Saturday, December 2, 2023
HomeGenelMuaj lùmturie për Demin, por námin me páratë e bëjnë këto shenja!...

Muaj lùmturie për Demin, por námin me páratë e bëjnë këto shenja! Paráshikimi i nentorit per te gjithe

Po mb.yllet tetori dhe po hyn muaji I ri dhe të gjíthë ju me shumë sígùri që po e pyesni vetes se si do të jètë ecùria e Nentorit. Duhet te dini se nje periudhe shumë e mbárë dhe me shumë fát eshte perpara, teksa dátá e 7 tetor do të sjèllë një mbárèsi të madhe fínáncíare për ju.

Në artíkullin e sotëm do ju trègòjmë një páráshikim për ditët më të fávòrízuara të këtij muaji dhe se cilat nga shenjat do të rèndíten me fát ose jo. Mòs hùmbísni më shumë kòhë, por zbùlòjini ato sípas rènditjes së fátlùmëve.

“Muaji i 11 është muaji juaj i ròmáncës, i bèrèqètit dhe i mirèsísë, një muaj që ju do ta mbáni në mèndjen tuaj për gjátë”, thòtë ástròlògía shqíptare ne nje prononcim te fundit per mediet.

- Advertisement -

E nísím me gáforen që përmuajin e ri dùhet që të ndjèkè këshillën më të madhe të kùrsèjë sa më shumë sepse tek lèkèt nuk fávòrizòhet këto ditë. Por, jèta do t’i dhùròjë shumë dashùri dhe shèndètin do ta kènë super të mirë.

Luani, në punë dùhet që të rùájë sa më tèpèr seriozítetin dhe qètèsínë sepse mùnd t’i líndín shèrrè nga dáta 8. Pas dátës 15 shíjòni më të mirat e këtij muaji. Do përmírèsoheni shumë ne fùshën e dashùrisë dhe në shtèpinë tuaj do të hýjë shumë ëmbëlsi, por në lídhjè me fínáncát, ende jèni në një periudhë prítjeje. Trègòni shumë kùjdès me ata që kòmùníoni deri në datën 18 sepse mùnd të líndí një dèbát që ju prísh mòrálin.

Dashi më në fùnd këta do të márrín një super ngrítje në çdo fushë të jetës së tyre, mádje dhe e ardhmja do t’u ndrýshòjë. Kjo mírèsi do t’u zgjásë gjithe muajin e 11.

- Advertisement -

Një lájm shumë i mirë i vjèn peshores, sepse nga data 11 mùnd të márrin një lájm të fítímit të një lòtáríe dhe mbáse edhe një udhëtim jashtë vèndit i prèt. Edhe në punë është një períudhë e mirë sepse do përbállen me pròpòzíme.

Shumë çùdira dhe shumë lájme plòt mírësi do të víjnë edhe për brícjápin sepse kjo shenjë po i afròhet sa më shumë fùshës së një fáti të mbárë që do ta gjèjë gjíthë muajin. Do të arríjnë sùksès pa-fùnd.

Fáti do që për vírgjèreshën do të víjnë shumë ditë të mira si në nentor dhe në të ardhmen ku do të fítòjnë shumë si në jètën sòcíalè ashtu edhe fínáncíare.

Puna do të jètë fùsha më e rèndèsishme për shígjetarët dhe në këtë pikë dùhet t’ju thèmi se për këta njerëz do të zhdùkèt lòdhjá dhe strèsi dhe fítími do të víjë në një mënyrë më të qètë. Mòs e hárròni dátën e 13 sepse për ju cilësohet si díta më e madhe e fátit.

Lídèr për gjíthkush në këtë botë, shenja e akrèpít do të frýmèzojë të tjerët në nísjen e një bíznesi ndáj dhe në dítëm më me fat në 17 ju dùhet që t’ia nísní duke bèrè plánet. Do t’ju shkòjnë gjërat váj.

Pèngèsat dhe hállet do të largòhen si èra për ujorët sepse për ta Universi plòtèsòn të gjítha dëshirat dùke u cílësuar si një nga shènjat që márrín mèdáljen e fátit për këtë muaj.

Për bínjakët ky do jete muaj i mrekullueshem dhe s’ka se si t’i bráktísë fáti ndáj nentorin shfrýtèzòjeni sa më shumë që nga kjo jetë të mèrrni më të mirën. Vetëm gjèra pozítive do t’ju ndòdhín dhe ajo që ka më shumë rèndèsi është se një pròjekt do të fíllòjë të jápë frýte.

Në frònin e fátit më të madh këtë muaj ùlen vetëm dèmát sepse, kjo shènjë do të ndíqèt vetëm nga dítë plòt lájme të mira dhe mbi të gjítha do t’u shtòhen dhe të ardhurat në dísa mènyra. Do të jètë muaji i lùmtùrisë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments