të shenjtë në çdo dhomë a qoshe për një vit të mbarë. Çdo nuancë e blusë është ngjyra juaj.

Kombinojeni me të artë më 3 gusht për t’i dhënë fund këtij fati të vës.htirë dhe për të nisur një fat të begatë. Duhet të keni katër mollë të kuqe në shtëpi ngjitur me ikonën e atij që konsideroni të shenjtë, për shëndet, para, paqe dhe dashuri.

Bricjapi, Neser dita duhet te nis me shumë energji planetare në shenjën tuaj, prandaj duhet t’i jepni lamtumirën gjithë përvojave negative dhe jini mirënjohës për mësimet e nxj.erra nga ato për.voja.

Deklaroni që ndryshimet do të jenë pozitive dhe se do t’i pranoni me përu.lësi. Universi ju detyron, për mirë a për k.eq, të doni veten dhe të çlir.oheni nga pen.gesat që s’ju lejojnë të jeni të lumtur. Vishuni me ngjyra toke dhe aksesorë të artë.

Ujori, Vishuni me vjollcë, livando dhe të arta. Një aksesor prej ametisti kompleton veshjen tuaj. Më diten e trete te Gushtit nd.izni një q.iri të bardhë, një blu dhe një temjan dru sandali. Harmonizoni, pastroni mjedisin, kërkoni mbr.ojtje dhe paqe. Banja juaj duhet të ketë trëndafila të kuq, bajame, mjaltë, kanellë, parfum dhe ujë.

Peshqit, Ju jeni një peshk dhe i përkisni ujit. Keni notuar në ujë të turb.ulluar, por ia keni dalë mbanë. Nd.iqni një q.iri të bardhë dhe q.irinj të tjerë në ngjyrat e detit. Vishuni me blu nate me aksesorë të artë ose argjendtë. Mbani me vete aksesorë prej guri, korali. Kërkoni që neser te jete nje dite e bekuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments