Friday, September 29, 2023
HomeGenelKèq per Dashin, FAT per Peshqit! E sigurt, prisni per 4 dite...

Kèq per Dashin, FAT per Peshqit! E sigurt, prisni per 4 dite nje lájm bòmbe ju hyn ne shtepi

Këtë javë një Venus i shkëlqyer në shenjën e Binjakëve do të sjellë shumë pasion për të gjítha shenjat e ajrit dhe njëfarë shqètësimi për gratë e shenjës së Shigjetarit. Ju ftojmë të zbùloni se çfarë kanë páráshíkuar yjet për ju.

Dashi: Humor i kèq, I dashur Dash këtë javë mùnd të ketë ndonjë gábím tjetër për shenjën tuaj në vendin e pùnës:gjètja e aleatëve të dùhur ose mùndësia e dùhur mùnd të jetë më e ndërlíkuar për shkák të pozítës së pafavorshme të Jupiterit dhe Mërkùrit. Ditën e hënë humori i juaj mùnd të jetë i kèq kjo për shkák të Hënës në Bricjap. Por mòs u mërzísni rimëkëmbja e madhe do të vijë në fùndjavë: Dashuria veçánërisht të díelën do të lùlëzoj.

Demi: Lajm i mirë, I dashur Dem qíelli ju buzèqesh në këtë periudhë dùke fílluar nga muaji korrík-kur Saturni gjíthashtu do të kthehèt në anën tuaj. Ndërkohë ju mùnd të mbështèteni tek Jupiteri dhe Mërkùri të cilët janë të gatshëm t’ju sjellin shumë mùndësi dhe lájme të mira në vendin e pùnës. E enjta dhe e premtja në veçánti do të jenë dy ditët me fat. Ndërsa përsa i përket ditës së martë dhe të mërkurë dùhèt të keni kùjdès për shkák të disa shqètësimeve të vogla.

- Advertisement -

Binjakët: Ndryshime në horizont, I dashur Binjak ndrýshimet nuk janë kurrë të lehta por ju jeni ata që vlerësoni rrezíkun dhe aventurën, kështu që nuk do të keni fríkë të hídheni në një fazè të re të jetës suaj.Venusi në shenjë ju jep aq shumë fòrcë dhe besim në márrëdhënien tuaj. Por për shkák të Marsit që është në kùndèrshtim me shenjën tuaj do t’ju bëj të ndjeni të gjítha lòdhjet që do t’ju shoqërojnë në çdo fazè të tranzícionit.

Gaforrja: Shfr.ytëzoni këtë javë, E dashur Gaforre shfrytëzoni këtë javë të janarit për të zgjídhùr disa pròblème të lídhùra me pùnën: dùke fílluar nga muaji korrík, kur Mërkùri nuk do të jetë më në shenjën tuaj dhe ríkthimi në opozít të Saturnit nuk mùnd të jetë më aq e thjeshtë për të gjetur aleatët e dùhur dhe mùndësitë e dùhura.Kujdes ditën e hënë pasi Hëna në opozítë me shenjën tuaj do t’ju bëjë të ndiheni të lòdhùr dhe të strèsuar. Ndërsa ditët më me fat do të jenë e premte dhe e shtunë.

Luani: Përballë Hënës, I dashur Luan në këtë periudhë shumë prèj jush po menaxhojnë në situatë të ndërlíkuar, veçánërisht përsa i përket fùshës së pùnës.Por dùke fílluar nga korríku do të jetë më e lehtë të gjesh zgjídhjet e dùhura.Ndërkohë dùhèt ti kushtoni një vëmëndje të veçántë ditës së martë dhe të mërkurë pasi Hëna në opozítë me shënjën tuaj mùnd të thèlloj krízèn. Përsa i përket dashùrisë me Venusín e favorshëm do të keni dashùri dhe báshkëpùnim në jetën tuaj private.

- Advertisement -

Vírgjëresha : Jini të durueshëm E dashur Vírgjëreshë, Marsi në opozítë vazhdon të ju bëjë të ndjeheni të lòdhùr dhe pa energjí. Venusi i pafavorshëm nga ana e tij rrit tènsíonin me partnerin tuaj dhe do jetë shumë e lehtë për ju të hùmbisni durimin. Kini kùjdès që të mòs e thoni ose bèni diçka për të cilën më vonë do të pendoheni. Vírgjëreshat janë gjíthmonë shumë racional dhe të kùjdèshëm por kur zèmërohen është shumë e vèshtírë ti qetësosh ato. Përfitoni pak nga fùndjava që të relaksoheni.

Peshorja: Mbështètuni tek Venera, E dashur Peshore pozícioni i pafavorshëm i Jupiterit dhe i Mërkùrit mùnd të kríjojë disa pèngesa më shumë nga píkëpamja e pùnës: Nëse mùndeni mùnd të mbáni atë që keni pasi tashmë nuk është qíelli i favorshëm për të márrë përsipër rrezíqe. Ndërsa përsa i përket fùshës së ndenjave mùnd të mbështèteni në një Venus të shkëlqyer i cili është i gatshëm për t’i dhënë márrëdhënies tuaj shumë pasion dhe madje një frymë të vogël aventureske.

Akrepi: Yjet ju mbështesín, I dashur Akrep yjet janë në anën tuaj dhe do të jenë dhe më shumë nga fíllimii muajit korrík kur Saturni do të kthehèt në favorin tuaj. Ndërkohë fálë Marsit dhe Mërkùrit që janë favorit në shenjën tuaj do të keni mùndësínë të bèni një hap të mirë përpárá drejt árrítjes së qèllimeve tuaja pavárësisht nëse është një tákim me fat apo një rast i ri. Ditët më të mira të javës do të jenë e hënë, e enjten dhe e premten. Ditët e pùshimit: e martë dhe e mërkurë.

Shigjetari: Drejt një fíllimi të ri, I dashur Shigjetar vazhdon një periudhë e ndërlíkuar për ju përsa i përket fùshës së ndjenjave. Ka ndrýshime të mëdhá përpárá: mòs hárroni se një fùnd nënkupton gjíthmonë një fíllim të ri. Sigurisht kjo periudhë po ju lë shumë lòdhje psíko-fizíke. Marsi dhe Venusi në opozítë me shenjën tuaj ju lárgojnë energjínë , por së shpèjti do të bèhèt më mirë.

Bricjapi: Mos u dòrèzoni, I dashur Bricjap muaji Janar me Mërkùrin në opozítë kríjon një ngádalësim të vogël në rrugën tuaj sado e destinuar për sukses. Jupiteri në shenjë ju garanton fitorèn përfùndimtare kështu që mòs hiqni dorë nëse diçka nuk shkòn siç prítet në këtë periudhë. Këtë javë ju mùnd të mbështèteni në një Hënë të shkëlqyer. Dita më me fat për ju këtë javë do të jetë e hëna.

Ujori: Revolucion në pamje të parë, I dashur Ujor edhe këtë javë mùnd të mbështèteni në një Venus të shkëlqyer, gati për ti dhënë historisë suaj të dashùrisë një avantazh shtesë. Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë në shenjën tuaj dhe ju mùnd të përjètoni emocione që janë vërtet të vèshtíra për tu harrùar! Lajmet e mira gjíthashtu mùnd të vijnë në fùshën e pùnës, ku lídhja e Saturnit së shpèjti premton revolucione të mira.

Peshqít: Ditë me fat, Të dashur Peshq këtë javë mùnd të vijnë disa lájme të mira ose ndonjë shkëmbim i mirë përsa i përket vendeve të pùnës: ju keni në shenjën tuaj planetin Mars që ju bèn super-lùftues por dhe planetin Mërkur dhe Jupiter në favorin tuaj. Nëse keni dýshime që ju mùndojnë mòs hezítoni ti sqároni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments