BINGO ne TETOR! Meri cmend rrjètin me páráshíkimin e fùndít, nami per 2 shenja

Meri Shehu ka qenë e ftuar si çdo të hënë te “Rudina”, ku ka bërë páráshíkimin e yjeve për këtë javë. Sipas Merit, kalimi i Afërditës në Vírgjëreshë do të lehtësojë disi shenjat e tokës, por kjo nuk do t’i shpètojë nga konflíktet. Më e favorizuar páráqítet data 14 me hënën e re në Peshore që do të ndíkojë për mirë në të gjítha shenjat.

Plòt 5 yje; Meri Shehu zbùlon shenjën më me fat!

Shenja më e favorizuar, të cilën Shehu e ka vlerësuar me plòt 5 yje, është Peshorja.

Dashi – 2 yje
Është një nga shenjat që mèrr pjesë drejtpërsëdrejti në ndíkimin e Marsit me Plutonin. Këtu përmbysen situatat ose e ndíejmë referèncën e vèshtírë të planetëve, të kohës, fílloi lùfta íku diplomacia, Marsi është në Peshore, përballet me Plutonin. Dashët që kanë márrëdhënie ndërkombëtare, pùnë të rèndësishme ose me pùshtèt do e shohin që kjo síkur ua zbeh fòrcën, potencën dhe vrùllin e tyre. Kujdes me një ndrýshim ose investim pùne këtë javë, fùndi i sáj ësshtë më i mirë për báshkëpùnime.

Demi – 3 yje
Afërdita në Vírgjëreshë është lájm i mirë edhe për Demët. Do të márrín hapësirë, por fíllimi i javës nuk i favorizon Demët e lindur në 10-ditëshin e parë. Do víhen në një sprovë të rèndësishme në lídhje me dashùrinë, shoqërinë, qèllimet dhe në investim në lídhje me pùnët e tyre ose një investim që kanë bërë te vetja dhe dùket síkur nuk ka dhënë ndonjë rezùltat të dùkshëm. Kujdes në dashùri sepse pròblèmet ríkthehen nga e káluara për shumë Dem.

Binjakët – 1 yll
Përballet Marsi me Plutonin dhe e kanë të vèshtírë në dashùri e çështje ekonomíke. Afërdita në Vírgjëreshë do ta ëmbëlsojë jetën familjare, por ka një përballje me Saturnin dhe shumë Binjakë do ndíejnë një paqártësi, sidomòs të lindurit në 10-ditëshin e parë do ta kenë më të vèshtírë këtë periudhë.

Gaforrja – 3 yje
Detyrimisht Marsi në Peshore i prèk direkt në çështje familjare e kárriere ku dùhèt të kenë kùjdès. Diçka përmbyset për disa Gaforre që nuk e kanë parë mirë situatën ose Gaforre të lindura në 10-ditëshin e tretë që presín një ndrýshim ose vjen një ndrýshim i detyrùar për ta në çështje familjare e kárriere.

Luani – 3 yje
Ka íkur Afërdita nga shenja e tyre, s’mùnd të flasim për èrotizèm por për çështje ekonomíke që fíllojnë me një përballje, sprovë të madhe dhe shumë Luanë të lindur në 10-ditëshin e parë do sprovohen në shpenzíme e investime por edhe në çështje që kanë të bëjnë në márrëdhënie me të tjerët, nga e káluara ose si i kanë pasur márrëdhëniet me të tjerët në përgjíthësi. Në datën 14 fíllojnë dhe çlirohen në planet dhe projektet e tyre.

Vírgjëresha – 4 yje
Futet Afërdita në shenjën e tyre, në mòs rrjèdh do të píkojë sepse do të japë gjëra të bukura. Por të lindurit në 10-ditëshin e parë do të kenë një përballje direkte me Saturnin për márrëdhëniet në çift, eprorin, një báshkëpùnim i vèshtírë ose iu ríkthehèt një kèrkesë nga e káluara, një kòntròll që nuk e prisnit në disa projekte pùne që mùnd të keni pasur. Fillimet e mira ekonomíke fíllojnë pas datës 14.

Peshorja – 5 yje
Është shenja me fat për këtë muaj. Prej tyre prítet diplomaci por Marsi është në 10-ditëshin e tretë, përballet me Plutonin. 10-ditëshi i tretë i Peshoreve ka sfída dhe pròblèmatíka të mëdhá këtë javë. Nëse e duron, me hënën e re shumë Peshore do të na çlirojnë. Lajmet e mira për të gjítha Peshoret janë pas datës 14 dhe fíllojnë një cíkël i mirë ekonomík në datën 13.

Akrepi – 3 yje
Në datën 13 hyn Marsi në shenjën e tyre, i cili është udhëhèqësi i shenjës dhe do të ndihen vitalë, të gjallë, të bëjnë gjëra, të rèndësishëm, do duan të drejtojnë, të márrín pozícione, të ndihen shumë mirë. Bota e tyre shpirtërore vazhdon të jetë e lëkundur, e vèshtírësuar, sidomòs e të lindurve në 10-ditëshin e tretë dhe dùhèt meditim, ùshqím shpirtëror dhe të mèrrèn me shèndètin e pùnën ose pasígùritë që iu sjellin të tjerët prapa krahëve.

Shigjetari – 2 yje
Përballet shumë vèshtírë me shoqërinë, qèllimet dhe ekonominë. Nuk i realizon dot kësáj jave planet dhe projektet në çështjet ekonomíke. Çlirohèt nga shoqëria dhe nga qèllimet, fíllojnë njohjet e mira pas datës 14. Në kárrierë fíllon një periudhë e mirë, por një epror iu dèl kùndèr këtë javë ndáj të mòs vèndòsín për asgjë.

Bricjapi – 1 yll
Merr pjesë në katërkëndëshin me Marsín në Peshore. Të lindurit në 10-ditëshin e tretë me Plutonin që është në një pozícion të vèshtírë në shenjën e tyre, kanë një transformim të çuditshëm. Kujdes në ekonomi, shèndèt dhe shumë hapësira të jetës personale.

Ujori – 3 yje
Janë të favorizuar, sado pròblème të kenë Peshoret këto nuk përkthehen kèq te Ujorët. Sidomòs të lindurit në 10-ditëshin e parë dhe të dytë do jenë fatlumë në ekonomi, në pùnë, ndonjë projekt të rèndësishëm investues. Të lindurit në 10-ditëshin e tretë do kenë përballje të fùqíshme në këtë periudhë në fùshën lígjore.

Peshqít – 2 yje
Afërdita përballë shenjës së tyre me Saturnin kríjon pròblème në çift, në báshkëpùnime, pròblème ekonomíke, ríkthime nga e káluara, kèrkesë llògarish kështu që dùhèt të kenë kùjdès anën ekonomíke. Të lindurit në 10-ditëshin e tretë do kenë hùmbje të papárá ose do të përmbysín çështjet ekonomíke.

Leave a Reply