Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMòs ta bèsoni po dèshët! Këtyre, madje bíngòja u bíe në 5...

Mòs ta bèsoni po dèshët! Këtyre, madje bíngòja u bíe në 5 ditët e tjera të muajit:

Nese nuk e kíshit degjuar me pare se çfare domethenie kishte data 17 ne ástròlògjí, ke artikullin e tanishem do tju rrèfejme se çfare fùqíe te madhe mbán kjo date dhe se si do te ndíkoje tek ju dhe tek shenja qe ju mbáni qe nga líndja juaj.

E thene keshtu fφllojme me Dashin, Jeta juaj ne çift do inflùencohèt shume pozítivisht nga yjet gjate kësáj dite. Nuk do keni me as pròblèmin me te vogël me atë qe keni ne krah, përkundrazí do ndiheni mire gjíthë kohës. beqáret do kenë një dite premtuese. Gjithçka qe kane dashur do mùnd t’iu realizohèt. Buxhètin do dini si ta menaxhoni gjíthë kohës kështu qe nuk do ju dale asnjë e paprítur.

Demi pasi kaloi një periudhe disi te vèshtírë për jetën tuaj ne çift, sot díelli do rilinde dhe zèmra juaj do ngrohèt serish. Do jeni me te logjíkshëm dhe me shprèhës me partnerin tuaj. Beqáret do e jòshin si dùhèt atë qe pëlqejnë dhe ne fùnd do árríjnë qèllimin përfùndimtar. Ne planin FInanciar dùhèt te mèrrni masa sa pa qene ende vone. Po FIlluan pròblèmet zòr se di i zgjídhni shpèjt ato.

- Advertisement -

Binjaket, prítet te jeni shume agrèsive me partnerin tuaj sot dhe kjo mùnd te sjelle pròblème serioze me te. Asnjeri nuk do i kuptoje gábímet dhe secili do kèrkojë te dale e veta. Beqáret nuk do ndihen ende gati për ta ndrýshuar statusín, pasi kohèt e fùndít po ja kalojnë mire me miqtë e ngushte. Buxhèti dùhèt pasur me nen kùjdès. Shmángni investimet e ekzagjerùara dhe dhëniet e hùave.

Gaforrja, dite e mbròjtur nga yjet do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lídhje. Çdo gjë do ece me se miri mes jush dhe atij qe keni ne krah. Edhe beqáret do jene te bekuar nga yjet kështu qe jeta ka për t’iu ndrýshuar përgjíthmonë. Ata dùhèt thjesht te bèhen gati. Sektori i FInancave do jete i mire. Do dini gjíthë kohës si t’i menaxhoni párátë qe do keni neper duar.

Luani, shume prèj atyre qe janë ne një lídhje do kalojnë vèshtírësi gjate kësáj dite, ndërkohë qe pjesa tjetër do kalojnë momente te qeta. Mundohuni qe párá çdo hapi te reflèktoni për pásojat ne te ardhmen. Ata qe janë vetëm nuk do mùnd ta ndrýshojnë dot statusín e tyre edhe síkur te mùndohen pafùnd. Buxhèti do pèrmírësohèt ndjèshëm fále lòjërave te fátit, por mire është te mòs vazhdoni me te luani me to.

- Advertisement -

Per Vírgjèreshen, një dite thuajse normale do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lídhje. Çdo gjë do vazhdoje si zakonisht. Ne çift do ketë zènka te vogla, por edhe momente te bukura e pasionante. Beqáret nuk dùhèt te bëjnë asgjë për te cilën nuk ndihen te sígùrte sepse do pèndohen shpèjt. Buxhètin dùhèt ta mbáni gjíthë kohës nen kùjdès dhe dùhèt te kùjdèseni për çdo lloj shpenzími.

Peshorja, sot príten ndrýshime pozítive ne jetën tuaj ne çift. Duke qene me te hapur dhe me tòlerante me partnerin do afroheni edhe me shume me njeri-tjetrin. Mund te flísni edhe për disa tema dèlíkate. Beqáret do ndíhmohen mjaft nga Plùtoni dhe mùnd ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Te ardhùrat do pèrmírësohen ne mënyrë te paprítur nga disa shpërblime qe do mèrrni.

Akrepi ne rast se ndáni jetën me díke, sot klima do ngrohèt akòma dhe me shume dhe emocionet do jene me te fòrta. Shfrýtëzojeni çdo çást deri ne maksimum. Beqáret nuk do duan aspak te bëjnë ndrýshime sepse e adhùrojnë jetën qe kane. Ne këtë mënyrë ata do rèfùzojnë edhe disa ftesa interesante. Financat do i lini pas dore dhe do shpènzoni pa i bere llògarite. Gjendja do ndërlíkohèt tej mase.

Shigjetari, fále mbështètjes se planetëve sot do árríni ta pèrmírësoni edhe me shume jetën tuaj ne çift. Do e lini përgjíthmonë pas krahëve te shkùarën e tríshtuar. Beqáret gjíthashtu do realizojnë një tákim ashtu si e kishin ëndèrrùar dhe shume gjera do ndrýshojnë për ta. Buxhèti nuk do jete aspak i kèq, megjíthatë mire është qe te mòs tèprohèt me shpenzímet. Do dùhen párá edhe për me vone.

Bricjapi per ju jeta juaj ne çift do jete e veçánte gjate kësáj dite. Partneri do dije t’ua shprèhe ndjenjat me mënyrë nga me te ndrýshme dhe çdo gjë do jete si neper ëndrra. Beqáret nuk dùhèt kurrsesi te nxítohen. Njohje te reja le te bëjnë, por kurrsesi nuk dùhèt te japin përgjígje përfùndimtare. Buxhèti nuk do jete i kèq, por nëse shpènzoni pafùnd gjèndja shume shpèjt do ketë pròblème.

Ujora dita e sotme ka për te qene një dite e jashtëzakonshme për ata qe janë ne një lídhje. Edhe ju vete do habiteni sesi çdo gjë do ju realizohèt si me mágjí dhe ne çdo moment do ndiheni te lumtur. Beqáret do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe do FIllojnë një lídhje afatgjate. Buxhèti do mbètet ende i mire. Vazhdoni t’i menaxhoni njësoj te ardhùrat dhe nuk do keni pròblème.

Peshq, dita do FIlloje paksa e trázuar sot për juve qe jeni ne një lídhje, megjíthatë gjerat do ndrýshojnë pas mesdite. Beqáret nuk dùhèt te Fíksohen pas detajeve te vogla dhe t’i rèfùzojnë ftesat qe do ju bèhen sepse ne fùnd te fùnd te fùndít te gjíthë kane te meta. Ne planin FInanciar do i zgjídhni te gjítha pròblèmet dhe do ndiheni me te qete kur te krýeni çdo lloj shpenzími.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments