Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelMuaji Tetor do të hyjë plot lèkè/ Këto janë 6 shènjat që...

Muaji Tetor do të hyjë plot lèkè/ Këto janë 6 shènjat që do i ngrèjë tek pásuría ai muaj

Java nísi dhe me shume mùndesi te madhe tashme jeni duke e pyetur veten se me çfare do te perballeni ne keto 11 dite te mbètura te ketij muaji qe edhe pak do te hape dyert e nje periudhe te embel te dímrit i cili me bardhesine e tij do te sjèlle dite te mbára dhe te bardha per te gjithe ju. Per te mòs u zgjatur me, le te zbùlojme shenje per shenje te gjithe fátin tuaj.

Ne vend te pare Dashi, ditë e qetë, pa ndonjë surprizè dhe pa gjëra të jashtëzakonshme do jetë kjo e sotmja Mùndohuni të lárgoheni nga rutina e pèrditshme ju të dashurùarit dhe po mùndët lárgohuni edhe nga qyteti juaj për pak ditë. Keni për t’u ndíer më mirë dhe do i hárroni pròblèmet që keni pasur. Ju beqárët do i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe nuk do tèntoni të joshni.

Në pùnë do jeni mjaft profesionistë dhe do i habisni që të gjíthë me ato që do árríni. Vazhdoni në këtë rrugë dhe keni për ta parë se ku do árríni. Në planin financiar do keni një ditë me shumë fat dhe gjèndja do pèrmírësohèt tej mase.

Ne vend te dyte Demi, kur planetët kríjojnë kushtèt e dùhura për një jetë sa më të bukur e të qetë, askush nuk mùnd ta ndrýshojë rrjèdhën e gjërave sot. Nëse keni një lídhje do ndiheni te plòtësuar dhe të lumtur në maksimum.

Mosmárrëveshjet e së shkùarës do i lini pas krahëve njëherë e përgjíthmonë. Nëse jeni beqárë dhe po kèrkoni prèj kohësh shpirtin binjak do e gjèni atë sot dhe jeta do ju ndrýshoje. Sipas yjeve, në pùnë nuk do jeni më të tùrpshëm dhe do i shprèhni idetë tuaja. Shefat do ju besojnë projekte të mëdhá. Buxhèti ka për të qenë i shkëlqyer, vetëm se dùhèt të bèni më tepër kùjdès me shpenzímet. Po e tèpruat situata mùnd të rrènohèt shpèjt.

Ne vend te trete Bínjaket, kjo ditë nuk do jetë i qëndrueshme për ju. Mùnd të kaloni momente pozítive, por nuk do mùngojnë as ato të vèshtírat kur nuk do dini çfarë të bèni. Jeta juaj në çift do jetë e mirë nëse gjèni gjíthmonë kohë për të káluar me partnerin dhe nuk e lini atë pas dore. Ata qe kanë vite báshkë do mendojnë të zgjerojnë familjen.

Nëse jeni beqárë, për fat të kèq nuk do e gjèni shpirtin tuaj binjak, por nuk do mungojnë njohjet dhe mùndësitë për aventura të shkùrtra. Në pùnë do përballeni shpesh me sfída dhe pròblème, por në fùnd do tríùmfoni dhe do i habisni që të gjíthë. Financat për fatin e mirë do vijnë gjíthmonë dùke u pèrmírësuar dhe as vetë nuk do e besoni ndrýshimin e madh që ato do kenë.

Ne vend te katert Gáforja, kjo ka për të qenë një ditë goxha e favorshme për ju. Mbase nuk do keni shumë kohë për t’u argëtuar e për t’u çlòdhùr, por nëse bèni pèrpjèkjet e dùhura dhe jeni të vèndòsur mùnd të keni árrítje në çdo fùshë.

Nëse jeni në çift dhe keni pasur pròblème, kjo do jetë dita më pozítive dhe e mbùshur me surpriza. Ju beqárët do tákoni persona me poste të rèndësishme. Priten ndrýshime pozítive. Në pùne do jeni profesionistë, të guximshëm dhe gati për t’u përballur me sfída të reja. Bashkëpùnimi i fòrtë me kolegët do ju çojë më shpèjt në objektivin final. Sektori i financave do jetë përgjíthësisht i qetë dhe pa pròblème. Do i bèni me kùjdès llògaritë dhe nuk do hasni pròblème.

Luanet jane ne vend te peste, kjo ditë prítet të jetë interesante dhe përgjíthësisht pozítive për ju. Do korrni frýtet e gjíthë pùnës së bërë më parë dhe do gëzoheni pa mase. Ju çiftet do kaloni një ditë interesante dhe të mbùshur me gjëra të reja.

E rèndësishme është që në pjesën më të madhe të kohës do mbizòtërojnë emocionet pozítive. Ju beqárët ka mùndësi të keni tákime në vendin e pùnës dhe mùnd të fíllojnë edhe lídhje. Në pùnë do keni goxha árrítje. Mùnd të mèrrni edhe propozíme qe as nuk i kishít menduar ndonjëherë. Do bèheni më të famshëm në fùshën tuaj. Financat nuk do jenë shumë të qëndrueshme, kështu që gjíthmonë trègòni kùjdès me shpenzímet.

Nëse jeta juaj ne çift ka qenë e vèshtírë, gjatë kësáj ditë gjërat do fíllojnë të ndrýshojnë për mirë. Do ndiheni më të qetë dhe më në hármoni me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqárë, më në fùnd do e gjèni princin tuaj të kaltër me të cilin do fílloni një histori dashùrie të jashtëzakonshme. Në pùnë nuk dùhèt të fílloni një projekt pa márrë párásysh të gjítha pásojat që mùnd të shkáktojë, pozítive apo nègátive qofshin ato. Në planin financiar jo çdo gjë do jetë e thjeshtë, prandáj dùhèt të trègòheni sa më të matur me shpenzímet.

Vendi i gjashte i takon Vígjëreshès, gjate kësáj dite keni për të qenë gjatë gjíthë kohës në lèvízje dhe nuk do mërzíteni. Do jeni pasíonante, kreative dhe áktive. Sektori i dashùrisë së çifteve do jetë përgjíthësisht i mirë, por në disa muaj nuk do mungojnë as pròblèmet dhe sfídat e vèshtíra.

Bashkëpùnimi dhe dashùria e madhe për njeri-tjetrin do ju bëjnë të kaloni gjíthçka. Ju beqárët dùhèt t’ia lini gjërat kohës sepse princin e kaltër nuk do e gjejnë dot sot. Sektori profesional do jetë më i privilegjuari. Do jeni të pakonkurrueshëm dhe gjíthmonë do keni ide të shkëlqyera për të árrítur majat. Financat do jenë dèlíkate, por pasdite familjarët do iu japin goxha mbështètje dhe situata do pèrmírësohèt ndjèshëm.

Peshoren e gjejme ne vend te shtate, príten edhe turbùllira në jetën tuaj gjatë kësáj dite kështu që mirë është të trègòheni të kùjdèsshëm. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që zèmra të flasë dhe mendja të heshtë. Do përjètoni emocione shumë të fòrta.

Nëse jeni beqárë dùhèt t’i dëgjoni këshillat e miqve nëse doni të mòs bèni gábíme. Ata do duan vetëm të mirën tuaj. Në planin profesional, planetët do jene me ju dhe do iu sjellin fat. Mund t’iu bèhen edhe disa propozíme te paprítura, por mjaft interesante. Sipas yjeve, të ardhùrat do vijnë dalëngádalë dùke u stabilizuar, por ju dùhèt të trègòheni ende të kùjdèsshëm me çdo lloj shpenzími.

I teti ne renditje eshte Akrèpi, kjo ditë do ketë edhe pròblème të vogla, por në përgjíthësi do jetë më i mirë se ajo që káluat. Më shume fat dhe árrítje do keni në jetën profesionale dhe atë financiare. Nëse jeni në një lídhje, në pjesën më të madhe të kohës do mbizòtërojë qetësia dhe hármonia.

Do jeni më tòlerantë dhe më të hapur ndáj ndrýshimeve kështu që nuk do debátoni për gjera të kòta me partnerin. Ju beqárët do keni më tepër mùndësi për njohje interesante dhe në një moment mùnd të bèni edhe zgjèdhjet e dùhura. Në pùne do jeni kreativë, guximtarë, këmbèngùlës dhe do árríni majat. Në planin financiar vërtet do lòdheni pak dùke u pèrpjèkur dhe dùke treguar kùjdès, por rezùltatet do iu bëjnë të ndiheni krènare për veten.

Shígjetare, ju mbáni vendin e nente, për ju do ketë ndrýshime mjaft pozítive sot mjafton që të jeni gjíthë kohës të vëmendshëm dhe të shfrýtëzoni çdo mùndësi që do iu jepet. Jeta në çift do jetë më e bukur. Do mendoni të planifíkoni edhe ndonjë udhëtim dhe do ta surprizoni njeri-tjetrin pasi edhe gjèndja juaj financiare do jetë më e mirë.

Momentet dèlíkate dhe me konflíkte kanë për të qenë të pákta. Për ju beqárët do ketë surpriza më gjígande nga sa ata mendonin. Mùnd të fílloni lídhje afatgjata dhe aq emocionuese sa do ju dùket síkur do jenë në ëndèrr. Në pùnë do jetë periudhë e favorshme për plòtësimin e disa prèj objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do árríni atë që keni programuar prèj kohësh. Me financat do dini si të silleni në çdo moment dhe situata do mbètet nën kòntròll.

Per Brícjapin vendi i 10-te, sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fùndít, mirë është që sot të jeni më të logjíkshëm dhe të mendoheni párá se të veproni. Keni për ta parë që me shumë pak pèrpjèkje gjíthçka do normalizohèt. Nëse jeta juaj ne çift ka qenë e vèshtírë, gjatë kësáj ditë gjërat do fíllojnë të ndrýshojnë për mirë. Do ndiheni më të qetë dhe më në hármoni me njëri-tjetrin.

Nëse jeni beqárë, më në fùnd do e gjèni princin tuaj të kaltër me të cilin do fílloni një histori dashùrie të jashtëzakonshme. Në pùnë nuk dùhèt të fílloni një projekt pa márrë párásysh të gjítha pásojat që mùnd të shkáktojë, pozítive apo nègátive qofshin ato. Në planin financiar jo çdo gjë do jetë e thjeshtë, prandáj dùhèt të trègòheni sa më të matur me shpenzímet.

Ujòri gjendet i 11-ti, ditë shumë e paqëndrueshme do jetë kjo e sotmja. Në shumë momente do gjèndeni edhe në vèshtírësi të mëdhá. Ju të dashurùarit do e keni vërtet të vèshtírë t’i qëndroni besníkë atij që keni në krah sepse disa persona simpatíkë dhe të qeshur do iu joshin në çdo moment.

Ju beqárët dùhèt të mendoheni disa herë párá se të hídhni hapa në mënyrë që të mòs lèndoheni. Jo gjíthmonë personat janë ashtu si dùken. Në pùnë edhe pse do mèrrni një vendim të nxituar nuk keni për të pasur pròblème. Gjendja e financave ka për të qenë shumë herë më e mirë. Do árríni të bèni edhe disa investime më tepër se zakonisht.

Keshtu arritem ne vend te 12, tek Peshqit, qe do kene ditë interesante do jetë kjo e sotmja për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do árríni të njihni një tjetër anë të kárákterit të partnerit tuaj, e cila do ju pëlqejë tej mase. Zèmra do ju ndihèt edhe më e plòtësuar.

Ju beqárët ka mùndësi të jeni të tùrpshëm dhe nuk do përfitoni nga ftesat që do iu bèhen. Në pùnë do përballeni me pròblème të vèshtíra dhe do jeni gjíthë kohës të strèsuar. Nëse pranoni ndíhmën e miqve do gjèni shpèjt zgjídhje. Në planin financiar do keni pròblème akòma më serioze nëse nuk ndiqni këshillat që do iu japin familjarët dhe miqtë e ngushtë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments