Saturday, December 2, 2023
HomeGenelPune per Dashin, Pasuri per Peshqit/ Ndryshon fati per 4 shenjat, ja...

Pune per Dashin, Pasuri per Peshqit/ Ndryshon fati per 4 shenjat, ja surprizat e Marsit

Do jeni të shqètësuar sot sepse mendoni se nuk jeni në lártësínë e dùhur. Nëse keni një lídhje do ju dùket síkur nuk keni árrítur të plòtësoni të gjítha dëshirat e partnerit. Në ákt e keni gábím sepse ai ndjehèt shumë i lumtur me ju.

Ju beqárët nuk dùhèt të mërzíteni edhe nëse nuk do e gjèni dashùrinë sepse do kaloni një ditë mjaft të bukur. Në pùne do ju dùken të papërballueshme projektet që do iu jepen, por në ákt do ja dilni dhe do vlerësoheni mjaft. Për sa ju përket financave dùhèt të jeni të kùjdèsshëm dhe të matur. Nuk jeni në ditën më të mirë për të bërë shpenzíme.

Demi Neptuni do ju bëjë paksa naívë gjatë kësáj dite. Mùndohuni të ndrýshoni sa më parë sepse do përballeni me zhgènjime. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèheni më seriozè. Për sa ju përket vendimeve të rèndësishme që dùhèt të mèrrni është më mire të prisni javën që vjen.

- Advertisement -

Ju beqárët do keni fat, por dùhèt të jeni pak më të hapur ndáj atyre që do ju propozohen. Në pùnë nuk do ju mungojë aspak energjía për të ecur përpárá. Dhe nuk do ndíeni aspak lòdhje. Kujdes me financat. Një gábím shumë i vogël do ju lërë shume pásoja edhe për ditët në vijim. Më mirë trègòhuni të matur dhe shpenzoni me kufi.

Binjakët Sot dùhèt të përqendroheni më tepër në realizímin e objektivave që iu janë dhënë. Duhèt të jeni edhe më të vèndòsur dhe më këmbèngùlës. Nëse nuk zbatoni disa rregùlla qe keni vene ne lídhjen tuaj, do keni pròblème me partnerin. Ndryshoni sa nuk është shumë vone. Nëse jeni ende beqárë nuk do keni fat prandáj bèni durim dhe mèrruni me diçka tjetër në mënyrë që të hárroni.

Në pùnë do bèni mirë të përqendroheni tek gjërat thelbësore, pasi po u morët me detajet do hùmbisni orët kòt dhe nuk do e përfùndoni në kohë detyrën e dhënë. Në planin financiar dùhèt të bèni shumë kùjdès. E dini shumë mirë sa e keni buxhètin, prandáj mòs prishni më shumë lek sesa ua mbán xhepi.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite do keni mbështètjen e të afërmve për të árrítur çdo gjë dhe të gjítha vèshtírësitë do kalojnë më shpèjt. Situata në lídhjen tuaj shpesh nuk do jetë e mirë. Do keni mòsmárrëveshje dhe do debátoni fòrt për diçka. Mùndohuni të bèni sa më parë kompromis përndrýshe çdo gjë do përkèqësohèt. Ju beqárët nuk dùhèt të mendoni se dùke joshur më shume do gjèni personin e zèmrës.

Ndonjëherë çdo gjë është e shkrùar se si dhe kur do ndòdhë. Në pùnë do i besoni intelígjèncës dhe intuitës tuaj dhe keni për të árrítur majat. Planetët do ju ndíhmojnë të rregùlloni edhe financat tuaja. Besoni tek fati dhe gjíthçka do shkòjë ashtu si e keni prítur.

Luani Gjatë kësáj dite do jeni gati të ndrýshoni çdo gjë me qèllim që të bèheni persona më të mirë. Herë pas here do jeni gjákftohtë dhe do bèni gjera që as vete nuk i kishít imágjínuar. Ju të dashurùarit, me ndíhmën e planetëve do gjèni hármoninë dhe ngrohtësínë që keni kèrkuar.

Mùndohuni ta ruani sa më shumë këtë ambíent. Nëse jeni vetëm prítet një ditë e mirë. Do jeni plòt shárm dhe do i joshni vetëm dhe me një shíkim të tjerët. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe të arsyeshëm. Gjithçka do ju ecë më mirë nga më parë. Situata financiare do jetë disi më e mirë, kështu që teprojeni edhe pak me shpenzímet.

Vírgjëresha Ka mùndësi që gjatë kësáj dite të përballeni me disa pròblème emocionale, por që do zgjídhen shpèjt. Nëse keni një lídhje mùndohuni ta joshni më shume partnerin dhe në mbrëmje kríjoni një ambíent sa më romantík. Ai do ndjehèt shumë mirë. Nëse jeni beqárë do tèrhíqeni shumë nga díkush i shenjës së gaforres, të cilin keni kohë që e njohin.

Në pùne yjet do ndíkojnë pozítivisht dhe do fílloni t’i bèni planet më me kùjdès. Shume shpèjt do ju hapen porta të reja. Në planin financiar do keni fat, por kjo nuk do të thotë që të gjítha pròblèmet që keni pasur do mùnd të rregùllohen sa hap e mbýll sytë.

Peshorja Nëse doni të keni sukses kudo gjatë kësáj dite dùhèt të ndiqni gjíthmonë intuitën. Do e shihni sa mirë kanë për t’iu ecur gjërat. Nëse jeni në një lídhje do ju ndòdhin ndrýshime të mëdhá dhe hármonia d jetë kurdoherë mbizòtëruese. Ju dini gjíthmonë të dialogoni me partnerin dhe të flisni me të për çdo pròblèm që keni. Kjo është një nga cilësitë tuaja.

Ju beqárët nuk do tákoni dot askënd që t’iu bëjë për vete dhe nuk do e ndrýshoni dot statusín. Në pùnë do jeni ekip i fòrtë dhe keni për ta përmbýllur me sukses atë qe keni árrítur. Intuita do ju ndíhmojë mjaft për të pèrmírësuar edhe situatën e financiare.

Akrepi Sot do ndiheni më të lirë të bèni ato që mendoni dhe shpesh do ndiqni intuitën tuaj. Organizími dhe durimi do jenë píkat tuaja më të fòrta. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një ditë shumë romantíke, gjíthsesi dùhèt të qëndroni me këmbë në tokë, jo të shkëputeni tërësisht nga realiteti.

Nëse jeni beqárë dùhèt të përfitoni sa më shumë nga kjo ditë për të realizuar tákime sepse do keni fat. Jeta profesionale do ecë në rrugën e dùhur. Do jeni të logjíkshëm dhe nuk do nxitoheni. Financat do jenë të mira dhe ju do bèni një investim për diçka që ju dùhèt. Gjithsesi shpenzíme kòt së kòti nuk këshillohen.

Shigjetari Ditë goxha e vèshtírë do jetë kjo e sotmja për të gjíthë. Duhèt të pèrdorni të gjítha energjítë qe keni për të árrítur atje ku doni sepse po e lëshuat veten do jetë më kèq. Nëse keni një lídhje, pozícioni që do mbáni për një çështje të cáktuar mùnd të ndèze konflíkte me partnerin. Më mirë qëndroni pak lárg njëri- tjetrit për të mòs e acárùar më shumë situatën.

Ju beqárët dùhèt ta kèrkoni shpirtin binjak sepse do jetë një ditë me shume fat. Në pùne mòs ecni kuturu, por ua vini njëherë veshin kolegeve të vjetër. Disa mùnd t’iu japin këshilla vërtet me vlerë. Do keni shumë dëshirë të shpenzoni pak më shumë, por gjèndja juaj jo e mirë financiare nuk do ua lejojë.

Bricjapi Kjo e sotmja do jetë dita e kompromiseve dhe kreativitetit. Do dini t’i menaxhoni edhe situatat dèlíkate që mùnd t’iu dalin. Për ju të dashurùarit mëngjesi nuk do jete shumë i qetë. Mùndohuni t’i shihni gjërat me sy tjetër dhe çdo gjë do fíllojë të pèrmírësohèt.

Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni shumë të vëmendshëm me të gjíthë ata që do tákoni. Nga momenti në moment mùnd të njihni personin e zèmrës. Në pùnë ecni vetëm me plane dhe me llògari e mòs ua kini shumë besën kolegeve që ju bëjnë lajka. Nëse keni shpenzuar shumë kohët e fùndít do keni pròblème financiare, prandáj mèrrni masa.

Ujori Sot do i mèrrni gjërat me qetësi dhe do i përballoni me optimizèm të gjítha sfídat që do ju dalin. Nëse keni një lídhje partneri do ju mungojë shumë. Do e keni të vèshtírë të qëndroni lárg tij dhe do i telefononi shpesh. Për ju beqárët prítet një tákim, por historia që do fílloni nuk do jetë shume e jetëgjatë.

Sido që të jetë do kaloni një ditë ndrýshe. Në pùnë do ja dilni mbánë t’i realizoni projektet fálë vèndòsmërisë dhe këmbèngùljes që do keni. Financat dùhen pasur kùjdès. Mos i shpenzoni párátë pa kufi, mendoni që mùnd të vijnë edhe ditë shumë të vèshtíra. Edhe nëse nuk mbáni dot ekonomi, mùndohuni të hiqni pak mënjanë.

Peshqít Gjate kësáj dite dùhèt patjetër të gjèni zgjídhje për pròblèmet tuaja sepse po i latë pas dore ato do zmadhohen edhe më shumë. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të trègòheni më të matur me partnerin. Jeta juaj dùket se do márrë një kthese tjetër.

Reflektoni dhe shprèhini sa më qártë dëshirat. Nëse jeni beqárë do tákoni një person të veçánte nëpërmjet një míkut tuaj. Në pùnë do i keni idetë më të qárta dhe do dini si dhe kur të veproni. Situata juaj financiare në përgjíthësi nuk do ketë pròblème të mëdhá. Mos shpenzoni shumë për të mòs pasur surpriza të këqíja më vonë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments